Ногти

Як підстригти нігті правильно: Як правильно стригти нігті

Як стригти нігті – інструменти, правила і поради

Від того, як ми стрижемо нігті залежить їхнє здоров’я. Чим правильніше ми їх подстригаем і доглядаємо, тим здоровіше вони виглядають і швидше ростуть. Не кожна людина знає, як стригти нігті правильно. Кінчики наших пальців досить чутливі, а нігті покликані, щоб їх захищати. Також він служить для того, щоб не викликати дискомфорт у кінчиках наших пальців при роботі.

Інструмент для догляду за нігтями

Поверхня нігтя, яка піддається догляду та обробці, складається з трьох шарів рогівки.І в середньому наші нігтики виростають на 2 мм за місяць, в тому випадку, якщо вони здорові.

Перш за все, для нормального обрізання потрібно вибрати правильні інструменти:

 • Пилочки . Існує безліч видів пилок і один з них це пісочні пилочки. Вони мають картонну основу і пісочне напилення. З їх допомогою можна вкоротити нігтьову пластину на кілька міліметрів і підтримувати довжину на певному рівні. Пісочні пилочки використовуються тільки для процедур з натуральними нігтиками і набагато менш міцні, ніж алмазні пилочки.
 • Металеві пилочки . Часто такі пилочки мають зарубки або діамантове напилення. Алмазне напилення швидко сточується, але не пошкоджує нігтьову пластину, в той час як пилка із зарубками може її пошкодити, але прослужить набагато довше.
 • Керамічні . Такі пилочки мають дуже маленьке «зерно» що допомагає робити процес спилювання менш травматичним. Керамічні пилочки часто використовуються в роботі з ламкими і тонкими нігтиками.
 • Скляні пилочки .Цей інструмент має високий клас і дорого коштує в порівнянні з іншими пилочками. Це найбезпечніший, щадний варіант для нігтів.

Так само при виконанні манікюру потрібні манікюрні ножиці. Ідеально підійдуть ножиці, у яких тонке лезо, відточені кінці і «м’який» хід.

Щоб нігті були здоровими, необхідно навчитися правильно їх обрізати. В першу чергу необхідно знати, як правильно це робити на руках і на ногах.

Як правильно стригти нігті на руках

Для того щоб обрізати нігтики на руках, необхідно приготувати інструмент і визначитися з формою обрізання.Потім покладіть руку на стіл і обріжте ніготь, але робити це варто не у самого заснування, а трохи вище, так ви зможете уникнути випадкового порізу. При стрижці нігтя дуже важливо дотримуватися вигин. Якщо на пальцях є задирки, то варто бути гранично обережними, щоб випадково не зачепити їх.

Якщо є переживання, то можна перед процесом обрізання обробити задирки розчином хлоргексидину, йоду або зеленки, тим самим провести антисептичну обробку. Після обрізання можна приступити до підрівнювання нігтики за допомогою пилочки, але варто робити це тільки в одному напрямку.Після стрижки варто ще раз очистити нігті від бруду і нігтьової пилу.

Як правильно стригти нігті на ногах

На ногах стрижка вимагає особливої ​​уваги, так як є велика ймовірність вростання при неправильному обрізанні.

Для початку необхідно підготувати інструмент, попередньо обробивши його антисептичними засобами, щоб запобігти появі інфекцій.

Серед тонкощів, як правильно обрізати нігті на ногах, слід дотримуватися таких правил: пальці і нігті необхідно добре промити мильним розчином, аж так використання спеціальної щітки, щоб очистити їх від бруду.Під час стрижки не варто підстригати пластину занадто близько до основи, так ви зможете уникнути вростання. Якщо після стрижки залишилися зайві куточки, то їх необхідно акуратно підпиляти.

В даний час створено безліч різних процедур по догляду за нігтями, їх шліфують, полірують, фарбують, нарощують, покривають шелаком і т.д., обрізання ножицями стало все більш рідкісним явищем, проте, не маловажним. Адже обрізання нігтів потрібно ще і маленьким дітям, що вимагає особливої ​​уваги.

Як правильно стригти нігті на ногах і руках.

Зменшення довжини нігтів – необхідна процедура, яка потрібна як власникам довгих нігтів, так і коротких. Проводити її можна різними способами і кожен вибирає для себе найбільш прийнятний. Також відрізняються і інструменти – це можуть бути кусачки, ножиці, пилки або все відразу. Однак від того, наскільки правильно були пострижені нігті залежить їхнє здоров’я, швидкість росту та ін. Зокрема, при неправильній укорочуванні нігтя підвищується ймовірність його вростання.

Укорочування на руках

Про те, як підстригати правильно нігті на руках відомо досить багатьом дівчатам. Вони використовують пилочки для того, щоб зменшити довжину нігтів, не пошкодивши при цьому самі пластини. Однак існує цілий ряд правил, які здатні зробити процес максимально швидким і безпечним. Ось деякі з них.

 • Якщо мова йде про чоловічих руках, тобто коли форма вільного краю нігтя не надто важлива, то краще всього вибирати таку форму, яка повторює обриси кінчика пальця;
 • Варто уникати прямого зрізу кінчика, так як то підвищує ймовірність вростання нігтя в тканину преногтевих валиків;
 • Якщо довжину нігтів потрібно прибрати значно, то найкраще підійдуть щипчики.Вони повинні бути дуже гострими, а рух по їх змикання коротким і швидким. Це дозволить уникнути розтріскування нігтя;
 • Стригти нігті обов’язково потрібно на чистих і сухих руках. У вологому середовищі дуже швидко розмножуються бактерії. А тому, в такому випадку навіть незначна мікротравма може викликати запалення;
 • Перед тим, як почати правильно стригти нігті на ногах і руках, їх необхідно розпарити. Це зробить пластини більш м’якими і пружними. Завдяки чому при зрізанні ніготь не буде «заминатися» ножицями або кусачками, а швидко зріже.Це виключить ймовірність виникнення розтріскування і розшаровування. Причому, чим старша людина, тим довше доведеться розпарювати пластину, так як з віком вона стає значно щільніше;
 • Після зрізання зайвої частини вільного краю, пластини обов’язково слід підпиляти. Так вони не будуть відшаровуватися і дряпатися.

Багато правила стрижки нігтів на руках застосовні і до пластин на ногах. В першу чергу, це правила аспетікі і антисептики.Інструменти слід обробити антисептичним розчином, при травмуванні шкіри потрібно цим же розчином обробити ранку. Руки або ноги повинні бути сухими і чистими, а після завершення стрижки їх краще змащувати кремом, втираючи його в нігтьові пластини.

Стрижка на правій руці

Досить складним питанням для правшів є те, як стригти нігті на правій руці, для лівшів ж, відповідно, на лівій. Дійсно, досить складно обробити пластини «неробочий» рукою.І хоча деякі керуються неведущей рукою майже так само добре, як і провідною, для інших навіть саме найпростіше дію нею залишається практично нездійсненним. Існує кілька правил полегшення цього процесу.

Використовуйте кліпер. Він допомагає зменшити довжину пластин всього одним рухом. Необхідну форму надайте вже пилянням. Однак ретельно стежте, щоб пластини були однаковими, так як нерідко, при підпилюванні на неведущей руці пилка знаходиться під кутом і форма спотворюється.

Ножиці краще не використовувати, тому що висока ймовірність отримання травми. Крім того, значно складніше надати краю бажану форму. Прийнятним варіантом також вважається пилка, але процес займе досить тривалий час.

Стрижка нігтів на ногах

Про те, як правильно обрізати нігті на ногах абсолютній більшості людей відомо значно менше. Варто пам’ятати, що на ногах пластини набагато твердіше і товщі, ніж на руках, а тому для їх обробки слід використовувати спеціальні підкорені інструменти.В ідеалі, у Вас має бути два набори – для манікюру і для педикюру. Однак якщо це нездійсненно, то необхідно використовувати хоча б різні ножиці або кусачки і пилки.

Як вже говорилося вище, пластини жорсткіше, а значить, для того, щоб розм’якшити їх потрібна більш тривала ванночка. Так, якщо для нігтів на руках досить п’яти хвилин, то на ногах потрібно приймати ванночку не менше третини години. Можна додавати в неї соду або морську сіль для більш активного впливу на пластини.

Перш, ніж говорити про те, як правильно підстригти нігті на ногах, скажімо про те, чим це краще робити. В першу чергу краще використовувати кусачки. Вони дають рівний зріз і краще справляються з твердої пластиною. Такий прямий зріз дуже важливий при педикюрі, так як тут, навпаки, занадто сильне сточування країв провокує вростання. Якщо довжина дозволяє, то краще надати їм квадратну форму так, щоб їх гострі краї вже розташовувалися над шкірним валиком і було видно. Надалі таку форму необхідно лише підтримувати і Ви зможете уникнути проблеми вростання.

Про те, як правильно стригти (підстригати) нігті на ногах розкажуть відео ролики в даній статті, на фото ж показаний результат такої правильної обробки. При регулярному і коректному догляді за нігтями, вони будуть не тільки здоровими, але і красивими, тим самим доповнюючи Ваш образ, що особливо цінно влітку, в період відкритому взутті.

корисні поради – Про нігтики

Манікюр та педикюр – це дуже важлива частина жіночого образу.Нігтики завжди повинні виглядати красивими і доглянутими, навіть якщо вони не оформлені лаком. Багато дівчат роблять догляд тільки за руками, а про ніжках просто забувають. Але необхідно розуміти, що і пальчики на ногах вимагають певного догляду. У цій статті ми поговоримо про те, як правильно стригти нігті на ногах, щоб вони не вростали в шкіру. Від правильного видалення нігтьової пластини, залежить не тільки краса, а й здоров’я жіночих ніжок.

Чому нігті на ногах і руках необхідно стригти по-різному?

Вся справа в тому, що структура нагідок на руках і ногах зовсім різна, вона має певні відмінності.Також є й інші чинники, які розрізняють пластини. Наприклад, на ніжках нігтики відростають значно повільніше, ніж на ручках дами. Ця особливість вважається значною перевагою, так як педикюр можна робити кілька разів на місяць, щоб зберегти красу нагідок. Також відмінності є і в товщині, пальці ніг повинні бути захищені краще, тому і пластина там товща і жорстка. Тут особливість вважається значною проблемою, так як жорсткі нігтики важче стригти і рівняти.

Крім того, з нігтьових пластинах ніжок часто виникають інші проблеми, наприклад, від тісного взуття кутикула стає більш щільною і грубої, її доведеться часто размягчать і видаляти.Не менш поширений недуга – вростання нігтя. Перед тим як дізнатися про те, як правильно стригти нігті на ногах, варто враховувати дані особливості, щоб пізніше не виникло проблем. Крім цього, жінці доведеться підготувати певні додаткові інструменти, щоб виконати педикюр правильно.

Як часто необхідно робити педикюр?

На ніжках, дами можуть обрізати вільний край тоді, коли він вже значно отрос. Але варто пам’ятати, що відрізати нігтики повністю суворо заборонено, це може привести до вростання куточків і запального процесу.Коли нігті галузі досить сильно, необхідно залишити близько двох міліметрів вільного краю. Пізніше, педикюр повторюють двічі на місяць, необхідно дотримуватися саме такої довжини. Якщо ж пластина росте швидше, то і педикюр доведеться робити частіше, деяким же дана процедура потрібно не частіше одного разу на місяць.

Особливості обробки

Отже, якщо дама хоче з’ясувати, як правильно стригти нігті на ногах, щоб не вростали, на відео можна побачити, які інструменти варто для цього застосовувати.

Для початку варто використовувати кусачки для педикюру, вони дають можливість красиво, і рівно відрізати нігтик по прямій лінії. З їх допомогою не тільки відрізають вільний край, а й усувають задирки, якщо вони є.

Також на додаток готуються манікюрні маленькі ножиці, які мають закруглені або гострі кінчики. Вони допомагають створити більш рівну форму нагідок, після застосування кусачок. Останнім елементом готують пилку, щоб вирівняти край, ну і на додаток знадобиться м’який роздільник для пальців, щоб процес був більш зручним.Якщо є необхідність, то для педикюру використовують пемзу, різні ванночки, скраби для ніг і крему.

Основні підготовчі етапи:

 1. Перед тим як почати процедуру, дуже важливо правильно підготувати ніжки. Для цього їх опускають в гарячу ванночку для розпарювання на п’ятнадцять хвилин. Якщо є можливість, то в воду додатково додають косметичні засоби і корисні масла. Ця процедура допомагає зволожити шкіру, розпарити ороговілі лусочки, а також зробити нігтьову пластину більш м’якою і податливою.
 2. Стопи дезінфікують будь-яким доступним засобом, але краще не застосовувати спирт, так як він сильно висушує шкіру. Після цього ніжки відразу очищають від затверділої шкіри і забруднень, з цим легко впорається пемза. Можна на додаток застосувати грубу щітку. Після такої процедури, стопи знову дезінфікують.

Технічні правила виконання процедури

Якщо дама приступає до процесу обробки пластини, вона повинна пам’ятати, що обрізати нігті дуже коротко можна, необхідно залишити вільний край довжиною від одного до двох міліметрів.Якщо необхідно надати вільному краю більш округлу форму, то застосовувати для цього ножиці для манікюру не рекомендується, це може привести до травми здорових тканин пальця. Зріз роблять під прямим кутом, а тільки після цього, якщо необхідно, обробляють вільний край, роблячи його більш округлим.

Часто дівчата не знають, як правильно стригти нігті, якщо вони сильно закручуються. Тут зовсім не обов’язково використовувати ножиці або кусачки, досвідчені майстри пропонують підпилювати пластину до необхідної довжини.Такий метод дозволяє не тільки надати нігтям гарний вигляд, але і випрямити їх. Не рідко дівчата стикаються з проблемою вростання нігтів, тут також дуже важливо правильно стригти вільний край. Не варто залишати кути гострі, їх краще трохи округлити пилкою, тоді куточки не почнуть вростати в шкіру.

Правила догляду за дитячими ніжками

Дуже часто батькам складно правильно підстригти нігтики на ніжках малюка, так як даний процес викликає у дитини масу почуттів. Особливо сильно вередують зовсім маленькі дітки.Є деякі рекомендації, які допоможуть провести процедуру швидше, а також знизити неприємні відчуття у дитини.

Наприклад, перед процедурою стопу можна замотати в хустинку або рушник, також використовують шкарпетка з обрізаної зоною пальчиків. Такий метод допомагає захистити шкіру дитини від зайвих дотиків.

Для стрижки використовуються тільки спеціальні щипчики або ножиці із закругленими краями, це допоможе виключити ризик нанесення травми дитині. Дану процедуру проводять не частіше ніж один раз на десять днів.А щоб мінімізувати неприємні відчуття дитини, краще провести таку процедуру, поки малюк буде спати. Сам процес стрижки роблять тільки після прийняття ванни. Дуже важливо стригти нігтики малюкові правильно, щоб нігтик не почала вростати в ніжну шкіру, так як це призведе до запалення.

Як правильно стригти нігті на руках і на ногах

Стрижка нігтів – звичне заняття. Мало хто замислюється про те, наскільки правильно він це робить.Дана процедура впливає на здоров’я нігтів і стан шкіри біля них.

Як стригти нігті на руках

Перш, ніж братися за обрізання нігтів, видаліть з них лак і вимийте руки з милом. Після рекомендується зробити ванночку, це пом’якшить нігтьові пластини і полегшить їх стрижку, особливо розпарювання буде корисно людям у віці.

Підготуйте інструмент, це можуть бути манікюрні ножиці з прямими кінцями або щипчики. Вони повинні бути якісними і гострими, інакше після використання нігті стануть розшаровуватися.Щоб уникнути інфікування, інструмент перед роботою рекомендується обробити спиртом.

Намагайтеся не остригати нігті коротко. Це збільшує ризик інфікування і може привести до того, що з часом кінчики пальців розширяться і придбають грубу форму. Мінімальна довжина нігтьової пластини повинна становити 0,5-1 мм.

Нігтям ви можете зраджувати будь-яку форму, але врахуйте, що ідеальною вважається та, яка повторює контур ваших пальців. У будь-якому випадку нігті на руках необхідно закругляти.Якщо цього не робити, може статися вростання нігтя в шкіру.

Щоб форма нігтя вийшла акуратною і рівною, обрізайте його тільки кінчиками ножиць, просуваючись маленькими кроками – з краю нігтьового ложа до центру. Не варто намагатися обрізати весь ніготь одним змиканням лез, його пошкодження і розшарування тоді неминуче. У важкодоступних місцях використовуйте щипчики. Після обрізання обробіть нігті пилочкою. Робіть це в одному напрямку, від краю нігтя до середини.

Як стригти нігті на ногах

обрізання нігтів на ногах необхідно приділяти увагу, адже вони схильні до вростання.Цьому сприяють тісний або незручне взуття, грибкові ураження і травми пальців.

На відміну від нігтів на руках, на ногах нігті необхідно обрізати рівно, уникаючи заокруглень. Якщо куточки нігтьових пластин постійно зрізати, це може привести до зміни траєкторії їх зростання і вростання в шкіру. Не рекомендується підстригати їх занадто глибоко, а тим більше збоку.

Перш, ніж приступати до стрижки нігтів, потримайте ноги в теплій ванні з додаванням рідкого мила, морської солі, соди, лимонного соку або лікувальних трав.Потім витріть їх рушником і зріжте гострими ножицями надлишки нігтів. Робіть це від одного краю до іншого, невеликими поступальною ходою. Що залишилися в краях гострі куточки підпиляєте пилкою.

Як обрізати врослий ніготь

Якщо вам не вдалося уникнути вростання нігтя, необхідно якомога раніше, краще при появі перших симптомів, приступити до його лікування.

 1. Помістіть ноги на півгодини в теплу ванночку з розчином хлоргексидину або фурациліну.Це знезаразить ранку і прибере бруд.
 2. Нанесіть на запалене місце протимікробну мазь, наприклад, Левоміколь.
 3. продезінфікувати дерев’яною паличкою або загостреною пилкою піддягніть край врослого нігтя, витягніть на поверхню і підпиляєте.
 4. Трохи розріжте край нігтя по вертикалі. Нігтьова пластина, прагнучи зростися, почне стягуватися до середини і звільняти шкіру.
 5. Обробіть запалене місце зеленкою і постарайтеся підкласти під ніготь невеликий шматочок стерильного бинта.

Повністю обрізати врослий ніготь не рекомендується, оскільки це призведе до рецидивів захворювання. Щоб цього уникнути, необхідно дати нігтьової пластини відрости разом з куточками.

.