Ногти

Лікар який лікує грибок нігтів на ногах: до якого лікаря звернутися з онихомикозом

як вилікувати і який лікар лікує грибок?

Можливі ускладнення

Незважаючи на загальноприйняту думку, грибок на нігтях є не лише косметичною проблемою. На початкових етапах розвитку хвороби симптоми можуть не завдавати значних незручностей і швидко усуватися сучасними протигрибковими засобами. Загрозу для здоров’я представляють запущені випадки захворювання, коли в організмі розвивається велика кількість штамів патогенних мікроорганізмів.Вони продукують такі токсини, як:

 • ксантомегнін;
 • віомеллеін;
 • антибіотикоподібні речовини.

Небезпека виділяються паразитичними грибками продуктів життєдіяльності полягає в тому, що вони, потрапляючи в кров, здатні викликати важкі соматичні стану. Саме тому важливо знати, як вилікувати грибок нігтів. Без своєчасної терапії недуги наслідками можуть стати:

 • медикаментозна токсикодермия ;.
 • загальна інтоксикація організму ;.
 • токсико-запальні хвороби печінки ;.
 • синдром Лайєлла ;.
 • різні інфекційні ускладнення ..

Повна втрата нігтя і стійкий больовий синдром – це найменше, що можна очікувати від прогресуючого грибкового ураження. Ступінь тяжкості можливих наслідків залежить від стану імунітету, наявності супутніх патологій, ендокринних порушень і інших чинників. Єдиний можливий спосіб уникнути серйозних ускладнень – вчасно звертатися за медичною допомогою.

Як вилікувати грибок нігтів максимально швидко?

Боротьба з недугою може затягнутися на багато місяців, або зайняти більш короткий проміжок часу, все залежить від правильності використання тих чи інших засобів. Незначне ураження найчастіше лікується локально і складається з використання спеціальних мазей. Щоб отримати максимально ефективний результат від використовуваного препарату, необхідно слідувати простий інструкції:

 • вимити з милом заражену ділянку;
 • ретельно висушити;
 • нанести ліки тонким шаром.

У питанні частоти використання коштів краще дотримуватися інструкції. Більшість сучасних мазей наносяться вранці і ввечері, але є винятки. Якщо ви не знаєте, як швидко вилікувати грибок нігтів, потрібно звернутися за допомогою до фахівця. У разі призначення комплексного лікування його результативність безпосередньо залежить від сумлінності виконання пацієнтом всіх лікарських приписів.

Профілактика повторного зараження

Завершальним етапом в терапії захворювання є попередження повторних рецидивів.Це комплекс заходів, спрямованих на загальне зміцнення організму і підвищення його стійкості перед різними патогенами. Саме імунна система відповідає за запобігання розмноження микотических мікроорганізмів до критичного стану. Повторне лікування грибка нігтів може не знадобитися, якщо дотримуватись рекомендацій з профілактики:

 • уникати ходьби босоніж в громадських місцях;
 • використовувати взуття в саунах і лазнях;
 • не носити синтетичні шкарпетки;
 • НЕ приміряти чуже взуття;
 • не допускати частого потіння ніг.

Корекція режиму харчування допоможе зміцнити імунітет і отримати необхідний комплекс вітамінів для міцних і здорових нігтів. Бажано повністю відмовитися від шкідливих звичок, вони не тільки перешкоджають лікуванню, а й негативно позначаються на здоров’ї. Дієта повинна бути з мінімальним вмістом глюкози, саме вона сприяє розвитку грибка. Рекомендується вживати більше кисломолочних продуктів, морепродуктів, фруктів, овочів, горіхів.

Який лікар лікує грибок нігтів

Проблема грибка нігтів дуже делікатна, тому що у цієї хвороби неприємні зовнішні симптоми, і захворювання може бути інфекційним.Важливо знати, який лікар лікує грибок нігтів, щоб вчасно звернутися до фахівця-мікологові. Доктор призначить правильне лікування. Самостійно займатися усуненням захворювання не можна, тому що можна погіршити хворобу, це призведе до більш серйозних наслідків.

Статті по темі

Що таке грибок нігтів

грибкове ураження називається оніхомікоз. Хвороба вражає нігті, шкіру і волосся. Процес затягується, якщо людина ходить в тісному, непровітрюваній взуття, тому що в теплому і вологому середовищі патогенні мікроорганізми поширюються швидше.Заразитися можна в місцях з підвищеною вологістю: баня, сауна, басейн, спортивний зал, парник.

Симптоми захворювання

При появі грибка важливо якомога раніше помітити проблему, не займатися самолікуванням, а звернутися до лікаря. Основні симптоми:

 • тріщини на шкірі між пальцями;
 • присутність потовщень на шкірі;
 • почервоніння;
 • свербіж і роздратування;
 • відчуття печіння;
 • може бути присутнім неприємний запах;
 • деформація нігтя: потовщення або, навпаки, його крихкість, ламкість і сильне витончення.

Хто лікує грибок нігтів

Звертаючись до поліклініки, необхідно знати, які лікарі лікують грибок нігтів, – вони називаються мікологами. Дерматолог займається проблемами шкіри різної природи: бактеріальної, вірусної, грибкової і т. Д., А мікології є фахівцем у своїй сфері. Він знає все про грибках і здатний підібрати індивідуальне лікування в залежності від типу збудника. Визначити рід грибка допоможуть аналізи.

Алгоритм дій мікології

Коли людина вирішується звернутися за допомогою до фахівця, доктор проводить повну діагностику.На консультації мікології дотримується певного алгоритму:

 1. Первинний огляд ураженої ділянки.
 2. Розпитує про можливі місця зараження, контактах з інфікованими предметами.
 3. виписує направлення на аналізи, щоб визначити тип грибка.
 4. Спираючись на отримані аналізи, лікар, який займається нігтями, визначає схему лікування.
 5. На першій консультації мікології призначає дату наступного прийому для контролю протікання захворювання.Так як оніхомікоз лікують дуже довгий час, то зустрічей з лікарем буде чимало.

Які аналізи призначить лікар

Щоб визначити тип грибка, доведеться здати не один аналіз. Тільки комплексне обстеження дозволить поставити правильний діагноз і призначити правильне лікування. Дерматолог-мікології призначає наступні дослідження:

 1. Зіскрібок чушок шкіри зі стопи і ділянки шкіри між пальцями.
 2. Шматочок зараженого нігтя.
 3. Кров на антитіла до грибка.
 4. Кров на алергічні антитіла.
 5. Якщо ці аналізи не дали відповіді на питання про те, що це за грибок, то призначають гістологію, щоб підтвердити відсутність онихомикоза.

Методи терапії

мікології пропонує три схеми терапії в залежності від стадії інфекції. Перший варіант – пацієнт звертається до лікаря, коли у нього тільки з’явилася підозра на грибок. Людина помічає, що свербить ступня, є свербіж, попрілості і почервоніння між пальцями.В цьому випадку терапія зводиться до застосування протигрибкових лаків для нігтів і крему для зовнішнього застосування. Лак потрібен для профілактики, не допускає поширення хвороби на нігті. Кремом необхідно мазати обидві ступні, особливо між пальцями.

Друга схема лікування характерна для випадку, коли грибок знаходиться в початковій стадії. Стали змінюватися структура і колір нігтьової пластини. Таке може бути без супутніх відчуттів свербіння стопи, якщо суперечки грибка потрапила відразу на ніготь. У цій ситуації лікар призначає препарати місцевого застосування: розчин для обробки нігтів і протигрибковий крем, таблетки поки пити немає необхідності.Перед початком лікування потрібно обрізати заражений ділянку, щоб грибок не розповзається далі, спиляти нігтьову пластину, зробити її тоншою, щоб ліки краще проникало.

Третя схема розробляється вже в запущеній стадії. В цьому випадку потрібно комплексна терапія: протигрибкові таблетки, розчин для обробки нігтів і крем для обробки ступень. Таблетки потрібно приймати строго в тому дозуванні, яку вкаже лікар по нігтях. Важливо пройти повний курс, інакше грибок відновиться.Розчин наноситься на обрізані нігті, пластини необхідно спиляти. Крем наносити на шкіру стопи, вбиваючи грибок на цій ділянці.

Протигрибкові препарати

Препарати для лікування грибка стоп і нігтів можуть бути в таких формах: таблетки, розчин або крем для місцевого застосування. Для кожного роду грибків лікар вибирає потрібну схему лікування з необхідними ліками. Для лікування відрізняються видів грибка необхідно застосовувати різні препарати. Крем рекомендується використовувати при будь-якому вигляді захворювання, проте конкретну марку повинен рекомендувати фахівець по нігтях.

Ламізил

Мікологи часто рекомендують цей препарат для лікування грибка нігтів, вважаючи його ефективним. Таблетки допомагають швидко впоратися з інфекцією. До плюсів цих ліків відноситься те, що воно ефективно усуває хвороба, не допускає поширення інфекції, лікує різні форми грибків, безпечно. Мінуси: потрібно тривале лікування, воно часто складає близько 3 місяців, при цьому, як і будь-який протигрибковий засіб, Ламізил токсичний для організму людини, особливо погано впливає на печінку.

Флуконазол

Засіб, яке називається Флуконазол, швидко усуває грибкову інфекцію. Безсумнівний плюс препарату – він ефективно бореться із захворюванням. Мінус полягає в тому, що є багато протипоказань, необхідно застосовувати з обережністю, якщо є печінкова або ниркова недостатність. Препарат використовують для лікування ряду захворювань:

 • криптококкоз;
 • генералізований кандидоз;
 • кандидоз слизових оболонок;
 • генітальний кандидоз;
 • мікози стопи.

Канізон

Щоб лікувати грибкові ураження шкіри і слизових, лікар виписує мазь Канізон. В цілому, використання мазі для зовнішнього застосування буде більш безпечним, ніж прийом таблеток. Протипоказань у Канізон вкрай мало, що є плюсом. Мінус, мабуть, полягає в тому, що складно розрахувати кількість використовуваного кошти для разового нанесення.

Екзодерил

Лікування цим препаратом призводить до швидкого усунення видимих ​​симптомів, що обнадіює на швидке одужання.Однак повністю захворювання виліковується лише через 2-4 тижні після початку застосування мазі. Пацієнт може вирішити, що хвороба пішла, і кинути використання крему. У цьому мінус, тому що виникає ризик повторного розвитку хвороби.

Видалення нігтя

У деяких випадках протікання захворювання виникає необхідність у видаленні нігтя. Це неприємно, але дозволяє припинити поширення грибка. Спеціаліст рекомендує цей спосіб, якщо інфекція швидко поширюється і погано піддається лікуванню.Існує три способи видалення:

 1. Лазерне видалення частини нігтя. На це йде близько півгодини, а за відчуттями – майже безболісно.
 2. Хірургічне видалення. Проводять під місцевою анестезією, за часом – теж недовго.
 3. Кератолітичний пластир. Він ніби розм’якшує ніготь і живить, що полегшує поступове відрізання. Потрібно приклеїти пластир на 2 дня, потім зняти, відрізати ніготь, обробити саліцилової кислотою, після чого приліпити новий пластир, ще через два дні повторити ці маніпуляції.

Лікарські рекомендації щодо профілактики інфікування

Максимально попередити захворювання онихомикозом можна. Для цього потрібно дотримуватися ряду рекомендацій:

 1. Дотримуватися особисту гігієну: ноги повинні бути чистими і сухими – мити щодня з милом і ретельно витирати.
 2. Чисті шкарпетки вдягати щодня.
 3. Необхідно мати кілька пар взуття, щоб була можливість вивітрити і просушити. Краще купувати таку, яка «дихає».
 4. Взуття має бути відповідного розміру, не сильно прилягати до ступні.
 5. Використовувати посипання.
 6. Міняти взуття або хоча б шкарпетки, якщо ноги запітніли.
 7. Регулярно підстригати нігті.
 8. Роблячи педикюр в салоні, слід переконатися в чистоті і стерильності приміщення і інструментів.
 9. Не ходити босоніж в місцях загального користування: баня, сауна, басейн і т. Д.

Відео

Дерматолог: 5 кращих засобів від грибка нігтів
Дивитися відео

Увага! Інформація, представлена ​​в статті, носить ознайомчий характер.Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Знайшли в тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!

Розповісти друзям:

Який лікар лікує грибок нігтів на ногах, до кого звернутися

Грибкові захворювання зустрічаються дуже часто.Вони приносять свербіж, печіння, дискомфорт, неприємний запах, руйнують нігтьову пластину. При появі будь-якого з цих ознак варто задуматися про те, до якого фахівця звернутися для вирішення такої делікатної проблеми. Розберемося, який лікар лікує грибок нігтів на ногах?

До якого лікаря йти

Пізнати грибок стопи, або оніхомікоз нескладно. З’являється свербіж та почервоніння між пальцями, шкіра лущиться, нігті потовщуються, кришаться, розшаровуються, змінюють свій колір. Якщо ви помітили ці ознаки, то зверніться в найближчу поліклініку, де є дерматолог або дерматовенеролог.Цей лікар спеціалізується на захворюваннях шкіри. Після огляду, вам випишуть направлення на аналізи, за результатами яких і буде поставлений діагноз.

Якщо захворювання підтвердиться, то можна звернутися до лікаря з більш вузькою кваліфікацією. Такий доктор називається мікології, він вивчає тільки грибкові хвороби. Результати лікування залежать від того на якій стадії розвитку перебуває недуга і від правильності підбору лікувальних препаратів. Тому рекомендується йти до лікаря, а не займатися самолікуванням в домашніх умовах.У запущених випадках повне одужання може зайняти місяці, і навіть роки!

На замітку

І мікології, і дерматолог мають всі необхідні знання для лікування оніхомікозу. Також лікуванням грибка нігтів займається дерматовенеролог.

Діагностика захворювання

Іноді неприємні відчуття в ногах викликає не грибкова інфекція, а захворювання внутрішніх органів. З першого погляду навіть досвідчений лікар не завжди може визначити, чи є грибок на ногах.Тому, для підтвердження діагнозу призначаються аналізи.

Пацієнт обов’язково здає на дослідження кров і сечу, також ретельно вивчається зішкріб з нігтьової пластини. Результати вказують на те, який вид грибка у хворого, що дозволяє побудувати найбільш ефективну індивідуальну схему терапії. Якщо цих аналізів недостатньо для підтвердження діагнозу, то лікар може порекомендувати здати фрагмент ураженої ділянки на гістологічне дослідження.

Як проходить лікування

Після того, як план дій складений, пацієнту виписуються препарати проти грибка на ногах.Лікар не тільки призначає лікування при оніхомікозі, а й потім контролює процес до остаточного одужання. Після закінчення терапії, фахівець описує способи профілактики грибкових захворювань.

Для досягнення максимального ефекту необхідно використовувати комплексне лікування. Найчастіше рекомендують приймати таблетки в поєднанні з мазями і спеціальними лаками для нігтів, іноді терапія може доповнюватися уколами і прийомом вітамінів. Народні рецепти іноді можуть доповнити лікування, але тільки при їх призначенні лікарем.Це пов’язано з тим, що грибок має особливість пристосовуватися до впливу препаратів. Ліки, які були ефективні кілька років тому, не можуть впоратися із захворюванням в поодинці, тому прописуються індивідуальні комплекси терапії.

Важливо!

У протигрибкових засобів є ряд протипоказань і рекомендацій для застосування, через що лікування повинно проходити тільки під наглядом лікаря.

Лікар, що лікує грибок нігтів, може порекомендувати наступну терапію:

 • Мазі, гелі і креми – препарати для зовнішнього застосування, які наносять за певною схемою, призначеної лікарем.Використовуються в початковій стадії микологического захворювання або в складі комплексного лікування,
 • Лаки для нігтів використовуються при появі перших ознак зараження,
 • Таблетки підходять для запущених і великих епідемій недуги.
 • Видалення ураженого грибком нігтя хірургічним способом або за допомогою спеціальних препаратів,
 • Апаратна чистка, виконана ПОДОЛОГ,
 • Лікування азотом,
 • Обробка ураженої ділянки лазером – один з найдорожчих і ефективних способів терапії.Промінь лазера проникає в глибокі шари нігтьової пластини, а під впливом високої температури мікоз руйнується. Для повного видалення грибка буде потрібно не менше 3 процедур, між якими робляться перерви на 1-4 тижні.

Огляд лікарських препаратів

Фармакологічний ринок заповнений численними препаратами для лікування грибка нігтів. Найпопулярнішими засобами є:

 • Бетрафен – засіб для зовнішнього застосування.Має хорошу проникаючу здатність і допомагає усунути різні види грибкової інфекції, антибактеріальний. Допускається застосовувати протягом декількох місяців, до повного усунення ознак захворювання. Протягом першого місяця терапії його наносять раз в два дні, в наступний місяць & # 8212, два рази на тиждень. Якщо за цей час грибок залишився, то препарат використовується один раз в тиждень.
 • Ціклопіроксоламін лікує нігті на ногах, має протизапальну і протиалергічну дію, легко проникає через нігтьову пластину і роговий шар шкіри.Випускається в декількох формах: крем або гель використовується двічі в день, розчин або суспензія застосовується 2-3 рази на день, пудру наносять раз в місяць, а лак – протягом півроку.
 • Ламізил – використовують для лікування дорослих і дітей від грибка в запущеній стадії. У його складі присутній речовина, що усуває збудників захворювання в м’яких і ороговілих тканинах.
 • Флуконазол – перевірений, ефективний засіб для позбавлення від грибкових інфекцій.
 • Засоби, що допомагають видалити пошкоджений ніготь:
 • Ногтівіт – безболісно знімає уражену нігтьову пластину протягом 4 днів, на місці якої незабаром почне з’являтися нова здорова.
 • Ногтіміцін – містить в своєму складі ефірні масла, які прискорюють процес зміни старого хворого, зараженого грибком нігтя на новий.

Тільки лікар може призначати таблетки, спираючись на стан пацієнта і з огляду на всі протипоказання. Найчастіше призначають такі препарати:

 • Флюкостат,
 • Мікомакс,
 • Екзіфін.

Тепер ви знаєте, до якого лікаря звернутися з грибком нігтів на ногах. І мікології, і дерматолог мають достатню кваліфікацію для лікування захворювання.Зверніться до лікарні або клініки для консультації, там вам доведеться здати аналізи, щоб скласти план терапії. До повного одужання доведеться спостерігатися у медика, який може замінювати препарати в залежності від стану пацієнта. Найчастіше призначається комплекс заходів щодо усунення недуги, всі ліки вибираються виходячи зі стадії розвитку грибка нігтів і індивідуальних особливостей організму. Щоб повністю вилікувати інфекцію знадобитися запастися терпінням і виконувати всі рекомендації лікаря, тільки тоді вийде перемогти хворобу в максимально короткі терміни.

Який лікар лікує грибок нігтів на ногах. До кого звернутися?

Інфікування шкіри або нігтьової пластини грибком (або по науковому мікозів) призводить до виникнення не тільки естетичного і морального дискомфорту, але і здатне викликати серйозні проблеми зі здоров’ям в цілому. Крім ускладнень, грибкове захворювання характеризується високим відсотком рецидиву захворювання і тривалою терапією.

Шлях зараження грибком один – від носія микоза до здорової людини.У групі ризику любителі саун, лазень і басейнів. Тепле і вологе середовище – улюблене місце існування грибка. Привести до зараження може також неохайність і порушення санітарних норм майстром манікюру-педикюру. Особливо часто мікоз проникає в організм через травматизацію нігтьового валика.

Симптоматика микоза

Мікоз підступний тим, що помітити його перші симптоми буває досить складно. Перебіг онихомикоза (грибкового ураження нігтьових пластин) залежить від рівня захисних сил організму.Чим вище імунітет, тим легше форма захворювання. Виділяють три стадії розвитку мікозу на нігтях:

 1. нормотрофіческая – початкова стадія розвитку захворювання. Форма нігтя не змінюється, на ньому з’являються невеликі ділянки білого або жовтуватого відтінку;
 2. Гипертрофическая – гладка і цільна нігтьова пластина починає розшаровуватися. Змінюється колір – зі здорового рожевого до жовтого. Змінюється структура нігтя – він стає товстим і пухким;
 3. Атрофічна – Розвиток мікозу руйнує нігтьову пластину, вона стає вкрай тонкою і ламкою.Починається процес руйнування хворого нігтя.

Важливо!

Поява хоча б одного симптому – привід для обов’язкового звернення до лікаря!

Багатьом поява грибка на нігтях рук або ніг здається несерйозною проблемою, впоратися з якою можна самостійно за допомогою народних засобів або аптечних препаратів. Однак терапія мікозів вимагає комплексного підходу і визначення штаму збудника. Це можна зробити тільки в лікарні. А, отже, звернення до лікаря не уникнути.

Що потрібно зробити, щоб вилікувати мікоз

Розглянемо поетапно алгоритм дій при виникненні грибка:

 1. Звертатися до фахівця необхідно відразу після виявлення перших ознак грибкового недуги. Питання підвідомчості мікозів розглянемо нижче. Але, забігаючи наперед, уточнимо, що записатися на прийом необхідно до мікологові або дерматолога;
 2. Провівши первинний огляд, фахівець ставить гаданий діагноз мікоз і призначає додаткові клінічні дослідження;
 3. На підставі результатів аналізів, лікар уточнює діагноз, визначає штам грибка і виписує призначення;
 4. Приготуйтеся до тривалої виснажливої ​​боротьби з грибком.Термін терапії мікозу нерідко становить півроку і більше. Припиняти курс лікування на власний розсуд небажано, щоб не довелося боротися з рецидивом микоза, адаптуватися до препаратів, що приймаються і вимагає додаткової терапії.

Який лікар лікує грибок нігтів на ногах

Часто пацієнт з грибком в розгубленості: до якого лікаря звертатися? Який доктор займається грибком стопи і нігтів? Дерматолог або мікології? Розберемо докладно.

Хто такий мікології?

мікології – це лікар, який лікує грибкові патології нігтьових пластин і шкірних покривів.Всі різновиди грибка – його спеціалізація. Він знає про грибок все.

У його компетенції:

 • Терапія мікозів та інших захворювань нігтьових пластин, волосяного покриву та шкіри;
 • Клінічні дослідження та уточнення діагнозу;
 • Профілактірованіе грибкових патологій.

Однак проблема в тому, що такий вузький фахівець зазвичай приймає в приватних платних клініках і в великих містах. А мікоз не знає кордонів. Що робити, якщо в поліклініці відсутній мікології?

У такому випадку допоможе впоратися з проблемою звичайний лікар-дерматолог.Не має значення, як називається лікар, який буде вас лікувати. Набагато важливіше його досвід і кваліфікація. Дерматолог проведе первинний огляд, і, в разі необхідності, випише напрямок до мікологові. У більшості випадків дерматолог стає лікарем, що лікує грибок в муніципальних закладах сіл і провінційних міст.

Головне, не займайтеся самоврачеваніем, не слухайте поради сусідів і приятелів, і не затягуйте похід до лікаря. Мікоз нігтів підступний і самолікування може більше нашкодити, ніж допомогти.

Первинний огляд

Своєчасне звернення до фахівця попередить ризик поширення мікозу. Первинний огляд починається з опитування скарг пацієнта, уточнення часу виникнення дефекту нігтьової пластини і зовнішні чинники, які цьому супроводжували.

Після огляду уражених ділянок лікуючий лікар позначить попередню назву захворювання і запропонує пройти необхідні аналізи.

Зазвичай пацієнтові доводиться проходити такі дослідження:

 • Метод мікроскопічного аналізу частки пошкодженої нігтьової пластини.Він називається КОН-тест. Для проведення дослідження частку нігтьової пластини занурюють в Тридцятивідсотковий розчин калію. Потім оброблений зішкріб розглядають під мікроскопом. Цей метод дає можливість лікарю, який займається лікуванням, встановити чи є грибок, але не дає можливості визначити його штам;
 • ПЛР – діагностика. Полімеразна ланцюгова реакція – одна з найбільш чутливих методик, що дозволяє визначити штам збудника.

Який доктор буде займатися подальшою терапією, залежить від штаму грибкового недуги і тяжкості його перебігу.Рішення про обов’язкове лікування у мікології приймається в разі важких форм мікозів, стійких до основних груп ліків.

Курс лікування мікозу тривалий і вимагає комплексного підходу. Терапевтичні заходи залежать від поширеності ураження та терміну захворювання.

Лікування грибка нігтів

Підступність мікозних поразок в їх здатності пристосовуватися і ставати несприйнятливими до дії аптечних засобів. Це призводить до того, що перевірені роками препарати втрачають своє терапевтичний вплив на грибок.

І будь-яке лікування грибкових хвороб стає суто індивідуальним заходом до розробленої схеми лікування для кожного пацієнта окремо. Гарного результату допомагає досягти поєднання двох або трьох різних ліків.

На допомогу мікології приходить фармація, що випускає таблетки, уколи і крапельниці для системного лікування, а також мазі, креми, гелі та лікувальні лаки для місцевого застосування.

Важливо!

Не намагайтеся самостійно призначити курс лікування від мікозу.Все антімікотікі високотоксичні і мають масу протипоказань.

Грибок може змінювати свою дислокацію в організмі людини: пропадати на одній ділянці і з’являтися на іншому. Тільки контроль з боку лікаря-мікології допоможе впоратися із захворюванням, а не допустити його трансформацію і перехід углиб організму.

Терапія микоза

Зазвичай рецепт лікування грибкового ураження нігтів складається з:

 • Лікувального лаку, антимікотичного крему або мазі.Наприклад, «Батрафен» – антибактеріальний гель з високою проникність вглиб тканин. Застосовується два-три рази на тиждень до повного одужання. «Ціклопіроксоламін» поєднує в собі протигрибкову, протизапальну і антигістамінну дію. Виробляється у вигляді гелю, лаку, крему або розчину;
 • таблетованих препаратів «Екзіфін», «Оніхон», «Мікомакс», «Флюкостат» для системного лікування мікозу одночасно з місцевими препаратами. Вибір серед цих коштів обумовлений їх побічною дією, віком, анамнезом хвороб пацієнта і його імунного захисту;
 • Засоби для видалення зараженої нігтьової пластини «Ногтіміцін» і «Ногтівіт» призначається при важких або запущених формах мікозів.Цей консервативний метод лікування замінює хірургічне втручання і дає можливість відрости здорової неушкодженою нігтьової пластини.

Під час терапії призначаються повторні клінічні дослідження, що дозволяють оцінити результативність лікування і відкоригувати препарати. Третій раз аналізи призначаються після позбавлення від видимих ​​симптомів грибка. І в четвертий раз – через два-три місяці після закінчення курсу терапії.

Підступність микоза полягає у високій контагіозності, швидкістю поширення і тривалістю терапії.Щоб уникнути рецидивів захворювання необхідно вжити заходів щодо запобігання повторному зараженню пацієнта і членів його родини.

Заходи профілактики для хворого і членів його сім’ї

Недотримання простих гігієнічних норм може призвести до швидкого інфікування близьких людей, які проживають разом з пацієнтом.

Щоб цього уникнути, потрібно:

 1. Виділити кожному члену сім’ї особисті предмети гігієни – мочалку, домашнє взуття, рушник;
 2. Відвідуючи сауни, лазні, басейни не забувати про гумового взуття.Вона захистить ваші ноги від оніхомікозу;
 3. Завжди мати при собі капронові або бавовняні шкарпетки для примірки нової пари в взуттєвому магазині;
 4. Застосування лікарських лаків і аерозолів зможе подарувати додатковий захист ваших стоп і нігтів;
 5. Віддайте перевагу взуття з натуральної шкіри, а не її синтетичних аналогів. Це дасть ногам можливість дихати, перешкоджає рясного потовиділення і розвитку мікозу;
 6. При виникненні неприємного запаху або рясного потовиділення стоп, варто звернутися за консультацією до лікаря.Це допоможе помітити патологію на перших стадіях, і лікування пройде легше і швидше.

Підвищити опірність організму інфекціям допоможе збалансований раціон. Включіть в нього продукти, з підвищеним вмістом вітамінів А і В, кальцію та йоду.

Відео в тему

До якого лікаря звертатися при грибку нігтів

Грибок можна підхопити будь-де – на пляжі, в басейні, лазні, сауні. Особливо часто від цієї недуги страждають ноги – на ступнях можуть утворюватися поразки з лущиться структурою, а нігті можуть жовтіти і сильно розшаровуватися.Мало того, що це все виглядає неприємно, так і ще постійно турбує сильний дискомфорт – свербіж, подразнення, больові відчуття.

При виявленні перших ознак цього захворювання необхідно відразу ж приступати до лікування. Справа в тому, що якщо грибок запустити, то можуть виникнути серйозні проблеми зі здоров’ям.

У першу чергу слід пройти обстеження, але який лікар лікує грибок нігтів на ногах? Мало хто знає, які фахівці займаються лікуванням грибкових уражень.З цієї причини варто з’ясувати, куди і до кого звертатися при виявленні симптомів захворювання.

Дерматолог і мікології

Якщо ви не знаєте, до якого лікаря йти при виявленні симптомів грибка нігтів, то сміливо можна звертатися до дерматолога або мікологові. По суті ця два фахівця займаються одним і тим же. Але відмінність дерматолога полягає в тому, що цей фахівець крім лікування грибкових захворювань, лікує інші хвороби шкірного покриву, слизових оболонок, волосся, нігтів.

Зверніть увагу! мікології обов’язково має базову освіту дерматолога. З цієї причини він також може займатися лікуванням хвороб шкіри, нігтів, волосся. Але основна діяльність його спрямована саме на усунення грибкових уражень.

В діяльність мікології входять такі обов’язки:

 • обстеження і лікування грибкових хвороб;
 • проведення профілактичних заходів щодо запобігання повторних виникнень мікозів;
 • науково-дослідницька діяльність, а також дослідження в сфері поліпшення, оновлення вже існуючих методів лікування, діагностики;
 • розробка нових способів проведення обстеження і лікувальної терапії.

Якщо ви помітили що ніготь на великому або будь-якому іншому пальці почав жовтіти, то в цьому випадку відразу звертайтеся до дерматолога. Під час огляду лікар зіскоблити поверхню з ділянки з грибком. Взятий матеріал фахівець відправляє в лабораторію, в якій будуть проведені необхідні обстеження.

Після отримання результатів досліджень дерматолог може направити хворого до лікаря, який лікує грибок нігтів, а саме мікологові. Але найчастіше дерматолог сам лікує цю недугу.Отримані результати досліджень він використовує для призначення індивідуальної схеми лікування.

Особливості діагностики

При перших симптомах слід відразу ж звернутися до лікаря, до якого звертатися ви вже знаєте – до дерматолога. Цей фахівець проводить необхідні дослідження, бере аналізи і вже на основі отриманих даних направляє до мікологові або сам розробляє відповідну схему лікування.

Важливо! При обстеженні лікар повинен в першу чергу провести візуальний огляд.При огляді він оцінює розмір ураження, його структуру, він може приблизно визначити стадію грибка. Також він призначає проведення загального аналізу сечі та крові.

В обов’язковому порядку виконуються наступні методи діагностики:

 • лікар знімає верхній шар ураженої ділянки. Бере зішкріб лусочок з шкіри стопи і межпальцевого простору;
 • проводиться аналіз фрагмента нігтьової пластини з ураженням;
 • якщо два перерахованих вище аналізу не дали результатів, то лікар може розглядати версію механічного пошкодження нігтьової пластини.У цих випадках виконується гістологія, за допомогою якої підтверджується відсутність грибкової інфекції в організмі хворого;
 • проводиться аналіз крові на антитіла до грибка;
 • аналіз крові на алергічні антитіла.

Головне завдання лабораторної діагностики полягає в диференціюванні грибкового ураження від інших хвороб шкірного покриву, нігтів, які не мають ніякого відношення до нього. До цих хвороб можуть ставитися звичайні удари, зміни забарвлення або форми нігтьової пластини, омозолення.

Важливо! Якщо при обстеженні в біологічних матеріалах будуть виявлені грибкові паразити, то лікар складе індивідуальне лікування. Зазвичай прописується курсова лікувальна терапія, що складається з декількох етапів, але її тривалість може залежати від занедбаності хвороби і характеру ураження.

Лікувальна терапія

Методи, що використовувалися давно для лікування мікозів, зараз вже не працюють. Справа в тому, що збудники багатьох патологій, включаючи оніхомікоз, давно пристосувалися до багатьох застарілим засобам і просто ніяк не реагують на них.З цієї причини лікарі до кожного пацієнта застосовують індивідуальний підхід, у всіх організм різний і реакції на різні препарати також різні.

Варто враховувати, що грибкові хвороби дуже важкі і небезпечні. Лікування цих недуг може тривати роками, і при цьому не буде гарантії, що грибок повністю зник. Він може проявитися знову навіть через кілька років.

Лікування мікозів протікає комплексно, а саме лікарі призначають не одне лікарський засіб, а відразу 2-3. При цьому це можуть бути таблетки і зовнішні медикаменти – мазі, гелі, креми, спреї, розчини, порошки, лаки.У важких випадках можуть бути прописані уколи і крапельниці.

Увага! Всі препарати мають протипоказання, побічні симптоми, з цієї причини їх не рекомендується використовувати самостійно. Призначати ліки повинен лікар і процес їх прийому повинен проходити під контролем фахівця.

Які методи лікування лікар може призначити:

 1. Використання мазей і кремів . Ці кошти мають місцеву дію.За допомогою них змащуються ділянки шкіри з грибковими ураженнями. Застосування призначає дерматолог або мікології. Найефективнішими ліками цієї групи вважаються – Ламізил, Клотримазол, Екзодерил, Ціклопіроксоламін;
 2. Ліки у формі таблеток . Медикаменти в таблетованій формі зазвичай призначають при глибоких і великих грибкових ураженнях. Прийом прописує лише лікар, самолікування може призвести до негативних наслідків. До найбільш ефективних препаратів у вигляді таблеток можна віднести – Флуконазол, Тербинафин, Ламізил;
 3. На початкових стадіях можуть бути призначені кошти в формі лаків .Ці препарати розчиняють грибок. До хорошим лакам відносяться: Лоцерил, Батрафен;
 4. Видалення нігтьової пластини . Дана процедура може проводитися хірургічними методами або з використанням препаратів – Ногтівіт, Ногтіміцін;
 5. Спеціальна чистка за допомогою апарату;
 6. Може призначатися фізіотерапевтична лікувальна терапія з застосуванням рідкого азоту або лазера.

Профілактика

Після повного лікування від грибка для самого хворого і його оточення мешканців в квартирі або будинку розроблені спеціальні профілактичні заходи, які обов’язково потрібно дотримуватися. До них можна віднести наступні:

 • у кожного обов’язково повинна бути окрема домашнє взуття;
 • не можна користуватися один рушником, кожен повинен мати свій рушник для ніг і рушник для тіла;
 • в громадських місцях – лазнях, саунах, басейнах потрібно ходити тільки в сланцях;
 • проводити регулярну обробку взуття протигрибковими засобами у формі спреїв;
 • проводити обробку ніг лаками, мазями або спреями;
 • приміряти взуття в магазинах тільки на чистий носок;
 • прийом вітамінно-мінеральних комплексів для підвищення імунітету.

Всі ці заходи убезпечать від цієї неприємної недуги, і вам не доведеться йти з грибком в лікарню. Важливо пам’ятати, що ця недуга дуже важко піддається лікуванню, іноді на його усунення йдуть не місяці, а роки. А якщо його запустити, то він може перейти на все тіло і в підсумку викличе серйозні ускладнення здоров’я.

Відео-відгук: Реальна історія лікування від грибка нігтів

.