Ногти

Що робити якщо ніготь тріснув на нозі: основні причини та способи усунення проблеми в домашніх умовах, ефективні медичні та народні засоби

Тріснув ніготь на нозі – причини, лікування, домашні засоби

розтріскування або розшарування нігтів на ногах – непривабливе і незручне стан, яке частіше стосується літніх людей, але може виникнути в будь-якому віці. Це змушує людей уникати відкритому взутті. Можуть утворитися вертикальні, горизонтальні та інші тріщини. У статті розглянуті причини, способи відновлення і запобігання розтріскування і багато іншого.

Тріщини на нігтях ніг також можуть бути ознакою основних захворювань.Для лікування можна використовувати домашні натуральні засоби, але в складних випадках може знадобитися медична допомога. Лікар буде рекомендувати лікування в залежності від первинних причин і тяжкості основних симптомів.

Причини

Надлишок або нестача вологи

Тривале перебування в дуже посушливих умовах може призвести до зневоднення організму. В результаті пальці не матимуть достатньої кількості вологи, і, таким чином, нігті можуть стати дуже ламкими.Це може також торкнутися людей, чиї ноги схильні до частої зміни умов від занадто вологих до надзвичайно сухих.

З іншого боку, постійний вплив вологи може бути основною причиною розшарування. Необхідно регулярно зволожувати сухі нігтьові пластини, але в той же час стежити за тим, щоб уникнути надлишку вологи.

Шкірні захворювання

Є також шкірні захворювання, які можуть привести до тріщин нігтів на ногах. Вони відбирають вологу і залишають їх сухими.Прикладом таких захворювань є псоріаз і екзема. Для лікування цих станів існують певні методи, а також домашні засоби.

Старіння

У міру того як люди старіють, тіло втрачає здатність утримувати необхідну вологу, і це відбивається на стані нігтьових пластин. Вони стають крихкими і уразливими для руйнувань і пошкоджень. В цьому випадку допоможе правильний догляд, включаючи зволоження й очищення.

Дефіцит поживних речовин

Так само, як і всьому організму для безперебійного функціонування, нігтям необхідна достатня кількість поживних речовин, яке надходить разом з їжею, щоб залишатися здоровими.Їх дефіцит сприяє прояву цієї проблеми. Анемія, зокрема, є основним фактором, що призводить до тріщин через дефіцит заліза. Також причиною може бути анорексія і булімія.

Травма

Горизонтально тріснув ніготь через травму

Фізичні травми, що виникають при ударах, також можуть привести до розриву нігтьової пластини. Це звичайне явище серед людей, що зловживають алкоголем. Також, продовжується тертя, що виникає в результаті носіння невідповідної взуття, може сприяти пошкоджень нігтів.Кровотеча при цьому є основним симптомом. Якщо утворюється рана, слід подбати про запобігання потрапляння інфекцій.

Захворювання щитовидної залози

Ця причина частіше зустрічається у жінок, ніж у чоловіків. Нормальне функціонування органів тіла може порушитися, коли щитовидна залоза виробляє недостатню кількість гормонів. Тріщини на нігтях виникають, коли гормони не досягають пальців ніг, щоб забезпечувати їх зростання. Порушення роботи щитовидної залози широко поширені серед людей похилого віку, але також зустрічаються у дорослих, дітей і підлітків.Якщо гіпотиреоз не лікувати на ранніх стадіях, це може викликати серйозні ускладнення, такі як втома, збільшення ваги, а також крихкість волосся.

Інфекції

Інфекції нігтів, особливо грибкові, поширені у багатьох людей. Вони можуть привести до болю в ногах, поширенню грибка на інші ділянки, тріщинах або навіть втрати нігтьової пластини. Зміна кольору, особливо пожовтіння, може означати грибкову інфекцію – оніхомікоз. Якщо є підозра зараження, необхідно звернутися до лікаря для правильної постановки діагнозу і призначення лікування.Він може взяти невеликий зразок ураженого нігтя і перевірити, чи присутній грибок або будь-яка інша інфекція.

Хімічні продукти

розтріскування може бути результатом використання шкідливих хімічних продуктів, таких як лаки для нігтів, засоби для зняття лаку, фарби та миючі засоби. Хімічні речовини, що містяться в них, можуть впливати на нігтьові пластини, що робить їх сухими і уразливими для руйнування.

Синдром Рейно

Захворювання, яке характеризується неефективною подачею крові до органів тіла.Це відбувається як реакція на холодні погодні умови. Коли дуже холодно, пальці ніг до цього сильно чутливі, тому можуть реагувати розшаруванням нігтьової пластини.

Неправильний догляд

Відповідно до Glamcheck.com, «будь-який зневага щодо догляду за нігтями може привести до утворення тріщин, втрати вологи і, отже, до крихкості і знебарвлення нігтів». Потрібно регулярно обрізати нігті, зволожувати і тримати їх в чистоті.

Пошкоджений ніготь червоним плоским лишаєм

Інші причини, які можуть привести до порушення цілісності нігтів, включають червоний плоский лишай, гормональний дисбаланс, прийом деяких лікарських препаратів, синдром Шегрена і інші аутоімунні розлади .

Ознаки та симптоми

 • Зміна кольору нігтів
 • Почервоніння
 • Руйнування
 • Білі плями
 • пожовтіння
 • Біль в пальцях
 • Відчуття тяжкості.

Під час постановки діагнозу лікар може оцінити тривалість існування проблеми, колір нігтів, отримані травми, застосування певних ліків і т. Д. Для того, щоб з’ясувати причину виникнення цієї проблеми.Лікування може включати медичну терапію або використання домашніх засобів.

Типи тріщин

Зазвичай нігті на ногах тріскаються вертикально, але вони також можуть тріснути по горизонталі або посередині. На сухих тендітних нігтях частіше утворюються вертикальні тріщини.

Горизонтальний розтріскування називається « оніхошізіс» . Існує також інший стан, зване « онхоррексіс» , при якому нігті ламаються або розщеплюються по довжині (по вертикалі).

Відповідно до skinsight.com, «горизонтальні тріщини на початку нігтьової пластини можна спостерігати у людей з псоріазом, червоним плоским лишаєм або у людей, які використовують пероральні препарати з вітаміном A.» Зазвичай тип тріщин нігтів залежать від первинної причини.

Тріщини і пожовтіння

Грибок

Livestrong.com попереджає, що «пожовклі нігті на ногах можуть бути ознакою грибка, що може в кінцевому підсумку призвести до руйнування всієї пластини, якщо не лікувати».Інша причина цього стану – лімфедема і цукровий діабет.

Ходіння босоніж в громадських місцях, не просушування нігтів після душа, носіння щодня однієї і тієї ж пари взуття – деякі з факторів, які збільшують ймовірність грибкової інфекції. В цьому випадку домашні засоби не можуть бути ефективними, тому, якщо з’являються жовті плями на нігтях, слід звернутися за медичною допомогою, щоб забезпечити належне лікування грибкових інфекцій.

Домашні засоби

Яблучний оцет

Яблучний оцет – дуже ефективний засіб в даній ситуації.Він містить залізо, кальцій, магній і калій, які зміцнюють нігті, а також оцтову і яблучну кислоту, яка усуває грибок.

 1. Потрібно змішати воду і нефільтрований яблучний оцет в рівних кількостях
 2. Опустити стопи в розчин і потримати протягом деякого часу
 3. Потім акуратно відсунути кутикулу
 4. Проводити процедуру один раз в день для відновлення здорового зовнішнього вигляду нігтям.

Масло чайного дерева

Воно володіє протигрибковими і антисептичними властивостями, які здатні лікувати грибкові інфекції на нігтях.У тих випадках, коли тріснуті нігті змінюють колір, масло чайного дерева може бути найефективнішим способом вирішити цю проблему.

 1. Додати кілька крапель олії чайного дерева в половину чайної ложки вітаміну Е [у вигляді масла]
 2. Змішати до однорідної маси
 3. Злегка втираючи, нанести суміш і залишити на пальцях, по крайней мере, на півгодини
 4. Використовуючи теплу воду, промити ноги
 5. Потім просушити і нанести зволожуючий лосьйон
 6. Повторювати два рази в день протягом місяця для відмінних результатів.

Кокосове масло

Кокосове масло дуже поживно для слабких тендітних нігтів, як стверджує top10homeremedies.com. Воно діє як зволожуючий крем, забезпечуючи належну циркуляцію крові, тим самим запобігаючи утворенню тріщин. Воно також здатне знищити бактерії, які сприяють виникненню грибкових інфекцій.

 1. Розтоплене масло нанести на нігті і ретельно втерти
 2. Повторювати процедуру два-три рази на день.

Хвощ

Він містить велику кількість кремнезему – життєво важливого мінералу для сильних і здорових нігтів.Крім того, він усуває білі плями. Можна приймати у вигляді чаю, випиваючи чашку або дві в день.

 1. В чашку з водою додати дві чайні ложки висушеної трави хвоща
 2. Накрити розчин і дати настоятися протягом приблизно 10 хвилин
 3. Після того, як він охолов, занурити ноги на час близько 20 хвилин
 4. Висушити, потім нанести на них оливкову олію
 5. Краще проводити процедуру перед сном, надягаючи на ніч шкарпеточки
 6. Повторювати три або чотири рази на тиждень.

Морська сіль

Вона здатна зміцнювати тріснуті і шаруються нігті і пом’якшувати кутикулу. Кінцевий результат правильного застосування морської солі – гарний зовнішній вигляд нігтів.

 • Додати в теплу воду дві столові ложки дрібнозернистої морської солі
 • Додати дві краплі олії зародків пшениці і ладану, мірри і ефірного масла лимона
 • Протягом 10-20 хвилин потримати ноги в розчині
 • Висушити і нанести крем
 • Повторювати два-три рази на тиждень.

масляниста розчин вітаміну E

Зволожує, зміцнює і живить всю поверхню нігтя.

 • Наносити масло перед сном, витягуючи його з капсули вітаміну E
 • Втирати його не менше п’яти хвилин один раз на тиждень.

Оливкова олія

Володіє протигрибковими і антибактеріальними властивостями. Більш того, оливкова олія підвищує імунітет.

 • Застосовувати оливкова олія на уражені нігті щодня перед сном
 • Альтернативно, можна приймати оральні капсули з оливковою олією, які вважаються набагато ефективніше зовнішнього застосування.

Масло орегано

Це масло містить речовину, зване тимолом, що володіє протигрибковими і антибактеріальними властивостями.

 • Використовуючи ватяну кульку, нанести масло орегано безпосередньо на уражені нігтьові пластини
 • Повторювати двічі в день протягом тижня.

Інші методи і поради

 • Стежити за чистотою ніг, регулярно зволожувати і обрізати нігті
 • Уникати громадського душа або надягати відповідне взуття, щоб уникнути зараження інфекціями
 • Звернутися до дієтолога для рекомендацій щодо здорового харчування
 • Використовувати протигрибковий спрей для ніг і взуття
 • Можна тимчасово виправити тріщину, використовуючи суперклей.

Лікарські препарати

Коли домашні засоби не в змозі допомогти в усуненні проблеми, потрібно скористатися лікарськими препаратами. Фармацевт або дерматолог може рекомендувати деякі засоби, які відпускаються без рецепта, або ліки за рецептом. Вони можуть включати імунодепресанти, антибіотики, такі як ітраконазол, або протигрибковий лак, такий як циклопірокс. У важких випадках може бути видалений весь ніготь як частина лікування.

Висновок

Тріснуті нігті доставляють неприємності, особливо при носінні відкритому взутті.Необхідно провести обстеження, щоб діагностувати і лікувати причину цього стану. У випадках постійних ускладнень може застосовуватися місцеве лікування, але консультація лікаря є найкращим рішенням.

Завантаження …

Ніготь тріснув вздовж – що робити якщо нігті на ногах тріскаються уздовж?

Як правило нігті ламаються або тріскаються в самий невідповідний момент. Крім отриманого дискомфорту, страждає і естетичний вигляд рук. Але не варто впадати у відчай, якщо ніготь тріснув вздовж, що робити і як повернути йому акуратний вигляд, буде розглянуто в нашій статті.

Матеріали для ремонту нігтів

Для виправлення ситуації необхідно підготувати:
• крем для ремонту нігтьової пластини;
• тканину для корекції нігтів;
• палички і пилочки для манікюру;
• пензлика;
• манікюрні ножиці;
• полірувальний баф або блок;
• лак для нігтів.

Якщо в домашньому побуті відсутній будь-який матеріал, його без проблем можна придбати в магазинах, що спеціалізуються на виробах для манікюру.

Ніготь тріснув вздовж, що робити в домашніх умовах?

У будь-якому випадку, якщо ніготь тріснув вздовж, що робити, знають далеко не всі жінки. Дуже важливо відразу приступити до виправлення нігтьової пластини, щоб не допустити болючих відчуттів через чіпляння нігтем сторонніх предметів:
1. Спочатку варто вирівняти за допомогою Бафа або м’якої пилки поверхню нігтя.
2. Особливу увагу слід приділяти ділянці тріщини, яка в підсумку повинна стати ідеально гладкою.
3. Приступити до склеювання, використовуючи для нанесення клею спеціальну маникюрную кисть.
4. Після невеликої перерви, поки ніготь просохне, знову приступити до роботи.
5. Беремо невеликий шматочок шовку і притискаємо щільно до нігтьової пластини спеціальною паличкою.

6. Переконавшись в хорошому результаті, прибираємо зайві краю тканини.
7. Наступний етап – знову покриваємо ніготь клеєм, бажано в 2 шари, даючи просихати кожному з них.
8. На завершення, його необхідно відполірувати бафом і покрити улюбленим лаком.
Такий спосіб реставрації найбільш універсальний і підходить для нігтів з різними видами тріщин: уздовж, поперек, з краю, збоку. Завдяки такій хитрості, метод прослужить більше двох тижнів, а значить дасть можливість відрости нової нігтьової пластини.

Корекція в екстремальних умовах

Найбільш прийнятний спосіб лагодження тріснутого уздовж нігтя, вам нададуть фахівці хороших манікюрних салонів. Однак не завжди є така можливість – кинувши всі справи, відправитися на «реставрацію».Особливо складно при напруженому робочому графіку або ж, якщо інцидент стався на вечірці або в гостях. Що ж робити?
Якщо існує схильність до такої «неприємності» носите завжди і всюди з собою прозорий лак. Процедура «реконструкції» нігтя за допомогою лаку ідентична методу склеювання клеєм:
• поліруємо;
• покриваємо лаком;
• приєднуємо клаптик паперової серветки;
• знову лак, а в завершенні вміло приховуємо кольоровим лаком. Це допоможе зберегти презентабельність рук мінімум на добу.

Нігті на ногах тріскаються уздовж: що робити?

Як бути, якщо нігті на ногах тріскаються уздовж? Явище неприємне і часто рецидивуючий. А причина в тому, що переплутали рушники і покористувалися чужим, взули в гостях через незнання «заражені» тапочки або сходили відпочити в баню або басейн, де присутні спори грибка.
У такій ситуації необхідно відвідати лікаря-мікології, який спеціалізується на подібних захворюваннях:
• Після обстеження, фахівець призначить лікування, засноване на прийомі антибактеріальних препаратів для прийому всередину.
• Крім того, вам нададуть місцеві процедури по розпарювання нігтьових пластин: зріжуть їх уражені ділянки і оброблять спеціальними розчинами.

Такий метод необхідний, інакше, через пошкоджену зони росту, ніготь почне неправильно відростати, а це спровокує нові тріщини та розшарування.
Якщо нігті на ногах тріскаються уздовж не внаслідок інфекційного захворювання, допоможе «реставрація». Чим раніше буде проведена маніпуляція, тим більше ефективним буде результат.
Однак при перших проявах пошкоджених нігтів, варто серйозно приділити увагу своєму здоров’ю. Такі симптоми можуть бути спровоковані недоліком мінеральних речовин і вітамінів в організмі. А значить варто пройти вітамінізований курс лікування, роблячи акцент на препаратах для зростання нігтів і волосся.

Які профілактичні заходи допоможуть?

1. Використовувати виключно якісну косметику.
2. Застосовувати періодично для нігтів лікувальні емалі.
3. Вживати достатню кількість води протягом дня.
4. Робити перерву від нанесення лакових покриттів і інших косметичних засобів, що містять в своєму складі хімічні речовини.
5. Для манікюру використовувати скляні або керамічні пилочки більше 200 ГРТ.
6. Дотримуватися режим дня для загального стану здоров’я.

що робити екстрено і як вилікувати назавжди

Жінка особливо уважно стежать за своїми нігтиками, адже вони є продовженням її бездоганного образу.І раптом вона виявляє, що з’явилася тріщина на нігті. Що робити в цьому випадку?

Нерідко такий дефект просто закрашивается косметичним лаком, особливо, якщо тріщина незначна.

Але повторюється проблема може говорити про хвороби нігтів і внутрішніх проблемах організму. І якщо це так, то приховувати проблему під манікюром безглуздо, адже при відсутності лікування вона може лише посилюватися.

Основні причини виникнення тріщин на нігтях:

 • Ніготь складається з кератину, що має шарувату будову.Якщо ніготь піддати механістичного впливу, то він може тріснути. Тріщина розростається, коли в утворену щілину потрапляють сторонні речовини.
 • Нігтьова пластина формується в кореневій частині нігтя – матриксе. Будь-які порушення в цій галузі ведуть до неправильного або неповноцінного росту нігтя, в тому числі і до тріщин.
 • Інфекційні шкірні хвороби (грибок, псоріаз) пошкоджують нігтьову пластину і кореневу частину нігтя.
 • Дефіцит поживних речовин в організмі погано впливає на формування і зростання нігтя.Нігтьові пластини стають слабкими, тонкими і ламкими.
 • Манікюр, виконаний з порушенням техніки роботи, пошкоджує як саму нігтьову пластину, так і матрикс. Ніготь травмується при неправильній обпилюванню, а коренева частина – при зрізанні кутикули.
 • Такі засоби, як розчинники, хлорка, ацетон, засоби для прибирання містять хімічні речовини, шкідливі для нігтів. Якщо не захищати руки, то нігті стануть ламкими.

Чому тріскаються нігті уздовж?

Якщо ніготь тріснув вздовж, то це може бути захворювання нігтів, яке називається онихорексис.При цій хворобі нігтьові пластини розщеплюються і ламаються в поздовжньому напрямку.

онихорексис є наслідком дистрофічних процесів в організмі, а саме, порушення обміну речовин і харчування нігтя. Серед причин виникнення такої дистрофії нігтя можна виділити наступні:

 • шкірні хвороби: грибок, екзема, псоріаз;
 • травматичне ураження;
 • негативний вплив хімічних речовин;
 • психічні захворювання;
 • хвороби крові;
 • інфекції.

онихорексис частіше зустрічається на руках, на ногах така хвороба – рідкість. Тріщин на нігтьових пластинах може бути по одній або по кілька. Розщеплення нігтя починається у вільного краю і спочатку ледь непомітно. Якщо тріщину не лікувати, то вона поглиблюється у напрямку до основи нігтя і стає ширше.

Лікування поздовжньої тріщини полягає у відновленні нормального харчування нігтьової пластини. Саму тріщину заклеюють, щоб блокувати процес розростання.

Чому тріскається ніготь поперек?

Якщо ніготь розщеплюється в поздовжньому напрямку, то таку хворобу називають оніхошізіс. Вона так само відноситься до дистрофічних хвороб нігтя і має схожі з онихорексис причини. Крім них ще додаються інші:

 • Порушення техніки манікюру при неправильному підпилюванні і шліфуванні нігтьової пластини.
 • Постійні дрібні механічні травми нігтьових пластин у людей певних професій: піаністи, музиканти, що грають на струнних інструментах і т.д.
 • оніхофагія – звичка гризти нігті (особливо відзначається у дітей 3-10 років).

Поперечні тріщини частіше зустрічаються на другому, третьому і четвертому пальцях рук. Розщеплення зазвичай зачіпає вільну частину нігтя, але якщо хворобу не лікувати, то тріщини з’являються на всій пластині.

Діагностика і лікування поперечних тріщин аналогічні поздовжнім.

Що робити, якщо ніготь росте з тріщиною?

Якщо тріщина утворилася уздовж нігтя, то необхідно терміново вживати заходів.У міру зростання нігтя вона буде розповзатися в сторони, травмуючи м’які тканини нігтьового ложа і завдаючи біль.

Найпростіше, що можна зробити в цьому випадку – манікюр шелаком. Гель-лак надійно закриє ніготь від попадання в тріщину інфекції. Його міцне покриття не дозволить їй розширюватися. У міру відростання нігтя, ділянку з тріщиною періодично зістригають.

У випадку, якщо поздовжня тріщина широка і шелак не справляється, то ніготь запечатують биогелем або акрилом.Така процедура виконується в салоні.

Біогель не тільки захищає ніготь і нігтьове ложе, але і сприяє одужанню пошкоджених тканин. Акрил – самий твердий матеріал для нарощування, тріщина буде надійно запечатана ім.

Що робити, якщо тріснув ніготь посередині?

Тріщина посередині нігтя не така серйозна проблема, як поздовжня. Вона не розростається і не травмує нігтьове ложе. Але вимагає не меншої уваги. Таку тріщину потрібно акуратно підпиляти і нанести на ніготь шелак.

Як закрити тріщину на нігті тимчасово?

Якщо тріщина виникла несподівано, а часу немає на відвідування професійного майстра, то її можна заклеїти в домашніх умовах. Не варто затягувати з цією справою, адже через чіпляння нігтем сторонніх предметів можна випробувати сильний біль, а тріщина при цьому стане більше.

Як зробити:

 • Поверхность пошкодженого нігтя необхідно вирівняти за допомогою Бафа або пилочки з дрібної абразивністю.
 • На ідеально гладку поверхню нанести клей, використовуючи манікюрні кисть.
 • Після висихання клею до нігтя докласти шматочок шовкової тканини і знову нанести клей.
 • Надлишки тканини прибрати, а ніготь з приклеєним шовком знову покрити шаром клею.
 • Коли тканину міцно приклеїтися, відполірувати це місце бафом і покрити будь-яким косметичним лаком.

В разі якщо травма нігтя сталася не вдома, то можна виконати аналогічну процедуру, але з використанням прозорого лаку і паперової серветки.Такий захист може протриматися добу, але потім все потрібно зробити більш грунтовно.

Як вилікувати тріщину на нігті назавжди?

Щоб вилікувати тріщину нігтя назавжди, потрібно усунути причину, якою вона була викликана. Якщо ніготь тріснув випадково, то допоможе «реставрація» в манікюрному салоні. А якщо є постійно виникають тріщини на нігті, що робити підкаже тільки лікар.

Спеціаліст проведе діагностику і призначить адекватне лікування.Для діагностики шкірних хвороб слід відвідати дерматолога або мікології. Первинний огляд при підозрі на захворювання внутрішніх органів проводить терапевт.

У разі грибкової інфекції лікування, перш за все, спрямована на усунення збудника. Пацієнту призначають системні препарати та лікарські засоби місцевого впливу. Для захисту нігтя від подальшого руйнування чудово підійдуть протигрибкові лаки.

Дистрофії нігтя потрібно лікувати комплексно. Для заповнення дефіциту цінних поживних речовин в організмі рекомендується прийом вітамінно-мінерального комплексу.Місцеве харчування нігтя можна проводити за допомогою ванночок або компресів.

Автор: Лариса Евланова

Тріщини на нігтях – причини і лікування

25.12.2019

Не завжди руки дівчат виглядають акуратно і доглянуто, що пов’язано зі станом манікюру. Не обов’язково наносити декоративне покриття у вигляді гель-лаку, потрібно просто приділяти увагу стану здоров’я нігтьової пластини і запобігати її пошкодження.

Якщо у жінки тріскаються нігті на руках, потрібно приділити увагу причинам, через які це відбувається, від чого буде залежати спосіб відновлення, який допоможе запобігти подальшому поразки нагідок.

Причини

Багато дівчат вважають, що тріщина на нігті – завжди результат механічного впливу на нього, забій, або інше ушкодження. Однак є велика кількість інших чинників, які сприяють тому, що нігтьова пластина поступово стає тоншою, піддається передчасної зламу.

Є ніготь тріснув не в перший раз, потрібно зрозуміти, чому це відбувається. Так ви зможете запобігти утворенню нових тріщин.

Зовнішній вплив

Найпоширеніші випадки освіти поломок на нігтьової пластини стандартно пов’язані з агресивним зовнішнім впливом.

Для цього може бути кілька попередніх факторів:

 1. Забій пальця.
 2. Защемлення.
 3. Робота з хімікатами і агресивними компонентами без використання рукавичок.
 4. Переохолодження рук або навпаки – перегрівання на сонці.
 5. Постійний контакт з водою.
 6. Різка зміна температурного режиму.

Приділіть увагу цим факторам, так як їх дівчата порушують найчастіше. Не можна нехтувати використання гумових рукавичок під час роботи з хімічними засобами (фарби, лаки, миючі склади) і під час прогулянки по вулиці в холодну пору року.

Також враховуйте, що під час поїздки на курорти стан нагідок теж може псується, тому приділіть увагу вибору доглядають коштів – масел, ванночок, масок, які додатково зміцнять їх, допоможуть запобігти освіту тріщин.

Недолік корисних речовин

У нормальному стані з організму людини до кінчиків пальців надходить велика кількість мікроелементів, вітамінів, які перенаправляються до нігтів через матрикс. Однак проблеми з гормональним фоном або недостатнім вживанням вітамінів в раціоні можуть привести до їх нестачі.

При малому надходженні корисних речовин в структуру, вони поступово стають тонше, через що і можуть утворюватися тріщини.

Щоб відновити стан нагідок, потрібно збалансувати харчування і включити в раціон спеціальні добавки, в складі яких є кальцій, залізо та інші мікроелементи.

Захворювання нігтів

При утворенні грибка на поверхні, псується стан всієї нігтьової пластини, так як він сприяє поступового руйнування верхніх шарів нігтя, сприяючи утворенню тріщин і відшарувань на поверхні.

Усувати грибок потрібно спеціальними медикаментами у вигляді розчину, який потрібно використовувати кілька разів в день для відновлення нагідок.

Фізіологічні причини

Фактор, який складно виправити самостійно, способствовав відновленню стану нагідок, – генетичні схильності дівчата. Якщо у її мами, бабусі були слабкі, тонкі нігті, то стан натуральної пластини не буде щільною.

Однак погіршити здоров’я нагідок може і тимчасова зміна гормонального фону, скачки гормонів, пов’язані з розвитком захворювання в організмі або запальними процесами.

Є кілька чинників, що супроводжуються можливою появою ушкоджень:

 • Цукровий діабет;
 • Вагітність;
 • Порушення роботи шлунково-кишкового тракту;
 • Проблеми з печінкою;
 • Дерматологічні захворювання чутливої ​​поверхні шкіри.

При наявності подібних факторів, тимчасове погіршення стану здоров’я нігтів нормально, проте приділіть увагу грамотному їх відновленню після хвороби або виношування дитини.Для цього потрібно включити в раціон вітамінні добавки, які зміцнюють нігті.

Неправильне харчування

Через неправильне харчування страждає здоров’я всього організму дівчини, включаючи волосся, зуби, шкіру, нігті. Пов’язано це стандартно із зайвою вживанням жирної, солоної, гострої їжі, яка затримує воду в організмі і сприяє утворенню токсинів, які не виходять з нього.

Закупорка пір через великої кількості призводить до затримок надходження мікроелементів в матрикс (корінь), через що він починає псуватися.

Щоб усунути проблеми, відновіть водний баланс в організмі. Для цього потрібно випивати мінімально 1,5-2 літра води в день, щоб повністю промити організм і відновити його здоров’я, нормальну роботу всіх органів.

Види нігтьових тріщин

Від причини псування нігтьової пластини, освіти отслоек і поломок залежить і тип розташування проблеми. Стандартно дівчині потрібно приділити цьому увагу, щоб налаштувати грамотне лікування, запобігши подальше збільшення її розміру і сильне пошкодження нігтики, який складно буде реабілітувати.

Вертикальні

Найнебезпечніша і неприємна різновид пошкодження нігтьової пластини – коли вона тріскається уздовж по всій довжині або наполовину, проте завжди є ризик її продлеванія, через що страждає весь ніготь, включаючи його заснування.

Стандартно пов’язана така поломка ні з механічним пошкодженням пальців, а декількома факторами:

 1. Хвороби крові.
 2. Інфекційне захворювання, грибок.
 3. Травми (поломка пальців, розтягнення м’язів або проблеми з суглобами).
 4. Хімічні опіки

Звичайний опік окропом також може привести до роздвоєння нігтики, тому відразу після отримання опіків пальців гарячою водою не можна занурювати їх різко в холодну воду, щоб запобігти утворенню тріщини через різку зміну температурного режиму.

Таке пошкодження може бути небезпечно через ризики занесення інфекції під шкіру, тому приділіть увагу грамотної обробці нігтів.

Поздовжні

Стандартно з’являються тільки на руках дівчини, часто супроводжуються відшаруванням і появою невеликих сколів в зоні вільного краю нігтики.

Можливо пов’язане ушкодження тільки з поломкою вільного краю або пошкодженням ще не відростила нігтя. Якщо відламана частина не відірвалася, щільно закріпіть її лейкопластирем, щоб запобігти сильне пошкодження нігтя, яке складно буде відновити, щоб природний манікюр виглядав акуратно.

Тріщина посередині

Тріщина може почати освіту не у вільного краю нігтьової пластини, а з її внутрішньої частини – близько кутикули. Це стає причиною подальшого появи нерівностей, горбів на натуральному нігті, навіть після загоєння.

Стандартно з’являється через сильну травми рук, особливо пальців, через що пошкоджується роговий шар.

Стає помітна вона не відразу, але зазвичай через 1-2 дня на підставі нігтя з’являється невелика вм’ятина, з якої виходить пошкодження. Щоб запобігти розвитку проблеми, нанесіть на неї прозорий лак для нігтів, попередньо обробивши. Це запобіжить утворенню вертикальної тріщини, яка може привести до занесення інфекції в організм.

Поперечні розломи

Поперечні розломи – це відшарування, які зустрічаються у багатьох дівчат.У малих формах вони пов’язані з неправильним доглядом за станом рук, пальців, частим нанесенням декоративного покриття у вигляді гель-лаку і ослаблення нігтьової пластини.

Однак фактор може привести і утворення поперечної тріщини на всій поверхні, що говорить про більш серйозні наслідки. Стандартно пов’язана поява проблеми через серйозне захворювання:

 • ВІЛ-інфекція;
 • Псоріаз;
 • Цукровий діабет 3,4 ступеня.

Приділіть увагу своєму здоров’ю при утворенні проблем і зверніться до лікаря, щоб позначити причину їх прояву.

Що робити в першу чергу

Освіта тріщин може бути різним. Попередньо враховуйте його тип: якщо був пошкоджений вільний край, акуратно спиляєте його пилою, рухаючи їй в одному напрямку, однак поразка загальної частини небезпечно занесенням інфекції в організм через утворення відкритої рани, тому будьте обережні з ним.

Дотримуйтесь технологію першої допомоги нігтям:

 1. Продезінфікуйте місце ураження.Для цього використовуйте ватний диск, змочений перекисом водню. Використовувати антисептичні засоби на основі спирту не можна, щоб не дратувати епідерміс.
 2. Змастіть пальці косметичним маслом або жирним кремом.
 3. Заклейте тріщину лейкопластиром.
 4. Зверніться до лікаря.

Звернення до лікаря при утворенні серйозної тріщини з невідомих причин обов’язково, так як екстрена псування структури нігтя може мати на увазі розвиток серйозного захворювання в організмі, якому потрібно приділити увагу.

До того ж, лікар пропише грамотне лікування, яке допоможе акуратно відновити цілісність нігтики, запобігши занесення бруду або інфекції через тріщину.

Як зупинити розвиток тріщини

Якщо тріщина утворюється на підставі нігтики або з одного її краю, приділіть увагу її закріпленню, щоб запобігти її продовження до кінця, що призводить до роздвоєння нігтики.

Для зупинки розвитку тріщини використовується стандартно медичний клей БФ-6.Він не впливає на тріщину агресивно, а сприяє її закріпленню і додатково знезаражує уражену зону.

Однак часто дівчата використовують лак для усунення пошкодження, але не завжди це дозволяється, що пов’язано з можливістю його затікання в тріщину. Враховуйте цей фактор, який залежить від типу тріщини. При наявності невеликого, неглибокого відколу, зафіксувати його лаком дозволяється.

Лікування тріщин

Щоб тріщина не позначилася на здоров’ї нігтьової пластини і її вигляді після відростання довжини, потрібно приділити увагу лікуванню пошкодження.Його стандартно прописує лікар, виходячи з типу ураження, проте є загальні рекомендації, застосування яких посилить ефект реабілітації.

При лікуванні тріщини, рекомендується використовувати процедури комплексно – впливаючи на неї зсередини і фіксуючи зовні.

Застосування медикаментозних препаратів

Вплив на нігтьову структуру зсередини обов’язково, так як пошкодження нігтики – великий стрес для його матриксу і всього організму, так як в кінчиках пальців знаходиться велика кількість нервових точок.

Комплексно ставитеся до лікування ушкодження:

 • Включіть в раціон вітамінні добавки, які мають в складі амінокислоти і жирні кислоти, які активізують регенерацію нових клітин і зміцнюють нігті;
 • Додайте в харчування вітаміни А, D, Е;
 • Приймайте препарати, які сприятливо впливають на судини.

Вітамінні добавки до їжі можна вживати для профілактики, тому приймати їх можна без особливих обмежень і заборон, проте не завжди препарати для судин допускають їх поєднання, тому рекомендується порадитися з лікарем.

Народна медицина

Є й інші способи, які додатково прискорять загоєння тріщини.

Проводити можна кілька маніпуляцій:

 1. Щодня змащуйте нігтики косметичним або оливковою олією для додаткового зволоження.
 2. Використовуйте ванночки з морською сіллю.
 3. Робіть маски для нагідок, до складу яких входять зміцнюють компоненти: йод, парафін (віск), мед, лікувальні відвари з трав.

Грамотний догляд за руками прискорить загоєння тріщини на нігтики, через що знижується ризик повторного появи пошкоджень, відколів, отслоек.

Інші домашні процедури

Крім додаткового проведення доглядають маніпуляцій: ванночок, масок, щоденного використання масел, потрібно приділяти увагу поводження з нігтиками. Для цього періодично при нанесенні масел або кремів робіть масаж пальців, щоб прискорювати обмін речовин і кровообіг.

Враховуйте і те, що потрібно акуратно робити манікюр. Для цього не використовуйте ножиці для зрізання вільного краю, а підпилюйте його пилкою.Кутикулу в цей період чіпати не потрібно, так як ви можете привести до погіршення стану тріщини.

В якості додаткового догляду за нігтиками можна використовувати і готові магазинні розчини, проте приділяйте увагу їх складу – в них не повинно бути кислот, лугів або інших агресивних компонентів.

Висновки

На нігтях у дівчини можуть з’являтися тріщини, псування структури нігтьової пластини завжди говорить про агресивний вплив на них зовнішніх факторів або наявності захворювань в організмі.Приділіть увагу тому, чому з’явилися поломки, що грамотно відновити цілісність поверхні і запобігти повторній появі проблем.

Нові майстри в розділі “Нігті”

Олена

Апаратний манікюр, гель лак, зміцнення нігтів, дизайн.

Наталія

Майстер манікюру і педикюру

Анастасія

Нігті, СПА педикюр

Анастасія

Нігті, депіляція (цукор, віск)

Катерина

Майстер нігтьової сервісу

Світлана

Майстер з манікюру і нарощування вій

Анна

Нігті, манікюр, педикюр, гель-лак, наращивание ногтей, коррекция ногтей, гель, акрил, полігель

Ольга

Манікюр педикюр.

Катерина

Нарощування нігтів, гель лак, педикюр

Кіра

манікюр

Вартість послуг в розділі “Нігті”

Апаратний манікюр

Майстер: Олена

манікюр

Майстер: Дарина

манікюр

Майстер: Єсенія

Тріснув ніготь на нозі: можливі причини

Якщо тріснув ніготь на нозі, то це воістину непроста і дуже болюча ситуація, яка здатна вибити людини на кілька тижнів зі звичного способу життя.Тому про те, що робити в такій ситуації і буде сьогодні розповідати тобі сайт Кошечка.ру.

Тріснув ніготь на нозі: причини

Для того щоб визначитися зі шляхами вирішення цієї проблеми, для початку потрібно стовідсотково з’ясувати причину. А в даному питанні без допомоги фахівця не обійтися. Але знову ж таки все вирішувати тільки тобі. А щоб ти краще розуміла стан речей, уяви таку ситуацію. Ніготь тріснув в результаті оселився на ньому грибка, яким можна заразитися від будь-якої людини і в будь-якому місці.Але ти вирішила, що це через травму, яку ти недавно отримала, вдарившись ногою об камінь, сходинку або просто спіткнувшись. Таким чином, поки ти будеш рятувати свій ніготь різними процедурами, мазями та іншими засобами, швидше за все, грибок почне вражати інші нігті і вони, відповідно, теж почнуть тріскатися, деформуватися і хворіти. Тому, коли ти, нарешті, звернешся до лікаря, лікування займе набагато більше часу. І невідомо чим воно закінчиться, адже хвороба буде запущена.

А тепер про причини. Їх не так вже й мало, тому ми розповімо тобі лише про тих, які найчастіше стають винуватцями того, що тріснув і болить ніготь на нозі.

Всілякі травматичні ушкодження

По-перше, механічні. Наслідком травми або удару може бути тріщина. Але ти повинна чітко розуміти, що на здорових нігтях, наприклад, після удару, швидше за все, буде синець (гематома) під нігтьової пластиною або з’являться білі цятки. А ось нігтики, причина некрасивого і нездорового вигляду яких є яке-небудь захворювання, можуть не просто тріснути в будь-якому місці, але зовсім відірватися, розшарується або розкришитися.Крім цього, якщо у дівчини дуже слабкі нігті, то може вистачити і частого носіння тісного взуття, щоб ніготь на нозі тріснув вздовж. Адже така ситуація сприяє їх деформації.

По-друге, пошкодження, які носять біологічний характер. Це всілякі грибки і лишаї, які селяться в пустотах між шарами нігтьової пластини. В результаті чого тріщина викликається саме «облаштуванням і розширенням житлової площі грибка» в буквальному сенсі слова.

По-третє, пошкодження хімічного характеру.До них відноситься вся домашня хімія (пральний і порошок, миючий засіб для посуду та інше), з якої ти стикаєшся щодня, і ті кошти, якими ти покриваєш свої нігтики, щоб зробити їх красивіше (акрил, гель, лак, рідина для зняття лаку).

Якщо тріснув ніготь на нозі, можливо, справа в неправильному педикюрі

Порушення структури нігтя

Якщо ніготь тріснув на великому пальці ноги не в результаті травматичного пошкодження, то причина може критися в грибку, шкірне захворювання або бути симптомом порушення роботи деяких органів і систем органів.

Грибок є найпоширенішою причиною не тільки тріщин, а й деформації, розшарування нігтів. Це відбувається через те, що він може проявитися не відразу або просто довгий час протікати безсимптомно. Грибок лікуватися дуже довго і може повернутися в будь-який час.

Що стосується нашого організму, то нігті, як і шкіра, також можуть багато розповісти. Так, наприклад, крихкість нігтів, в результаті якої з’являються тріщини, може свідчити про недокрів’ї або хвороби щитовидної залози.Якщо ніготь на нозі тріснув поперек, то це може бути викликано нервово-психічними, інфекційними, ендокринними або іншими порушеннями в роботі органів і систем організму. Наприклад, захворювання нирок або печінки, лепра, цукровий діабет, анемія, сифіліс, гонорея та інше.

Такі шкірні захворювання, як псоріаз, алопеція або екзема, також можуть позначатися на нігтях, викликаючи деформацію, пошкодження, в тому числі і тріщини.

Ніготь на нозі тріснув вздовж: що робити

Неможливо порадити людині лікування не знаючи причину.Адже тріснутий ніготь не просто подряпина. Тому ko6e4ka.ru. рекомендує тобі бігти на прийом до лікаря в такій ситуації. Тим більше що тріщина може бути всього лише симптомом іншого захворювання. При таких обставинах самолікування може не тільки не допомогти, а й нашкодити.

Ну і наостанок. Останнім часом випадки захворювання грибком нігтів ростуть з кожним роком. Все це відбувається тому, що людина лікується самостійно всілякими способами і засобами, не маючи ні найменшого поняття про причини недуги.Природно, коли він нарешті-то добирається до лікарні, то з’ясовується, що грибок вже в запущеній стадії. А це зовсім інші турботи. Тільки уяви, щоб повністю позбутися від грибка, який «пустив коріння» на твоїх нігтики, потрібно від декількох місяців до року. Також потрібно регулярно обробляти взуття, ніжки, нігтики і робити ще багато яких процедур. Ще один неприємний момент то, що поки людина лікується самостійно, він є розповсюджувачем цього самого грибка. Безумовно, відсутність гігієни теж стає причиною зараження, але частіше за все джерелом є саме інші люди, які в буквальному сенсі ходять і сіють його всюди.Тому, що робити, якщо тріснув ніготь на нозі, вирішувати тобі. Головне при цьому пам’ятати про наслідки.

Бережи себе і свої нігтики.

бруслик Марія – спеціально для Кошечка.ру – сайт для закоханих … у себе!

Завантаження …


Поділитися в соцмережах

.