Ногти

Грибок нігтів на ногах як передається: заразний чи він чи ні?

Як передається грибок нігтів на ногах: шляхи передачі

Більшість людей набагато менше уваги приділяють догляду за нігтями ніг, ніж рук і тому часом не помічають тривожні симптоми початку грибкового ураження. А між тим чим раніше почати лікувати грибок на ногах, тим більше шансів на успішне одужання.

Боротьба з запущеним грибковим захворюванням – це дуже тривалий процес, який багато пацієнтів не можуть привести до завершення. Якщо грибок не викликає у них неприємних симптомів, то часто вони просто махають на нього рукою, і таким чином грибок супроводжує їх все життя, перейшовши в хронічну форму.У кращому випадку людина буде змушений все життя миритися з косметичним дефектом нігтьових пластин, а в гіршому – грибок може перейти на руки хворого, що вже не приховаєш за допомогою взуття. Крім того, людина з грибковим захворюванням є джерелом зараження як своїх близьких і членів сім’ї, так і сторонніх людей, які відвідують ті ж спортзали, басейни, лазні, пляжі.

Як передається грибок нігтів на руках і ногах

Заразитися нігтьових грибком можна при особистому контакті з хворим або при відвідуванні громадських місць.Найчастіше такими місцями є лазні, басейни, аквапарки, де постійно волога і тепла середу. Легко заразитися, якщо людина ходить босоніж в таких місцях. Спори, які «кинув» хвора людина з частинками распаренной шкіри, легко чіпляються до стопи здорової людини, і якщо знехтувати гігієною стоп ніг, то вони починають активно розвиватися.

Якщо один з членів сім’ї вже має грибкове захворювання ніг, то існує великий ризик його появи у інших. Часто члени сім’ї користуються загальним взуттям, одним рушником, а також ходять босоніж у ванній.Слід уважніше ставитися до особистої гігієни, особливо якщо у одного з членів сім’ї вже виявлено грибкове захворювання. Якщо вам в гостях пропонують надіти чужі капці, ви теж ризикуєте – невідомо, хто їх носив до вас. Але ходьба в гостях босоніж – теж не вихід. Ороговілі шматочки шкіри і нігтів, уражених хворобою, дуже живучі, і, наступивши на них в гостях, додому ви вже можете піти з грибком.

Вихід з такої ситуації – це або хороші шкарпетки, або ходити в гості зі своїми тапочками, хоча це може і образити господарів.

місця проживання і способи зараження

Хвороботворні грибкові ураження є інфекційним проявом, здатним вражати нігтьові пластини, шкірний покрив ніг. Так як ця хвороба інфекційна, вона «успішно» передається від людини до людини. Розглянемо, як можна заразитися грибком нігтів, взагалі, грибок нігтів заразний чи ні.

Як передається грибок нігтя на нозі

Грибок на нігтях є небезпечним для життя людини захворюванням.Кожен повинен знати про те, що нігтьової грибок заразний, тому важливо дотримуватися правил особистої гігієни. Існує безліч причин, що призводять до зараження інфекцією. При появи перших симптомів необхідно отримати консультацію лікаря, хто діагностує недугу, призначить відповідне лікування. Якщо не почати вчасно займатися лікуванням, можливі небажані наслідки.

У чоловіків грибок нігтів на ногах зустрічається набагато частіше. А грибок пластин нігтів на руках притаманний жінкам.Це пов’язано з тим, що жінки відвідують манікюрні салони, а чоловіки – громадські лазні, сауни.

Житла інфекції

Багатьох цікавлять питання: як передається грибок нігтів на ногах, заразний чи грибок нігтів на руках.

Деякі приміщення, призначені для загального користування, не відповідають нормам санітарних вимог.

Штами інфекції в сприятливих для них умовах швидко розмножуються, а саме:

 • на статевий рейці з дерева;
 • в місцях, де підвищена вологість;
 • в непровітрюваних кімнатах;
 • в приміщеннях, де спостерігаються постійні вогкість і цвіль.

Людина може заразитися в спортзалі, готелі, бані, сауни, басейну, громадському душі, пляжі. Чому люди заражаються грибком? Для того щоб заразитися інфекцією, досить побувати в одному з таких місць. Якщо пройтися босими ногами в «зараженому» приміщенні, грибок нігтів моментально «причепиться» до нового хазяїна:

 1. Хворіють люди, хто використовують недезінфіцірованную предмети загального користування. Як передається грибок нігтів на руках? При відвідуванні манікюрного салону.Якщо фахівець є некваліфікованим, що не обробив всі прилади після попереднього клієнта, ризик отримання інфекції становить 90%. При контакті приладу, на якому є спори грибка, зі здоровим нігтем, інфекція моментально передається. Чи можна заразитися при використанні лаку для нігтів в салоні? Так можна. Часто можна почути, що інфекція передалася через лак. Після фарбування хворого нігтя пензлик опускається в ємність, де розмножуються бактерії. При наступній процедурі забарвлення бактерії переходять на здоровий ніготь, починаючи активно розмножуватися.Інфекція через лак для нігтів передається дуже швидко, тому рекомендується робити манікюр, забарвлення нігтів будинку.
 2. передається грибок нігтів в взуттєвих магазинах? Звісно. Взуття приміряють не тільки здорові люди, але і вже заражені. Ризик зараження знижується, якщо перед приміркою взуття людина одягає власний капронову шкарпетка. Такі причини зараження заперечувати не можна. Мікроби грибкових інфекцій передаються здоровій людині, після чого він йде додому, і проблеми починаються вже в сім’ї.
 3. Спортивні зали є частими місцями зараження інфекцією. Після участі в змаганнях, тренувань люди завжди йдуть в громадський душ, де і ризикують отримати небезпечне захворювання. Надалі інфекція піде «гуляти» від людини до людини.

Група ризику

Як і у будь-якого іншого недуги, у грибка нігтів існують «свої» групи людей, у кого підвищена ймовірність зараження оніхомікозів. До них відносяться:

 1. Робітники заводів, які користуються громадськими роздягальнями та душовими.
 2. Професійні спортсмени, що не дотримуються правил особистої гігієни.
 3. Військовослужбовці і моряки, які не мають можливості повноцінно дотримуватися правил особистої гігієни.
 4. Шахтарі та працівники комунальних служб.

Цей список можна продовжувати, так як багато людей змушені відвідувати громадські місця, де інфекційне зараження нігтів передається від іншої людини. Певні чинники, не пов’язані з професійною діяльністю, визначають людей в групи ризику:

 1. Інфекцією легко заразитися людям зі слабкою імунною системою.
 2. Вірогідність зараження зростає в разі вибору незручного взуття.
 3. Травми стоп.
 4. Серцево-судинні хвороби.
 5. Застосування певних медикаментів і антибіотиків.

Профілактика зараження грибком нігтів

Побоювання, як не заразитися грибком нігтів, попередити інфекцію і як з нею боротися, цілком виправдані. Часто можна почути скарги про те, що у чоловіка, інших родичів з’явилися симптоми грибка, або подруга підхопила інфекцію.

Перш за все, щоб не заразитися небезпечним захворюванням, потрібно дотримуватися простих правил:

 1. При відвідуванні громадських басейнів, саун і лазень використовувати індивідуальну взуття та мити ноги гелем, господарським милом.
 2. Уникати ходіння босоніж не тільки в гостях, але і вдома. Якщо хворий пройшовся по «заразне» підлозі, ризик зараження становить 90%.
 3. При відвідуванні манікюрного салону вимагати у майстра проведення дезінфекції всіх приладів.
 4. Завжди носити зручне взуття відповідного розміру. Вона ні в якому разі не повинна здавлювати стопу.
 5. Якщо вже є перші симптоми нігтьового грибка, потрібна консультація фахівця.

Якщо захворіли кілька членів сім’ї, так як грибок нігтів передається швидко, необхідно вдатися до терапії, щоб не заражати інших. Хвороба стрімко прогресує і може нести серйозну небезпеку для здоров’я.

заразилися грибок нігтів на ногах? Так, заразний, тому в першу чергу потрібно дотримуватися правил особистої гігієни і стежити за своїм здоров’ям.При появі перших симптомів захворювання потрібна консультація фахівця. Тільки лікар проведе діагностику і призначить відповідне лікування. Вдаватися до самолікування можна лише на початкових стадіях хвороби. У разі запущеної форми можна лише нашкодити і погіршити ситуацію.

Грибок нігтів на ногах як передається – Сайт про грибку нігтя

Недуга належить до найбільш поширених захворювань стоп. Щоб запобігти його появі, потрібно розібратися, як передається грибок нігтів на ногах.

Онихомикоз в медичній практиці

Термін дослівно перекладається як «грибкове ураження нігтя». На цю недугу страждають жителі всіх країн світу. Згідно зі статистикою, грибок частіше вражає чоловіче населення. Але жінки також схильні до захворювання. Особливу небезпеку недуга представляє для людей старше 60 років, у яких уповільнений процес регенерації тканин.

Збудниками хвороби є дерматофіти, а також цвілеві і дріжджові гриби. Кожен вид має окремі прояви.При виникненні ознак патології треба відразу звертатися за медичною допомогою – це прискорить і полегшить лікування. Без необхідного втручання грибкова інфекція буде поширюватися і згодом з’явиться на руках, грудях і животі. Лікуванням недуги займається лікар-подолог, дерматолог і інфекціоніст.

Симптоми грибка нігтів

Спочатку грибок вражає шкіру стоп. Хворих турбує свербіж, лущення і печіння між пальцями. На наступній стадії пошкоджені місця покриваються бульбашками, які лопаються, провокуючи утворення тріщин і ран.Потім, при відсутності лікування, інфекція переходить на нігті.

Симптоми залежать від різновиду збудника:

 • При ураженні пліснявими спорами пластини фарбуються в зелений, синій, коричневий, жовтий або чорний колір.
 • Дріжджовий грибок можна визначити по витончення бічних ділянок нігтя, відшарування пластини, жовтому забарвленню, почервоніння і набряку нігтьових валиків і появи сріблястих лусочок. При проникненні в область поразки хвороботворних бактерій починається гнійний процес.
 • Дерматофіти стають причиною появи на нігтях поздовжніх смуг або жовтих плям, які утворюються з боків або посередині пластин.

Грибок викликає неприємний запах і деформацію нігтя. Прояви цієї недуги не обмежуються зовнішніми ознаками.

Грибкова інфекція може чинити негативний вплив на організм, провокуючи загострення хронічних хвороб, алергічну реакцію або зниження імунного захисту.

Омани про микозе

Поширений характер патології сприяє появі неправдивої інформації.Щоб відрізнити вигадку про грибку шкіри і нігтів від достовірних фактів, потрібно ознайомитися з існуючими помилками.

 • Міф 1: грибок повністю не виліковується – тривалість терапії багато в чому залежить від стану імунітету хворого. Наявність хронічних захворювань ускладнює процес одужання. Але недуга успішно піддається лікуванню.
 • Міф 2: зміна зовнішнього вигляду нігтьової пластини і шкіри вказує на зараження грибком – прояви, візуально нагадують інфекцію, можуть виникати внаслідок контакту з побутовою хімією, прийому медикаментів або нервового напруження.
 • Міф 3: грибок лікується після одноразової обробки спеціальним засобом – щоб позбутися від недуги в короткі терміни, треба приступити до лікування на початковій стадії хвороби. Інфекція повинна торкатися лише краю пластини, які можна зрізати. На лікувальний крем, який прикладається до ураженого місця, швидко реагує тільки ніжна шкіра.
 • Міф 4: при зараженні грибком потрібно поміняти взуття – шляхом обробки інфекцію можна нейтралізувати.
 • Міф 5: найбільш широко грибок поширений в громадських саунах і лазнях – ці приміщення дійсно є сприятливим середовищем для розмноження патогенних мікроорганізмів розглянутого виду.Але заразитися можна і в інших місцях.

До міфів про грибку можна віднести і думка, що інфекція передається через лак для нігтів. Це помилкове переконання: до складу лаку входить формальдегід, який знищує збудників оніхомікозу.

Розмноження грибка

Спори інфекції зберігаються в волоссі і ороговілих частинках шкіри протягом декількох років. При контакті з вологою середовищем вони починають розвиватися. Якщо грибок потрапляє на здоровий ніготь людини, що володіє міцним імунітетом, він не отримує необхідних умов для розмноження.Але при проникненні інфекції в пошкоджену пластину починається колонізація тканин.

Грибок кріпиться на нігті (найчастіше на бічних частинах) і вростає в нього. У структурі пластини з’являються повітряні порожнини, що призводить до розшарування. Інфекція поширюється в глибину і ширину нігтя. Клітини, що виробляють речовини, необхідні для його розвитку, перестають виконувати свою функцію. В результаті зараження грибком зростання пластини зупиняється або утворюються деформовані ділянки.

Як передається грибок

Перш ніж приступити до лікування, слід зрозуміти, як можна заразитися грибком нігтів на ногах. Це дозволить уникнути проб

Як передається грибок нігтів на ногах?

Це захворювання медики називають мікозом. Лікарі, що займаються його лікуванням, – мікологи. Вони точно знають, як передається грибкова інфекція стоп і нігтів. Володіти такою інформацією не завадить кожному з нас.

Де і як можна заразитися мікозом

Це може статися двома способами: безпосереднім передаванням від людини до людини і при відвідуванні громадських місць.Так заразитися може будь-яка людина незалежно від віку. Як показує практика, найчастіше можна «підхопити» неприємність в лазні, басейні, загальною душовою. Адже грибок любить теплу і вологу середу. Головні скупчення дерматофитов в таких громадських місцях зосереджуються в зонах стоку і застою води, на дерев’яних покриттях. Можна заразитися, пересуваючись босоніж по підлозі в роздягальні, спортзалі. У салоні педикюру та манікюру таке теж може статися. Легко заразитися при контакті з манікюрними інструментами, які дезінфікуються і обробляються недостатньо.

Грибкову інфекцію можна «підхопити» і у власному будинку, заражаючи від членів сім’ї. Дослідження мікологів доводять, що 35% пацієнтів з грибком дійсно заразилися таким шляхом. Це відбувається, коли однією і тією ж взуттям користуються кілька членів сім’ї. Грибок можна підчепити найчастіше в загальній ванній кімнаті і при ходінні по підлозі босоніж – так спори збудника передаються від хворої члена сім’ї до здорових.

Варто відзначити, що в групу ризику по зараженню грибковою інфекцією входять ті люди, чия професійна діяльність пов’язана з регулярним відвідуванням загальних роздягалень, душових.Це можуть бути спортсмени, робітники на фабриці, заводі. Пітливість ніг або постійне перебування в неякісної, тісного взуття сприяє розвитку патології у такої категорії людей.

Слід підкреслити, що в групу ризику входять і діабетики. Вони заражаються швидше за інших.

Варто знати, що грибок, який потрапив на підлогу з фрагментами ороговілої шкіри, може перебувати там тривалий час. А коли він потрапляє на шкіру ніг, нігті іншої людини, то відбувається його активізація і розмноження.Спори грибка незабаром дадуть знати про себе неприємними симптомами.

Особливості та ознаки недуги

Грибок на нігтях ніг – досить неприємне захворювання. Але якщо його виявити вчасно, то можна успішно і швидко вилікуватися. Не варто затягувати з візитом до мікологові або дерматолога, тому що окремі види збудників здатні викидати в кров токсини, які погіршують загальний стан людини, знижують його імунітет.

Сприяють інфікуванню грибком куріння, збої в імунній системі, відсутність повноцінного і регулярного харчування, наявність в організмі хронічних захворювань, недостатня гігієна.

Варто підкреслити, що суперечки на нігтях ніг життєздатні. Вони можуть зруйнувати зовнішню і внутрішню структуру нігтьової пластини, перейти на сусідні і на шкіру пальців. Тому залишений без лікування навіть невелику ділянку інфікування легко може стати джерелом грибкових новоутворень.

На початку вражений грибком ніготь змінює колір. Він набуває зеленуватий, сірий, коричневий або жовтий відтінок. Далі починає руйнуватися структура нігтя. Нігтьова пластина стає каламутною.На початковому етапі недуги людина всього лише бачить, що нігті змінюють колір і структуру. Він ще не відчуває свербіння, печіння в зоні контакту нігтя і шкіри. Ці ознаки приєднуються пізніше.

Впровадження грибка під ніготь призводить до ущільнення шкіри з боків і в нігтьовому ложі. Поступове її зроговіння істотно ускладнює лікування.

Одні люди про поразку нігтів дізнаються під час проходження планових медоглядів. Тоді грибкову інфекцію можна виявити на ранній стадії. Інші ж, бачачи ознаки неблагополуччя, просто не поспішають до фахівців, приховують зовнішні ознаки хвороби, ховають в закритому взутті і таким чином сприяють переходу недуги в хронічну форму.Безвідповідальне ставлення до симптомів захворювання пов’язане з підвищенням ризику інфікування інших людей, в тому числі і проживають поруч, в одному будинку.

Тому немає нічого ганебного в візиті до фахівця, якщо людина підозрює у себе грибкове ураження нігтів на нижніх кінцівках. Своєчасна діагностика – основа результативності антигрибковой терапії.

Як передається грибок нігтів на ногах і руках від людини до людини

Мікоз відноситься до числа найбільш важко виліковних хвороб.У деяких випадках ураження зачіпає не тільки слизові оболонки і шкіру, але і внутрішні органи. Найбільш поширеним видом вважається оніхомікоз, що розташовується на нігтьових пластинах. Причиною такої поширеності патології є те, що багато людей не знають, як передається грибок нігтів, і не дотримуються елементарних правил профілактики.

Ознаки патології

На початковій стадії грибок нігтів протікає практично безсимптомно. Захворювання може досягти активної фази перш, ніж якось себе видасть.

Проявами грибкової інфекції є:

 • висушування і відшаровування пластини,
 • постійна сверблячка на прилеглій до хворого нігтя шкірі і міжпальцевих просторі,
 • зміна форми і кольору пластини,
 • збільшення товщини і ламкості нігтя,
 • появу неприємного запаху від ніг після зняття взуття.

Виникнення хоча б однієї ознаки вважається приводом для звернення до лікаря. Такі заходи не тільки врятують пацієнта від подальшого зростання бактерій, але і захистять його близьких від зараження.

Як передається

Заразитися грибком можна при наступних обставинах:

 • тілесний контакт із заразним людиною, в тому числі статевий акт,
 • користування чужими предметами гігієни і манікюрними приналежностями,
 • зіткнення з поверхнями в громадських місцях , з якими раніше контактував хворий,
 • носіння чужих предметів гардероба і взуття,
 • низький рівень особистої гігієни.

Будинки

Багато хто вважає, що єдиний спосіб не заразитися – уникати громадських місць. Ця думка помилкова, оскільки грибок нігтів найчастіше передається в межах будинку, перейняти недуга можна навіть від власного чоловіка або дружини. Мікроорганізми потрапляють від людини до людини шляхом тактильного контакту, через загальне постільна білизна, ванну, засоби гігієни .


В окрему групу ризику входять люди похилого віку, оскільки у них вірогідність розвитку грибкової інфекції особливо висока через таких вікових чинників:

 • недостатньо активний метаболізм,
 • порушена циркуляція крові в певних областях тіла,
 • збільшення товщини рогового шару,
 • зміна лужного балансу шкірних покривів,
 • знижений імунітет,
 • часте супровід іншими хворобами – на цукровий діабет, ішемією, остеохондрозом.

Таким чином, проживання на одній території з бабусями і дідусями або візити до них збільшують ризик зараження в рази, адже мікроорганізмам достатньо кількох секунд, щоб передатися здоровій людині.

Те ж саме стосується спілкування з домашніми тваринами, які також схильні до хвороби і здатні передавати її своїм господарям. Що стосується дітей, з ними справа йде простіше – завдяки прискореному обміну речовин і сильним захисним функціям організму їм рідко трапляється заразитися грибком.

В громадських місцях

Найбільш сприятливим середовищем для проживання патогенних бактерій є приміщення з високою вологістю і температурою повітря. Так, ідеальними місцями для розмноження грибка виявляються басейни і лазні. Особливо висока небезпека біля стоків і застоїв води, а також на лавках і лежаках в парильні. Говорити про стерильності статі тим більше не доводиться.

Не варто сподіватися, що місця, обділені вологою і теплом, не становлять небезпеки. У тренажерних залах, громадському транспорті, на пляжі ризик понести додому інфекцію на руках або на ногах також великий.

«Підхопити» грибок можна і через контакт з людьми. Так, продавець в магазині, руки якого інфіковані, без особливих зусиль передає бактерії покупцям через гроші. Аналогічна ситуація виникає і в манікюрному кабінеті, де небезпека може критися в неякісної стерилізації інструментів.

Лак для нігтів і грибок

Користування послугами майстрів манікюру та педикюру заслуговує на особливу увагу. Відвідувачкам салонів краси слід знати, що дезінфекції повинні піддаватися не тільки інструменти, але і робоча поверхня .Бажано, щоб ця процедура проводилася в вашій присутності.

Багатьох жінок цікавить, чи може лак для нігтів служити місцем існування грибкових бактерій. Головним аргументом на користь цієї версії є те, що пензлик майстри не обробляють, а на ній можуть залишатися спори грибка після попереднього клієнта. Однак побоюватися нічого, адже до складу засобу входить ізопропіловий спирт, який представляє собою основу більшості антисептиків. Інфекція не в змозі вижити в таких агресивних умовах.

Більш того, лак при висиханні на нігтьової пластини утворює щільну плівку, непридатну для розмноження грибка. У подібних умовах відбувається пригнічення суперечка, і ймовірність зараження зводиться до нуля.

передається микоз у спадок

Грибок сам по собі не є спадковим захворюванням. У той же час схильність до певних патологій може відігравати вирішальну роль в зараженні грибковою інфекцією.

Так, людині, який з великою ймовірністю може перейняти у старшого покоління цукровий діабет або недолік імунітету, набагато простіше «підхопити» грибок, ніж того, хто не обтяжений такою спадковістю.

Від членів сім’ї можуть передатися не тільки захворювання, але і не найкорисніші звички: переїдання, вживання спиртного, куріння і т.д. Все це також підвищує можливість виникнення захворювання.

Як не заразитися: профілактика

Щоб уникнути зараження нігтів на ногах або руках грибком, необхідно виконувати прості правила:

 • користуватися особистої взуттям та засобами гігієни, відвідуючи громадські лазні або басейни,
 • не ходити босоніж навіть вдома, тим більше , в гостях,
 • прийшовши на манікюр або педикюр, вимагати дезінфекції інструментів,
 • носити підходить за розміром взуття, не давить на стопу,
 • помітивши перші ознаки онихомикоза, негайно звертатися за допомогою до фахівця.

Як захистити близьких від зараження

Наведені нижче заходи дозволять хворому убезпечити членів своєї сім’ї від зараження грибком:

 1. Обзавестися особистим рушником, мочалкою, милом і іншими предметами гігієни і не дозволяти іншим користуватися ними.
 2. Чистити ванну обеззараживающими засобами після кожної водної процедури.
 3. Всім членам сім’ї надягати будинку шкарпетки або капці.
 4. Займатися лікуванням недуги виключно в одному місці, яке після цього необхідно обробити антисептиками.
 5. Виключити контакт інфікованої області з близькими.
 6. Не допускати обміну одягом з членами сім’ї.
 7. Якщо чоловік хворіє грибком нігтів, дружина і діти в обов’язковому порядку повинні обстежитися на предмет зараження.

Представляючи собі механізм передачі грибкової інфекції, людині, який піклується про своє здоров’я і здоров’я близьких, не важко буде убезпечити себе і оточуючих людей від зараження.

Дотримання простих рекомендацій дозволить звести ризик інфікування грибком нігтів до мінімуму і не випробувати труднощів лікування.

.