Ногти

Чи можна брати в літак лак для нігтів: Лаки для волосся і нігтів в літаку: в багаж або в ручну поклажу?

Лак для нігтів і інші звичайні речі, які не можна брати в літак

Багато авіакомпаній дозволяють пасажирам перевозити особисті речі на додаток до ручної поклажі – пальто, тростину або навіть ковдру. З метою підвищення безпеки на борту літака були розроблені керівні принципи, що регламентують звичайні речі, які не можна провозити в ручній поклажі. Крім рідин, список заборонених предметів досить довгий.

Оскільки ножиці мають гострі краї, вони класифіковані, з міркувань безпеки, як заборонені предмети в ручній поклажі.У правилах зазначено, що, якщо довжина леза (від ножнічного з’єднання) перевищує 6 см, інструмент для розрізання не повинен знаходитися в кабіні.

Рідкі ліки – справа делікатна. Якщо перевізник строго дотримується правил, можуть виникнути проблеми з їх перевезенням. Рідини, поміщені в кілька пляшок по 100 мл, дозволяється проносити на борт. Якщо ліки має життєво важливе значення, в аеропорту буде зроблено виняток – мандрівника пропустять на рейс з рідкими медикаментами, які знадобляться під час поїздки.Заздалегідь взяти довідку від лікаря на англійській мові (для закордонних авіакомпаній) – хороша ідея.

Туалетні приналежності й напої відносяться до рідин і суворо контролюються. Туш для вій, помади, креми – дозволені предмети, мають обмеження в допустимому обсязі (максимальний – 100 мл). Наполовину повна пляшка води або банка кока-коли, яка була задумана як провізії, часто конфіскуються на контрольно-пропускному пункті, домашні коктейлі і супи в термосі також залишаються в аеропорту.Дитяче харчування допущений до перевезення.

Відомо, що ключки для гольфу, хокейні ключки або м’ячі для боулінгу не допускаються в ручній поклажі, так як вони занадто великі і важкі, їх можна використовувати в якості зброї. Згідно з інформацією з безпеки, ракетки для бадмінтону заборонені в салоні. Спортивний інвентар потрібно перевозити як спеціальний багаж – за додаткову плату. Спиці або гострі пилочки для нігтів довжиною понад 6 см – предмети, які не допускаються на борт повітряного судна.

Пасажирам, які мріють відправитися на рибалку, не дозволять провести власну вудку. Якщо не хочеться передавати вудку співробітникам служби безпеки в аеропорту, краще залишити виріб вдома. В іншому випадку вудлище потрібно буде перевозити за додаткову плату в якості спортивного багажу.

Подорожувати з дрилем, перфоратором і болгаркою небезпечно. Персонал аеропорту не пропустить громадян на борт з предметами, які можуть завдати шкоди пасажирам і персоналу.Інструменти, такі як викрутки, цвяхи або гайкові ключі, провозять з багажем після перевірки.

Хімічні речовини і токсини, що здаються на перший погляд нешкідливими, є забороненими предметами в ручній поклажі та в зареєстрованому багажі. Перекис водню, фарбу для волосся і лаки необхідно залишити вдома.

Спорядження для кемпінгу, включаючи намет, не можна брати в ручну поклажу. Металеві кілочки давно знаходяться в списку заборонених предметів. Перевозити інвентар потрібно в багажному відділенні; використовують додаткове місце для обладнання.Похідна піч взагалі не повинна перебувати в літаку, краще орендувати автомобіль громадянам, які планують провести час на природі.

Правила збивають з пантелику мандрівників: офіційно не заборонено брати запальничку на рейс, але тільки по одній для кожного пасажира. На борту запальничка повинна перебувати у пасажира, а не в ручній поклажі. Інші правила поширюються на бензинові запальнички, які не допускаються навіть в зареєстрованому багажі.

Деякі туристи дотримуються суворого раціону харчування і повинні дотримуватися дієти під час відпустки.У ручній поклажі діабетиків можуть бути присутніми супи, йогурт або желе. Правило максимального обсягу (100 мл) поширюється на всі рідкі продукти без винятку.

Часто зустрічаються дивні правила, навіть абсурдні: в США ввезення яєць з шоколаду з сюрпризом заборонений. Предмет накладається штрафом, тому варто ознайомитися з правилами ввезення в країну призначення до початку поїздки.

Що можна провозити в ручній поклажі і багажі. Що заборонено возити в літаку

Ніхто до ладу не знає, що все-таки можна, а що не можна брати в ручну поклажу і багаж.Навіть якщо часто літаєш, якась запальничка або лак для волосся можуть поставити в глухий кут. Ми проревізуйте вимоги різних авіакомпаній, присмачили особистим досвідом і готові розповісти, як зібрати валізи, щоб все точно було за правилами.

Чи можу я везти в ручній поклажі і багажі:

⇾ Ножі, ножиці, бритву і інші гострі предмети
⇾ Рідини, аерозолі і гелі
⇾ Техніку і гаджети
⇾ Алкоголь
⇾ Коляску, їжу і воду для дитини
⇾ Робочі і музичні інструменти, спортивне спорядження
⇾ Їду
⇾ Аптечку
⇾ Зброя і боєприпаси
⇾ Батарейки, петарди та інші легкозаймисті предмети

Що ще корисно знати про ручній поклажі та багажі:

⇾ Чому ножиці пропустили в ручну поклажу в одному аеропорту і відібрали в іншому? Звідки беруться норми авіаційної безпеки?

⇾ Що робити в аеропорту, якщо у вас знайшли заборонені речі

Списки заборонених в багажі та ручній поклажі речей відрізняються в різних країнах і навіть в різних авіакомпаніях.Але не лякайтеся: принципи скрізь одні.

Які гострі предмети можна везти в ручній поклажі і багажі

Річ Ручна поклажа Багаж
Небезпечна бритва, верстат з двосторонніми лезами Не можна Можна
Вилка Найчастіше можна, але можуть дозволити везти в ручній поклажі. Можна
В’язальні спиці Найчастіше можна, але можуть дозволити в ручній поклажі, особливо пластикові і дерев’яні спиці. Можна
Канцелярський ніж Не можна Можна
Кусачки і пилка для нігтів, пінцет Одні країни і авіакомпанії дозволяють все це брати в ручну поклажу, інші – відбирають. Надійніше здати в багаж. Можна
Ледоруб Не можна Можна
Меч, кинджал, шабля, тесак, ятаган Не можна Спокійно здавайте в багаж, якщо на вид це явний сувенір або у вас є довідка, що це господарсько-побутові інструменти.
Мультитул з лезами Не можна Можна
Ніж У ручну поклажу іноді дозволяють брати ножі з лезами до 6 см і ножі із закругленими кінцями, наприклад, для масла. Можна
Ножиці з лезами довше 6 см Не можна Можна
Ножиці з лезами коротше 6 см У ручній поклажі можуть дозволити, але частіше забороняють, в тому числі дитячі ножиці із закругленими краями. Можна
Одноразовий бритва, бритва зі змінними касетами Можна Можна
Мисливський ніж Не можна Перевозьте в чохлі. Заздалегідь попередьте авіакомпанію, що везете мисливський ніж, а на огляді покажіть мисливський квиток з вписаним номером ножа.
Пила, в тому числі ланцюгова Не можна Можна
Сокира Не можна Можна
Швейна голка Зазвичай заборонено, але можуть дозволити везти в ручній поклажі. Можна
Штопор Не можна Можна
Електрична бритва Можна Можна

Чи можна брати в багаж і ручну поклажу рідини

Рідини, гелі та аерозолі можна везти в ручній поклажі, якщо вони в ємностях до 100 мл і лежать в прозорому закривається пакеті розміром 20 × 20 см. На кожного пасажира – один пакет.

Як правильно возити рідини в літаку:

 • Cдайте в багаж все рідини, гелі та аерозолі в пляшках більше 100 мл.У тому числі шампунь і кондиціонер для волосся, гель для душу, крем, зубну пасту, дезодорант, парфуми, бабусин обліпиховий сік, лак для волосся і спрей від комарів;
 • Перелийте косметику та інші рідини і гелі в ємності до 100 мл, якщо хочете мати їх при собі під час польоту;
 • Не намагайтеся взяти в ручну поклажу півлітрову пляшку з соком на дні: ємність повинна бути в межах 100 мл;
 • Купуйте готовий набір відповідних ємностей в правильному пакеті, щоб не шукати їх по всьому будинку;
 • Не відкривайте фірмові пакети з алкоголем і парфумом з дьюті-фрі до виходу в місто в аеропорту прильоту: тоді на них не поширюватиметься обмеження за обсягом ємностей;
 • Кладіть дитяче харчування, молоко і сік для дитини до 2 років в ручну поклажу в ємностях будь-якого обсягу – стільки, щоб вистачило на переліт.Детальніше про перевезення речей для дитини;
 • Беріть життєво необхідні ліки без обмежень, але будьте готові показати довідку від лікаря.

Чи можна перевозити в літаку техніку і гаджети

Якщо коротко – можна. Подробиці дивіться в таблиці.

Річ Ручна поклажа Багаж
Фотоапарат, відеокамера, ноутбук, планшет, смартфон, зарядні пристрої до них Можна.Візьміть зарядні пристрої в ручну поклажу разом з гаджетами, щоб не залишитися без зв’язку, якщо раптом багаж затримають. Можна
Samsung Galaxy Note 7 Не можна Не можна. Авіакомпанії бояться, що він вибухне в польоті.
Штатив, палиця для Селфі, монопод У більшості випадків ви без проблем візьмете штатив і палицю для Селфі в ручну поклажу. Але зрідка їх просять здати в багаж. Можна
Зубна щітка, в тому числі електрична Можна Можна
Блендер Не можна, тому що в блендері є гострі частини. Можна
Мультиварка Можна, якщо мультиварка вписується в габарити ручної поклажі, встановлені авіакомпанією. Можна
Фен, праску і плойка для волосся Можна. З приводу газової бездротової плойки уточніть в авіакомпанії. Можна. Найчастіше бездротову газову плойку дозволяють везти хоч в багажі, хоч в ручній поклажі, а запасні картриджі до неї – не можна ніяк.
Електронна сигарета Можна Не можна. Курити електронні сигарети під час польоту заборонено. В аеропорту – можна в місцях для куріння.

Чи можна везти алкоголь в літаку

Здавати алкоголь в багаж можна, якщо він не міцніше 70%. Пропустять алкоголь в ручну поклажу, залежить від законів країни і правил авіакомпанії. У США це дозволено. Російські закони виражаються туманно. У будь-якому випадку, пити свій алкоголь на борту літака не можна.Потрібна чарка для хоробрості – дочекайтеся, поки її запропонують бортпровідники або замовте по меню, якщо рейс не безалкогольний.

У випадках, коли алкоголь в ручній поклажі дозволено, він повинен бути в фірмових пляшках максимум по 100 мл. Упакуйте їх разом з іншими рідинами в пакет на зіп-локе розміром 20 × 20 см. Алкоголь з дьюті-фрі можна брати в пляшках більшого обсягу, але вони повинні лежати в фірмовому запечатаному пакеті з чеком.

Скільки алкоголю можна везти літаком, залежить від норм безпеки в аеропорту і митних правил. Те, що пропустять на предполетном огляді, митники можуть звернути: їх вимоги часто жорсткіші. Загальних норм немає, митниця в кожній країні різна, тому перевірте правила перед польотом.

Ви без проблем здасте в багаж 5 літрів вина, але на в’їзді в Росію за 2 з них заплатите мито 20 євро. До Франції, Італії та інших країн ЄС можна без мит привезти 16 літрів пива і 4 літри неігрістого вина. Також ви можете безкоштовно ввозити в країни Євросоюзу 1 літр алкоголю міцністю більше 22% або 2 літри алкоголю менше 22%.Напої з останніх двох категорій можна комбінувати, головне – щоб процентні частки для кожного з них в сумі не перевищували 100%. Тобто ви можете законно і безкоштовно привезти до Латвії півлітра коньяку (50% від дозволеної кількості міцного алкоголю), 0,35 л «Бейліса» (17,5% від дозволеної кількості слабкого алкоголю) і набір з трьох подарункових пляшок шампанського по 0,2 л кожна (30% від ліміту на алкоголь міцністю менше 22%). В сумі 50% + 17,5% + 30% = 97,5% – в норму вклалися.

Річ Ручна поклажа Багаж
Пиво, сидр, ель, вино і інший алкоголь міцністю до 24% Найчастіше можна.Багато країн і авіакомпанії дозволяють брати алкоголь в ручну поклажу в пляшечках по 100 мл, які лежать в закритому пакеті розміром 20 × 20 см. Алкоголь з дьюті-фрі можна везти в пляшках більше 100 мл, якщо вони лежать в запечатаному пакеті з чеком. Пити свій алкоголь на борту не можна. Можна
Лікер, горілка, віскі, бренді, граппа і інший алкоголь міцністю 24-70% Найчастіше можна, але деякі авіакомпанії дозволяють. Можна.Максимум 5 літрів на пасажира в закритих фірмових пляшках.
Самогон тестя, медичний спирт і інший алкоголь міцністю більше 70% Не можна Не можна

Як перевозити в ручній поклажі і багажі речі, їжу і воду для дитини

На дитяче харчування не поширюються обмеження на перевезення рідин та гелів у ручній поклажі. Це означає, що ви можете брати в салон стільки води, молока, молочної суміші і дитячого харчування для малюка (зазвичай до 2 років), скільки потрібно на час польоту.Навіть якщо ємності будуть більше 100 мл, ви нічого не порушите.

Річ Ручна поклажа Багаж
Дитяче харчування, молочна суміш, зціджене грудне молоко, сік і вода для дитини до 2 років в ємностях більше 100 мл Можна – стільки, скільки потрібно на час польоту. Можна
Дитяча коляска Можна.Прогулянкову коляску найчастіше дозволяють використовувати до виходу на посадку або до трапа, де ви віддасте її співробітникам авіакомпанії. Чи повернуть її біля трапу після виходу з літака або в місці для видачі негабаритного багажу в аеропорту. Можна. Якщо коляска нескладна, її напевне попросять скласти в багаж. Бувають обмеження на максимальну вагу коляски, наприклад, 20 кг. Ще один варіант – шасі здати в багаж, а прогулянковий блок або люльку взяти в салон. Уточнюйте в авіакомпанії.
Дитяче автокрісло Найчастіше можна.Більшість авіакомпаній навіть дозволяють використовувати дитяче автокрісло під час польоту, якщо воно сертифіковане для літаків (наприклад, Maxi-Cosi Pebble) і дитина летить на окремому місці. Шасі для автокрісла здають в багаж, або разом з автокріслом беруть до виходу на посадку або до трапа. Можна

Чи можна везти в ручній поклажі і багажі робочі і музичні інструменти і спортивне спорядження

Базове правило: якщо штука не гостра і влазить за габаритами в ручну поклажу – значить, можна брати в салон.Але є винятки, дивіться табличку.

Річ Ручна поклажа Багаж
Гітара і інші музичні інструменти Можна, якщо інструмент не перевищує габарити ручної поклажі. Компактні інструменти (скрипки, флейти) проносять в ручну поклажу без проблем. Гітару часто просять здати в багаж, але деякі авіакомпанії дозволяють в ручну поклажу навіть при перевищенні габаритів. Можна. Великі інструменти (віолончелі, гітари) зазвичай здають в багаж в жорсткому чохлі або купують для них додаткове місце в салоні. Уточніть правила в авіакомпанії і обов’язково узгодьте перевезення заздалегідь. Детальніше про перевезення музичних інструментів в літаку.
Дошка для серфінгу Не можна Можна
Дрель, свердла Не можна Можна
Ковзани Не можна Можна
Лук зі стрілами Не можна Можна
Викрутка, пасатижі Не можна Можна
Рогу, шкури і інші мисливські трофеї Не можна Дізнайтеся в авіакомпанії, чи дозволяє вона перевезення певних видів мисливських трофеїв, як вони повинні бути упаковані і чи потрібен ветеринарний сертифікат.
Рушниця для підводного полювання Не можна Можна
Скейтборд Найчастіше можна, але деякі авіакомпанії дозволяють взяти скейтборд в салон. Можна
Трекінгові і лижні палиці Не можна Можна
Вудка Неоднозначно. Дізнайтеся в авіакомпанії, чи можна взяти в ручну поклажу складну вудку і яка максимально допустима довжина (зазвичай 120 см). Можна
Футбольний, баскетбольний м’яч Можна. На відміну від інших м’ячів, ці зазвичай вирішується не здувати. Можна
ховерборд, сигвей, гіроскутер, електросамокат і інші засоби пересування на літієво-іонних акумуляторах Не можна Не можна

У подробицях: Як возити в літаку негабарит і нестандартний багаж

Чи можна везти їжу в ручній поклажі і багажі

На їжу і напої діють звичайні обмеження на рідини в ручній поклажі.Тверде – можна. Рідке, м’яке і гелевидний – тільки в ємностях до 100 мл. Виняток – дитяче харчування.

Річ Ручна поклажа Багаж
Вода, сік Можна в ємностях до 100 мл. Можна
Йогурт, варення, мед, джем, масло Можна в ємностях до 100 мл. Можна
М’який сир на кшталт брі та камамбера Можна в ємностях до 100 мл. Можна
Печиво, горіхи, сухофрукти, яблука, банани, хліб, цукерки, твердий сир, ковбаса, бутерброди, сіль, батончики мюслі Можна Можна
Порожня пляшка Можна. Якщо хочете взяти в літак воду, наповніть пляшку з питного фонтанчика перед виходом на посадку, коли огляд буде позаду. Можна
Сухий лід, щоб охолоджувати швидкопсувні продукти Можна не більше 2 кг на людину. Неоднозначно. Сухий лід в багажі вимагає згоди перевізника і спеціальної упаковки. У будь-якому випадку, уточніть правила перевезення в авіакомпанії.

Які ліки можна провозити в ручній поклажі і багажі

Ліки потрапляють під обмеження на перевезення рідин. У ручну поклажу можна брати ліки в твердих формах. Рідини, мазі, гелі, сиропи, креми та аерозолі – теж можна, але в ємностях до 100 мл, упакованих в один прозорий поліетиленовий пакет розміром 20 × 20 см.Виняток – ліки, які життєво необхідні в польоті, наприклад, для хворих на діабет. Беріть їх в ємностях потрібного розміру, тільки захопіть довідку від лікаря.

Як правильно перевозити ліки в ручній поклажі:

 • Везіть ліки в заводській упаковці;
 • Для рецептурних препаратів може знадобитися рецепт або довідка від лікаря;
 • Якщо ви приймаєте ліки, яке містить наркотичну або психотропну речовину, візьміть рецепт від лікаря з назвою кошти на латині.Летіть за кордон – перевірте правила ввезення в іншу країну, а в аеропорту задекларуйте ліки і проходите через червоний коридор. Детальніше про перевезення таких засобів за кордон читайте на сайті митниці;
 • Переконайтеся, що ліки не заборонені в іншій країні, як, наприклад, «Корвалол» в США.
Річ Ручна поклажа Багаж
Ліки в твердій формі (таблетки, гранули, порошки) Можна Можна
Аерозолі, рідкі і м’які ліки (мазі, гелі, сиропи, мікстури) Можна в ємностях до 100 мл. Можна. Рідкі і м’які ліки в ємностях більше 100 мл треба здавати в багаж (крім життєво необхідних в польоті).
Ртутний градусник в футлярі Найчастіше можна. У Росії ртутний градусник можна везти в ручній поклажі і не можна в багажі. Але правила відрізняються по авіакомпаніям і в різних країнах. Простіше взяти електронний градусник. Не можна
Милиці Можна Можна
Інвалідний візок Можна тільки складні коляски, для яких вистачить місця в салоні (на розсуд авіакомпанії). Можна
3% перекис водню Можна в ємностях до 100 мл. Не можна
Шприци для ін’єкцій Найчастіше можна. Дозволяють, тільки якщо це потрібно під час польоту (наприклад, хворим на діабет) і є довідка від лікаря. Можна
Краплі для очей Можна в ємностях до 100 мл. Можна
Інсулін, інсулінова помпа, шприци та шприц-ручки Можна.Для перевезення в ручній поклажі може знадобитися довідка від лікаря, хоча найчастіше її не питають. Можна

Детальніше: Аптечка в подорож. Як зібрати і безпечно перевезти через кордон

Як правильно перевозити літаком зброю і боєприпаси

Якщо ви хочете перевезти літаком зброю і боєприпаси:

 • Заздалегідь погоджуйте це з авіакомпанією і дізнайтеся вимоги до упаковки;
 • Крім паспорта та квитка, візьміть з собою: 1) дозвіл на зберігання і носіння зброї, 2) якщо летите за кордон – дозвіл на вивезення зброї з Росії, 3) разом з мисливським ножем беріть мисливський квиток;
 • Приїжджайте в аеропорт за 2-3 години до вильоту, щоб точно все встигнути;
 • Якщо на вході в аеропорт є контроль безпеки, відразу скажіть, що везете зброю.Або повідомте про це на реєстрації. Вас відправлять в службу безпеки аеропорту або в спеціальну збройну кімнату. Там покажіть документи і віддайте зброю, його опечатають і віднесуть в літак, яким ви полетите. А вам видадуть папір, по якій ви все отримаєте назад в аеропорту прильоту;
 • Врахуйте, що в літаку не можна перевозити порох, бойові патрони, патрони до газової зброї та мисливські капсулі.

У ручній поклажі заборонено будь-які імітатори зброї – в тому числі іграшковий пістолет трирічної дитини.Здавайте їх в багаж.

Як везти в літаку легкозаймисті та інші небезпечні предмети

Річ Ручна поклажа Багаж
Аерозольний балончик з фарбою Не можна Не можна
Бензин, дизель, спирт, етанол, ацетон Не можна Не можна
Бензинові запальнички начебто Zippo Найчастіше можна.У деяких країнах вам дозволять взяти одну бензинову запальничку на борт. Найчастіше можна. У деяких країнах можуть пропустити одну запальничку в багаж за умови, що вона упакована за правилами перевезення небезпечних вантажів, тобто в герметичний контейнер. Але зазвичай все-таки забороняють.
Газова турбозажігалка Не можна Не можна
Газовий балон для туристичної пальника Не можна Не можна
Газовий балончик для самооборони Не можна Не можна
Рідина і газ для заправки запальничок Не можна Не можна
Літій-іонні акумулятори з питомою потужністю 100-160 Вт⋅ч (професійні фото- і відеокамери) Можна – тільки всередині обладнання і з дозволу авіакомпанії. Можна – тільки всередині обладнання і з дозволу авіакомпанії.
Літій-іонні акумулятори з питомою потужністю більше 100-160 Вт⋅ч Найчастіше можна. Перевозяться тільки як небезпечний вантаж з усіма формальностями. Найчастіше можна. Детальніше про перевезення всіх видів літій-іонних акумуляторів зручно прочитати на сайті «Аерофлоту».
Невеликі літій-іонні акумулятори для телефонів, годинників, ноутбуків (до 100 Вт⋅ч) Можна Можна – тільки всередині обладнання.
Звичайні сірники (НЕ мисливські) Можна – не більш ніж одна упаковка на людину. Не можна
Одноразова запальничка Можна – максимум однієї запальнички на людину. Деякі авіакомпанії (наприклад, Finnair) вимагають, щоб запальничка лежала в кишені, а не в ручній поклажі. Не можна
Порох Не можна Не можна
Ртуть, антифриз, гальмівна рідина Не можна Не можна
Феєрверки, петарди, бенгальські вогні Не можна Не можна
Лужні алкалінові батарейки (найпоширеніші батарейки АА, ААА Можна Можна

Повний список небезпечних речовин і предметів, які не можна перевозити в літаку, дивіться в Наказі Мінтрансу № 104.

Звідки беруться норми авіаційної безпеки

Немає єдиного документа з авіаційної безпеки, яким користувалися б все авіакомпанії світу. Правила встановлюють: 1) міжнародні організації, 2) закони всередині країни, 3) аеропорти та авіакомпанії.

1) Майже всі країни входять в ІКАО – міжнародної організації цивільної авіації. Вона регулює все, що стосується польотів: від конструкції літакових двигунів до правил перевезення батарейок. ІКАО випускає довжелезні документи з стандартами , яким повинні відповідати всі країни-учасники, і рекомендаціями , слідувати яким – хороший тон, але не обов’язково.Є й інші міжнародні організації.

Іноді ІКАО посилає ревізорів, щоб перевірити, слухають чи нормам різні країни. Ви можете подивитися на сторінку з результатами і переконайтеся: тільки самі просунуті повністю виконують вимоги.

2) Всередині країн працюють свої закони. У Росії це Повітряний кодекс, Федеральні авіаційні правила і купа дрібніших правових актів. В Євросоюзі – регламент No 300/2008. Вони відповідають міжнародним стандартам , але не всі аеропорти їх виконують на 100%, а рекомендації – взагалі справа добровільна.Тому контроль і норми безпеки – скрізь різні. У Бен-Гуріоні доглядають як перед етапом, а в Единбурзі огляду немає взагалі.

3) Аеропорти та авіакомпанії можуть ввести свої правила. Наприклад, в 2016 багато заборонили літати з вибухає Samsung Galaxy Note 7, не чекаючи офіційної заборони від влади.

Не лякайтеся! Багато про що країни непогано домовилися. Списки речей, які можна і не можна возити в ручній поклажі і багажі, більш-менш однакові.Зрозумійте принцип і на всякий випадок подивіться список на сайті авіакомпанії або аеропорту перед польотом. Щоб вивудити потрібну інформацію з Наказу РФ № 123-456-АБ∞, потрібно півдня провести в інтернеті, а на сайті «Аерофлоту» вистачить 5 хвилин.

Що робити, якщо у вашому багажі або ручній поклажі знайшли заборонені речі

Якщо річ збираються конфіскувати, а вона вам дорога – скажіть про це. Швидше за все, знайдеться спосіб її зберегти.

У будь-якому аеропорту світу повно пасажирів, у яких в багажі та ручній поклажі знаходять запрещенку.Штопори, ножі, запальнички, ножиці – нічого особливого, але в літак з цим не пустять, а дещо і в багаж не вийде здати. Найчастіше такі речі викидають. Але що робити, якщо ніж – дідове спадщину, а духи – весільний подарунок? При грамотному підході нічого не пропаде.

Ми говоримо про заборонених до перевезення, але нешкідливих речі. Наркотики, зброя без спеціального дозволу та інші незаконні речі – інша розмова, до якого підключається поліція.

Є чотири варіанти, коли і де у вас можуть знайти заборонені речі:

1) в багажі перед реєстрацією,
2) в багажі після реєстрації – тобто коли ви його вже здали,
3) в ручній поклажі, коли ви ще можете повернутися на реєстрацію (на внутрішньому рейсі або на міжнародному до паспортного контролю),
4) в ручній поклажі, коли ви вже не можете повернутися на реєстрацію (на міжнародному рейсі після паспортного контролю).
Зараз розповімо про кожен.

1) Якщо заборонені речі знайшли в багажі перед реєстрацією:

 • Віддайте їх тим, хто вас проводжає;
 • Покладіть в свою машину, якщо вона чекає вас на парковці;
 • Здайте в камеру зберігання в аеропорту;
 • Надішліть поштою куди завгодно. Пошта є в багатьох аеропортах, в тому числі в Пулково, Шереметьєво і Домодєдово.

2) Якщо заборонені речі знайшли у валізі після здачі в багаж , то в більшості випадків служба безпеки зв’яжеться з авіакомпанією, а вона – з вами.Що далі:

 • Вам запропонують забрати річ, повернутися на реєстрацію (якщо це можливо) і вибрати будь-який варіант з пункту 1;
 • Річ конфіскують;
 • Річ конфіскують, але ви отримаєте її на зворотному шляху. Якщо сигвей або запальничка Zippo вам дороги, поясніть це співробітникам авіакомпанії або службі безпеки. Є шанс, що вона буде зберігатися в аеропорту до вашого повернення.

3) Якщо заборонені речі знайшли в ручній поклажі, коли ви ще можете повернутися на реєстрацію:

 • Здайте їх в багаж;
 • Виберіть будь-який варіант з пункту 1.

4) Якщо заборонені речі знайшли в ручній поклажі, коли ви вже не можете повернутися на реєстрацію:

 • Річ конфіскують;
 • Поясніть службі безпеки, що ця річ цінна. Є шанс, що її передадуть авіакомпанії, та візьме її в літак і віддасть вам після перельоту;
 • Зрідка авіакомпанії можуть самі скласти ваше майно в багаж, і ви отримаєте його на багажній каруселі в аеропорту прильоту;
 • Часто вилучені речі зберігають у аеропорту до повернення господарів.Тільки переконайтеся, що річ не просто конфіскували, а склали акт, за яким ви зможете її отримати.

Ольга Мінаєва, Санкт-Петербург: «Якось летіла до друзів в Лондон і захопила три пляшки вина. Що їх треба здавати в багаж, я і не знала. Вино знайшли на огляді ручної поклажі і відправили мене розбиратися до стійки авіакомпанії. Біжу в British Airways, а там кажуть: «Залишайте, заберете на зворотному шляху». Назад прилетіла пізно ввечері, офіс закритий і все знизують плечима.Я вже було засмутилася, але тут комусь зателефонували – і виносять мій пакет, щільно заклеєний скотчем. Страх як люблю було, більше ста баксів все-таки! »

Читайте також:

Ручна поклажа в літаку: розкладаємо по поличках

Як вести себе в аеропорту. Покрокова інструкція для новачків

Як зібрати валізу або рюкзак, щоб все влізло і нічого не пом’ялося

Що взяти в поїздку: складаємо правильний список речей

Як вибрати хорошу медичну страховку для подорожі

Як зробити закордонний паспорт нового і старого зразка.Інструкція

FAQ по ручній поклажі. Всі популярні питання в одному місці. – Блог Купібілет

Судячи з коментарів в пості про ручну поклажу, є ще багато питань, на які ми не відповіли. Що ж, виправляємося і представляємо вам невеликий FAQ з часто вживаними питаннями про ручну поклажу.

Чи можна в ручну поклажу взяти косметику?
Чи можна в ручну поклажу взяти кошти для укладання волосся?
Чи можна в ручну поклажу взяти фен, праску для укладання або плойку?
Чи можна в ручну поклажу взяти туалетну воду або духи?
Чи можна в ручну поклажу взяти ніж?
Чи можна в ручну поклажу взяти таблетки та інші ліки?
Чи можна взяти в ручну поклажу градусник
Чи можна в ручну поклажу взяти електробритву?
Чи можна в ручну поклажу взяти інструменти?
Чи можна в ручну поклажу взяти фотоапарат?
Чи можна в салон літака взяти дитячу коляску?
Чи можна в літаку в’язати чи вишивати?
Чи можна в ручній поклажі провезти посуд?
Чи можна в ручну поклажу взяти парасольку?
Чи можна на борт літака взяти запальничку?
Чи можна взяти в ручну поклажу манікюрний набір?
Чи можна взяти в ручну поклажу скотч (клейку стрічку)?
Чи можна провозити в ручній поклажі побутову техніку?
Чи можна провезти в ручній поклажі картину?

Коротку інформацію про норми і вимоги до ручної поклажі ви можете дізнатися, подивившись нашу невелику презентацію:

.

Якщо вашого питання тут немає, ми з задоволенням відповімо на нього в коментарях.

1. Чи можна в ручну поклажу взяти косметику?

Так можна, немає ніяких обмежень на обсяг або кількість тіней, рум’ян, пудри, в тому числі і розсипчастою. Але майте на увазі, що кремоподібні тіні, туш, тональний крем, крем для обличчя і для рук і лак для нігтів – все це рідина! А на провезення рідини є обмеження:

 • Обсяг ємностей, що містять рідини, не повинен перевищувати 100 мл.Тобто навіть якщо самої рідини всього 50 мл, ємність в якій вона знаходиться повинна вміщати не більше 100 мл. Для запобігання спірних ситуацій зі службою безпеки, рекомендується використовувати контейнери для рідини (тюбики, баночки і т.д.) із зазначенням їх обсягу.
 • Всі ємності повинні зберігатися в одній прозорій пластиковій упаковці. Сукупна ємність не повинна перевищувати 1 л. (Тобто ви можете взяти 10 пляшечок об’ємом не більше 100 мл. Кожна)
 • Кожен пасажир має право провозити тільки одну таку упаковку.
 • Упаковку з ємкостями, що містять рідини, необхідно окремо пред’явити на стійці контролю служби безпеки.

Детальніше про провезенні косметики в ручній поклажі >>

2. Чи можна в ручну поклажу взяти кошти для укладання волосся?

Практично всі укладальні кошти для волосся – гелі, пінка, віск і т.п. – це рідини (вимоги до них читайте вище). Обсяг цих коштів не повинен перевищувати 100 мл.

Крім цього, багато авіакомпаній забороняють провозити на борту аерозолі, яким і є лак для волосся, тому, його краще здати в багаж, незалежно від обсягу.

3. Чи можна в ручну поклажу взяти фен, праску для укладання або плойку?

Так, фен та інші пристосування для укладання волосся взяти в ручну поклажу можна.

4. Чи можна в ручну поклажу взяти духи або туалетну воду?

Можна, але тому що це рідина, то тільки в ємності об’ємом до 100 мл. Інакше вам доведеться розлучитися з улюбленим парфумом.

Зверніть увагу також на те, що туалетна вода, як правило, у вигляді аерозолю (балон з рідиною під тиском), а вони заборонені до провезення в деяких авіакомпаніях.

5. Чи можна в ручну поклажу взяти ніж?

Ніж в ручну поклажу брати однозначно не можна, тільки в багаж, який ви здаєте при реєстрації на рейс.

Виняток тільки пластиковий ніж. На огляді складно виявити керамічний ніж, але якщо помітять (як правило, це відбувається при ручному огляді) то обов’язково заберуть. Ви також втратите такого гаджета, як ніж-картка CardSharp тощо

6. Чи можна в ручну поклажу взяти таблетки та інші ліки?

Так, можна.Але якщо медикаменти у вигляді рідини, наприклад крем, ампули або краплі для носа і т.п., то пам’ятайте, що обсяг ємності, в яких вони містяться не повинен перевищувати 100 мл. Виняток тут тільки одне, якщо вам необхідні ліки під час польоту, то при наданні довідки від лікаря можете без проблем взяти на борт понад 100 мл.

Медикаменти у вигляді аерозолю, наприклад пантенол-спрей і т.п. потрібно здавати в багаж.

На медикаменти є ще одне обмеження, якщо вам регулярно треба приймати ліки і тому ви везете з собою їх дуже багато або таблетки містять наркотичні речовини, то візьміть довідку від лікаря.Це дозволить уникнути проблем, як зі службою безпеки, так і з митницею.

Детальніше про те, як провезти ліки в літаку >>

7. Чи можна взяти в ручну поклажу градусник залежить від авіакомпанії. Одні забороняють, інші дозволяють один ртутний градусник на людину. Для подорожей краще купіть електронний градусник, він не входить в список заборонених предметів ні в однієї авіакомпанії.

8. Чи можна в ручну поклажу взяти бритву?

Більшість авіакомпаній дозволяють брати бритва , в тому числі і одноразовий, леза якого вставлені в змінні блоки.Небезпечна бритва до провезення в ручній поклажі заборонене.

Електробритву взяти в ручну поклажу також можна.

Зверніть увагу, що піна для гоління – це рідина і її обсяг не повинен перевищувати 100 мл. До того ж багато авіакомпаній не дозволяють провозити аерозолі (балон з рідиною під тиском), куди входить і піна для гоління.

9. Чи можна в ручну поклажу взяти інструменти?

Відповідь на це питання залежить від конкретних інструментів.Більшість з них заборонені до провезення в ручній поклажі. Наприклад, дрилі і їх компоненти, всі види пив, викрутки, ломи, молотки, плоскогубці, гайкові ключі та гайковерти, паяльне обладнання – все це доведеться здати в багаж.

10. Чи можна в ручну поклажу взяти фотоапарат?

Так, цифрові фотоапарати взяти можна, фотоапарат, об’єктиви і навіть невеликий штатив. Як правило, без проблем можна провозити штатив довжиною в складеному стані до 60 см., Якщо він більше, то краще здати в багаж.

Якщо ж штатив не поміщається у валізу, то акуратно примотати його скотчем до валізи і обмотайте всю цю конструкцію плівкою, так він долетить в цілості й схоронності.

11. Чи можна в салон літака взяти дитячу коляску?

Це залежить від авіакомпанії, одні дозволяють її брати з собою, інші просять здати на реєстрацію (але таких меншість). Як правило, без проблем можна взяти складну коляску-тростину . Її заберуть у трапа літака і видадуть вам по прильоту.

Детальніше про перевезення коляски в літаку >>

12. Чи можна в літаку в’язати чи вишивати?

Пластиковими і дерев’яними спицями або гачком можна. Металеві спиці доведеться залишити в багажі. З вишиванням, як правило, проблем немає.

13. Чи можна в ручній поклажі провезти посуд?

Так, ви без проблем можете взяти тарілки, чашки, сервіс або скляні келихи, але прилади (ножі і виделки) доведеться залишити в багажі.

14. Чи можна в ручну поклажу взяти парасольку?

Парасолька парасольці ворожнечу 🙂 Звичайний складаний, для того щоб сховатися від дощу, звичайно можна. А ось з парасолькою-тростиною і пляжним парасолькою від сонця можуть виникнути проблеми, як правило, вони заборонені до провезення в ручній поклажі.

15. Чи можна на борт літака взяти запальничку?

Це залежить від авіакомпанії і служби безпеки аеропорту. Одні дозволяють проносити в салон літака одну запальничку на людину, інші ні.Якщо вам дорога ваша запальничка, то краще здайте її в багаж.

16. Чи можна взяти в ручну поклажу манікюрний набір?

Більшість складових будь-якого манікюрного набору, відносяться до гострих і ріжучих предметів і вони заборонені до провезення в ручній поклажі. Це ножиці, кусачікі, пінцет і навіть металева пилка з гострим наконечником. Ви можете взяти з собою на борт тільки скляну, керамічну або наждачний пилку на м’якій основі.

17. Чи можна взяти в ручну поклажу скотч (клейку стрічку)?

Аеропорти всі різні і служби безпеки теж.Більшість з них забороняють провозити на борту скотч.

18. Чи можна провозити в ручній поклажі побутову техніку?

Так можна, якщо вона не перевищує дозволених розмірів. Наприклад, ви без проблем можете провезти в літаку мультиварку.

19. Чи можна провезти в ручній поклажі картину?

Це залежить від її габаритів і авіакомпанії. Навіть якщо вона перевищує встановлені авіакомпанією максимальні розміри, то її все одно можуть дозволити взяти на борт.

Що в цій ситуації потрібно робити?

По-перше, якщо ви летите за кордон, то у вас на руках має бути документ дозволяє вивезення картини, або підтверджує, що вона не є художньою цінністю.

По-друге, за 72 години до вильоту зв’яжіться з авіакомпанією або агентством, в якому здобували квиток і повідомте про те, що плануєте перевезти негабаритну ручну поклажу. Ось і все – залишилося дочекатися рішення авіакомпанії. Якщо картину не дозволять провезти в ручній поклажі, то доведеться здати її в багаж і доплатити за перевезення тендітних речей.

Хочете підібрати квитки в подорож?

Підібрати квитки