Ногти

Що робити якщо зірвав ніготь на руці: Відірваний ніготь на руці – Хірургія

Що робити якщо зірвав ніготь на руці

Зірваний ніготь може створювати великі проблеми і сильно боліти. Кожна людина повинна знати, що робити, якщо відірвав ніготь, і вміти надати першу медичну допомогу. Не завжди під рукою бувають всі необхідні медикаменти, тому важливо розглянути, як слід діяти в різних ситуаціях.

Що робити при пошкодженні нігтя?

У випадку, коли сталася фізична травма, і ніготь починає відходити від пальця, варто відразу після удару помістити палець з відірваним нігтем в холодну воду.Якщо травма сталася на вулиці, важливо якомога швидше скористатися підручними засобами для охолодження рани.

Такі дії вважаються просто необхідними, так як саме холод може полегшити біль і не дати утворюватися крововиливу під шкірою.

Якщо ніготь починає відходити від пальця, то холод слід прикладати кожні п’ятнадцять хвилин протягом години. Як тільки кров зупиниться, слід обробити утворилася рану, бажано для цього використовувати розчин йоду.Кожен рух має бути обережним, щоб не завдавати травмованому ще більшого болю. Є лікарі, які рекомендують нанести на пошкоджене місце сітку з йоду.

Алгоритм дій при першої медичної допомоги

Якщо трапилася неприємність: людина відірвав ніготь на руці або нозі, важливо дотримуватися певного алгоритму дій:

 • В першу чергу не варто панікувати і думати, що ніготь більше не зможе вирости. Важливо забезпечити повну стерильність і не допустити проникнення в ранку інфекції.
 • Щоб не допустити проникнення бактерій, слід використовувати стрептоцид. Цей медичний препарат продається в таблетках, тому треба одну штучку потовкти і присипати рану, після чого її слід перебинтувати.

 • Зірваний ніготь з часом відросте. Іноді нігтьова пластина відростає кривої, але сьогодні є можливість звернутися до фахівців, які проведуть корекцію.
 • Більш небезпечна ситуація, коли людина відірвав ніготь на пальці повністю.В такому випадку буде потрібна допомога хірурга. Звичайно, спочатку варто надати першу медичну допомогу і накласти стерильну пов’язку, а вже потім відправитися на прийом до лікаря. Для якнайшвидшого загоєння рани можна використовувати мазь «Левомеколь» і частіше міняти пов’язку.

Серйозні рани не варто лікувати в домашніх умовах, так як існує ризик, що через неправильно накладеної пов’язки стерильність буде порушена і в рану потрапить інфекція.

Як наслідок, м’які тканини пальця можуть запалитися.У цьому випадку буде потрібно більш серйозне лікування, а в деяких випадках навіть ампутація.

Як правильно оцінити масштаб травми

У першу чергу варто уважно вивчити, наскільки сильно постраждав відірвав ніготь. Якщо ніготь залишився на місці або просто утворилася тріщина, прогноз вважається найбільш сприятливим. Але іноді можуть виникати ускладнення у вигляді накопиченої крові з гноєм під нігтьової пластиною. Ні в якому разі не варто відривати ніготь повністю. Правильніше за все його забинтувати і чекати поки палець заживе, і пластина почне відростати.Якщо відірвана вся пластина, то є ризик сильної кровотечі. В такому випадку треба зупинити кров і звернутися до лікаря.

Різновиди травм нігтьової пластини

Відірваний ніготь на руці – це ще не найстрашніше, що може статися. Така травма буває з певними ускладненнями:

 1. Небезпечно утворення гематоми, в такому випадку лікар розкриє рану для евакуації крові. З цією метою в нігті робиться отвір, через яке викачують гній.
 2. У разі виникнення розсічення нігтя, то тут не обійтися без видалення однієї його частини.Шкіру навколо нігтя підшивають, а пластину склеюють спеціальним клеєм. У цьому положенні палець залишається, як мінімум, на три тижні до повного приживлення.
 3. У випадку, коли людина відірвав ніготь з пучкою, ситуація істотно ускладнюється. Навряд чи його вийде приживити, але при своєчасному зверненні до лікарні є шанси провести вдалу операцію.
 4. При розриві нігтя, його частина може йти під шкіру. У такому випадку буде потрібно хірургічне втручання.

При будь-якій травмі обов’язково варто звернутися до кваліфікованого лікаря.Тільки він зможе провести правильне лікування.

Лікування в домашніх умовах

Після того, як масштаби травми будуть оцінені, необхідно приступати безпосередньо до самого лікування. Якщо рана не дуже велика, то перші дві доби її бинтувати не варто, щоб надходив кисень, і загоєння наступило якнайшвидше. В період всього лікування варто накладати мазь з антибіотиком, яка прискорить одужання. До домашніх методам лікування можна віднести наступні:

 1. Занурювати палець в ванночки з содою.
 2. Якщо постраждала відірвала ніготь на пальці ноги і хоче зберегти його красу в подальшому, то слід розпарювати ноги в ванночках з господарським милом, а потім заливати палець перекисом водню.

Важливо пам’ятати, що якщо ніготь ушкоджений на 50%, то краще за все звернутися за кваліфікованою допомогою до лікаря.

Терапевтичні методи лікування

Терапевтичні прийоми включають ті ж методи, що і при лікуванні в домашніх умовах.Але іноді необхідно діяти зовсім по-іншому, так як травма може виявитися серйозною. Щоб лікар зміг нормально обстежити рану, необхідно її добре промити. Враховується щеплення від правця. Якщо вона була зроблена давно, то її повторюють. Якщо пацієнт відірвав ніготь, то палець треба знеболити за допомогою ін’єкції в його основу. Палець на деякий час втрачає свою чутливість, і хірург спокійно проводить операцію.

Додатково лікар може призначити приймати антибіотики, але така необхідність з’являється тільки в тому випадку, якщо є переломи або рвані рани.

Поради хірургів

У випадку, якщо травма виявляється серйозною і велика частина нігтя пошкоджується, а з пальця починає сильно йти кров, то в першу чергу важливо зупинити кровотечу. Хірурги в такому випадку радять підняти пошкоджену частину, щоб кров не випливала, а також накласти стерильну пов’язку і негайно відправитися в лікарню.

Не варто боятися звернення до лікаря, так як тільки він зможе правильно очистити рану від скопилася крові за допомогою пункції.Також фахівець зможе призначити ефективне лікування, наприклад, при скупченні під нігтем сукровиця, рекомендується робити ванночки з розчином препарату «Бетадин». Як правило, при правильному лікуванні ніготь повинен повністю відновитися через три тижні. Будь-яке застосування медикаментозних препаратів повинно узгоджуватися з лікарем, інакше є ризик ускладнень.

Кожна жінка повинна знати, як діяти, якщо вона відірвала ніготь на руці. Що робити в такому випадку зрозуміло, але важливо ще і зберегти в майбутньому естетичний вигляд нігтьової пластини.Вона повинна бути рівною і красивою, а допоможе в цьому пластичний хірург.

Зірваний ніготь – іноді до м’яса – та ще проблема. Кошечка.ру сьогодні вирішила обговорити з тобою, як надати першу допомогу собі або комусь із близьких.

Іноді буває так, що зірвала нігтьову пластину недоречно і «не там». Наприклад, вирушила в похід, і під рукою – тільки мінімальний набір з похідної аптечки. Звернутися в медустанову поки не світить. Або ти на море, за кордоном, як бути в цій ситуації? Медична допомога може влетіти «в копієчку».Ситуації бувають різні, але ти почитай і виріши, що ж робити в конкретно твоєму випадку.

А якщо ти знаходишся в своєму рідному місті і в поспіху, наприклад, збираючись на побачення, вдарилася ногою або рукою об тумбочку, стіл або інші виступаючі ділянки меблів, то не будеш боятися і терміново звертайся до лікаря.

Різних рад багато на форумах, зараз ти прочитаєш деякі з них.

Думки з форумів

Ось що на форумах радять, що робити, якщо зірвав ніготь.

 1. Перше і головне: зберігай спокій. Не думай, що ніготь більше ніколи не виросте. Важливо забезпечити стерильність, тому що якщо в ранку потрапить інфекція, то лікувати буде складніше. Так що якщо зірвала невеликий шматочок, не так страшно. Оброби це місце дезинфікуючим розчином (хлоргексидином, зеленкою, йодом, настоянкою календули або звичайним спиртом). Може щипати.
 2. Ще один з рад з форумів: візьми стрептоцид, в таблетках, 1 штучку растолчем, ранку присипаючи.Тепер потрібно перев’язати акуратно марлею і чекати, коли ніготь відросте. Коли це відбудеться? Зірваний нігтик зазвичай відростає, нашаровуючись, за півроку або рік, якщо його не чіпати, чи не колупати і дотримуватися всіх рекомендацій. Іноді виходить так, що там, де був зірваний ніготь, новий виростає кривовато, нерівно. Якщо це нога, то не так страшно: майже не помітно. Звичайно, якщо це не великий палець. А ось коли постраждала рука, ти зірвала, припустимо, з вказівного пальця нігтьову пластину, то це зовсім неестетично.Хоча сьогодні роблять операції з вирівнювання нігтьової пластини. Іноді такий зірваний «з корінням» ніготь може врости, що теж потребують втручання фахівця.
 3. Що робити, якщо зірвав ніготь цілком на пальці? Тут точно не варто чекати, поки відросте, допомога хірурга неминуча. До візиту до лікаря потрібно накласти стерильну пов’язку. Можливо, рану доведеться очищати, потім накладати пов’язки, їх міняти. Як правило, використовують Левомеколь. У цій мазі є і антибіотик, і ранозагоювальну речовина.

Чому не слід лікувати подібні рани в домашніх умовах? Навіть якщо ти запасешся засобами для перев’язки, то є ризик зробити щось неправильно, не дотримати стерильність і занести інфекцію. Не хочеться нікого лякати, але потрібно подивитися в очі реальності. Палець може запалитися . Тоді зірваний нігтик здасться «квіточками»: є ризик розпрощатися з пальцем. І якщо ти боялася йти до лікаря, тому що в принципі боїшся лікарів, наприклад, то тут вже доведеться побувати в лікарні, прийняти кілька уколів від правця, чистити рану.

Без паніки!

Що ж робити? Звичайно ж, відповідь очевидна: піти до фахівця. Він точно знає, що робити. У хірургів великий досвід по частині і не таких травм. Якщо для тебе це – справжня катастрофа, то для нього це – робота. Але і до лікаря відразу потрапити не завжди вдається. Тому діємо.

Оцінюємо масштаби «катастрофи»

Визнач, наскільки пошкоджена нігтьова пластина. Якщо нігтик залишився на місці, ти не зірвала його повністю, а є тріщина, це буде простіше.Хоча іноді під залишилася частиною пластинки може накопичуватися кров з гноєм.

Що робити, якщо зірвала нарощені ніготь на руці разом зі своїм (або до частини рідної нігтьової пластинки)? Рідко, звичайно, буває, щоб нарощені нігті відлітали разом з натуральними і «з корінням». Зазвичай виходить так, що ти десь вдарилася або зачепилася, і з’явилася тріщина з куточка. Звичайно, найнеприємніше, коли вона почалася не з боку відростила ділянки пластини, а там де нігтик прилягає до шкіри.У цьому випадку ні в якому разі не слід відривати його руками далі, так як тут ти ризикуєш вирвати його з м’ясом.

Краще акуратно зріж ту частинку, яка почала відколюватися, але не доходи до м’яса, і Забинтуйте. Хоча є думки, що якщо зробити пов’язку на палець, то буде довго гоїтися ранка, так як там буде постійно підтримуватися вологість і не буде надходити достатньо кисню для загоєння.

Коли зірвала всю платівку, буде кровотеча. Якщо його не зупинити протягом 10 хвилин – півгодини, то ти можеш втратити дуже багато крові.Як діємо?

Якщо нога – підніми її, натискай краєчком стерильною матерії навколо нігтя, але не на саму пластину. Якщо рука – також не варто опускати її вниз. Дії – такі ж.

Очищаємо рану

 • Коли кровотеча зупинилася, то місце, з якого зірвала ніготь, потрібно продезінфікувати.
 • Потім рану потрібно витерти насухо і намазати маззю з антибіотиком.

Ми не будемо називати конкретні засоби, тим більше рекомендувати, тому що не бачимо, наскільки сильно ти зірвала нігтьову пластину.Тому зараз – просто порядок дій, який зазвичай роблять.

 • Тепер бинтуємо. Якщо у тебе постраждала нога, то потрібно забинтувати ділянку навколо нігтьової пластини, не під нею. Це повинно захистити від проникнення в ранку бактерій.

Звичайно, коли постраждала рука – і ти сильно зірвала нігтьову пластинку, то тут складніше. Зробити так, щоб рука, а конкретно той кінчик з травмою, залишалася в спокої, складно. Потрібно то посуд помити, то ще щось. Звичайно, не варто робити це, поки не перестане боліти пошкоджене місце.Якщо ж все-таки потрібно помити посуд, то одягни рукавички.

Якщо немає можливості звернутися в лікарню, то можна залишити таку пов’язку на ніч, а вранці подивитися, що там. Якщо в ранці з’явився гній, є прожилки, рука або нога сильно набрякла, це сигнал до того, що більше не можна відкладати візит до лікаря.

Після того як ти зірвала ніготь на великому пальці ноги, спокуса заховати цю «красу» великий. Але ko6e4ka.ru попереджає, що дуже важливо, щоб нога «дихала».Тому носи відкрите взуття. Якщо тобі здається непривабливим, що палець перебинтований, то використовуй антибактеріальний пластир з дихаючого матеріалу. Такі продаються навіть в тон шкіри, а не білі, і якщо помітні, то принаймні не кидаються в очі.

Лікування і допоміжні процедури

Як лікувати зірваний ніготь на нозі, якщо ніяких подібних описаним вище ознак ти не виявила? Наступні 2 доби нехай пальчик побуде без бинта. Так в ранку буде надходити кисень, і вона швидше заживе.Але на ніч варто бинтувати, щоб уві сні бува не зачепитися за ковдру.

Також протягом періоду загоєння потрібно накладати мазь з антибіотиком. Також роблять процедури і періодично бинтують, щоб не травмувати загоюються область.

Наприклад, ось поради з мережі на тему, що робити, якщо зірвав ніготь на нозі:

 • робити ванночки з содою,
 • мити ноги господарським милом,
 • поливати палець перекисом водню.

Допомога одному

Якщо твій хлопець або чоловік зірвав ніготь на нозі, все ускладнюється тим, що він може повести себе «мужньо» і не показувати.Трохи зачепив – і рраз – майже з коренем, до м’яса. У цьому випадку допомога приблизно така ж, як описано вище.

У будь-якому випадку тепер ти знаєш приблизний порядок дій. Але якщо масштаби «катастрофи» все ж великі, і було кровотеча, яку важко зупинити, зламана велика частина нігтьової пластини, краще лікаря ніхто не допоможе. Тому що як тільки перестане текти кров, чоловік може забути про те, що відірвався ніготь, і не робити ніякі процедури і перебинтування. Це для нас, дівчаток, потрібно добитися ідеального результату.У хлопців інакше. Але раптом в ранку потрапить інфекція або нігтьова пластина буде вростати? В майбутньому виникнуть проблеми, тому потрібно умовити на візит до лікаря обов’язково.

А у тебе є історії на цю тему? Поділися.

Стаття перевірена практикуючим сімейним лікарем, Крижанівський Єлизаветою Анатоліївною, стаж 5 років
Детальніше про автора

Лікар-хірург, колопроктології, флеболог. Сфера професійних інтересів: лікування хірургічних і травматологічних пацієнтів, включаючи малі амбулаторні операції (видалення новоутворень шкіри і підшкірної клітковини) хірургічним, радіохвильовим і лазерним методами в дерматології (видалення атером, ліпом, невусів, папілом, бородавок).Мала проктология в повному обсязі (лазерна геморроідектоміяі, гемороїдектомія радіохвильовим апаратом Сургитрон).

Як відірвати ніготь без болю повністю? | Красиві нігті

Якщо нігтьова пластина сильно відшарувалася, наприклад, в результаті удару, її необхідно повністю видаляти. Для проведення даної процедури попередньо потрібно з’ясувати, як відірвати ніготь без болю в домашніх умовах. Безболісно відірвати ніготь допоможуть спеціальні ванночки і деякі інші засоби.

У першу чергу варто відзначити, що самостійно в домашніх умовах безболісно видалити ніготь вдасться тільки в тому випадку, якщо він вже практично повністю відійшов від свого заснування і під пластиною є велика кількість пустот. В іншому випадку зробити це вдасться виключно лікаря. І процедура, швидше за все, буде проводиться під наркозом.

Якщо існує необхідність видалити хворий ніготь без відвідування фахівця, для цього можна використовувати спеціальні ванночки з содою і милом.Успішно провести її вдасться, якщо більша частина пластини виявилася мертвою. Для цього в ємність з гарячою водою додається 3 ст. л. харчової соди і така ж кількість рідкого мила. Температура рідини повинна бути максимальною. Нехай вода буде настільки гарячою, наскільки людині вдається терпіти. Опустити ноги або руки в ємність потрібно не менше, ніж на півгодини. Далі залишиться лише видалити розм’якшити проблемний ніготь манікюрними ножицями. Також можна допомагати собі пилкою і кусачками. Якщо перша процедура не допомогла повністю видалити всю пошкоджену поверхню, допускається повторювати її ще кілька разів.

А чи можна відірвати ніготь самостійно в домашніх умовах іншими способами? Якщо не хочеться витрачати час на тривалі розм’якшуючі ванночки, найкращим рішенням буде придбати спеціальний кератолітичний коллодийной лак. Перш ніж його застосовувати, потрібно пилкою акуратно сточити верхню частину пластини, а потім нанести на неї 2-3 шари кошти. Потрібно ретельно стежити за тим, щоб на ніготь не потрапила вода. В іншому випадку ніякого ефекту від процедури не буде. Через добу можна знову зняти верхню частину нігтя (вже розм’якшити спеціальним лаком) і повторно нанести засіб.Повторюється процедура доти, доки всі пластини.

Звичайно, найпростіше видалити хвору нігтьову пластину за допомогою фахівця. Для цього слід звернутися до лікаря-Подолог або дерматолога. До речі, процедури з видалення нігтів проводяться навіть в звичайному косметологічному кабінеті. Фахівцю знадобиться спеціальний апарат з швидко обертаються фрезами. Саме вони акуратно один за одним знімають шари нігтя. Весь процес проходить досить швидко і абсолютно безболісно.В результаті всього одна процедура дозволяє повністю зняти проблемний ніготь.

Якщо жоден з описаних вище способів з яких-небудь причин не підходить пацієнту, то можна діяти більш кардинально і звернутися до хірурга. У такому випадку спочатку обробляється область буде ретельно знеболена за допомогою місцевих анестетиків, після чого фахівець повністю видалить уражену хворобою нігтьову пластину. Правда, після цієї операції місце під нігтем і навколо нього може сильно боліти.Крім того, в процесі заростання рани потрібно уважно стежити за її станом. Необхідна постійна обробка, знезаражувальні ванночки, перев’язки і багато інших аналогічні процедури. Тому до такого способу видалення нігтя найкраще звертатися лише в крайньому випадку, коли відірвати його менш складним і болючим способом ніяк не вдається.

Відривати нігтьову пластину потрібно тільки в тому випадку, якщо під нею встигло утворитися велика кількість пустот, і немає шансу, що вона самостійно згодом приросте назад.Найчастіше дана проблема з’являється через грибкових інфекцій або травм нігтя.

Як лікувати відірваний ніготь на руці?

Що робити, якщо відірвався ніготь: перша допомога і домашні способи лікування. Коли не обійтися без лікаря?

Кожен, хто хоча б раз зривав ніготь, не з чуток знає, наскільки це неприємно. Різкий біль викликає «іскри» в очах, з рани тече кров та й палець виглядає зовсім непривабливо. Як наслідок, змушений тимчасова відмова від красивого манікюру або коханої взуття.У цій статті ми розповімо, як надати першу допомогу при травмі нігтьової пластини і надалі прискорити її загоєння.

Найчастіші причини травми нігтьової пластини

Ніхто не застрахований від пошкодження такого роду, проте шанс отримати травму збільшується при наступних обставинах:

 • Довгі нігті. Не має значення, натуральні вони, наращённие або накладні – чим довше нігтьова пластина, тим більше шанс відірвати її від нігтьового ложа.
 • Використання агресивних засобів для зняття лаку.Розчинники з великим вмістом ацетону розм’якшують нігтьову пластину і роблять її більш піддатливою до механічного впливу.
 • Псоріаз, грибок та інші захворювання нігтьового ложа, що впливають на стан тканин.
 • Носіння незручного взуття: високі підбори, гострі носи, надмірно тверда і негнучка підошва – все це збільшує ймовірність зриву нігтя на ногах.

Довідка! Ризик зламати ніготь також збільшується, якщо ви приймаєте агресивні антибіотики або проходите курс хіміотерапії.

Як зрозуміти, що ви зірвали нігтик на пальці руки або ноги?

Зрозуміти, що ви зірвали ніготь, нескладно. Симптоматика при цьому наступна:

 • Зірваний ніготь потріскався, і під пластиною зібралася кров.
 • Ніготь вирваний з коренем або його частина більше не прикріплені до нігтьового ложа.
 • Пульсуюча, що пронизує біль в області пошкодження.

Перша допомога: як обробити, ніж мазати?

Далі розказано, що потрібно робити в першу чергу, якщо ви відірвали ніготь з коренем або частково на руці або нозі, як обробити рану, що прикладати і чим мазати.В першу чергу, не панікуйте.

Оцініть ступінь пошкодження. Не намагайтеся притиснути ніготь або відірвати його до кінця – так ви ризикуєте пошкодити м’які тканини.

 1. Підставте травмовану руку або ногу під струмінь холодної води, щоб зняти біль і зупинити кровотечу.
 2. Потім зріжте або підпиляти ту частину, що відірвалася, відступивши від шкіри на кілька міліметрів. Важливо, щоб манікюрні приладдя були стерильно чистими.
 3. Потім приступайте до обробки.

Очищення

Для початку зупиніть кровотечу:

 1. промочити шматок марлі перекисом водню і притисніть до рани. Для зручності покладіть руку на стіл долонею вгору. Якщо пошкоджений ніготь на нозі, ляжте і покладіть під стопу подушку або валик з ковдри. Якщо кровотеча дуже сильне і не припиняється довше 10 хвилин, викличте швидку допомогу. Є висока ймовірність того, що у вас пошкоджений кровоносну судину.
 2. Очистіть рану від запёкшейся крові і бруду.Наберіть в тазик гарячу воду і акуратно промийте палець за допомогою м’якої губки або тканини. Візьміть сухе чистий рушник без ворсу і промокніть рану м’якими рухами. Не тріть і не тисніть надто сильно, щоб кровотеча не відновилося.

Знезараження

Тепер перейдемо до стадії знезараження тканин:

 1. Ще раз обробіть рану перекисом водню і накладіть мазь з антибіотиком. Найкраще для цієї мети підійде «Левомеколь» або «Солкосерил».
 2. Закрийте область пошкодження дихаючим лейкопластиром – це дозволить мінімізувати ймовірність занесення бактеріальної інфекції.

Якщо ви повністю відірвали нігтьову пластину, спрямуйте всі сили на те, щоб забезпечити здорове зростання нових тканин. Навіть якщо ніготь лише частково відокремився від нігтьового ложа, він вже не повернеться в первинний стан, а буде відростати від кутикули.

Важливо! Відірваний ніготь не зможе прирости назад – не варто його придавлює або намагатися приклеїти за допомогою медичного клею.Це може негативно позначитися на зростанні нової нігтьової пластини, викликати запалення або алергічну реакцію.

Чи потрібно бинтувати?

Щоб травмоване нігтьове ложе швидше гоїлися, потрібно зафіксувати на ньому лікувальну мазь. Це можна зробити за допомогою пластиру, але в разі пошкодження нігтя на нозі краще використовувати стерильний бинт, обернувши його навколо пальця.

Таким чином ви зможете створити своєрідну повітряну подушку, що захищає область пошкодження від зайвого тертя об взуття.Крім того, він досить легко віддирається від шкіри, що полегшує подальший догляд.

Коли без лікарської допомоги не обійтися?

Якщо ви спостерігаєте у себе хоча б один із зазначених нижче симптомів інфекційного ураження, негайно зверніться до лікарні:

 1. Підвищена температура тіла і озноб.
 2. На пальці з’явилися червоні смуги або плями.
 3. Набряк і біль кожен день посилюються, заважають рухатися і спати.
 4. Ніготь посинів або почорнів, – ці симптоми можуть говорити про наявність подногтевой гематоми.Якщо розмір плями перевищує одну чверть всієї площі нігтя, може знадобитися хірургічне втручання і відкачування рідини.
 5. Навколо нігтьового ложа сильне пошкодження тканин – розриви, тріщини, сильні синці та відкриті нагноєння.
 6. Зверніться до лікаря, якщо ви не в змозі самостійно очистити рану. Наприклад, ви пошкодили ногу на вулиці, засудив глибоко під нігтьову пластину скалку, камінь або земляний кому. У деяких випадках може знадобитися знеболюючий укол або вакцина від правця.
 7. Палець не ворушиться, вам боляче їм рухати або він згинається під незвичайним кутом. Щоб зрозуміти причину такого явища, доведеться пройти рентгенівське обстеження. Деякі травми нігтя часто пов’язані з тріщиною або переломом кістки.

Домашні способи лікування і відновлення

Нижче перерахуємо кілька народних рецептів і методик, які можуть посприяти прискоренню відновлення надірваного нігтя.

Ванночка з господарським милом

Господарське мило має потужні бактерицидні властивості і здатне розм’якшити загрубілі тканини.У разі травми нігтя тепла ванночка на його основі доведеться як не можна до речі:

 1. Налийте в ємність літр гарячої води і розчиніть в ній приблизно одну чверть господарського мила.
 2. Коли вода охолоне до комфортної температури, опустіть в неї пошкоджену руку або ногу і тримайте близько півгодини.

Повторюйте двічі на добу щодня до повного загоєння рани.

Компрес з «риванолом»

Як доповнення до господарського мила або замість нього можна використовувати примочки з універсального аптечного кошти по догляду за шкірою «Риванол».Їм можна просочувати марлевий компрес або ватяний тампон, щоб прибинтувати його на ніч.

«Риванол» має потужні бактерицидні властивості: його компоненти зупиняють синтез поліпептидів.

Регулярне підрізання

Якщо ніготь був відірваний навскоси або уздовж, періодично подрезайте його під корінь, щоб вирівняти лінію зростання.

Примітно, що нігті швидше за все відростають в моменти гормональних зрушень. До них відноситься:

 • підлітковий вік;
 • предместруального період;
 • вагітність;
 • весняні місяці з кінця лютого до початку червня.

Зверніть увагу! Уповільнює зростання сувора дієта з малим вмістом корисних жирів, білків і вітамінів, а також хвороби, що супроводжуються порушенням кровообігу, обміну речовин і невротична звичка гризти нігті.

Що робити, щоб прискорити процес загоєння?

При травмі нігтя лікарі рекомендують:

 • Холодні компреси. Охолодження допоможе вгамувати біль, зняти набряк і зупинити кровотечу. У день, коли ви отримали травму, прикладайте лід до рани кожні дві години.Для зручності покладіть кубики льоду в пакет і оберніть в рушник. Усі наступні дні прикладайте холодні компреси 3-4 рази на день.
 • Тримайте пошкоджену кінцівку вище. Особливо якщо палець опух. Руку намагайтеся тримати над рівнем серця, поклавши на стіл або подушку. Якщо ж травмований палець ноги, частіше приймайте горизонтальне положення і витягайте ногу на подушку або підлокітник.
 • Утримайтеся від носіння тісного взуття. По можливості носите тільки м’які і вільні черевики, які не будуть тиснути на пошкоджений палець.Ходіть по будинку босоніж або в капцях, поки палець не заживе повністю.
 • Приймайте знеболюючі препарати, що відпускаються без рецепта. Для цієї мети відмінно підійдуть «Ібупрофен», «Нурофен» або «Напроксен»: вони знижують набряк і втамовують біль. Якщо ж пошкоджений палець не набрякає, можете приймати «Ацетамінофен».

Зверніть увагу! Те, що препарати відпускаються без лікарського рецепта, зовсім не означає, що їх можна приймати безконтрольно. Заздалегідь переконайтеся, що у вас немає протипоказань до застосування і проконсультуйтеся з лікарем.

У середньому ніготь повністю відростає за півроку-рік. Вам доведеться набратися терпіння і докласти всіх зусиль, щоб нова нігтьова пластина зайняла своє «законне» місце.

Відірваний ніготь на мізинці або іншому пальці – досить поширена ситуація, і лякатися тут не варто. Своєчасне лікування і звернення до лікаря допоможе вам швидко вирішити проблему і повернутися до звичного способу життя без болю і дискомфорту.

Зірваний ніготь

Зірваний ніготь – це сумний досвід, який може зробити виконання найпростіших завдань болючим і складним.У сьогоднішній статті я розповім вам як полегшити цей стан, і чи можна зцілити травмований ніготь.

Зірваний ніготь найчастіше не є небезпечним для життя станом. Тим не менш, це досить болісно і естетично неприємно, тому не дивно, чому багатьох людей цікавлять способи відновлення пошкодженого нігтя.

Причини зірваного нігтя

Оскільки нігті на наших руках і ногах часто стикаються з потойбічними предметами, вони схильні до пошкоджень.Той, хто працює руками, грає, біжить або ходить, в зоні ризику пошкодження нігтів. Те-є, в общем-то, все! 🙂 Довгі нігті на руках тільки збільшують ваш шанс травмуватися, адже їх легше всього відірвати від нігтьового ложа. А у випадку з нігтями на ногах – зірвати ніготь легко, зачепивши їм носок спортивного взуття. Нігті також можуть бути більш схильні до такого виду травми, якщо у вас псоріаз, або ви використовуєте сильні хімічні речовини, щоб видалити лак для нігтів, або ж в разі прийому певних ліків при проходженні курсу хіміотерапії.

Ознаки зірваного нігтя

Симптоми того, що ви зірвали або злегка надірвали ніготь, дуже очевидні при простому огляді. Після травматичного події, частина нігтя або навіть весь ніготь більше не прикріплений до нігтьового ложе. Найчастіше це супроводжується невеликою кровотечею і помірним болем (хоча кого я намагаюся обдурити, біль зовсім помірна, адже для будь-якої дівчини позбутися нігтя схожий на катастрофу) 🙂

Як обробити зірваний ніготь

Як я вже зазначила вище, найчастіше зірваний ніготь тягне за собою невелике кровотеча, і, таким чином, може викликати у нас дівчаток паніку.🙂 Тому, для початку потрібно заспокоїтися і зосередитися на правильній обробці нігтя, особливо якщо він надірваний тільки частково.

Отже, що ви можете зробити в такому випадку:

 • Обрізати або підпиляти всі гострі краї зірваного нігтя (якщо він зірваний частково). Це потрібно зробити для того, щоб запобігти взаємодії сировинного нігтя з вашим одягом, наприклад, адже це може призвести до гіршого надриву.
 • Якщо травма нігтя спровокувала пошкодження нігтьового ложе, ви можете покрити травмований ніготь стерильним дихаючим лейкопластиром.Це захистить ушкоджене нігтьове ложе від бруду і бактерій.
 • Якщо через зрив ушкодилася і область навколо нігтя, рекомендується застосувати мазь з антибіотиком, щоб звести до мінімуму можливість зараження. Промийте рану і нанесіть тонким шаром мазь, а потім заклейте лейкопластирем.
 • Якщо зірваний ніготь супроводжується кровотечею – замочіть палець в холодній воді, щоб зупинити кров.
 • Якщо ви пошкодили нігтьове ложе, переконайтеся що ви використовуєте чисті манікюрні інструменти для обробки травмованої зони.Таким чином ви знижуєте ризик інфікування рани. Так само, регулярно замінюйте лейкопластир, особливо при контакті з водою, так як це ідеальний грунт для бактерій.

Якщо ви повністю зірвали ніготь, то всі сили потрібно спрямувати на догляд за пошкодженим нігтьовим ложе, щоб запобігти інфікуванню і забезпечити здорове зростання нового нігтя.

Відірваний ніготь НЕ приросте назад. Якщо в результаті травми ніготь вже відірвався від нігтьового ложе, то ніякими методами ви не примусите його прирости назад.Тим більше не варто намагатися приклеїти його, навіть в естетичних цілях, адже це може негативно відбитися на подальшому відновленні, а так само викликати алергічну реакцію.

Зірваний ніготь, який відокремився повністю від нігтьового ложа, також не повернеться в первинний стан в травмованій області. Ваш новий ніготь завжди буде відростати від кутикули, але дуже важливо дбати про пошкоджену зоні під нігтем, так як нігтьове ложе там особливо вразлива.

Скільки часу буде потрібно для того щоб ніготь отрос

Нігті на руках ростуть зі швидкістю близько 4 мм в місяць.Нігті на ногах ростуть повільніше, приблизно наполовину. Виходить що нігті можуть повністю відновитися протягом трьох-шести місяців. АЛЕ! Якщо була пошкоджена нігтьова пластина або матриця – такі нігті ростуть повільніше, в порівнянні зі здоровими, і буде потрібно ще близько трьох місяців для того щоб ніготь повністю отрос.

Ускладнення при зірваний нігті

При пошкодженні нігтьової матриці, зростаюча нігтьова пластина буде містити дефект. Невелике пошкодження призведе до незначних дефектів.А більш значні дефекти можуть привести до постійної деформації нігтя. Пошкодження і рубцювання нігтьового ложа може спровокувати появу білих плям на відростають нігті.

Коли варто звернутися за допомогою до лікаря

Якщо є які-небудь ознаки інфекції, набряку, гною, або уcіленія болю, які ви помітили через кілька днів після травми, то відвідування лікаря є обов’язковим.

Що робити, якщо зірвала ніготь на пальці?

Зірваний ніготь – іноді до м’яса – та ще проблема.Кошечка.ру сьогодні вирішила обговорити з тобою, як надати першу допомогу собі або комусь із близьких.

Іноді буває так, що зірвала нігтьову пластину недоречно і «не там». Наприклад, вирушила в похід, і під рукою – тільки мінімальний набір з похідної аптечки. Звернутися в медустанову поки не світить. Або ти на море, за кордоном, як бути в цій ситуації? Медична допомога може влетіти «в копієчку». Ситуації бувають різні, але ти почитай і виріши, що ж робити в конкретно твоєму випадку.

А якщо ти знаходишся в своєму рідному місті і в поспіху, наприклад, збираючись на побачення, вдарилася ногою або рукою об тумбочку, стіл або інші виступаючі ділянки меблів, то не будеш боятися і терміново звертайся до лікаря.

Різних рад багато на форумах, зараз ти прочитаєш деякі з них.

Думки з форумів

Ось що на форумах радять, що робити, якщо зірвав ніготь.

 1. Перше і головне: зберігай спокій. Не думай, що ніготь більше ніколи не виросте.Важливо забезпечити стерильність, тому що якщо в ранку потрапить інфекція, то лікувати буде складніше. Так що якщо зірвала невеликий шматочок, не так страшно. Оброби це місце дезинфікуючим розчином (хлоргексидином, зеленкою, йодом, настоянкою календули або звичайним спиртом). Може щипати.
 2. Ще один з рад з форумів: візьми стрептоцид, в таблетках, 1 штучку растолчем, ранку присипаючи. Тепер потрібно перев’язати акуратно марлею і чекати, коли ніготь відросте. Коли це відбудеться? Зірваний нігтик зазвичай відростає, нашаровуючись, за півроку або рік, якщо його не чіпати, чи не колупати і дотримуватися всіх рекомендацій.Іноді виходить так, що там, де був зірваний ніготь, новий виростає кривовато, нерівно. Якщо це нога, то не так страшно: майже не помітно. Звичайно, якщо це не великий палець. А ось коли постраждала рука, ти зірвала, припустимо, з вказівного пальця нігтьову пластину, то це зовсім неестетично. Хоча сьогодні роблять операції з вирівнювання нігтьової пластини. Іноді такий зірваний «з корінням» ніготь може врости, що теж потребують втручання фахівця.
 3. Що робити, якщо зірвав ніготь цілком на пальці? Тут точно не варто чекати, поки відросте, допомога хірурга неминуча.До візиту до лікаря потрібно накласти стерильну пов’язку. Можливо, рану доведеться очищати, потім накладати пов’язки, їх міняти. Як правило, використовують Левомеколь. У цій мазі є і антибіотик, і ранозагоювальну речовина.

Чому не слід лікувати подібні рани в домашніх умовах? Навіть якщо ти запасешся засобами для перев’язки, то є ризик зробити щось неправильно, не дотримати стерильність і занести інфекцію. Не хочеться нікого лякати, але потрібно подивитися в очі реальності.Палець може запалитися. Тоді зірваний нігтик здасться «квіточками»: є ризик розпрощатися з пальцем. І якщо ти боялася йти до лікаря, тому що в принципі боїшся лікарів, наприклад, то тут вже доведеться побувати в лікарні, прийняти кілька уколів від правця, чистити рану.

Без паніки!

Що ж робити? Звичайно ж, відповідь очевидна: піти до фахівця. Він точно знає, що робити. У хірургів великий досвід по частині і не таких травм. Якщо для тебе це – справжня катастрофа, то для нього це – робота.Але і до лікаря відразу потрапити не завжди вдається. Тому діємо.

Оцінюємо масштаби «катастрофи»

Визнач, наскільки пошкоджена нігтьова пластина. Якщо нігтик залишився на місці, ти не зірвала його повністю, а є тріщина, це буде простіше. Хоча іноді під залишилася частиною пластинки може накопичуватися кров з гноєм.

Що робити, якщо зірвала нарощені ніготь на руці разом зі своїм (або до частини рідної нігтьової пластинки)? Рідко, звичайно, буває, щоб нарощені нігті відлітали разом з натуральними і «з корінням».Зазвичай виходить так, що ти десь вдарилася або зачепилася, і з’явилася тріщина з куточка. Звичайно, найнеприємніше, коли вона почалася не з боку відростила ділянки пластини, а там де нігтик прилягає до шкіри. У цьому випадку ні в якому разі не слід відривати його руками далі, так як тут ти ризикуєш вирвати його з м’ясом.

Краще акуратно зріж ту частинку, яка почала відколюватися, але не доходи до м’яса, і Забинтуйте. Хоча є думки, що якщо зробити пов’язку на палець, то буде довго гоїтися ранка, так як там буде постійно підтримуватися вологість і не буде надходити достатньо кисню для загоєння.

Коли зірвала всю платівку, буде кровотеча. Якщо його не зупинити протягом 10 хвилин – півгодини, то ти можеш втратити дуже багато крові. Як діємо?

Якщо нога – підніми її, натискай краєчком стерильною матерії навколо нігтя, але не на саму пластину. Якщо рука – також не варто опускати її вниз. Дії – такі ж.

Очищаємо рану

 • Коли кровотеча зупинилася, то місце, з якого зірвала ніготь, потрібно продезінфікувати.
 • Потім рану потрібно витерти насухо і намазати маззю з антибіотиком.

Ми не будемо називати конкретні засоби, тим більше рекомендувати, тому що не бачимо, наскільки сильно ти зірвала нігтьову пластину. Тому зараз – просто порядок дій, який зазвичай роблять.

 • Тепер бинтуємо. Якщо у тебе постраждала нога, то потрібно забинтувати ділянку навколо нігтьової пластини, не під нею. Це повинно захистити від проникнення в ранку бактерій.

Звичайно, коли постраждала рука – і ти сильно зірвала нігтьову пластинку, то тут складніше.Зробити так, щоб рука, а конкретно той кінчик з травмою, залишалася в спокої, складно. Потрібно то посуд помити, то ще щось. Звичайно, не варто робити це, поки не перестане боліти пошкоджене місце. Якщо ж все-таки потрібно помити посуд, то одягни рукавички.

Якщо немає можливості звернутися в лікарню, то можна залишити таку пов’язку на ніч, а вранці подивитися, що там. Якщо в ранці з’явився гній, є прожилки, рука або нога сильно набрякла, це сигнал до того, що більше не можна відкладати візит до лікаря.

Після того як ти зірвала ніготь на великому пальці ноги, спокуса заховати цю «красу» великий. Але ko6e4ka.ru попереджає, що дуже важливо, щоб нога «дихала». Тому носи відкрите взуття. Якщо тобі здається непривабливим, що палець перебинтований, то використовуй антибактеріальний пластир з дихаючого матеріалу. Такі продаються навіть в тон шкіри, а не білі, і якщо помітні, то принаймні не кидаються в очі.

Лікування і допоміжні процедури

Як лікувати зірваний ніготь на нозі, якщо ніяких подібних описаним вище ознак ти не виявила? Наступні 2 доби нехай пальчик побуде без бинта.Так в ранку буде надходити кисень, і вона швидше заживе. Але на ніч варто бинтувати, щоб уві сні бува не зачепитися за ковдру.

Також протягом періоду загоєння потрібно накладати мазь з антибіотиком. Також роблять процедури і періодично бинтують, щоб не травмувати загоюються область.

Наприклад, ось поради з мережі на тему, що робити, якщо зірвав ніготь на нозі:

 • робити ванночки з содою,
 • мити ноги господарським милом,
 • поливати палець перекисом водню.

Допомога одному

Якщо твій хлопець або чоловік зірвав ніготь на нозі, все ускладнюється тим, що він може повести себе «мужньо» і не показувати. Трохи зачепив – і рраз – майже з коренем, до м’яса. У цьому випадку допомога приблизно така ж, як описано вище.

У будь-якому випадку тепер ти знаєш приблизний порядок дій. Але якщо масштаби «катастрофи» все ж великі, і було кровотеча, яку важко зупинити, зламана велика частина нігтьової пластини, краще лікаря ніхто не допоможе.Тому що як тільки перестане текти кров, чоловік може забути про те, що відірвався ніготь, і не робити ніякі процедури і перебинтування. Це для нас, дівчаток, потрібно добитися ідеального результату. У хлопців інакше. Але раптом в ранку потрапить інфекція або нігтьова пластина буде вростати? В майбутньому виникнуть проблеми, тому потрібно умовити на візит до лікаря обов’язково.

А у тебе є історії на цю тему? Поділися.

Стаття перевірена практикуючим сімейним лікарем, Крижанівський Єлизаветою Анатоліївною, стаж 5 років

Що робити якщо зірвав ніготь на руці

Зірваний ніготь може створювати великі проблеми і сильно боліти.Кожна людина повинна знати, що робити, якщо відірвав ніготь, і вміти надати першу медичну допомогу. Не завжди під рукою бувають всі необхідні медикаменти, тому важливо розглянути, як слід діяти в різних ситуаціях.

Що робити при пошкодженні нігтя?

У випадку, коли сталася фізична травма, і ніготь починає відходити від пальця, варто відразу після удару помістити палець з відірваним нігтем в холодну воду. Якщо травма сталася на вулиці, важливо якомога швидше скористатися підручними засобами для охолодження рани.

Такі дії вважаються просто необхідними, так як саме холод може полегшити біль і не дати утворюватися крововиливу під шкірою.

Якщо ніготь починає відходити від пальця, то холод слід прикладати кожні п’ятнадцять хвилин протягом години. Як тільки кров зупиниться, слід обробити утворилася рану, бажано для цього використовувати розчин йоду. Кожен рух має бути обережним, щоб не завдавати травмованому ще більшого болю.Є лікарі, які рекомендують нанести на пошкоджене місце сітку з йоду.

Алгоритм дій при першої медичної допомоги

Якщо трапилася неприємність: людина відірвав ніготь на руці або нозі, важливо дотримуватися певного алгоритму дій:

 • В першу чергу не варто панікувати і думати, що ніготь більше не зможе вирости. Важливо забезпечити повну стерильність і не допустити проникнення в ранку інфекції.
 • Щоб не допустити проникнення бактерій, слід використовувати стрептоцид.Цей медичний препарат продається в таблетках, тому треба одну штучку потовкти і присипати рану, після чого її слід перебинтувати.

 • Зірваний ніготь з часом відросте. Іноді нігтьова пластина відростає кривої, але сьогодні є можливість звернутися до фахівців, які проведуть корекцію.
 • Більш небезпечна ситуація, коли людина відірвав ніготь на пальці повністю. В такому випадку буде потрібна допомога хірурга. Звичайно, спочатку варто надати першу медичну допомогу і накласти стерильну пов’язку, а вже потім відправитися на прийом до лікаря.Для якнайшвидшого загоєння рани можна використовувати мазь «Левомеколь» і частіше міняти пов’язку.

Серйозні рани не варто лікувати в домашніх умовах, так як існує ризик, що через неправильно накладеної пов’язки стерильність буде порушена і в рану потрапить інфекція.

Як наслідок, м’які тканини пальця можуть запалитися. У цьому випадку буде потрібно більш серйозне лікування, а в деяких випадках навіть ампутація.

Як правильно оцінити масштаб травми

У першу чергу варто уважно вивчити, наскільки сильно постраждав відірвав ніготь.Якщо ніготь залишився на місці або просто утворилася тріщина, прогноз вважається найбільш сприятливим. Але іноді можуть виникати ускладнення у вигляді накопиченої крові з гноєм під нігтьової пластиною. Ні в якому разі не варто відривати ніготь повністю. Правильніше за все його забинтувати і чекати поки палець заживе, і пластина почне відростати. Якщо відірвана вся пластина, то є ризик сильної кровотечі. В такому випадку треба зупинити кров і звернутися до лікаря.

Різновиди травм нігтьової пластини

Відірваний ніготь на руці – це ще не найстрашніше, що може статися.Така травма буває з певними ускладненнями:

 1. Небезпечно утворення гематоми, в такому випадку лікар розкриє рану для евакуації крові. З цією метою в нігті робиться отвір, через яке викачують гній.
 2. У разі виникнення розсічення нігтя, то тут не обійтися без видалення однієї його частини. Шкіру навколо нігтя підшивають, а пластину склеюють спеціальним клеєм. У цьому положенні палець залишається, як мінімум, на три тижні до повного приживлення.
 3. У випадку, коли людина відірвав ніготь з пучкою, ситуація істотно ускладнюється.Навряд чи його вийде приживити, але при своєчасному зверненні до лікарні є шанси провести вдалу операцію.
 4. При розриві нігтя, його частина може йти під шкіру. У такому випадку буде потрібно хірургічне втручання.

При будь-якій травмі обов’язково варто звернутися до кваліфікованого лікаря. Тільки він зможе провести правильне лікування.

Лікування в домашніх умовах

Після того, як масштаби травми будуть оцінені, необхідно приступати безпосередньо до самого лікування.Якщо рана не дуже велика, то перші дві доби її бинтувати не варто, щоб надходив кисень, і загоєння наступило якнайшвидше. В період всього лікування варто накладати мазь з антибіотиком, яка прискорить одужання. До домашніх методам лікування можна віднести наступні:

 1. Занурювати палець в ванночки з содою.
 2. Якщо постраждала відірвала ніготь на пальці ноги і хоче зберегти його красу в подальшому, то слід розпарювати ноги в ванночках з господарським милом, а потім заливати палець перекисом водню.

Важливо пам’ятати, що якщо ніготь ушкоджений на 50%, то краще за все звернутися за кваліфікованою допомогою до лікаря.

Терапевтичні методи лікування

Терапевтичні прийоми включають ті ж методи, що і при лікуванні в домашніх умовах. Але іноді необхідно діяти зовсім по-іншому, так як травма може виявитися серйозною. Щоб лікар зміг нормально обстежити рану, необхідно її добре промити. Враховується щеплення від правця.Якщо вона була зроблена давно, то її повторюють. Якщо пацієнт відірвав ніготь, то палець треба знеболити за допомогою ін’єкції в його основу. Палець на деякий час втрачає свою чутливість, і хірург спокійно проводить операцію.

Додатково лікар може призначити приймати антибіотики, але така необхідність з’являється тільки в тому випадку, якщо є переломи або рвані рани.

Поради хірургів

У випадку, якщо травма виявляється серйозною і велика частина нігтя пошкоджується, а з пальця починає сильно йти кров, то в першу чергу важливо зупинити кровотечу.Хірурги в такому випадку радять підняти пошкоджену частину, щоб кров не випливала, а також накласти стерильну пов’язку і негайно відправитися в лікарню.

Не варто боятися звернення до лікаря, так як тільки він зможе правильно очистити рану від скопилася крові за допомогою пункції. Також фахівець зможе призначити ефективне лікування, наприклад, при скупченні під нігтем сукровиця, рекомендується робити ванночки з розчином препарату «Бетадин». Як правило, при правильному лікуванні ніготь повинен повністю відновитися через три тижні.Будь-яке застосування медикаментозних препаратів повинно узгоджуватися з лікарем, інакше є ризик ускладнень.

Кожна жінка повинна знати, як діяти, якщо вона відірвала ніготь на руці. Що робити в такому випадку зрозуміло, але важливо ще і зберегти в майбутньому естетичний вигляд нігтьової пластини. Вона повинна бути рівною і красивою, а допоможе в цьому пластичний хірург.

Зірваний ніготь – іноді до м’яса – та ще проблема. Кошечка.ру сьогодні вирішила обговорити з тобою, як надати першу допомогу собі або комусь із близьких.

Іноді буває так, що зірвала нігтьову пластину недоречно і «не там». Наприклад, вирушила в похід, і під рукою – тільки мінімальний набір з похідної аптечки. Звернутися в медустанову поки не світить. Або ти на море, за кордоном, як бути в цій ситуації? Медична допомога може влетіти «в копієчку». Ситуації бувають різні, але ти почитай і виріши, що ж робити в конкретно твоєму випадку.

А якщо ти знаходишся в своєму рідному місті і в поспіху, наприклад, збираючись на побачення, вдарилася ногою або рукою об тумбочку, стіл або інші виступаючі ділянки меблів, то не будеш боятися і терміново звертайся до лікаря.

Різних рад багато на форумах, зараз ти прочитаєш деякі з них.

Думки з форумів

Ось що на форумах радять, що робити, якщо зірвав ніготь.

 1. Перше і головне: зберігай спокій. Не думай, що ніготь більше ніколи не виросте. Важливо забезпечити стерильність, тому що якщо в ранку потрапить інфекція, то лікувати буде складніше. Так що якщо зірвала невеликий шматочок, не так страшно. Оброби це місце дезинфікуючим розчином (хлоргексидином, зеленкою, йодом, настоянкою календули або звичайним спиртом).Може щипати.
 2. Ще один з рад з форумів: візьми стрептоцид, в таблетках, 1 штучку растолчем, ранку присипаючи. Тепер потрібно перев’язати акуратно марлею і чекати, коли ніготь відросте. Коли це відбудеться? Зірваний нігтик зазвичай відростає, нашаровуючись, за півроку або рік, якщо його не чіпати, чи не колупати і дотримуватися всіх рекомендацій. Іноді виходить так, що там, де був зірваний ніготь, новий виростає кривовато, нерівно. Якщо це нога, то не так страшно: майже не помітно. Звичайно, якщо це не великий палець.А ось коли постраждала рука, ти зірвала, припустимо, з вказівного пальця нігтьову пластину, то це зовсім неестетично. Хоча сьогодні роблять операції з вирівнювання нігтьової пластини. Іноді такий зірваний «з корінням» ніготь може врости, що теж потребують втручання фахівця.
 3. Що робити, якщо зірвав ніготь цілком на пальці? Тут точно не варто чекати, поки відросте, допомога хірурга неминуча. До візиту до лікаря потрібно накласти стерильну пов’язку. Можливо, рану доведеться очищати, потім накладати пов’язки, їх міняти.Як правило, використовують Левомеколь. У цій мазі є і антибіотик, і ранозагоювальну речовина.

Чому не слід лікувати подібні рани в домашніх умовах? Навіть якщо ти запасешся засобами для перев’язки, то

Відірвала ніготь на руці – Хірургія

анонімно (Жінка, 25 років)

зірвала ніготь на руці

Залізної дверима зірвала ніготь на руці. Забрали на швидкої, відірвали ніготь до кінця, зробили перев’язку. Три дня ходила на перев’язки, сказали тепер обробляти самої, припікати зеленкою.Але це занадто боляче, …

анонімно (Жінка, 27 років)

Відірвався ніготь

Добрий день! При ударі відірвався ніготь на руці. Манікюр був з покриттям гель-лаком. Невелика частина нігтя залишилася. Промила відразу хлоргекседину, продезінфікувала інструменти, відрізала ніготь, наскільки могла, видалила лакове покриття з …

анонімно (Жінка, 25 років)

Відірвала ніготь на руці

Здравствуйте. Були нарощені нігті, при ударі безіменного пальця на руці, разом з нарощеними вирвався повністю весь мій ніготь навіть з під кутикули.Обробляю перекис, на роботі ходжу в антібактарецідном пластирі, …

анонімно (Жінка, 34 роки)

Повністю відірваний ніготь на руці

Підкажіть будь ласка як обробляти в домашніх умовах? Виділяється постійно сукровиця. Після промивання марганецовим розчином, вона змивається і рана знову ставати як свіжа. Пухлини немає. Смикаючий біль протягом 3 днів ….

анонімно (Жінка, 39 років)

Ніготь на мізинці лівої руки відірвався неповністю

Доброго времени суток.Підкажіть що робити? Випадково відірвався ніготь на мізинці не до кінця. Нігті довгі свої під гель лаком. Спочатку палець горів, хворів. Зараз практично немає болю, забинтувала. Обробляю …

Вікторія Тс (Жінка, 28 років)

відірватися ніготь на руці

Здрастуйте, через падіння відірвався ніготь на великому пальці руки (на нігті лак зі зміцненням і нігтьове ложе не витримало удару). Відірваний зовсім, трохи тримається біля кореня, я відразу доклала ніготь …

анонімно (Чоловік, 13 років)

Відірвався ніготь при ударі об цегла

Здравствуйте.Працюючи в городі, мій син вдарився рукою об цеглу і відірвав ніготь на вказівному пальці. Пішла кров. Обробили рану перекисом, час від часу промиваємо. Які дії нам робити далі …

.