Ногти

Будова нігтя і нігтьової пластини: Будова нігтя і нігтьової пластини і з чого складаються нігті

Будова нігтьової пластини

Кожен майстер нігтьового сервісу зобов’язаний знати будову нігтьової пластини і в чому полягають її функції. Але, на жаль, молоді майстри роблять помилки і часто вони завдають травми клієнтом через те, що недостатньо добре знають її анатомію. У нашому матеріалі ми спробуємо заповнити прогалини.

I. Навіщо необхідно майстру детально знати анатомію нігтьової пластини?

 • Щоб розуміти важливість і можливу травмоопасность процедури.
 • Підвищувати якість своїх послуг і відбутися як професійний майстер нігтьового сервісу.
 • Забезпечити безпеку клієнта від отримання різних травм при проведенні манікюрних процедур.

II. Будова нігтьової пластини.

1. Матрикс нігтя.
У цьому шарі відбувається процес вироблення і формування Керотин – складного білка, з якого складається нігтьова пластина. Від площі матриксу залежить швидкість росту нігтики.Клітинні структури матриксу – онихобластів діляться і кератінізірованние ділянки рухаються вперед, так відбувається зростання нігтьової пластини.
2. Бічні валики.
Щільні складки шкіри, з боків оточують нігтьову пластину і виконують захисні функції її латеральних країв.
3. епоніхія або кутикула.
Це ділянка щільного шкірного покриву, призначений для захисту матриксу від інфекцій і пошкоджень в зоні росту нігтя. Незважаючи на це вона вивертається і обрізається при виконанні обрізного манікюру.
4. Ногтевое ложе.
Розташовується під нігтем, це сполучна тканина з нервовими закінченнями і кровоносними судинами.
5. лунула.
Це видима частина матриксу, вона має форму невеликого півкола і розташовується близько кутикули. Її відрізняє більш світлий відтінок, і вона добре помітна на тлі нігтьової пластини і кутикули.
Лунула – це відмінний маркер для виявлення захворювань, якщо вона змінює свій колір, слід записатися на медичне обстеження.
6. гіпоніхій.
Складається з базальних і шипуватий клітинних структур, це глибокий шар, розташований між нігтьової пластиною і ложем. Гіпоніхій – це жива тканина, видаляти яку на відміну від птеригия не можна. Він також виконує захисну функцію, перешкоджаючи потраплянню вологи і бактерій.
7. Нігтьова пластина.
Складається з більш ніж 150-ти шарів кератину і закріплена на нігтьовому ложі за допомогою колагенових волокон і має, як правило, опуклу форму.Її основна функція -захисна. Нігтьова пластина досить стійка до механічних пошкоджень і впливу хімічних складів.
Структурно шари нігтьової пластини можна розділити на:
Спинний – жорсткий захисний кератиновий шар.
Проміжний – шар «м’якого» не до кінця ороговевшего кератину.
Вентральний – це шар кератину нігтьового ложе.
8. Бічні пазухи.
Рівні поглиблення або канали між нігтьової пластиною і бічними валиками.
9. Вільний край нігтя.
Це крайня частина нігтики, яка виступає з-за пальця.
10. птеригій.
Шар тонкої білої шкіри, приростає до поверхні нігтьової пластини. Він виконує захисну функцію, перешкоджаючи потраплянню бактерій, але при виконанні обрізного манікюру його, як правило, видаляють, оскільки він порушує естетичний вигляд і заважає гель-лакового покриття добре триматися на поверхні нігтя без сколів.
11. Проксимальний валик.
Це щільна шкірна складка розташовується біля основи нігтики і як би приростає до нігтьового ложа. Проксимальний валик забезпечує захист кореня нігтя. Тут також починає своє зростання кутикула.


III. Фактори, що впливають на здорове зростання нігтики.
Коротко перерахуємо їх:
1. Наявність або відсутність стресових станів.
2. Час доби і пору року.
3. Баланс та раціон харчування.
4. Наявність або відсутність шкідливих звичок.
5. Прийом вітамінно-мінеральних комплексів.
6. Проведення доглядають процедур, таких як нанесення зволожуючих кремів і масел, застосування сольових ванн,
7. Наявність захворювань.
8. Травми і удари нігтьової пластини.
9. Порушення обміну речовин.

Важливо відзначити, що надходження поживних речовин і кисню, що забезпечують зростання здорових нігтів відбувається в основній масі за рахунок внутрішніх шарів. Але деяка частина надходить ззовні.
Постійне носіння штучних покриттів може привести до накопичувальної алергії.Щоб уникнути цього, ми рекомендуємо робити перерви в носінні штучних нігтів і нанесенні декоративних покриттів.

У цьому матеріалі ми ще раз розібрали будову нігтів, позначили призначення кожної із складових частин, а також коротко перерахували фактори, що впливають на зростання натуральних нігтів. Привели кілька рекомендацій про носіння штучних нагідок і покриттів. Зрозуміло, все перераховане вище повинен знати як «Отче наш» кожен майстер нігтьового сервісу, але як то кажуть в старому прислів’ї: «Повторення – мати навчання».Сподіваємося, стаття була вам корисною і до нових зустрічей

Будова нігтя – докладний опис

23.12.2019

Імідж дівчата створюють навіть дрібні елементи, яким часто не приділяють увагу. Один з таких елементів – манікюр, який зараз стандартно має на увазі декоративне покриття пластини.Однак далеко не всі жінки знають, з чого складається нігтик. Хоча грамотний догляд і виконання домашніх доглядають маніпуляцій за різними його частинами може прискорити зростання або запобігти виникненню поразок.

Будова нігтя

Ніготь – це щільна поверхня, яка знаходиться на кінчиках пальців рук і ніг. Вона призначена для несення захисних функцій, так як перешкоджає пошкодження чутливої ​​шкіри в цій зоні, занесенню інфекції в кров людини. Пов’язана небезпека з тим, що в ніжній області знаходиться багато нервових точок і закінчень, ураження яких може позначитися на роботі органів і всього організму.

Структуру пластини сприяє її безпечного збереження і запобігання псуванню, якщо дівчина не псує нормальний вигляд, через естетики.

Всього ногтевое покриття має п’ять основних елементів:

 1. Ложі. Основна щільна гладь, на яку наноситься декоративне покриття у вигляді гель-лаку при виконанні салонного манікюру. Воно і є основоположною частиною захисної системи.
 2. Бічні і задні валики. Невеликі піднесення шкіри, що розділяють щільні шари з пальцем.
 3. Кутикула. Частина сухої шкіри, яка знаходиться на поверхні нігтьової пластини з боку її заснування.
 4. Вільний край. Частина нігтики, яка поступово відростає – знаходиться за межами пальця і ​​має світлий відтінок.
 5. Матрикс. Підстава пластини, яке знаходиться під кутикулою. Він забезпечує нормальне її харчування, зволоження, надходження мікроелементів в структуру.

Нігтьова пластина

Стандартно дівчата враховують тільки візуально помітну частину нігтики – пластину.Вона щільна, має основні захисні функції, однак через це на неї припадає ризик удару, пошкодження, освіти отслоек або відколів.

Товщина поверхні індивідуальна, так як стандартно вона залежить від генетичних схильностей людини. Середня товщина покриття – 0,5 міліметра. При зниженні показника, підвищується її ламкість, вона починає гнутися в різні боки, що позначається на погіршенні захисних властивостей.

Складається вона в основному з кератинових волокон – близько 130 шарів.Другий важливий компонент – ороговілий кератин, який забезпечує еластичність покриття і запобігає його підвищену ламкість.

Корінь нігтя

Частина, що забезпечує внутрішнє харчування нігтя, забезпечує його корисними речовинами, через які він не ламається за ступенем відростання довжини вільного краю, а залишається рівним, гладким.

Корінь включає кілька складових частин:

 • Матрикс. Як і цибулина волосини, він є основним елементом, з якого росте поверхню.При пошкодженні матриксу, повністю атрофується корінь до відновлення;
 • лунула. Помітна зона матриксу, яка виступає на поверхні нігтьового ложе. Вона має світлий білий колір і має вигляд невеликої лунки близько кутикули. На різних нігтики може мати різну форму і відтінок;
 • Кутикула. Тонкий шар чутливої ​​шкіри, що накриває корінь пластини;
 • гіпоніхій. Нижня основа щільного покриття, яке часто виступає за вільний край і може пошкоджуватися.

Регенерація нових клітин епітелію, які забезпечують зростання і поступове збільшення довжини нігтя, відбувається в матриксі. Через це, потрібно приділяти увагу його цілісності, запобігаючи пошкодження і забиті місця.

Склад нігтя

Нігтьова поверхню в основному складається із сотні верств кератинових волокон і ороговілого білка (понад п’ятдесят відсотків складу), які взаємодіють разом, забезпечуючи фортеця ложе.

Склад включає і інші компоненти:

 • Вода – близько двадцяти відсотків.Через це, пересихання нігтьової поверхні взимку (через погодні умови) або влітку (під впливом ультрафіолету) призводить до утворення нерівностей, шорсткостей на покритті;
 • Ліпіди – п’ятнадцять відсотків. Вони сприяє скріпленню кератинових волокон, що перешкоджає ламкості нігтьової поверхні і утворення отслоек на ній;
 • Сірка – п’ять відсотків. Вона запобігає розщеплення шарів, які сприяють утворенню отслоек;
 • Мікроелементи: кальцій, калій, магній, залізо, фосфор і т.д. Чи підтримують здоровий стан манікюру дівчата.

Нестача вітамінів або корисних речовин в складі призводить до утворення проблем і хвороб нігтьової пластини. Стандартно вони проявляються на її зовнішньому вигляді:

 1. З’являються відшарування.
 2. Передчасна ломка вільного краю.
 3. Вростання нігтя.
 4. Поява білих плям.
 5. Жовтизна.
 6. Нерівність вільного краю.
 7. Поява шорсткостей, нерівностей, западин.

При виявленні проблем з нігтем, потрібно проводити його лікування, які включає зовнішні маніпуляції з ним (доглядають ванночки, маски, застосування масел) і внутрішнє відновлення. Полягає внутрішній відхід у застосуванні вітамін і мікроелементів, які відновлюють кровообіг в кінчиках пальців, стимулюють регенерацію нових клітин епітелію.

Висновки

Ніготь складається з багатьох елементів, які забезпечують його вірне відростання і здоровий вигляд.Однак при безграмотному догляді за ним або механічному пошкодженні, може утворитися проблема, пов’язана з його здоров’ям і погіршенням життєдіяльності всіх частин, ця цифра включає підставу і нігтьове ложе.

Нові майстри в розділі “Нігті”

Олена

Апаратний манікюр, гель лак, зміцнення нігтів, дизайн.

Наталія

Майстер манікюру і педикюру

Анастасія

Нігті, СПА педикюр

Анастасія

Нігті, депіляція (цукор, віск)

Катерина

Майстер нігтьової сервісу

Світлана

Майстер з манікюру і нарощування вій

Анна

Нігті, манікюр, педикюр, гель-лак, наращивание ногтей, коррекция ногтей, гель, акрил, полігель

Ольга

Манікюр педикюр.

Катерина

Нарощування нігтів, гель лак, педикюр

Кіра

манікюр

Вартість послуг в розділі “Нігті”

Апаратний манікюр

Майстер: Олена

манікюр

Майстер: Дарина

манікюр

Майстер: Єсенія

кутикула, кінчик, нігтьові пластина і луночку.

Нігті – це частинка нашого організму, яка захищає ніжні кінчики наших пальчиків і є важливою частиною зовнішнього вигляду будь-якої людини. Розглянемо докладніше структуру нігтя, його складові частини.

Цікаві факти:

1) Зростання нігтів швидше:

 1. у дівчат, ніж у хлопців
 2. влітку, ніж восени, навесні або взимку
 3. якщо ви правша, то на правій руці, інакше навпаки

2) Нігтьова пластина повністю оновлюється за 5 місяців.

3) Товщина нігтя в нормальному здоровому стані 0,3 мм.

Що таке матриця і підкладка нігтя?

Ніготь за структурою являє собою ущільнення роговий тканини з кератину, досить гнучке і міцне. Епідермальні осередки формуються в корені спільно з різними мінеральними солями – сіркою, селеном, кальцієм і калієм, щоб сформувати новий здоровий ніготь.

Матриця нігтя – частина, яка відповідає за вироблення нових тканин нігтьової платини, знаходиться в її підставі.Саме з матриці і починається зростання. Відбувається наступний процес: розвиваються нові осередки нігтя, які своїм тиском висувають вперед старі, що і формує пластину нігтя. Саме від цих нових осередків залежить майбутній стан нового нігтя. Матриця отримує харчування від безлічі кровоносних судин, які з припливом крові збагачують її всіма необхідними для здоров’я нігтя вітамінами і мінералами. Матриця сама по собі дуже чутлива, тому в результаті якого-небудь її механічного пошкодження може порушиться і нормальний ріст.

Підкладка нігтя – продовження матриці, яке підтримує пластину і багато в чому визначає колір і взагалі здоров’я нігтя. Пластина ця з’єднана з підкладкою дрібними сполучними осередками. На кінчику нігтя пластина як би відривається від підкладки, що дозволяє сформувати вільний край різної довжини.

нігтьові луночку і пластина!

Нігтьова луночку – частина, яка виглядає як півмісяць і відрізняється трохи за кольором від самої нігтьової пластини своєї блідістю.Особливо добре луночку виражена на підкладці великого пальця, а на мізинці, навпаки, її майже не видно.

Нігтьова пластина – це видима частина, яка розташовується між луночку і вільним краєм нігтя і являє собою омертвілий шар кератину. Вона складається зі стислих осередків, які раніше були зроблені в матриці нігтя і не є чутливою до зовнішніх подразників, так як не містить кровоносних судин і навіть нервових закінчень. За кольором вона зазвичай бліда, але може змінюватися від білого до синюватого в залежності від температури навколишнього середовища і інших зовнішніх факторів.Пластина складається з трьох шарів, відокремлених невеликою кількістю жиру і води:

 1. зовнішній, самий твердий;
 2. внутрішній, який підтримується підкладкою, самий м’який;
 3. і середній.

Вільний край і кутикула нігтя.

Кінчик або вільний край нігтя – це частина нігтьової пластини, яка виступає над підставою пальця. Але як далеко і в якій формі – як кому подобається.Це найбільш вразлива частина нігтя, яка легко ламається.

Кутикула – це окаймляющий нігтьову пластини шкірний ободок, який виконує захисну функцію для затверділої частини. Кутикула оновлюється постійно і вимагає догляду. Вона герметично ізолює підкладку нігтя і матрицю від повітря і води. Нова кутикула досить м’яка і може вростати в нігтьову пластину, що легко може привести до того, що вона стане некрасивою, але найголовніше це може викликати розриви кутикули і утворити задирки і навіть перешкоджати нормальному росту нігтя.

Здоров’я нігтів багато в чому визначається їх правильним харчуванням і хорошим доглядом. При вегетативної дієті нігті можуть ослабнути через брак тваринних жирів і протеїнів. Не кращим чином впливає на здоров’я нігтів і незбалансовані дієти, спрямовані на схуднення. Період же відновлення після цього може виявитися досить тривалим. Тому тільки своєчасне втручання при перших ознаках зміни стану нігтів допоможе зберегти їх здоровими і красивими.

Ну що розібралися? Тепер можна відпочити і прочитати тематичну смішинку :

На чужих руках накладних нігтів не видно.

Будова нігтя і нігтьової пластини фото відео

Ніготь, або нігтьова пластина має складну анатомічну будову, здатна змінювати свою структуру і забарвлення під впливом різних внутрішніх захворювань, запалень, що протікають в організмі людини. Для багатьох жінок доглянуті нігті – це звичайна візитна картка для створення першого враження, а також варіант для нанесення манікюру. Мало хто замислюється про цій частині організму, про страждання фаланг пальців при виконанні будь-якої роботи, якби нігтьові пластини просто були відсутні.Насправді, знаючи будову нігтя можна самостійно виявити у себе те, чи інше захворювання, визначити за зовнішнім виглядом, які потреби відчуває організм.

З чого складається ніготь

Як влаштований ніготь?

Нігтьова пластина складається з:

Як ростуть нігті?

Нігті формуються ще в утробі матері, на 22-му тижні вагітності, так само як і будова нігтя людини.Ось чому за формою і будовою вони у всіх різні. Їх повноцінний зростання починається з народження, в середньому в тиждень – до 0,5-2 мм. На руках же ростуть набагато швидше, з оновленням нігтьової пластини 1 раз протягом 6 місяців. Зростання безпосередньо залежить від гормональних змін в організмі, посилюється при підвищенні прогестерону в крові, тобто в періоди статевого дозрівання, при вагітності.

При постійному сточуванні, гризінням нагідок, жорстких дієтах, порушення обміну речовин, нестачі вітамінів спостерігається загальмованість їх нормального росту.На швидкість росту впливає стать і вік людини. Швидке зростання спостерігається у малюків і чоловіків, літні люди і жінки стрижуть нігтики найбільш рідше.

Нігті на руках, потребують окремої уваги. За будовою на руках вони дещо відрізняються, ніж на ногах. При зростанні пластини змінюється не тільки довжина, але і її товщина, все залежить від довжини матриці. Саме матриця вимагає дбайливого ставлення до себе, травми і вплив агресивних чинників можуть негативно позначитися на ній.

Схема росту нігтів

Схема будови нігтьових пластин на руках і ногах приблизно однакова.Але якщо в силу генетики пластини тонкі і крихкі, то обов’язково потребують догляду, захисту шляхом покривання пластин кремами, мазями, захисними лаками. Пориста і шарувата структура добре поглинає воду, так само як і випотеваєт з нігтя постійно волога. При истончении, видоизменении нігтьових пластин все-таки варто звернутися до лікаря, виявити причину їх зміни і ослаблення. Також можна звернутися до косметолога.

Як не дивно, але ламкі нігтьові пластини потрібно лікувати, причому досить довго до 9 – 12 місяців.

Примітка

Особливої ​​уваги вимагають нігтьові пазухи, які можуть накопичувати в собі відкладення при манікюрі. На стан пазух і нігтьових валиків потрібно звернути окрему увагу.

Як за нігтями оцінити стан здоров’я?

Здорові нігтьові пластини відрізняються:

 • гнучкістю, міцністю;
 • гладкою поверхнею;
 • рожевим кольором.

Якщо змінений колір і структура пластин нігтя, то можна припустити наявність неполадок в організмі, захворювань внутрішніх органів, або захворювань самих пластин.При грибковому ураженні вони ламаються, розшаровуються, що часто спостерігається у людей, які страждають нестачею вітаміну Д, кальцію, або зловживають нанесенням на нігтьові пластинки декоративної косметики, лаку.

Про що свідчать зміни на нігтьових пластинах

За кольором нігтів можна припустити патологію в організмі. Наприклад:

 • синюшний і блакитний колір – ознака захворювань серцево-судинної системи;
 • жовтий колір – ознака проблем з печінкою;
 • білястого кольору – вражена кора надниркових залоз;
 • молочний колір – можливий цироз печінки.

Виявити стан внутрішніх органів можна по лунках пальців. Якщо вказівний палець не має лунки, можливо, страждає печінка, кишечник, підшлункова. Якщо немає лунки на безіменному пальці – страждає ендокринна система.

Якщо нігті стали опуклими – варто звернутися до лікаря на предмет проблем з легкими, наявності онкозахворювань.

У давнину багато народів порівнювали нігті з душею, закопуючи їх і спалюючи на вогні після чергового постригу щоб уникнути попадання в руки відьом, адже це для них – об’єкт чаклунства.Деякі предки спеціально їх не стригли, боячись втратити свою худобу на пасовище.

Можливо, дійсно в цих віруваннях є частка істини. У будь-якому випадку, нігті – частинка нашого тіла. Вони живуть, ростуть, можуть хворіти, а значить, потребують підтримки і постійного догляду.

схема. Анатомія, функції та особливості будови нігтьової пластини рук і ніг людини ➡ klass511.ru

Що таке нігті? Склад і будова нігтів на руках людини.З чого складаються нігті

Всім доброго дня!

Сьогодні, тема статті – наші з вами нігті. Скажете, а що в них такого? Однак вони грають дуже важливу роль. Головна їхня функція – захисна. Причому нігті є практично у всіх хребетних тварин (або їх аналоги). Догляд за нігтями необхідний і, не тільки жінкам. Крім того, нігті є хорошим показником різних хвороб. Якщо звертати на них увагу як на цей своєрідний індикатор, можна попереджати розвиток недуг.

Якщо порівнювати нігті, як специфічна освіта в тваринному світі, то у інших тварин їх аналогами є кігті і копита. Відповідно нігті бувають різними як по конфігурації, так і за розмірами. У людини на руках довжина нігтя становить приблизно 1,5 см, а товщина 0,75 мм, а на ногах 1 мм.

Будова нігтів

ніготь, ungnis, підрядне освіту шкіри, що є подібно копит і пазурах тварин похідним епідермісу. Нігті являють собою складаються з особливого роду ороговілих елементів щільні чотирикутні пластинки, розташовані на діетальних частинах тильних поверхонь кінцевих фаланг пальців рук і ніг.(Медична енциклопедія)

Ніготь ще називають нігтьової платівкою. Лежить вона на нігтьовому ложі. У нігтя є корінь і тіло. Корінь – це задня частина нігтьової пластинки, яка розташована під заднім нігтьового валика. Нігтьової валик вдає із себе верхню частину шкірної складки, яка насувається на нігтьову пластинку. Цей валик так само грає захисну роль, яка полягає в тому, що б до кореня нігтя не потрапили які-небудь сторонні предмети, ні хвороботворні бактерії.Задня частина нігтьового ложа, на якій лежить корінь нігтя називається матрицею (матрикс). Саме тут і утворюється нігтьова пластинка. Тому матриця і складається з епітеліальних клітин.

Нігті – це рогові пластинки (гомолог кігтів) на тильній поверхні кінців пальців верхніх і нижніх кінцівок більшості приматів. Нігті є похідними епідермісу

шиповидного шар епітелію містить спеціальні клітини, звані онихобластів.За рахунок цих ось самих онихобластів і утворюється ніготь. Це відбувається в результаті перетворення їх в рогові пластинки нігтя.

Що таке матрикс

Матрикс – це жива частина нігтя, яка розташовується у самого його заснування. Попросту сказати, саме звідси і росте ніготь. Коли виростають нові клітини, старі, відмерлі, виштовхуються. Цей процес добре помітний, коли ми підстригли нігті, а через деякий час побачили, що вони відросли знову. Цей процес дуже важливий для нігтьової пластинки і вимагає достатнього харчування.В результаті, в матриксі є багато нервів і капілярів. Причому, треба відзначити, що матрикс ще і дуже чутливий. Він може легко травмуватися і пошкоджуватися. Це необхідно враховувати при догляді за нігтями. Травми матриксу можуть спричинити за собою зміну кольору і навіть його повну втрату, можуть так само з’являтися різні нерівності і ребристості. Якщо серйозних наслідків при цьому не проявилося, то, в принципі. Через деякий час всі ці прояви пройдуть.

Як вже говорилося, хворобливі зміни в організмі людини, відбиваються і на нігтях.Так, наприклад, відчуваючи хворобливі впливу, матрикс залишає на нігтях жолобки, нерівності і борозенки різної глибини.

Ногтевое ложе

Продовженням матриксу є нігтьове ложе. Назву отримало через те, що на ній і розташована нігтьова пластина. Здоров’я цій самій пластини, так само як і форма і забарвлення, залежить від нігтьового ложа.

Лунка, або місяць

Якщо ви уважно подивитеся на нижню частину свого нігтя (на матрикс), то побачите білого кольору півколо – півмісяць.Тому і називається Місяць. Правда розташована вона не на всіх пальцях, а тільки на деяких. Найкраще на великих пальцях. А ось на мізинцях і не видно зовсім.

Нігтьова пластина

Це найбільший і видимий ділянку нігтя. Взагалі, саме її в побуті і називають нігтем. Нігтьова пластинка складається із спресованих клітин. Тут немає ні нервових закінчень, ні кровоносних судин. Воно і зрозуміло, інакше, ми не змогли б ні обрізати, ні доглядати безболісно за своїми нігтями.Основне забарвлення пластинки – блідо-рожева. Але під впливом як зовнішніх чинників. Так і внутрішніх колір може змінюватися від блідого до синюватого.

Нігтьова пластинка представлена ​​трьома шарами. Вони різні за щільністю і поділяються прошарками жиру. Зовнішній шар є самим твердим. Саме на ньому нарощують гелем або акрилом на тіпси.

Вільний край

Те що виступає за край пальця, що ми обробляємо і називається вільним краєм. Це найбільш вразлива зона.Обломов її, ми зазвичай говоримо: «Я зламала (зламав) ніготь»

Ну і, нарешті, кутикула. Її можна побачити, як ободок шкіри, який обрамляє нігтьову пластинку. Вона захищає ту частину нігтя, яка починає укріпляти.

Втративши свою еластичність, кутикула проростає на сам ніготь. В результаті утворюються задирки, вона може також тріскатися.

З чого складаються нігті

Що ж із себе представляє наш ніготь? В його основі лежить білок, який називається кератин.Цей білок можна виявити не тільки в нігтях, але і в шкірі і навіть в волоссі.

У кератині міститься велика кількість сірки, з чим і пов’язана така щільність не тільки нігтів, але і волосся. Молекули сірки, утворюючи міцні зв’язки, тим самим зміцнюють білок, роблячи його досить твердим. Кількість цієї сірки визначається в організмі часто спадковими особливостями. Люди, у яких вміст її досить високо, мають і більш тверді нігті.

Як вже говорилося, між шарами кератину розташовані прошарки жиру і води.Ці прошарки і надають, як раз, еластичність і блиск нігтя. Вбираючи вологу, ніготь найчастіше збільшує свою товщину. Якщо ви часто працюєте з водою або просто довго тримали руки в воді, то ваші нігті можуть стати м’якими і товстими.

Крім сірки в наших нігтях можна знайти такі мікроелементи, як кальцій, хром, фосфор, селен, цинк.

Як росте ніготь

Зростання нігтя відбувається в результаті поділу клітин матриксу. Посилено працюючи, вони виділяють білок кератин.Але в міру просування до нігтьової пластинки, в клітинах зникає рідина і вони відмирають. При цьому, ряди цих клітин стають дуже щільними.

Якщо порівнювати зростання нігтів з ростом волосся, то треба зауважити, що нігті ростуть набагато повільніше. Підраховано, що на руках нігті за тиждень відростають приблизно на 1 мм., А на ногах на 0,25 мм. Повністю ж нігтьова пластинка оновлюється майже за півроку.

Однак зростання нігтів може прискорюватися за рахунок різних гормональних зрушень. Зазвичай це відбувається в підлітковому віці, під час вагітності, навесні.Так само на зростання нігтів може впливати сточування нігтів у тих, хто постійно друкує на клавіатурі, а так само звичка постійно гризти нігті.

Разом з цим зростання нігтів може і сповільнюватися, якщо ви дотримуєтеся занадто суворої дієти, в якій мало жирів, білків і вітамінів, різні хвороби.

Нігті, як дзеркало наших хвороб

Розпізнавання хвороб за допомогою огляду нігтів в тибетській медицині

Якщо нігті рожеві [за кольором, на дотик] гладкі, [за формою] округлі і подовжені, це типові ознаки відсутності хвороб.

Якщо нігті виглядають білими і грубими, це ознаки хвороби рлунг.

Якщо нігті жовтувато-бордові, це вказує на наявність хвороби мкхріс.

Якщо нігті стають за кольором білими, це ознака [поєднання] хвороби рлунг і виснаження кров’яної [тканини]. Якщо нігті за кольором темно-червоні, це ознака [спека] Рімс.

Якщо нігті виглядають синіми, це ознака поширення поганий крові або порушення [крові].

Якщо на рожевих нігтях видно білі точки, це ознака наявності гною.

Якщо на блакитних [за кольором] нігтях побачиш чорні точки, це ознака наявності скран’а.

Якщо нігті стають за формою опуклими або увігнутими, це ознака порушення [з боку] психіки або серця.

Уже давно відомо, що нігті є хорошим показником того, які хвороби проходять в нашому організмі.

Поздовжні жолобки показують, що в організмі є хронічні запалення зазвичай або придаткових пазух носа, або зубів, а так само, що починається ревматизм.

Поперечні жолобки говорять, що у людини є хвороби внутрішніх органів, наприклад, нирок, печінки, кишечника. Утворюються ці борозенки через те, що в організмі мало цинку. А оскільки цинку найбільше в продуктах тваринного походження, то подібні борозенки характерні часто для вегетаріанців.

Якщо у нігтя різні вм’ятини і поглиблення надають йому вид наперстка, значить у вас починається псоріаз. Коли ж нігті мають форму годинних стекол, значить є захворювання легенів і навіть онкологічні захворювання.Ложкоподібний форма нігтя говорить про дефіцит заліза. А якщо змінюється колір нігтів, значить утворюються паталогические зміни внутрішніх органів. Синій відтінок нігтів говорить про те, в ньому недостатній кровообіг. Жовтий колір нігтів говорить про хвору печінку. Якщо у вас цукровий діабет, то нігті стають не тільки жовтуватими, а й горбкуватими. Те ж саме буває і при ураженні нігтів грибком.

Догляд за нігтями

Нігті, особливо у жінок давно стали предметом естетичної цінності.Практично кожна жінка стежить за своїми нігтями, і не тільки на руках.

Причому правильний і грамотний догляд дозволяє нігтя виглядати не тільки красивим, але і бито здоровим. Сюди входить і правильна стрижка нігтя, і чистка нігтьового жолобка. Все це створює хороші умови для правильного росту нігтя і відсутності різних шкідливих бактерій.

Для обрізання (або підстригання) нігтів можна, звичайно, скористатися будь-якими ножицями. Але краще за все використовувати спеціальні щипчики.Але, що б ви не використовували, головне, що обрізана поверхня нігтя повинна бути гладкою і рівномірною, без задирок і виступаючих країв. Нерівності нігтя зазвичай шліфують і полірують спеціальною пилкою. А якщо ви, по старому стародавнім рецептом, протрете ніготь кельнської водою, то він стане блискучим.

Ну і на останок. Якщо ви не хочете бачити ваші нігті ламкими, що розщеплюються, якщо ви не хочете, щоб вони змінювали свій колір, то кидайте курити, погано харчуватися, а також користуватися синтетичними миючими засобами без рукавичок.

Що б містити нігті в порядку, необхідно використовувати різні захисні засоби, в яких міститься натуральний віск. Завдяки йому, зайва волога не надходить до нігтів, але і з них так само не йде потрібна нігтям волога.

Нігті і їх будова

Навігація по статті

Будова нігтя і його функції

Біологічна функція нігтів – захисна.

Нігті на пальцях рук і ніг, захищають пальці від механічного впливу.Нігті на пальцях рук, при їх достатній довжині, дозволяють людині маніпулювати більш дрібні предметами при будь-якій роботі.

Як і стрижень волосини, нігтьова пластина нігтя – це не жива тканина . У нігтьової пластини немає нервових закінчень і кровоносних судин, і вона не має в свій структурі, засобів доставки поживних речовин до клітин вже сформованого (відростила) нігтя.

Тобто, вже відросло і сформований ніготь наш організм змінити не в змозі. Наш організм може вплинути лише на знову відростають нігті.

Ніготь складається з частково видимої нігтьової пластини і кореня нігтя .

Нігтьова пластина

Нігтьова пластина – це видима зовнішня частина нігтя, що складається в основному з ороговілого білка кератину , між пластинами которго розташовані ліпідні прошарку і молекули води. З трьох сторін нігтьова пластина йде всередину шкірних покривів, а з боку кінчика пальців має вільний відростаючих кінчик, який в побуті ми і називаємо нігтем.Нігтьова пластина складається з 100-150 шарів кератину, і має товщину 0,3 – 0,5 мм.

Нігтьова пластина складається з наступних елементів:

 • 62% білка кератину
 • 15-16% води
 • 15-16% жирів ліпідів , які скріплюють шари кератину між собою
 • 5-6% сірки , яка відповідає за міцність нігтьової пластини. При нестачі сірки нігті слабкі.
 • мікроелементи: кальцій, азот, фосфор, кремній, магній, залізо, барій, марганець, цинк

Корінь нігтя

Корінь нігтя – це задня частина нігтьової пластинки, яка йде під шкірний покрив ( проксимальний валик ).Корінь нігтя лежить на задній частині нігтьового ложа і називається – матрикс .

Матрикс – це по аналогії з будовою волосся, своєрідна цибулина. З матриксу починає формуватися і зростає видима нігтьова пластина. У матриксі відбувається формування клітин майбутнього нігтя з різновиду білка – кератину . Нові клітини, які утворювались в матриксі, випихають ороговілі клітини вперед, і в результаті цього ніготь зростає.

лунула – це видима частина матриксу, яка має форму півмісяця і має більш світлий колір (майже білий) ніж основний ніготь.Це фактично зона переходу, ще живих тканин нігтьової пластини в ороговілі тканини.

Кутикула (епоніхій) – це щільний валик з клітин шкіри, який оточує нігтьову пластинку в основі нігтя і щільно до неї прилягає. Основна функція даної ділянки нігтя – захистити матрикс від проникнення бактерій і чужорідних тіл.

Ногтевое ложе – це шар сполучної тканини, на якому формується нігтьова пластина. Він густо вкритий кровоносних судинами, має безліч нервових закінчень і прикріплюється до нігтьової пластини за допомогою тонкого шару тканини – епітеліальної тканини ложа .

гіпоніхій – це самий нижній шар нігтьової пластини, у вигляді прошарку між самою нігтьової платиною і нігтьових ложем. Гіпоніхій сформований шаром епідермісу і складається з базальних і шипуватий клітин.

Як росте ніготь

Простежимо життєвий шлях однієї клітини нігтя від стадії зародження до остаточного формування в нігтьової пластини.

Нові клітини нігтя утворюються в корені нігтя – в матриксі .

Отже, в процесі поділу клітини в матриксі , утворюється дві нових клітини, звані онихобластів .Материнська клітина онихобластів, яка ділилася, залишається в структурі матриксу, а утворена від неї ідентична клітка, виявляється над нею, у другому ряду. Потім процес повторюється, і клітина онихобластів залишилася в матриксі знову ділиться, утворюючи ще один ряд ідентичних собі клітин. І так далі.

Утворився новий ряд клітин, виштовхує вперед ряд клітин, утворених раніше, і таким чином відбувається просування клітин від матриксу в бік кінчика нігтьової платини. Процес утворення нових клітин онихобластів відбувається безперервно, і за рахунок цього зростає нігтьова пластина.

Нові клітини онихобластів, утворені від материнських клітин матриксу, відразу після утворення мають кулясту форму і білий колір. Скупчення цих клітин в зоні кореня нігтя додають білий колір лунула . Як тільки клітини народжуються, в них починає синтезуватися білок – кератин . І в міру просування клітин від матриксу в бік кінчика нігтя, в них відбувається цілий ряд змін, в результаті яких клітина змінює свою форму, зміст і колір. З білої кулястої клітини, вона перетворюється в напівпрозору клітку, за формою нагадує шестірню.Опуклості на клітці, які їй надають форму шестерінки, називають десмосомами .

Десмосоми – це вид міжклітинних контактів, що забезпечують міцне з’єднання клітин між собою. На малюнку: 2 – десмосоми, 1 – кератинові проміжні філаменти (зв’язку)

У міру дорослішання і просування в бік кінчика нігтя, клітини майже повністю заповнюються білком кератином і перетворюються в омертвілі (ороговілі) клітини нігтьової пластини, скріплені між собою шаром особливої ​​жирової тканини – ліпідами.

Процес зростання нігтя у людини починається в утробі матері і не припиняється протягом усього його життя.

Щоб ніготь отрос на 2,5 сантиметра, потрібно близько 8 місяців. Для порівняння, волосся за цей же час відростають на 10 сантиметрів.

Що таке кератин і з чого він утворюється

Кератин – це один із різновидів білка, який синтезується в організмі людини. Від інших білків, кератин відрізняється будовою каркаса, який надаємо йому особливу механічну міцність.Як і інші білки, кератин синтезується на базі амінокислот.

Зміна кольору нігтів через хвороби

Зміна зовнішнього вигляду нігтьової пластини може сигналізувати про функціональні порушення різних органів і процесів, що протікають в організмі людини.

За зовнішнім виглядом нігтів звичайно не можна ставити собі діагноз, але хворобливий вигляд нігтів може послужити сигналом, що необхідно звернути увагу на своє здоров’я.

Розглянемо типові порушення нігтьової пластини і можливі захворювання, які могли послужити цьому причиною:

 • жовтий колір нігтів – з’являється при оніхомікозі, бронхоектатичної хвороби, синусит, захворюваннях щитовидної залози, туберкульозі і жовтяниці, при прийомі протипаразитарного кошти акрихіну і каротину
 • зелений або чорно-зелений колір нігтів – викликається поразкою синьогнійної палички (Pseudomonas).Необхідно лікування антибіотиками
 • сіро-блакитний колір нігтя – можливий при прийомі деяких антибіотиків широкого спектру дії, наприклад, групи тетрацикліну, міноміціна
 • сині нігтьові пластини – викликається недоліком кровообігу, спровокованим при серцево-судинної недостатності
 • коричневі нігті – наголошується при оніхомікозі, оперативних втручань з приводу захворювань жіночих статевих органів, цукровому діабеті, недостатньому харчуванні, захворюваннях щитовидної залози
 • коричнево-зелений відтінок нігтів – спостерігається при грибковому захворюванні кандидозі
 • ніготь наполовину білий, наполовину рожево-бурий або коричневий – таке можливо при нирковій недостатності
 • виражено білі нігтьові пластини – спостерігаються при цирозі печінки, а також подібна забарвлення може бути викликана симптомом ниркової або серцевої недостатності, цукрового діабету, залізодефіцитної анемії, при підвищеному виробленню гормонів щитовидною залозою, онихомикозом
 • білі плями на нігтях – можливі при отруєнні миш’яком або талієм
 • дугоподібні білі або рожеві чітко виражені лінії на нігтях (лінії мюрке) – з’являються при недостатньому надходженні білка з їжею і недостатньої вироблення білка організмом

Будова нігтя: схема, опис і склад пластини

Нігті – це особлива частина людського організму.Будова цієї анатомічної частини досить складне.

Що таке нігті?

нігтьові пластини – це частина шкірного покриву тіла людини. Вони не є за своєю будовою шкірою, але також виконують ряд певних функцій. Лікарі відзначають, що нігтьові пластини ставляться до придатків шкіри. Нігті – це порівняно щільні пластинки, що мають, як правило, округлу форму, що покривають дистальні фаланги пальців.

Кожна людина має свої унікальні фізіологічні особливості нігтів.

У одних людей нігті мають округлу форму, інші є власниками практично квадратних нігтьових пластин. Навіть щільність нігтьових пластин буває різною. Цей показник визначається безліччю факторів, в тому числі і генетичними. У одних людей нігті залишаються міцними довгий час і рідко ламаються, у інших часто кришаться і обламуються.

Схема будови

На перший погляд, може здатися, що анатомічна будова нігтя досить просте, однак це не так.Нігтьові пластини, розташовані як на руках, так і на ногах людини, влаштовані досить складно. У побудові цих елементів бере участь відразу кілька анатомічних утворень. Опис будови нігтів дається в багатьох навчальних медичних посібниках. Розуміння «пристрою» нігтьових пластин допомагає зрозуміти і те, яким чином і з якою швидкістю вони ростуть. А також будова цієї частини тіла важливо при визначенні різних патологій, пов’язаних з порушенням зовнішнього вигляду нігтів.

Нігтьова пластинка щільно прикріплюється до дистальної фаланги пальця. Вона має кілька країв. Нижній край нігтя закінчується шкірним валиком, який називається кутикулою. Цей анатомічний елемент утворений епітеліальними клітинами. Вони постійно оновлюються.

Здорова кутикула не повинна мати ніяких пошкоджень. Травми цієї зони можуть привести до того, що близько нігтьових пластин з’являються задирки.

Ногтевое ложе – важливий анатомічний елемент будь-якого нігтя. Саме за його рахунок і відбувається постачання кров’ю і іннервація нігтьової пластини.Будь-яке пошкодження даної зони сприяє тому, що нігті починають повільніше рости, а їх зовнішній вигляд суттєво змінюється. Ніготь має кілька анатомічних одиниць. Однією з них є корінь. Він частково схований шкірними валиками (кутикулою). Саме ця частина і впливає на те, як буде рости нігтьова пластинка в довжину.

Невелику частину кореня нігтя можна побачити. Вона називається лунула. Виглядає ця зона як біла смужка внизу нігтьової пластини. Розмір і форма лунули у кожної людини індивідуальні.Однак в середньому лунула не перевищує 1/3 всієї нігтьової пластини. Колір здорової лунули – білий.

Якщо її забарвлення змінюється, то це, як правило, свідчить про те, що в організмі відбуваються якісь зміни.

У деяких людей лунули досить великі: наприклад, у спортсменів або людей, які працюють фізичною працею.

Ногтевой матрикс – важлива зона будь-якого нігтя. Вона представлена ​​активно діляться клітинами. Саме це зона відповідальна за те, як інтенсивно зростатиме ніготь.Пошкодження матриксу дуже небезпечні. Якщо цю зону пошкодити (наприклад, під час проведення манікюру або педикюру), то в подальшому можна зіткнутися з появою сильної ламкості нігтів і їх повільним зростанням.

онихобластів – важливі клітини, які беруть участь в утворенні нігтя. Ці клітини характеризуються тим, що вони активно діляться. Активна робота онихобластів призводить до того, що нігтьова пластина починає подовжуватися. Робота даних клітинних елементів залежить від того, наскільки добре кровопостачання нігтьового ложа.Нігтьова пластинка складається з декількох шарів епітеліальних клітин. Вони постійно оновлюються. Таке оновлення є життєво необхідним процесом. Завдяки цьому біологічному процесу нігтьова пластинка стає дедалі більше. Якщо цей процес з якихось причин порушується, то це призводить до того, що нігтьові пластини змінюють свій зовнішній вигляд або починають сильно ламатися.

Вільний край – дистальна частина будь нігтьової пластини. Коли робиться манікюр чи педикюр, то основна робота проводиться саме з цією ділянкою.Вільний край нігтьової пластини не має ні нервових закінчень, ні кровоносних судин. Саме тому під час підпилюванні манікюрною пилкою цієї зони немає кровотечі і неприємних відчуттів. Ще однією частиною нігтя, про яку іноді забувають, є пазухи. Це місце, де нігтьова пластинка контактує з шкірними валиками. Обробляти пазухи під час проведення манікюру або педикюру потрібно акуратно. Необережна обробка даної зони може бути небезпечна тим, що в неї можна занести інфекцію.Обробляти пазухи потрібно тільки інструментом, який був попередньо дезінфікований.

З чого складаються?

Хімічний склад нігтя так само досить складний, як і анатомічний. Основним структурним елементом будь-якої нігтьової пластинки є кератин. Цей компонент відноситься до білкових речовин.

Цікаво, що кератин міститься не тільки в нігтьових пластинах, а й, наприклад, в волоссі.

Багато виробників додають кератин в доглядають продукти для волосся (шампуні, бальзами-ополіскувачі і маски).

Кератин забезпечує міцність нігтів. Особлива структура молекул кератину обумовлює особливу міцність цього компонента. Для побудови однієї білкової молекули використовуються кілька амінокислот, які містять в своєму складі сірку. Ці компоненти за допомогою особливих хімічних зв’язків з’єднуються між собою, що і забезпечує міцність кератину. Біологи відзначають, то дане білкова речовина по своїй міцності поступається лише хітин – покривному елементу комах.

В нігтьових пластинках також містяться і інші елементи. Так, в них міститься жири. Ці речовини забезпечують зовнішній вигляд нігтьових пластин. Саме через ліпідних компонентів нігтьові пластини виглядають блискучими. Міститься в нігтьових пластинах також і вода. В нігтях виявлені і багато мінералів. Міцність нігтьових пластин обумовлена ​​наявністю в них кальцію, цинку, хрому та інших мінеральних сполук. Якщо ці мінерали в організм внаслідок незбалансованого харчування або наявності хронічних захворювань надходять в недостатній кількості, то це може стати причиною появи проблем з нігтями.

Ніготь – важлива частина будь-якого організму. Ці пластинки захищають від проникнення у внутрішнє середовище різних мікроорганізмів. А також захисна функція нігтів полягає в тому, що вони є своєрідним перешкодою для потрапляння різних хімічних речовин всередину організму. Захищають нігті і від впливу температур на дистальні частини пальців. А також ці щільні пластинки захищають нервові закінчення від впливу на них різних факторів. Цю особливість дбайливо придумала природа, щоб захистити нервову систему від різних пошкоджень.

Захворювання нігтя

Здорові нігтьові пластини мають характерний зовнішній вигляд. Колір їх блідо-рожевий з білою лунула. Шкірні валики, які оточують нігтьову пластину, за кольором не відрізняються від інших шкірних покривів.

Якщо зовнішній вигляд нігтів змінюється, то це говорить про те, що в організмі відбуваються якісь порушення.

Змінюватися може колір нігтя. пожовтіння нігтів досить часто відбувається внаслідок захворювань печінки і жовчного міхура.А також до такого специфічного зміни нігтя може привести дискінезія жовчовивідних шляхів, яка протікає з розвитком застою жовчі.

Желтеют нігті також через грибкової інфекції. Грибок нігтів може призводити до погіршення стану нігтів: вони стають більш ламкими і легко кришаться. Зазвичай пошкодження починаються з вільного краю. При запущеному перебігу грибкової інфекції грибок вражає практично всю нігтьову пластину і навіть матрикс нігтя. Якщо корінь нігтя пошкоджений, то це може привести до того, що в подальшому порушиться і його зростання.Сильне шарування нігтів – інша часта проблема, з якою люди звертаються до дерматологів. У деяких випадках ця проблема настільки істотна, що приносить виражений дискомфорт. Якщо нігті сильно відстають, то буває складно їх відростити.

На здорових нігтьових пластинках не повинно бути ніяких рисок і смужок. Якщо вони з’являються без особливої ​​на те причини, то це свідчить про те, що в організмі відбуваються якісь специфічні зміни. Так, поява численних білих горизонтальних смужок свідчить звичайно про те, що організм сильно потребує вітамінів (наприклад, В12) або деяких мінеральних речовинах (кальцій, цинк).На нігтях можуть з’являтися і глибокі борозни. Глибина їх може бути різною. Якщо такі глибокі борозни з’явилися відразу на декількох нігтях, то це може свідчити про наявність захворювань печінки, нирок і навіть кишечника. До появи таких порушень можуть призвести також і хронічні патології серця і кровоносних судин.

Будь-яка зміна зовнішнього вигляду нігтів має стати насторожує симптомом.

Якщо нігті змінилися не через травму, то в такому випадку потрібно обов’язково звернутися до лікаря.У такій ситуації потрібно комплексне обстеження організму.

Після ряду аналізів і медичних тестів можна буде визначити справжню причину, яка привела до таких порушень.

Джерела:

http://leadinlife.info/nogti-sostav-i-stroenie-nogtej-na-rukax-cheloveka.html
http://woman.best/art/structure-nails
http://vplate.ru/nogti / stroenie /

.