Ногти

Псоріаз нігтів лікування в домашніх: симптоми і лікування в домашніх умовах

лікування в домашніх умовах народними засобами і медикаментозною терапією

Псоріаз нігтів є однією з форм неінфекційного шкірного захворювання аутоімунної природи, що виявляється на тлі основних симптомів або самостійно, вражаючи виключно нігтьові пластини рук і ніг.

Зазвичай подібний псоріаз розвивається трьома стадіями і має кілька видів, кожен з яких в більшості випадків піддається тривалому і складному лікуванню. Незважаючи на те, що дане захворювання відомо медицині досить давно, до сьогоднішнього моменту ходять серйозні розбіжності з приводу його походження і методів успішного лікування.Саме цим пояснюється численна практика використання для усунення вищеописаних проблем за допомогою народної медицини.

Слід зазначити

Лікування псоріазу – це досить тривалий, кропіткий процес, що вимагає терпіння і витримки в першу чергу з боку пацієнта.

Чи допоможе усунути псоріаз нігтів лікування в домашніх умовах однозначно сказати досить складно, а ось те, що подібна терапія навряд чи може нашкодити – очевидно. Але перш ніж приступати до будь-якого виду лікування захворювання, слід остаточно діагностувати його наявність.Найчастіше за зовнішнім виглядом хворий ніготь при псоріазі схожий на ніготь, уражений грибком. Єдине, що відрізняє одне захворювання від іншого – це яскраво-червона облямівка, що окреслює хвору частину нігтьової пластини. Якщо ж нігті піддані точковідному типу захворювання, вони за зовнішнім виглядом стають схожі на швейний наперсток з безліччю дрібних хаотичних заглиблень.

Виявивши псоріаз нігтів, лікування в домашніх умовах можна проводити як місцевого характеру, так і системного.

Непривабливий зовнішній вигляд уражених нігтів не тільки доставляє естетичний дискомфорт, а й нерідко призводить до зайвої дратівливості і навіть нервових розладів хворого. Не треба впадати у відчай і не впадати в паніку, провокуючи нервозністю ще більший вияв захворювання.

Тільки спокійне врівноважене психико-емоційний стан, точне дотримання належних правил гігієни і призначень допоможуть вам позбавитися від цієї недуги, причому можливо не відразу, а поступово.На лікування можуть піти не тільки місяці, а й роки, і при цьому ніхто не гарантує повного успішного лікування, в більшості випадків вдається домогтися стійкої ремісії.

Який би ви спосіб лікування нігтьового псоріазу ви не вибрали, за допомогою традиційної або народної медицини, головне, про що слід пам’ятати – це грамотний щоденний догляд за ураженими нігтями і кистями рук в цілому. Якщо ж на псоріаз вражені нігтьові пластини на ногах, необхідно правильно доглядати за ними.

 1. Необхідно не допускати відростання нігтьової пластини понад 2-3 мм, слід якомога частіше і якомога коротше остригати хворі нігті, не дозволяючи їм відростати, самостійно обламуватися і травмуватися.
 2. Потрібно максимально скоротити можливість нанесення мікротравм різного характеру на нігті і шкіру пальців рук, ніг.
 3. Слід повністю відмовитися від проведення будь-якого манікюру і педикюру. У практиці використовується лікувальний педикюр при грибку нігтів, і треба сказати в більшості випадків він є досить ефективним в боротьбі з подібним недоліком. Однак, в разі псоріазу дана процедура є абсолютно марною і навіть небезпечною.
 4. Необхідно при виконанні будь-якої домашньої або господарської роботи, в тому числі з використанням різних хімічних миючих засобів, в обов’язковому порядку використовувати захисні тканинні або гумові рукавички.
 5. Щоб захистити нігтьові пластини від небажаних забруднень і пошкоджень, слід носити в міру можливості закрите взуття в носовій частині, надягати тонкі бавовняно-паперові шкарпетки, не допускати перегріву і переохолодження ніг.
 6. Потрібно обов’язково зволожувати шкіру навколо уражених нігтів за допомогою жирного гіпоалергенного крему для рук або звичайного дитячого.
 7. Як додатковий захист кожної ураженої нігтьової пластини на пальцях рук і ніг необхідно застосовувати спеціальний захисний безбарвний лак, що містить вітамінний комплекс і корисні мікроелементи.

Лікування псоріазу нігтів традиційною медициною передбачає застосування зовнішніх засобів у вигляді кремів і мазей, що містять кортикостероїди, препаратів з вітаміном Д 3, дерматотропнимі і ретіноідной ліків, саліцилової кислоти.

На більш пізніх стадіях використовується комплексне системне лікування, що включає наступні медикаменти:

 • метотрексат;
 • циклоспорин;
 • системні ретиноїди;
 • вітамінно-мінеральний комплекс;
 • антидепресанти.

Також застосовуються такі фізіотерапевтичні процедури:

 • фототерапія;
 • фотохимиотерапия;
 • гемосорбция;
 • плазмаферез;
 • діатермія;
 • Ексімер-лазерна терапія.

Як лікувати псоріаз нігтів в домашніх умовах за допомогою нетрадиційної медицини? Лікування захворювання народними засобами в домашніх умовах грунтується на застосуванні лікарських рослин, які надають іммунномоделірующее, протизапальну і загоює.

Псоріаз нігтів: лікування народними засобами, основні рецепти

Як і в разі традиційного медикаментозного лікування, народна терапія нігтьового псоріазу повинна бути комплексною з внутрішнім і місцевим застосуванням засобів. Для внутрішнього прийому зазвичай готують відвари на основі таких лікарських рослин, як кропива, череда, звіробій, аїр, чистотіл, оман.

Допоможе усунути псоріаз нігтів лікування народними засобами зовнішньої терапії. Ось деякі рецепти таких дієвих засобів.

Рецепт № 1

Необхідно щодня втирати в кожну уражену нігтьову пластину рідку форму ретинол ацетату, що містить вітамін А. Подібне лікування необхідно проводити не менше 3-х місяців.

Рецепт № 2

Можна приготувати спеціальні ванночки для нігтів на основі вівсяної муки або кукурудзяного крохмалю. Для цього слід розвести один з компонентів теплою водою, до стану густої сметани, занурити в суміш пальці рук і тримати до тих пір, поки ванночка повністю не охолоне.

Рецепт № 3

Ефективно допомагають компреси на основі відвару чистотілу. Для приготування відвару необхідно 100 грам сухого рослини залити холодною водою, поставити на вогонь, довести до кипіння, після чого вогонь вимкнути, а відвару дати настоятися під закритою кришкою протягом години. Робити компреси слід щодня протягом 1-2 місяців.

Рецепт № 4

Добре допомагає усунути псоріаз нігтів лікування народними засобами на основі солідолу.Можна приготувати таку мазь, для цього слід взяти 10 частин технічного солідолу, стільки ж дитячого крему і топленого жиру нутрії. Всі інгредієнти необхідно ретельно перемішати до однорідності і змащувати на ніч хворі нігті.

Підводячи підсумок всього вищесказаного, хочеться відзначити, що псоріаз на нігтях є серйозне захворювання, що вимагає правильного догляду і тривалого процесу лікування. Однак це не вирок, а значить, хвороба може бути подолана.

Автор: Анастасія асмоловской

лікування в домашніх умовах, народними засобами, медікаметнозное

Причини і механізм розвитку ониходистрофии

При псоріазі ураження нігтів – це псориатическая оніходістрофія.Така форма захворювання зустрічається відносно рідко. Вона характеризується ізольованим ураженням нігтьових пластинок, термінальних фаланг пальців.

Патологія нігтьової пластинки може бути як єдиним проявом псоріазу (рідко), так і одним з його симптомів (часто). Точної причини її прогресування поки не встановлено.

Вважається, що головну роль псоріазу, що виникає на нігтях, грає порушення функціонування імунної системи з паралельним зміною утворення клітин в околоногтевой зоні.Це веде до розладів формування тканин.

Провокуючі фактори розвитку псоріазу на нігтях:

 • Сезонність. Ониходистрофия загострюється частіше в осінньо-зимовий період.
 • Генетична схильність . Один з основних факторів виникнення захворювання. Наявність близьких родичів з подібним діагнозом підвищує шанс на розвиток псоріазу.
 • Хронічний стрес . Нервове перенапруження провокує нігтьової псоріаз.
 • Механічні пошкодження, травми околоногтевой зони . Це веде до розладів процесу регенерації з подальшим розвитком конкретної проблеми.
 • Прийом деяких медикаментозних засобів або контакт з хімічними агентами.
 • Перенесені раніше інфекції , грибкове ураження нігтьової пластини.

Зазначені вище фактори далеко не завжди ведуть до появи хвороби, але збільшують її перебіг.

Підбір терапії залежить від вираженості патології, її форми, індивідуальних особливостей кожного окремого випадку.

Класифікація

Псоріаз, що вражає нігті пацієнта, виявляється по-різному. Залежно від симптоматики і характеру пошкодження відповідних структур на пальцях хворого, виділяють наступні форми:

 • наперстковідним псоріаз . Вважається поширеним варіантом хвороби. Характеризується виникненням специфічних ямок і точкових горбків (як на наперстку) на гладкій поверхні нігтьової пластинки.
 • Онихолизис . Ніготь відділяється від тканин нігтьового ложа. Процес безболісний, протікає без типових ознак запальної реакції. Навколо уражених тканин формується жовта або рожева смуга, спочатку це легко сплутати з грибковим ураженням. Коли лікування не допомагає, пацієнти здогадуються, що виною всьому псоріаз, який перейшов в настання не на шкірі, а на нігтях.
 • Оніхомадез . Супроводжується відділенням пластинки, однак процес відбувається швидко.Характерна жовта або рожева облямівка не формується. Важко піддається лікуванню.
 • Піднігтьові крововиливи . Вони можуть мати вигляд окремих невеликих плям або набувати вигляду смуг, що тягнуться крізь всю пластину нігтя.
 • Трахіоніхія . Псоріатичний пошкодження відповідних структур з огрубінням тканин. Ніготь ущільнюється, стає горбистим. Іноді з’являються його деформації. Він змінює колір.
 • Псоріатична паронихия .У патологічний процес додатково втягуються тканини навколо нігтьового ложа. Вони ущільнюються, прогресує запальна реакція.

Найбільш сприятливий із зазначених варіантів захворювання – напёрстковідний псоріаз. Правильна терапія в такому випадку допоможе призупинити прогресування проблеми, стабілізувати стан пацієнта.

Симптоми

Виділяють 3 фази прогресування псоріазу на нігтьової пластини:

 1. Потемніння нігтьової пластинки .З’являються дрібні горбки, смужки на її поверхні. Вони сплітаються між собою, утворюючи своєрідну сітку, яка поступово деформує ніготь.
 2. Ніготь потовщується . Він стає сірим. Під ним часто виникають точкові або відносно великі крововиливи. Може виділятися гній з області валика, коли приєднується вторинна інфекція.
 3. Відбувається поступове відшарування нігтя . Настає стадія атрофії. Під нігтьової пластиною формуються характерні «маслянисті» плями.Подібне ураження тканин свідчить про занедбаності процесу. Приєднується грибкова і бактеріальна інфекція.

Додатковий симптом – дискомфорт в патологічних ділянках, іноді приєднується свербіж. Біль не турбує пацієнтів. Її поява свідчить про приєднання вторинної інфекції.

Псоріаз, вознікщій на нігтях ніг, розвивається за тими ж механізмами, що на руках. Відмінна риса – більш часте грибкове ураження відповідної області.Носіння тісного взуття погіршує перебіг патологічного процесу, супроводжує появи грибкових уражень.

Перед тим як лікувати захворювання, потрібно пройти відповідні обстеження для встановлення форми псоріазу. Для цього потрібно відвідати дерматолога. При появі перших симптомів не варто зволікати. Ранній початок терапії – запорука успішного лікування та швидкого настання ремісії.

Лікування

Місцева терапія

Вибір відповідних ліків залежить від форми патології, її виразності, індивідуальних особливостей кожного клінічного випадку.При легкого та середнього ступеня складності хвороби починають лікування з застосування місцевих препаратів:

 • Кортікостероїдниє креми, мазі. Знижують активність процесу. Прискорюють перехід хвороби з загострення в фазу ремісії. На ранніх стадіях використовують мазі: Тріакорт, Триамцинолон, Преднізолон.
 • Препарати, які містять вітамін D. Вони пригнічують поширення патологічних кератиноцитів. Представники цієї групи медикаментів: Кальцінол, Максакальцінол, Дайвонекс.
 • Мазі та інші засоби на основі дьогтю. Пригнічують запальний процес. Покращують стан шкірного покриву. Вважаються слабшими аналогами попередньої групи речовин.
 • Ретіноїди для зовнішнього нанесення (тазаротен, Тазорак). Призводять до стабілізації ділення клітин епідермісу і нігтьового ложа.
 • Саліцилова кислота і мазі на її основі. Зволожують, пом’якшують шкіру. Мають кератолитическим властивістю. Усувають лусочки, свербіж, локальний дискомфорт.Поєднуються з іншими зовнішніми засобами.

Системне лікування

Якщо лікування нігтів на руках і ногах за допомогою мазей залишається безрезультатним, тоді лікарі використовують медикаменти для системної терапії захворювання. У практиці застосовуються такі засоби:

 • Циклоспорин. Сильний імунодепресанти. Позитивно впливає на стан людей з різними формами захворювання. Має ряд побічних ефектів. Використовується в комплексі з антибіотиками.
 • Метотрексат. Цитостатик, антагоніст фолієвої кислоти. Блокує поділ патологічних кератиноцитів. Має багато побічних ефектів (наприклад, пригнічення кровотворної функції червоного кісткового мозку). Застосовується з обережністю. Ефективний при боротьбі з псоріазом.
 • Ретіноїди (ацитретин і інші). Використовуються в важких випадках. Регулюють розподіл, зроговіння і відторгнення клітин епідермісу.

Додаткові кошти для поліпшення стану пацієнта – антигістамінні препарати (протівозудниє), антидепресанти (стабілізують емоційний фон), вітамінно-мінеральні комплекси (призводять до загального зміцнення організму).

Ранній псоріаз вимагає медикаментозного лікування з перших появ характерною симптоматики. При своєчасному зверненні до лікаря можна уповільнити його прогресування і перевести в фазу ремісії.

Народна медицина

Люди, які страждають від псоріазу, іноді намагаються вирішити проблему лікуванням в домашніх умовах. На допомогу їм приходять народні рецепти.

Нетрадиційний підхід до терапії носить допоміжний характер. Не можна використовувати відвари і настоянки як єдині засоби оздоровлення.Це може погіршити стан.

Популярні і дієві способи усунення ураження нігтьової пластинки:

 • Ванни з відвару лаврового листа. 30 г сировини заливають 400 мл окропу. Після 10 хвилин томління на повільному вогні рідину проціджують, дають охолонути. 10 хвилин утримують руки або ноги в відварі.
 • Ванни з морською сіллю. Вона очищає шкіру, призводить до зниження запального процесу. Робити відповідні процедури потрібно 2-3 рази в тиждень.
 • Березовий дьоготь.Його використовують в якості зовнішнього лікарського засобу. Лікування такої маззю поліпшить стан нігтів, стабілізує патологічний процес.

Головне – використовувати їх в допоміжній терапії. Позбутися від псоріазу народними засобами неможливо. Паралельно потрібно дотримуватися гіпоалергенної дієти, правильно доглядати за руками.

Доведеться забути про лаку для нігтів, нарощування та т. Д. Ці методи прикраси негативно позначаються на стані уражених ділянок нігтьової пластинки.Шкірні симптоми і поразки взаємопов’язані. Тому в тому випадку, якщо відбувається регрес бляшок на шкірі, незабаром варто очікувати поліпшення з боку нігтів.

Псоріаз нігтів лікування

Якщо вам встановили діагноз псоріаз нігтів, лікування повинно бути комплексним і спрямованим не тільки на усунення неприємних симптомів захворювання, але і на підвищення захисних сил організму. Слід бути готовим до того, що блискавичного результату очікувати не варто, для досягнення повної ремісії може знадобитися кілька місяців.Адже підібрати правильне лікування досить складно, так як кожна людина реагує абсолютно по-різному на проведену терапію. Успіх залежить і від індивідуальних особливостей організму хворого.

Принципи терапії захворювання

Успішне лікування псоріазу нігтів рук залежить від давності недуги, його стадії, поширеності, наявності ускладнень і супутніх недуг.

Підхід до терапії повинен бути комплексним і включати не тільки медикаментозні препарати, а й застосування народних методів, які надають неоціненну допомогу в поліпшенні стану хворого.

У першу чергу потрібно пройти повне обстеження і пролікувати хронічні захворювання. Важливу роль у розвитку та прогресуванні псоріазу грають порушення обмінних процесів в організмі людини і гормональний дисбаланс. Тому слід докласти всіх зусиль для їх нормалізації. Потрібно обов’язково звернути увагу на стан шлунково-кишкового тракту і відновити порушені функції, щоб домогтися повноцінного засвоєння всіх необхідних поживних речовин.

Місцеве лікування спрямоване на зняття неприємних симптомів захворювання і відновлення нігтьової пластини (фото 1).Воно проводиться за допомогою медикаментозних і народних методів. Однак головне правило успішного лікування полягає в тому, що воно повинно бути комплексним. Вплив тільки на нігті може дати короткочасний результат, але ніяк не вирішить проблему в цілому.

Медикаментозне лікування псоріазу

Як вилікувати псоріаз на нігтях? У терапії захворювання широко використовуються глюкокортикоїди. Ці препарати мають потужні протизапальні та антигістамінними властивостями.Однак самостійно застосовувати їх категорично заборонено. Гормональні засоби призначаються дуже обережно, відповідно до стану хворого, наявністю протипоказань і супутніх захворювань. Тому необхідну дозу, кратність застосування та тривалість лікування може визначити тільки лікар, особливо якщо це засіб призначається в ін’єкціях формі. Важливо дотримуватися правил прийому і відміни глюкокортикостероїдів. Адже різке припинення лікування може спровокувати «синдром відміни», в результаті чого стан хворого сильно погіршиться.

Лікування псоріазу на нігтях обов’язково включає прийом препаратів кальцію. Цей мікроелемент володіє протизапальними і десенсибилизирующими властивостями. Часто призначають антигістамінні засоби, такі як Димедрол, Супрастин і інші з метою зняття свербіння, який є неодмінною ознакою хвороби.

Важливу роль відіграють полівітамінні комплекси, адже захворювання призводить до дефіциту вітамінів і мінералів. Для відновлення нігтів слід подбати про додаткове надходження в організм Ретинолу (А), Ергокальциферолу (Д), Аскорбінової кислоти (С), токоферолу (Е), Рутина (Р), а також кальцію, цинку, селену і кремнію.

При тяжкому перебігу захворювання доцільним є застосуванням системних препаратів, зокрема, Метротрексата. Це ефективне цитостатическое засіб, що володіє унікальними властивостями пригнічувати прискорений поділ клітин поверхневого і глибокого шарів епідермісу.

Швидко прибрати прояви псоріазу можна за допомогою біологічних препаратів – инфликсимабом, адалімумаб і ін. Завдяки утворенню нейтралізують антитіл вони сприяють зниженню запальної реакції.

Застосування препаратів місцевої дії

Чим лікувати псоріаз нігтів на руках (фото 2)? Локальна медикаментозна терапія спрямована на зняття запального процесу, регуляцію проліферації і забезпечення нігтьової пластини необхідними вітамінами, мікроелементами та іншими поживними речовинами:

 1. Глюкокортикостероїди в формі мазі, гелю, емульсії, лаку, лосьйону. Активно проникають всередину нігтьової пластини, надаючи протизапальну дію.Однак мають і деякі недоліки: при тривалому застосуванні сильно стоншується шкіру і роблять її більш вразливою. Ліками слід покривати уражений ніготь 1-2 рази на добу. Найчастіше застосовують засоби, головною діючою речовиною яких є Клобетазолу або Бетаметазон.
 2. Використання вітаміну Д знімає запалення в матриці завдяки продукуванню цитокінів, нормалізує процеси проліферації і диференціації епідермальних клітин. Даний засіб застосовується в комбінації з місцевими глюкокортикостероїдами.
 3. Ретіноїди (Тазорак, зораки) надають виражений антипроліферативний ефект в лікуванні псоріазу, що локалізується на нігтьовому ложі, а також знімають запалення. Можуть викликати побічні реакції – виникнення еритеми, паронихии.
 4. Антралін. Механізм дії цього препарату полягає в гальмуванні синтезу ДНК ядер і мітохондрій клітин. Під його впливом знижується активність клітинних ферментів, в результаті чого зменшується проліферація. Це сприяє уповільненню розвитку захворювання.
 5. До традиційних методів лікування псоріазу відноситься застосування мазей, до складу яких входять дьоготь і саліцилова кислота. Ці речовини мають властивості пом’якшувати нігтьові пластини і ефективно проникати крізь них, надаючи протизапальну дію і зменшуючи лущення.

Народні методи лікування

При виникненні псоріазу нігтів лікування народними засобами є важливою частиною комплексної терапії. Ці методи допоможуть прискорити одужання, проте ні в якому разі не можна застосовувати їх безконтрольно.Ваш лікуючий лікар повинен обов’язково дозволити використання тих чи інших народних засобів, адже багато хто з них можуть привести до виникнення алергічної реакції.

Найпопулярніший спосіб – застосування березового дьогтю. Має велику ефективність при появі перших ознак захворювання, так як має антисептичну, кератолітичну, кератопластичною, дезинфікуючим і протизапальну дію. Відмінно знімає свербіж і полегшує стан хворого. Обробляти нігтьову пластину березовим дьогтем слід 1-2 рази на добу, тривалість використання становить кілька місяців.

Хороші результати показує регулярне застосування медичного очищеного солідолу. Його потрібно наносити на уражені нігті 1 раз на добу протягом 2-3 місяців, після чого змивати Дегтярний милом. Це допоможе позбутися від характерного запаху. Можна приготувати і мазь на його основі. Треба змішати 500 г солідолу, 2 курячих яйця, 1,5 ст. л. липового меду і 1,5 ст. л. подрібненої до порошкоподібного стану трави чистотілу. Засіб накладати на пластини щодня протягом 3-4 місяців.

Збагатити ніготь і матрицю вітамінами допоможе регулярне застосування лляної олії. У ньому міститься величезна кількість вітамінів А і Е, які необхідні для відновлення пластини. Його використовують в чистому вигляді, накладаючи компреси на ніч.

Вилікувати псоріаз нігтів на ногах і руках допоможуть содові ванни. З їх допомогою можна швидко і ефективно зняти свербіж і розм’якшити нігтьову пластину. Для приготування розчину слід розвести 2 ст. л. харчової соди з водою до сметаноподібної консистенції.Суміш нанести на уражені нігті і залишити на кілька годин, після чого змити водою.

Лікувальне харчування

Як лікувати псоріаз нігтів в домашніх умовах? Слід забезпечити не тільки регулярний прийом призначених медикаментозних препаратів або народних методів, але і дотримуватися дієти. Неправильне харчування сприяє подальшому розвитку захворювання, тому слід подбати про те, щоб виключити з раціону недозволені продукти і ввести в щоденне меню корисні.

Дієта при псоріазі нігтів не допускає вживання гострих, смажених, жирних і копчених страв. Потрібно виключити молоко, горіхи, цитрусові і шоколад. Не бажано приймати в їжу помідори, баклажани, картопля, солодкий перець. Потрібно відмовитися від шкідливих звичок – куріння і алкогольних напоїв, а також вживання міцного чаю і кави.

В меню обов’язково повинні бути свіжі фрукти, овочі, зелень. Можна їсти різноманітні каші, головне – варити їх на воді, а не на жирному бульйоні.Дозволено включати в раціон дієтичне м’ясо, рибу, яйця.

Немедикаментозное лікування

При псоріазі нігтів лікування в домашніх умовах має поєднуватися із загальними зміцнюють і захисними заходами:

 1. Забезпечити умови для повноцінного сну і відпочинку, уникати стресів, фізичних і психічних перенапруг.
 2. Не допускати впливу несприятливих факторів зовнішнього середовища: уникати переохолодження, перегрівання.
 3. Збільшити фізичну активність, робити зарядку, здійснювати тривалі прогулянки на свіжому повітрі, відмовитися від використання ліфта при підйомі на кілька поверхів.
 4. За можливості уникати контакту з інфекційними хворими, щоб не допустити зараження.
 5. Регулярно доглядати за нігтями і шкірою навколо них. Не допускати механічного пошкодження пластини, коротко стригти нігті. Регулярно застосовувати різноманітні лікувальні лаки, що захищають від проникнення патогенних мікроорганізмів.
 6. На час лікування не робити манікюр, штучне нарощування нігтів і покриття гель-лаком.
 7. Воложити шкіру навколо пластини і руки косметичними кремами, не допускати її пересихання і лущення.
 8. Господарські роботи по дому робити в рукавичках, щоб не допускати контакту рук з різноманітними хімічними агентами: засобами для миття посуду, прибирання приміщень, пральним порошком і ін.

Чим раніше хворий звернеться за медичною допомогою, тим швидше він зможе домогтися настання ремісії. Не потрібно займатися самолікуванням, адже це загрожує прогресуванням недуги, погіршенням стану шкіри і нігтів і поширенням захворювання по всьому тілу.

лікування в домашніх умовах народними засобами

Лікарі, підрахувавши кількість страждаючих від псоріазу людей, з’ясували, що всього 7% таких хворих відчули на собі всі неприємні моменти цієї проблеми на нігтях рук і ніг.

Ця проблема запального характеру не просто огидно виглядає, а й може стати причиною виникнення більш серйозних захворювань.

У більшості випадків лікування псоріазу, що виникає в зоні нігтів, проводиться саме в амбулаторних умовах. Це говорить про те, що ефективність процедур буде залежати виключно від того, як людина до них поставиться.

Саме тому, щоб кожен зміг вирішити проблему правильно, варто розглянути процес лікування псоріазу нігтів в умовах домашньої обстановки більш докладно.

Якими засобами можна лікувати

Певні лікарські засоби, призначені для вирішення зазначеної дерматологічної проблеми, повинен призначати тільки лікар-дерматолог. Для усунення проблеми псоріазу нігтів, лікарі найчастіше рекомендують застосовувати такі засоби:

 • профілактичні лаки, крему, мазі;
 • вітамінні і мінеральні комплекси;
 • препарати, що містять багато кальцію;
 • спеціальні лікувальні дієти;
 • різні ванночки для нігтів;
 • антибіотичні засоби.

Курс лікування конкретного пацієнта буде прямо залежати від декількох, досить вагомих факторів, серед яких присутні такі:

 • ступінь тяжкості і форма захворювання;
 • конкретні особливості людини певної вікової категорії та статі;
 • сприйнятливість до певних компонентів, що входять до складу лікарських сумішей;
 • облік причини, що дозволила розвиток захворювання цього типу.

Цю проблему нігтів практично ніколи не усувають за допомогою уколів, а значить, лікуватися потерпілий буде вдома, і лише іноді йому потрібно буде ходити на консультації до дерматолога.

Основні правила лікування

Пацієнтів, які вже звернулися до дерматолога з проблемою зазначеного характеру, саме лікар познайомить з правилами домашнього лікування.

Для тих категорій людей, яким просто цікаво дізнатися, про всяк випадок, як проводиться домашнє лікування, варто відкрити такі, дуже важливі правила:

 • лікуватися вдома можна тільки засобами, дозволу лікарем;
 • необхідно дотримуватися чітку дозування лікарських засобів;
 • завжди приймати препарати і використовувати лікувальні мазі вчасно;
 • самостійно не скорочувати і не продовжувати курс лікування;
 • використовувати лікування народними засобами, погодивши цей пункт додатково з лікарем;
 • дотримуватися спеціальної дієти;
 • уникати факторів, що призводять до погіршення ситуації;
 • дуже пильно стежити за дотриманням всіх правил гігієни.

Якщо постраждалим будуть дотримуватися зазначені норми, він зможе позбутися від своєї проблеми. Правильне лікування псоріазу в зоні нігтів – це запорука успіху.

У цей період людина повинна думати не про якийсь дискомфорт, який може викликати лікування, а про стан власного здоров’я. При цьому не варто забувати, що слід уникати травматизму, а домашню роботу варто проводити в рукавичках.

Домашня дієта

Лікарі визначили продукти, вживання яких в період лікування псоріазу необхідно звести до мінімуму.До цього списку зараховані наступні одиниці, використовувані в щоденному раціоні практично кожного:

 • шоколад;
 • цитрусові всіх видів;
 • помідори;
 • морква;
 • горіхи всіх видів;
 • все гриби;
 • мед;
 • жирна і копчена їжа;
 • кави;
 • алкогольні напої.

Ніхто не говорить про повну відмову від цих продуктів, але їх споживання, при такому запальному процесі нігтів, варто мінімізувати.Ці продукти слід замінити тими, в яких дуже багато кальцію, цинку, калію.

Харчування має бути правильно збалансованим, для прийомів їжі повинно бути визначено точний час, що дозволить оновити сили організму і зміцнити імунітет хворого.

Домашнє лікування народними засобами і медикаментами

Досвідчені лікарі, при псоріазі нігтів, для його лікування в домашніх умовах найчастіше призначають препарати для зовнішнього використання. Рідше прописують стероїдні медикаменти, але від вітаміну Д3 не відмовляються ніколи.

Дерматологи визначають, чи потрібні пацієнту з такою проблемою гормональні препарати або можна обійтися без них.

Часто лікарі відзначають позитивний, допоміжні дії народних засобів. Найчастіше – це трави, які використовуються для приготування ванн, що створює добрий грунт для проникнення медикаментозних засобів. Такими народними засобами є конкретні трави, до числа яких відносяться:

 • цикорій;
 • чистотіл;
 • алое;
 • обліпиха;
 • валеріана;
 • звіробій;
 • календула;
 • ромашка;
 • шавлія.

Ці трави входять до складу спеціальних зборів для лікування нігтів. З них готуватися досить концентрований відвар, після чого він настоюється, проціджують і повторно нагрівається. Відвар вливається в чисту, продезинфіковану ємність, після чого потерпілий опускає туди пальці і нігті. Тримати руки у ванні необхідно досить довго, після кожного застосування ретельно очищати посуд і завжди готувати свіже засіб.

У домашніх умовах лікувати псоріаз нігтів можна різними методами – народними засобами, медикаментами, гормонами, дієтою, вітамінами, мазями.

Конкретний спосіб впливу на проблему підбирається індивідуально.

Саме через це людині, яка страждає проблемою такого характеру, варто звернутися до лікаря. Якщо він цього не зробить, домашнє лікування не зможе дати бажаного результату, а тільки погіршить ситуацію.

Псоріаз нігтів лікування в домашніх умовах відео

Псоріаз називають шкірне захворювання, що вражає не тільки шкірний покрив тіла, але також і нігтьові пластини.Відсоток людей, які страждають від подібної проблеми, складає 7%. Псоріаз нігтів супроводжується певними симптомами, про які й піде мова далі.

Нігті уражені псоріазом

Симптоматика захворювання

Перший опис псоріазу на нігтях було зафіксовано вже в 19 столітті. В ті часи діагностувати захворювання було досить проблематично. Єдино, що змогли визначити вчені на той момент, що псоріаз є неінфекційних захворюванням.Вони мали рацію і гіпотеза про те, що хвороба протікає в ізольованій формі, підтвердилася в наш час. Псоріаз нігтів може бути одним із симптомів шкірної форми захворювання, а також бути цілком самостійним поразкою нігтів.

Хвороба проявляється досить різноманітно, але до найбільш поширених симптомів можна віднести наступні зовнішні прояви:

 1. наперсткових поразку нігтьової пластини. На нігтях з’являються невеликі вм’ятини, які за формою нагадують точки.
 2. Геморрагия під нігтьової пластиною.
 3. Зміна зовнішнього будови нігтьової пластини – трахіоніхія.
 4. Відділення нігтьової пластини від нігтьового ложа – онихолизис.

Кожен з цих симптомів слід розглянути окремо.

вдавлення на нігтях при псоріазі

Перший симптом є найпоширенішим проявом псоріазу на нігтях. Захворювання порушує правильний розвиток нігтя, що і призводить до появи точкових вдавлень на нігтях .Ямки мають різну форму і розташовуються на нігтьової пластини хаотично. Діаметр заглиблень невеликий і становить приблизно 0,5-2,0 мм. Ніготь дійсно набуває вигляду наперстка.

Геморагії під нігтями мають два різновиди. В одному випадку в піднігтьове просторі утворюються плями різного діаметру. Колір у геморрагий може коливатися від червоного до рожевого кольору. Другий різновид даного симптому проявляється у вигляді червоних, бурих, а часом і чорних крововиливів у вигляді смужок.Такі зміни є наслідком розриву капілярів під нігтьової пластиною.

У людей, які хворіють на псоріаз, може спостерігатися ще одна патологія – трахіоніхія . Нігтьова пластина втрачає природний колір і починає лущитися. Вірною супутницею цієї патології стало таке захворювання койлоніхія, при якому форма нігтя стає спочатку плоскою, а потім і зовсім увігнутою.

Так виглядає трахіоніхія на нігтях

Ще одним симптомом псоріазу є відділення нігтя від шкіри.Патологія протікає поступово і безболісно. Онихолизис буває частковим і повним. Будь-які запальні реакції відсутні. Відшаровуватися нігтьова пластина може почати як в центральній частині, так і починаючи від вільного краю нігтя. В утворені пустоти часто забивається бруд, пил і епідерміс. Саме ця маса під нігтями в більшості випадків є причиною неприємного запаху.

Так виглядає онихолизис на нігтях

Чому виникає псоріаз на нігтях?

Для розвитку захворювання може бути безліч передумов.Це можуть бути інфекційні захворювання, що порушують циркуляцію крові в області нігтьових пластин. Проблеми з імунною системою і збої в гормональному фоні можуть дати старт для розвитку псоріазу. Часті стреси призводять до порушення обміну речовин, що в подальшому також може викликати розвиток хвороби. Ну і, нарешті, псоріаз може бути спадковим захворюванням, закладеним в генетичний код.

Лікування псоріазу нігтів в домашніх умовах

Псоріаз нігтів є захворюванням, лікувати яке доводиться довго і наполегливо.Хвороба дуже стійка і її лікування вимагає строгого дотримання всіма лікарськими приписами. Незалежно від того, яка форма псоріазу має місце бути, не варто забувати, що захворювання не виліковується повністю. Як і будь-яке хронічне захворювання, псоріаз нігтів вимагає щоденного догляду за ураженими хворобою ділянками.

Кілька простих правил суттєво спростять лікування псоріазу. Для початку потрібно коротко обстригти нігтьові пластини на руках чи ногах. Слід бути більш обережним і берегти нігті від травм, нехай навіть і незначних.Також доведеться розпрощатися з салонні процедури. Манікюр, педикюр і всілякі нарощування повинні бути забуті, як страшний сон.

Ну і остання рекомендація – будь-яку роботу по дому робити в рукавичках.

Лікувати псоріаз нігтів необхідно комплексно. Хвороба розвивається зсередини і тому лікування повинно бути відповідне. Основною рекомендацією лікарів стане прийом вітамінного комплексу, збагаченого такими мікроелементами, як кальцій, кремній, цинк і калій.Приймати препарати слід тільки за призначенням лікаря, адже при індивідуальній непереносимості будь-якого з мікроелементів, може спостерігатися погіршення стану здоров’я.

Також прийом лікарських препаратів строго заборонений в період загострення хвороби.

Ванни для нігтів при псоріазі

Що стосується легкої форми псоріазу нігтів, то тут лікування медикаментами не потрібно. Існує безліч лікувальних лаків, які приховують зовнішні дефекти, а також запобігають повторне прояв хвороби.Лаки значно уповільнюють розвиток руйнуючих процесів. Терапія в даному випадку може скласти три місяці.

Лікування псоріазу в домашніх умовах теж можливо. Тільки варто пам’ятати важливе правило – не нашкодь. Лікування повинно бути безпечним. Так, в разі свербіння, можна приймати препарати від алергії. Для запобігання руйнуванню нігтьової пластини рекомендуються ванни з трав’яними відварами. Для лікарських ванночок чудово підійдуть такі рослини, як шавлія, календула або ромашка.Робити таку процедуру дуже просто і зручно саме в домашніх умовах. Частиною повсякденного життя повинно стати втирання в нігтьову пластину будь-якої олії. Це може бути кукурудзяна, кунжутне, оливкова або навіть соняшникову олію.

Чи можна лікувати псоріаз нігтів народними засобами?

Як допоміжний лікування псоріазу можна взяти на озброєння нетрадиційну медицину. Лікування нігтів в домашніх умовах в основному спирається на фітотерапію. Лікувати псоріаз лікарськими препаратами не забороняє.Лікування в домашніх умовах за допомогою трав допомагає моделювати імунну систему, загоює поразки і знімає наявні запалення. Для внутрішнього застосування можна взяти на замітку відвари трав. Череда, оман, кропива і звіробій можуть вживатися у вигляді відварів навіть під час медикаментозного лікування.

Для лікування зовнішнього можна скористатися народними рецептами. Наприклад, ванночка, до складу якої входить кукурудзяний крохмаль або вівсяне борошно. Для її приготування необхідно розчинити борошно або крохмаль у воді і занурити уражені нігтьові пластини в отриману суміш.Процедуру можна вважати закінченою, як тільки вміст ванночки охолоне.

Псоріаз нігтів є серйозним захворюванням і тому відкладати його лікування не рекомендується. Чим раніше ви почнете лікувати хворобу, тим менше проблем вона зможе доставити згодом. Будьте здорові.

.