Ногти

Грибок нігтя на великому пальці ноги симптоми: симптоми, як лікувати, лікування народними засобами

Грибок нігтя на великому пальці ноги симптоми – Сайт про грибку нігтя

Грибкові захворювання виникають в результаті інфікування організму. Для лікування грибка нігтя на великому пальці ноги існує велике кількість ліків, що застосовуються місцево (мазей, кремів, спреїв) і пероральних ліків, спрямованих на боротьбу з грибковими інфекціями.

Симптоматика і шляхи зараження

Визначити грибок на великому пальці ноги нескладно, інфекція швидко проявляється візуально.Якщо нігті поміняли колір, стали ламкими і з’явилися свербіж і печіння шкіри в районі нігтьової пластини, значить, є ураження онихомикозом. Захворювання небезпечне своїм швидким поширенням, інфікування одного нігтя провокує зараження інших .

Грибок викликає відшарування і лущення шкірного покриву в районі ураженої захворюванням поверхні, виникнення невеликих рідинних бульбашок, які лопаються і викликають больові відчуття, супроводжується інфекція неприємним запахом.Поширення грибкової інфекції вкрай небезпечно, так як під час розмноження грибок виділяє отруту, що представляє велику загрозу здоров’ю – провокує порушення обміну речовин, збій в роботі нервової і серцево-судинної систем, робить негативний вплив на органи шлунково-кишкового тракту.

Зараження відбувається побутовим способом, при контакті з інфікованою поверхнею, в результаті недотримання правил особистої гігієни та користування громадськими предметами.

Місця, в яких буває багато людей і поверхню шкіри ніг досить відкрита, найбільш небезпечні в плані зараження грибком – басейни, фітнес-клуби, сауни . Ризик інфікування в таких місцях великий і в зв’язку з високим рівнем вологості і температури, що сприятливо для життєдіяльності бактерій. Існує ряд факторів, які впливають на виникнення і розвиток захворювання:

 • ослаблений імунітет;
 • загострення хронічних хвороб;
 • зміни PH балансу;
 • збій обміну речовин;
 • цукровий діабет;
 • захворювання шлунково-кишкового тракту;
 • порушений кровообіг в кінцівках;
 • зайва пітливість;
 • плоскостопість;
 • погана гігієна;
 • взуття поганої якості.

В групі ризику знаходяться дорослі та літні люди, діти вкрай рідко схильні до зараження. Найбільш неприємний грибок ймовірністю рецидиву . Мікоз вкрай важко лікується, і навіть у разі лікування може виникнути знову, при повторній появі сприятливих умов. Крім місцевого лікування, при грибку нігтя великого пальця, необхідно обов’язково дезінфікувати предмети і взуття, що контактують з ураженим місцем. Зазвичай, для цього застосовують розчин формаліну і хлорамін.

У разі прояву симптомів зараження грибком, необхідно, як можна швидше, звернутися до лікаря-дерматолога, який призначить курс лікування.

Якщо захворювання виникло повторно, буде потрібна комплексна терапія і регулярний контроль.

Лікування грибка

Позначити, як лікувати грибок, може тільки лікар, оскільки він встановить ступінь інфікованості, індивідуальні особливості і стан організму хворого. Будь-які лікарські засоби мають ряд побічних дій, існує ймовірність заподіяння шкоди організму при неправильному їх використанні.Прояв грибка на великому пальці ноги усувається за допомогою особливих протигрибкових засобів. Застосовуються препарати місцево та перорально. Для визначення комплексу терапії, лікар повинен зрозуміти:

 • площа зараження;
 • тривалість захворювання;
 • характер патології.

Фармацевтичні препарати для боротьби з грибком спрямовані на усунення інфекції, вони виробляють накопичувальний ефект, що дозволяє прискорити процес лікування і уникнути швидкого рецидиву.Засоби сприяють руйнуванню хвороботворних організмів і знижують швидкість поширення інфекції.

Повноцінне лікування від грибка займе від двох до чотирьох місяців.

Використання препаратів

На початку захворювання можливе застосування протигрибкового лаку або розчину, наприклад, Лоцерил, Офломіл, Батрафен, Мікозан. Наносити ці кошти необхідно кілька разів на тиждень, з урахуванням повторного проходження курей

Грибок нігтя на великому пальці ноги: лікування, симптоми і ознаки

Досить широко поширений грибок нігтьової пластини людини на руці і нозі.Оніхомікоз означає вплив на структуру нігтя (частіше великого пальця ноги) за допомогою паразитує грибка, з подальшим руйнуванням. Він доставляє масу клопоту і саме лікування: необхідність регулярних терапевтичних процедур, можливість хірургічного втручання, тривалий період одужання і ймовірність рецидиву. Дотримання профілактичних заходів знизить ймовірність інфікування, але не гарантує повної безпеки від грибка.

Чинники, що сприяють захворюванню

Грибок нігтя великого пальця ноги має підвищену життєстійкість.Він довгий час знаходиться поза організмом людини. Підлоги, спортивні та душові килимки, банкетки, лавки, взуття представляють так зване «місце очікування». Потрапивши в сприятливе середовище (підвищена вологість, тепло, наявність мікротріщин, мозолів і натоптишів на нижніх кінцівках), грибок швидко проникає всередину тканин і починає інтенсивно розмножуватися.

Міцний імунітет не допускає розростання грибка, швидко перемагаючи сторонні предмети. В ослабленому стані захист не така успішна.Причини, що знижують захисні сили, різні:

 • Недотримання гігієнічних норм.
 • Порушення в роботі ендокринної системи.
 • Наявність ушкоджень шкірного покриву в області пальців рук і ніг.
 • Присутність хвороб дерматологічного напрямку.
 • Посилене потовиділення нижніх кінцівок.
 • Ортопедичні патології.
 • Збій процесу обміну речовин.
 • Варикоз.
 • ВІЛ-позитивна реакція і синдром імунодефіциту.
 • Взуття з неякісних матеріалів, підібрана не за розміром.

Не останнє місце в процесі зараження займає контакт з носієм даної інфекції. Особисті речі (рушник, тапочки, ножиці для манікюру) інфікованого працюють провідниками грибка. Максимального ризику піддається найближче оточення хворого.

У літньому віці люди вразливіші до оніхомікозі зважаючи вікових змін. Порушення кровоносної системи, ослаблена захисна функція сприяють проникненню грибка.Дітей же проблема зачіпає досить рідко.

Симптоматика і розвиток

Симптоми захворювання – відчуття печіння і свербіж в місці вторгнення грибка. Шкірні покриви на великому пальці ноги і на поверхні стопи покриваються бульбашками, при прориві яких утворюються ділянки з шелушащимися тріщинами і невеликими виразками. Згодом грибок переходить на піднігтьове простір, що містить поживні речовини, що допомагають розвитку міцелій паразитуючого грибка. Наслідком виділення певного ферменту є поетапне руйнування складової нігтя.

Вросшие куточки нігтя великого пальця ноги – додаткові симптоми інфікування. Так проявляється деформація роговий пластини. Виникають больові відчуття під час ходьби, здатні спровокувати генетично. При подальшому розвитку хвороби ніготь втрачає свій первісний вигляд. Поверхня нігтя тьмяніє, значно потовщується, покривається плямами або смужками жовтого, коричневого, чорного відтінків, стає крихкою і ламкою. Чи не проводячи лікування, ніготь на великому пальці ноги піддається руйнуванню, відділяється від нігтьового ложа.

На різновиди ураження впливають штами инфицирующей флори. Дріжджовий грибок змінює зовнішній вигляд валика і забарвлює ніготь великого пальця в жовті, коричневі тони з подальшим його відділенням. Дерматофітів властива наявність по краях і центру нігтя плям або поздовжніх смуг переважно жовтуватих відтінків. Пліснявий грибок проявляє себе відтінком від зеленуватого до майже чорного.

Лікарі-дерматологи підрозділяють захворювання нігтя на великому пальці ноги за типами:

 1. Нормотрофіческій.Слабо виражені симптоми: стан залишається колишнім, на поверхні з’являються перші ознаки: смуги або плями з білого до жовтуватого кольору. Згодом забарвлення змінюється повністю.
 2. Гіпертрофічний. На додаток до зміненого кольору (сірувато-бурому) додає втрата блиску, тьмяність, потовщення і деформація з частковим руйнуванням в основному по краях.
 3. оніхолітіческій. Характерний тьмяною буро-сірою гамою ураженого нігтя, покриттям його пухкими нашаруваннями гіперкератотіческую властивості, атрофією і відторгненням.Присутній максимальна небезпека у зв’язку з масовим висипанням мікроорганізмів на підлогу поверхні по використовуваному приміщенню.

Грибок завдає шкоди не тільки нігтя великого пальця ноги. Кошти, виділені токсини, як результат життєдіяльності грибка, потрапляють в лімфосистему, провокуючи появу алергічних реакцій (підвищена чутливість), посилюючи причини розладу з боку шлунково-кишкового тракту, з’являються ознаки інтоксикації.

Консервативне лікування грибка великого пальця і ​​його різновиди

Основне лікування грибка нігтя на великому пальці становить комплексна терапія, яка поєднує методи локально-зовнішнього і курсового підходу.Підбирається дерматологом з урахуванням ступеня розвитку хвороби, індивідуальної переносимості пацієнта, площі пошкодження. Тривалість курсу залежить від занедбаності і осложненности інфекційного стану.

Засіб зовнішнього застосування

На самому початку грибок піддається щадним методам. Лікувальні лаки спеціального складу проти поширення грибка нігтя продаються в безрецептурних відділах аптек. Проникаючи в структуру пластини нігтя, вони надають антисептичну дію, розм’якшують роговий шар і знищують інфекційні суперечки, руйнують міцелій грибка.

Добре зарекомендували себе лаки:

 • Лоцерил справляється з десятком різновидів грибка. Діючою складовою лаку служить аморолфін. Засіб впливає на клітинні мембрани спор грибка, тим самим руйнуючи їх. Спосіб застосування: наноситься кожні 12 годин попередньо очищений і знежирений заражену ділянку. Лікування за тривалістю варіюється від 3 до 12 місяців, поки ніготь на великому пальці повністю не оновиться.
 • Батрафен розроблений на діючій речовині ціклопіроксоламіне.Глибока проникаюча здатність в уражені шари нігтя на великому пальці допомагає в боротьбі з усіма трьома групами збудників. Служить і профілактичним, і лікувальним препаратом, здійснюючи лікування шкірних і нігтьових мікозів. Наноситься на уражену ділянку через день протягом тижня, надалі кожен третій день до здорового стану вогнища інфекції.
 • Деміктен проводиться з використанням альдегіду кислоти мурашиної. Використовується на пластині і оточуючих тканинах нігтя великого пальця ноги.Володіє хорошим загоює дією на ушкодженому місці, успішно позбавляє від інфекційного грибка. Наноситься щодня на підготовлені поверхні до відростання здорової пластини.

Проводиться лікування пошкодженої ділянки з обов’язковою присутністю мазі, спрею або крему. Починати лікування необхідно, як і з лаками, з ретельної підготовки зараженої ділянки: максимальна обрізка нігтя, витончення пилкою, знежирення. Передбачається використовувати засіб один, два рази на добу протягом від 2 до 12 місяців.Щоб уникнути рецидиву рекомендується після одужання протягом двох тижнів продовжувати використання препаратів.

Мазі застосовуються в залежності від стадії занедбаності інфекції. Містяться в них різні складові: ціклопіроксоламін, кетоконазол, нафтифін і тербінафін. Грунтуючись на цих показниках, для пацієнта підбирається певний препарат, що знищує грибок, з нижчеперелічених: Нізорал, Екзіфін, Екзодерил, Клотримазол, Залаїн, Тербинафин, Микоспор, Батрафен, Ламітель або Ламізил.Найбільш вдалими за результатами визнані похідні від тербінафіну. Руйнування направлено на мембрани грибкових штамів, що призводить до знищення останніх зсередини.

Розчин «Креолін» з активними добавками (їдкий луг і іхтіол) глибоко проникає всередину поразки, вбиваючи грибок. Перевага в використанні дає можливість отримання позитивного результату в самих запущених стадіях. Застосовується протягом 3-х місяців.

Коли необхідно видалення хворого нігтя на великому пальці ноги, ставиться для розм’якшення компрес з розчином «Йодинол».З цією метою використовується і інші препарати (Микоспор, 5-відсоткова саліцилова мазь).

Засіб внутрішнього застосування (таблетки)

При оніхолітіческій типі хвороби призначається комплексне лікування. Поряд із зовнішніми процедурами необхідний прийом таблеток системного протигрибкової дії. З медикаментами перорального напрямки необхідна підвищена увага, так як існують обмеження і протипоказання для прийому. Тільки лікар-дерматолог правильно підбере ліки, переважна грибок, зі списку: Флуконазол, Дифлюкан, Оніхон, Орунгал, Мікозорал, Ірунін, Нізорал, Екзіфін, Тербинафин, Тербізіл, Ламізил і Флюкостат.

Дозування передбачає використання однієї таблетки раз в день, або раз на тиждень, 2-6 місячної тривалості.

Рецепти народної медицини

При нормотрофіческом етапі зарекомендували себе народні рецепти. У домашніх умовах реально обійтися без дорогих препаратів, проводячи самостійне лікування грибка, не зашкодивши загальному здоров’ю людини.

йодотерапії

 1. Протягом тижня двічі в день уражений ніготь на великому пальці змащують ватною паличкою.Після чого настає перерва на цей же термін, і процедура знову повторюється в тій же послідовності до позбавлення від грибка.
 2. У ємність заливається три літри гарячої води, додається вісім крапель настоянки йоду спиртовий. Після ванночки распаренная пластина обрізається, вкруговую обробляється шкіра водневої перекисом і накладається пов’язка з ліками антибактеріальної дії. Слід виконувати процедуру щодня до поновлення покривів.

Оцтові прийоми

 1. В скляній чаші змішати столовий оцет, гліцерин і воду рівними частками.Застосовувати компресом по 20 хвилин вранці і ввечері, щодня до повної заміни нігтя.
 2. У мисці розвести дві частини води і одну 9% столового оцту. Витримати уражену кінцівку протягом 15 хвилин, після чого максимально підстригти і підпиляти хворий ніготь. Виконувати кожен день 2 тижні поспіль до поновлення рогового шару.
Грибок нігтя на великому пальці ноги: фото, симптоми, лікування

За статистичними даними онихомикозом чверть населення планети, в зоні ризику пацієнти від 35 до 75 років.Найчастіше уражається ніготь великого пальця, через високого ризику травматизації. Своєчасно розпочате лікування грибка нігтя на великому пальці ноги в домашніх умовах допомагає швидко позбутися від недуги і уникнути рецидивів в майбутньому.

Причини грибкового ураження нігтя

Грибок нігтя на великому пальці ноги складно піддається терапевтичним заходам, в 70% випадків після лікування хвороба повертається. Інфекція приносить дискомфорт, але не є небезпечною для життя.

Основна небезпека полягає у високій життєздатності грибкового паразита, який впроваджується в клітини людини. Він може довгий час залишатися в латентному стані і проявитися тільки при сприятливих факторах.

Йдеться про зниження імунітету на тлі:

 • Ендокринних порушень,
 • Загальних системних захворювань,
 • Варикозного розширення вен,
 • Уповільнення метаболічних процесів,
 • Дерматологічних інфекцій.

Також грибок на великому пальці ноги може виникнути у жінок в період вагітності, годування грудьми, клімактеричних розладах і іншого роду гормональних порушень.

Увага!

В зоні ризику люди, які часто перебувають у вологому середовищі, відвідують спортивні зали, басейни, сауни і лазні. Грибок передається при носінні чужої взуття, особистих речей, спільному користуванні гігієнічними приладдям. У 30% випадків причиною зараження стає педикюр, проводиться нестерильними інструментами.

Особливо схильні до оніхомікозі літні люди. Відбуваються вікові зміни в кісткових тканинах, змінюється кислотний баланс, що призводить до збільшення швидкості проникнення і розповсюдження інфекції.

Як розпізнати нігтьової грибок?

Симптоми захворювання посилюються в міру проникнення інфекції в шари епідермісу, з’являється свербіж, печіння, шкірні покриви лущаться, тріскаються, з часом з’являються відкриті осередки.

Нігтьова пластина видозмінюється, потовщується, руйнується роговий шар, з’являється жовтизна, колір стає неоднорідним.Поступово поверхню нігтя зафарбовується в сірий або жовтий колір. Без лікування пластина деформується і кришиться, повністю відходить від нігтьового ложа.

Клінічна картина грибка нігтів на великих пальцях ніг залежить від різновиду збудника недуги:

 • Дерматофіти – поздовжні смужки білого або жовтого забарвлення,
 • цвілевих грибок – чорний або зелений відтінок пластини,
 • Дріжджовий грибок – коричневе забарвлення нігтя, хвилеподібна пластина .

Залежно від стадії деструктивних змін характеризується ступінь інфікування грибком.На початковому етапі при ретельному огляді можна помітити тонкі білі плями або смужки.

На другій стадії грибкового ураження пластини втрачають здоровий вигляд, товщають, змінюють забарвлення. З’являється неприємний запах. Шкіра навколо нігтя запалюється, ніготь набухає.

Фото грибка нігтя на великому пальці ноги в третій стадії показує, як розвивається гіпертрофічний зовнішній оніхомікоз – ніготь повністю відходить від ложа, змінює колір, стає ламким, кришитися. На шкірі з’являються відкриті виразки, що веде до приєднання бактеріальної інфекції.

Атрофічний оніхомікоз призводить до зроговіння шкірного покриву, грибок стрімко поширюється на інші ділянки тіла, глибоко проникає всередину, переходить в хронічну форму. Високий ризик зараження інших людей.

Увага!

До явних ознаках ураження грибком нігтя великого пальця слід віднести потовщення нігтьової платини, вростання її всередину нігтьового валика, набряклість і почервоніння шкірних покривів, гнійне виділення в куточках пластини.Внаслідок цього з’являються неприємний запах, дискомфорт при ходьбі.

Якщо збудники захворювання потрапили в організм, то патогенна флора поширюється в глибокі шари епідермісу, вражаючи нігті, шкіру, а потім і всю стопу людини. Коли вхідними воротами для грибка служить пластина великого пальця ноги, то інфекція вкорінюється під нею.

Лікування оніхомікозу таблетками

Лікувальна терапія включає комплексний підхід для усунення міцелію (тіло гриба) в глибині нігтя: знезараження пластини, регенерацію тканин, зміцнення захисних сил організму.

Лікування грибка на нігті великого пальця ноги проводиться за допомогою антимикотических препаратів:

 • Пероральний прийом Румікоза або його аналогів (Діфлюкоз, Ціклопірокс, Еконазол, Ірпунін) – 2 рази на добу протягом 7 днів по 200 мг, повтор – через 3 тижні.
 • Препарат Ламізил або аналоги (ороназол, Гексикон, Ламікон, Нмстатін, Вокадин, Кетоконазол) – використовувати 1 раз в день по 250 мг протягом усього періоду лікування, для придушення розвитку патогенної мікрофлори на клітинному рівні.

Системне лікування нігтьового грибка на великому пальці ноги призначається при значному ураженні структурних елементів нігтьової пластини.

Популярні препарати Тербінафін і Ітраконазол – до 400 мг на добу, таблетки призначаються індивідуальним курсом не менше 3-4 тижнів. На 2 місяці розрахований прийом Дифлюкана або аналогів (Кандид, Вокадин, Дифлазон, Залаїн, Ізол) – 2 рази на тиждень по 150 мг. Курс лікування – 8 тижнів.

Увага!

Медикаментозне лікування рекомендують доповнювати курсом імуностимулюючих засобів та вітамінними комплексами – препаратами з фолієвою кислотою, магнієм, залізом, селеном, цинком, вітамінами групи В.

Засоби для зовнішнього застосування

Лікування грибка на великому пальці ноги можна проводити і за допомогою засобів зовнішнього застосування. Для цього підходять численні спреї, мазі, лаки, емульсії, креми, гелі, пластирі та засоби для видалення нігтьової пластини.

Протигрибкові лаки

Принцип дії лікувального складу полягає в розм’якшення пошкодженої нігтьової пластини, знезараженні зовнішнього покриву, знищенню спор грибка на клітинному рівні.

 • Лоцерил – ефективний засіб для боротьби з різними видами грибка. Основна діюча речовина – аморолфін – руйнує структуру клітини збудника. Його наносять на уражені ділянки тонким шаром 2 рази на день. Курс лікування – до повного усунення симптомів захворювання.
 • Деміктен – ефективний на початковій стадії інфекційного зараження, в основі дії – альдегід мурашиної кислоти. Ліки знімає свербіж і роздратування, прискорює загоєння мікротріщин. Наноситься щодня на знезаражену пластину нігтя.
 • Бетрафен – дія спрямована на проникнення лікувальної речовини ціклопіроксоламіна в епідерміс, воно усуває цвілеві, дріжджоподібні грибки. Використовується для лікування і профілактики оніхомікозу. Наноситься засіб на ніготь кожні другу добу протягом 7 днів і після – 2 рази на тиждень, до повного одужання пацієнта.

Рекомендовано застосовувати лаки від грибка після розм’якшуються содово-сольових ванн, перед сном, для якісного проникнення лікувальних компонентів в пошкоджену зону.Нігтьові пластини перед нанесенням ліків повинні бути чистими і сухими.

Розчини та спреї

Застосування протигрибкових препаратів у вигляді розчинів і спреїв показано для запобігання поширенню інфекції на здорові нігті і шкірні покриви ніг. Тривалість терапії від декількох місяців до року.

 • Креолін – розчин ефективний для лікування грибка на великому пальці ноги завдяки активним компонентам (іхтіол, їдкий луг). Склад знищує шкідливі бактерії, допомагає позбутися ознак хвороби в запущеному випадку.Наноситься строго на пошкоджену зону (змочити ватяну паличку і точково провести по хворого нігтя). Тривалість терапії – до 3 місяців.
 • Йодинол – розм’якшує пошкоджений ніготь, сприяючи його безболісного відшаровування. Процедура виконується наступним чином – змочити рясно ватяний тампон в лікувальному розчині, докласти до нігтя, зафіксувати харчовою плівкою, залишити примочку на всю ніч. Вранці акуратно видалити ороговілі частини, зрізати ніготь манікюрними ножицями.

На додаток протигрибковим лікування використовуються лікувальні пластирі – Оніхопласт, Саліциловий пластир.Клеїться на висушену очищену нігтьову зону перед сном, вранці пошкоджена пластина віддаляється ножицями.

Протигрибкові мазі і крему

 • Дієвий крем Ламізил – активний компонент Тербинафин, швидко проникає в уражені зони і усуває грибок на клітинному рівні. Наноситься тонким шаром 1 раз в день, перед сном, до повного усунення симптомів хвороби, але не довше 3 тижнів.

 • Мазь від грибка Нізорал володіє широким спектром дії, після нанесення викликає легке поколювання і печіння шкірних покривів.Активно використовується для лікування грибка нігтя великого пальця ніг. Наноситься 1-2 рази на добу, протягом місяця.
 • Екзодерил містить нафтифина гідрохлорид, глибоко проникає в шкірні покриви. Накопичується в дермі, активно впливає на грибок, не всмоктується в кров. Наноситься перед сном. Терапевтичний курс – кілька місяців.
 • Популярний протигрибковий препарат Клотримазол – наноситься тонким шаром 2-3 рази на день, тривалість терапії до 2 тижнів, в залежності від стадії захворювання і виду грибка.Не використовується при нирковій недостатності.

Народне лікування

Вилікувати захворювання народними засобами тільки можливо на початковій стадії інфікування пацієнта, в запущеній формі буде потрібна комплексна терапія.

 • Якщо є грибок на мізинці ноги або великому пальці, то ефективно робити компреси з лимоном – прикладіть часточку до ушкодженого місця, зафіксуйте плівкою і залиште на ніч. Вранці приберіть пов’язку і зріжте частину нігтя.
 • Корисні ванночки з морською сіллю – розведіть ложку солі в літрі гарячої води, опустіть ноги в ємність і пропарьте 10-15 хвилин.Процедуру проводять щодня, перед використанням місцевих препаратів.
 • Ефективно проводити лікування оніхомікозу содою – розведіть ложку солі і натертого господарського мила в 3 л води. Витримайте ноги у ванні перед сном протягом 15 хвилин. Висушіть ноги і втирайте в ніготь сік часнику.
 • Додатково використовується компрес з содою і лимоном – розведіть ложку соди у воді до пастоподібного стану, додайте пару крапель лимона. Рясним шаром нанесіть на нігтьову пластину, зніміть склад через 5 хвилин.
 • Оптимального результату можна досягти за допомогою кашки зі свіжих горобинових листя. Отриманий склад прикладіть до хворого місця, оберніть поліетиленом, закріпіть за допомогою бинта. Залиште на ніч. Лікувальний курс – 10 процедур.
 • Маска з картопляної шкірки допоможе розм’якшити пошкоджену пластину. Відваріть шкірку і подрібніть її до стану пюре. Нанесіть на нігті, зафіксуйте плівкою і надіньте шкарпетки. Через 20 хвилин змийте теплою водою.
 • Використовуйте чистотіл для вирішення проблеми – свіжий сік рослини втирайте на ніготь, повторюйте процедуру кожні 2 години.Загальний курс оздоровленія- 2 тижні.

Видалення нігтя

Повністю позбавитися від захворювання можна за допомогою оперативного втручання. Цей метод гарантує одужання і не має ніяких побічних дій. Операція відбувається наступним чином – палець обробляється антисептичними складами, накладається джгут, виконується анестезія лідокаїном. Потім нігтьову пластину прибирають за допомогою хірургічних інструментів, ложе очищають від відмерлих тканин, обробляють розчином йоду і прикладають компрес з антисептиком.

Важливо!

Щоб захворювання не проявилося знову важливо ретельно дотримуватися правил особистої гігієни: носити взуття за розміром, постійно міняти шкарпетки, дезінфікувати і очищати взуття від забруднень. Важливо сезонно зміцнювати імунітет, збалансовано харчуватися, займатися фізичними вправами.

Запустити хвороба легко, а щоб вилікувати грибок нігтя на великому пальці ноги потрібно маса часу, зусиль і фінансових витрат. Бережіть своє здоров’я, не нехтуєте профілактичними методами і не займайтеся самолікуванням.При появі перших ознак оніхомікозу зверніться до лікаря, він допоможе вибудувати оптимальну схему терапії і розповість, як і чим лікувати грибок нігтя на великому пальці ноги.

Грибок нігтя на великому пальці ноги: лікування, видалення і симптоми

грибкове ураження здатне торкнутися не тільки шкіру стопи, але і нігті, що може привести до їх повного руйнування. Тому дуже важливо своєчасно провести лікування. Як же лікувати грибок нігтя на великому пальці ноги?

Як виявити патологію самостійно?

Якщо помітні хоч найменші симптоми грибка, то можна перевірити, чи правда розвивається це захворювання, за допомогою одного дієвого методу.Для цього необхідно опустити ноги в розчин марганцівки. При впливі цієї речовини здорові нігті придбають коричневий відтінок, а уражені – колір не змінять.

Слід уважно поспостерігати, як змінюється колір і форма пластини. Так можна виявити розвиток інфекції на початкових стадіях. Про те, що під нігтем ростуть грибки, свідчить втрата ним звичайного відтінку, потовщення пластини, виникнення плям.

Якщо на ураженому місці спостерігаються цяточки, які мають жовтий або білий колір, то значить, що під нігтем виростають шкірні ділянки.Варто також враховувати те, що грибок спочатку зачіпає боки, а тільки потім переходить на підставу пластини.

Про стрімкий розвиток інфекції говорять такі симптоми як ламкість нігтів, яка відбувається внаслідок того, що ніготь втрачає свою міцність. У деяких випадках він відвалюється повністю. Блиск нігтьової поверхні також йде, відтінок стає матовим.

Коли інфекція розходиться на довколишні шкірні покриви, вони дратуються. Через наявність мертвих тканин ноги починають неприємно пахнути.Іноді з’являється такий симптом як хворобливість, але тільки тоді, коли людина ігнорує проблему і не лікує патологію. В результаті через біль пацієнтові доставляють незручності будь-які пересування.

Виявити грибок нігтів можна в домашніх умовах, але підтвердити діагноз повинен лікар. Для цього він проведе додаткові аналізи, які покажуть наявність інфекції. Також фахівець встановить різновид грибкового ураження і, відштовхуючись від цього, призначить відповідне лікування.Консультація лікаря дуже важлива, тому що грибок можна переплутати зі звичайною подногтевой гематомою, отриманої внаслідок удару.

Медикаменти для усунення інфекції

Коли хвороба вже протікає з важкими симптомами, то одні тільки місцеві засоби терапії не дадуть позитивного результату. Тому лікарі призначають ще й лікарські препарати в формі капсул або таблеток. Медикаменти надають лікувальну дію зсередини, пригнічують розвиток патології, руйнують грибок.

Найбільш популярними препаратами є такі:

 • Флуконазол. Його слід пити по одній таблетці щодня. Один курс складає від 2 до 6 місяців. Якщо є необхідність, то лікар продовжує терапію.
 • Мікозорал. Це засіб також приймають по одній таблетці на день. У разі, якщо позитивної динаміки не спостерігається, то рекомендують пити по дві пігулки щодня. Лікування може тривати 6 місяців.
 • Тербінафін.Препарат теж п’ють по одній таблетці на добу. Тривалість лікування може зайняти до півроку.

Місцеві засоби терапії

Коли грибкове захворювання протікає на ранніх стадіях, з інфекцією відмінно справляються місцеві засоби лікування, що випускаються у вигляді мазей, гелів, пластирів. Обробляти необхідно не тільки уражену ділянку нігтя, але і шкірні покриви, які знаходяться поруч.

Головним достоїнством місцевих ліків є те, що вони не викликають ніяких негативних наслідків.Перед нанесенням медикаменту потрібно підготувати ніготь, щоб він був абсолютно чистим.

Найефективнішими є такі засоби як:

 • Ламізил. Даний медикамент має в своєму складі речовину, яка здатна ліквідувати грибок. Скільки часу займе лікування грибка нігтя на великому пальці ноги цим засобом, визначає лікар, враховуючи ступінь розвитку патології. Зазвичай тривалість терапії не перевищує 12 місяців. Протягом цього періоду слід наносити мазь раз в день.Цього цілком достатньо, тому що вона володіє сильним лікувальним дією.
 • Креолін. Його діюча речовина дуже глибоко проникає в уражені тканини, що дозволяє їй відмінно справлятися з інфекцією і симптомами. Обробляти ніготь їм слід щодня по кілька разів. Курс лікування становить до 3 місяців, якщо ж є ускладнення, то до 6 місяців.

Размягчающие кошти

Швидше позбутися від грибкового ураження можна при повному видаленні пластини.Для цього застосовуються медикаменти, які дозволяють розм’якшити ніготь до такої міри, що його можна буде легко видалити. Зазвичай достатньо кількох процедур, щоб можна було провести видалення нігтя.

Відмінно допомагають в цьому такі препарати як:

 • Микоспор. Це засіб випускається у формі мазі. Його наносять на уражену ділянку тільки раз в день. Робити це слід перед сном, щоб залишити ліки на всю ніч. З ранку необхідно підрізати ніготь настільки, наскільки це можливо.Повторювати процедуру потрібно до тих пір, поки пластина повністю не зніметься.
 • Оніхопласт. Під цією назвою ховається лікувальний пластир, який необхідно наклеювати на хвору область. Попередньо слід гарненько спиляти пластину, вимити її з милом і просушити. Клеїти пластир потрібно перед сном, залишаючи на ніч, вранці видалити ніготь за допомогою ножиць.
 • Йодинол. Цей розчин також відмінно розм’якшує пластину і дозволяє її безболісно усунути. У нього занурюють ватку і обробляють ніготь, потім палець закутують поліетиленом і залишають на всю ніч.

Народні засоби

Якщо захворювання ще тільки почало розвиватися і не має ускладнень, то при лікуванні грибка нігтя великого пальця пацієнти застосовують рецепти народної медицини. Їх перевагою є те, що вони практично не мають протипоказань. Це дозволяє використовувати кошти дітям і вагітним жінкам, тільки якщо у них немає алергії на продукти, що входять до складу рецептів.

Найефективнішими вважаються такі народні методи:

 • Слід зробити ванночку для ніг з 2 л води і 1 л 9% оцту.Потім опустити туди кінцівки і парити протягом 25 хвилин. Після цього слід спиляти пластину за допомогою пилки. Лікувати необхідно 14 днів.
 • Знадобиться відрізати невеликий шматочок лимона, додати його до хворого нігтя і зверху наклеїти пластир і обмотати палець поліетиленом. Проводити процедуру потрібно щодня, поки ніготь не відійде повністю.
 • Також можна усунути грибок соком часнику. Але перед цим слід 15 хвилин попарити ноги у ванні з додаванням марганцівки.Після цього можна обробити уражене місце часниковим соком.
 • Ще непогано спробувати усунути патологію содою. Можна приготувати пасту, а можна просто зробити ванночку. Для першого варіанту знадобиться змішати соду з водою до утворення однорідної консистенції.
 • Щоб зробити ванночку для ніг, потрібно взяти одну столову ложку соди і стільки ж господарського мила і залити 2,5 л води. У процесі терапії шкіру може трохи пощипувати, але це нормально, тому варто потерпіти всього лише 5 хвилин.

Хірургічне втручання

Якщо при консервативному лікуванні не спостерігається позитивної динаміки або терапія патології почалася вже в запущеній формі, то лікар рекомендує провести операцію. Під час неї виробляється повне видалення нігтя. На відміну від медикаментів оперативне втручання дає гарантію одужання пацієнта і не призводить до небажаних наслідків.

Операція проводиться наступним чином:

 • Спеціаліст завдає на палець антисептичну речовину, накладає джгут для зупинки кровообігу в місці ураження, вводять лідокаїн для анестезії.
 • Після цього пластину прибирають ножицями і кусачками.
 • Поверхность, що знаходиться під нігтем, ретельно очищають, щоб не залишалося мертвих тканин.
 • Потім обробляють спеціальним розчином і роблять компрес з використанням мазі.

Таким чином, грибок нігтів можна вилікувати кількома способами. Вибір методу залежить від того, на якій стадії протікає патології і чи є ускладнення. На перших порах добре усувають хвороба мазі, пластирі, народні засоби.При запущених формах вже призначаються таблетки і оперативне втручання.

Необхідно уважно стежити за станом своїх ніг, щоб вчасно виявити захворювання і швидко його позбутися. Інакше терапія може зайняти кілька місяців, іноді навіть аж до року.

Схожі записи

Грибок нігтя на великому пальці ноги: лікування і симптоми

оніхомікоз називають грибкове захворювання, що вражає нігтьові пластини.Проявитися ця інфекція може на будь-якому нігті, але найчастіше страждають перші пальці на ногах. Якщо захворювання не лікувати, то інфекція буде поширюватися далі, вражаючи інші нігті. Якщо виявлено грибок нігтя на великому пальці ноги лікування тривале, але курс потрібно обов’язково довести до кінця, щоб знизити ризик рецидивів.

На перших етапах оніхомікоз багатьма людьми сприймається, як естетична проблема. Неприємних відчуттів захворювання не викликає, але зовнішній вигляд ураженого нігтя змінюється.

Але якщо захворювання не лікувати, воно буде прогресувати, і до естетичних проблем приєднається фізичний дискомфорт. Розберемося, які симптоми дозволять запідозрити оніхомікоз і як потрібно проводити лікування.

Чому розвивається захворювання?

Оніхомікоз – це хвороба інфекційної природи, її викликають патогенні мікроорганізми – грибки. Заразитися інфекцією можна, якщо приміряти чуже взуття або пройтися босоніж по підлозі в басейні або лазні.

Справа в тому, що збудники, що викликають оніхомікоз, швидко розмножуються у вологому і теплому середовищі.Тому саме лазні та басейни є місцями, де найпростіше «підхопити» грибок.

Рада! Ще одним місцем, де можна легко заразитися інфекцією, є манікюрні та педикюрні салони, в тому випадку, якщо персонал халатно відноситься до дезінфекції інструментів і обладнання.

Особливо легко грибок припадає в організм, якщо на шкірі є ушкодження – потертості, подряпини. З цієї причини інфекція, найчастіше, вражає саме великий палець ноги, так як це місце на стопі нерідко пошкоджується при носінні занадто тісного взуття.

Фактори, що сприяють розвитку захворювання

Зіткнутися з патогенною мікрофлорою може кожна людина, але ось розвивається захворювання далеко не в кожному випадку. Поширенню збудника протидіє імунна система організму. Але при ослабленні імунітету, захворювання почне прогресувати. Сприяють розвитку хвороби наступні фактори:

 • гормональні збої і патології гормональної системи;
 • первинний або вторинний імунодефіцит;
 • травми нігтя і шкіри навколо нього;
 • порушення периферичного кровообігу;
 • різні дерматологічні захворювання – дерматити, псоріаз та ін.;
 • хронічні захворювання, через які імунна система працює не в повну силу;
 • плоскостопість;
 • підвищена пітливість і виникають на її тлі попрілості.

Рада! Розвитку грибкової інфекції сприяють не тільки захворювання, але і деякі звички. Наприклад, носіння занадто вузькою взуття, вибір шкарпеток і туфель зі штучних матеріалів, недостатній рівень гігієни.

Згідно з медичною статистикою в групу ризику по розвитку оніхомікозу на великому пальці ноги входять:

 • люди старшого віку;
 • відвідувачі громадських спортзалів, басейнів, лазень;
 • косметологи;
 • медичний персонал;
 • люди з підвищеною пітливістю.

Ознаки

Ефективність лікування грибка на нігті великого пальця ноги багато в чому залежить від стадії захворювання. Якщо почати вживати адекватних заходів відразу, як тільки з’явилися перші симптоми, то впоратися із захворюванням буде відносно нескладно. Якщо процес запустити, то лікування зажадає терпіння і часу. Курс може тривати більше півроку.

Особливість цього захворювання полягає в тому, що на ранній стадії симптоми малопомітні. Дійсно, мало хто заб’є тривогу, побачивши на нігті першого пальця ноги невелика плямочка.Багато хто просто не помічають таких змін або навіть помітивши, не звертають на подібні симптоми уваги, адже фізичний дискомфорт на цьому етапі не виникає.

Але при відсутності лікування процес буде розвиватися і прогресувати. Маленьке плямочка почне розростатися, повністю змінюючи зовнішній вигляд пластини. Інфекція може торкнутися шкіру біля нігтя, а також перейти на інші пальці. Запідозрити грибок можна в тому випадку, якщо з’явилися такі симптоми;

 • білі або жовтуваті плями на нігті, часто, на початковому етапі вони розташовуються у верхньому куточку нігтя, але це необов’язково.Локалізація залежить від місця впровадження патогенних мікроорганізмів;
 • змінилася поверхню нігтя, вона стала товщі, втратила гладкість, на ній з’явилися борозни;
 • нігті стали дуже ламкими, відростила частина кришиться і відламується.

Рада! Перераховані ознаки не дозволяють однозначно поставити діагноз. При підозрі на грибок необхідно здати аналізи. Це дозволить не тільки виявити наявність збудника, але і визначити його тип.

Стадії

Як уже зазначалося, розвиток грибка нігтя на великому пальці відбувається поступово.Швидкість розвитку процесу залежить від виду грибка. Найбільш швидко прогресує оніхомікоз, спровокований зараженням дріжджоподібними грибками. Прийнято виділяти три стадії:

 • Початкова. На цьому етапі ознаки виражені слабо, основним симптомом є поява на нігті плям або смуг, що відрізняються за кольором від основного тону нігтя.
 • Помірна. На цьому етапі вже вся пластина змінює свій колір і втрачає гладкість. На цій стадії може з’явитися неприємний запах від ніг.
 • Запущена. Поразка починає поширюватися на інші нігті, а ніготь на великому пальці починає руйнуватися. В цей час до оніхомікозі нерідко приєднуються бактеріальні інфекції, що провокують запалення і нагноєння на шкірі пальчиків.

Як лікувати?

Грибкова інфекція лікується погано. Багато хворих, які займаються самолікуванням, не досягають потрібних результатів, а лише запускають захворювання. Тому краще не намагатися вилікуватися самостійно, а звернутися до дерматолога.

Після проведення аналізів фахівець підбере препарати, які найбільш ефективні в боротьбі зі збудником. Адже типи грибків бувають різні, тому і єдиної схеми лікування не існує. Крім того, при призначенні схеми терапії, обов’язково враховують стадію розвитку процесу.

Лікування оніхомікозу має бути комплексним. Фахівець призначить засоби для зовнішнього застосування, системні препарати (таблетки), які допомагають впливати на інфекцію зсередини, а також кошти для підтримки імунітету і загального зміцнення організму.

Лаки

Це дуже зручне в застосуванні засіб лікування. Лаки бувають безбарвними і з додаванням фарбувальних пігментів. Останній варіант, безсумнівно, оцінять жінки. Найбільш популярні препарати:

 • Лоцерил. Це дуже ефективний засіб, воно знищує практично всі різновиди грибків, які викликають оніхомікоз.
 • Деміктен. Цей різновид лаку рекомендується до застосування, якщо ураженої виявляється не тільки нігтьова пластина, а й навколишня шкіра.
 • Батрафен. Препарат відрізняється глибоким проникненням в тканини, він ефективно бореться з грибковою інфекцією.

Наносять цілющий лак на попередньо підготовлену пластину. Ногу потрібно вимити, зробити гарячу ванночку для розм’якшення нігтів. Потім з хворого нігтя зняти верхній шар, використовуючи одноразову пилку.

Лак наносять не тільки на хворий ніготь, але і на здорові, це робиться для профілактики поширення інфекції.Частота нанесення залежить від виду препарату, використовувати лак потрібно до повного оновлення нігтя.

Мазі і розчини

Засоби для зовнішнього лікування випускають також у вигляді мазей або розчинів (спреїв). Перед нанесенням кошти проводять таку ж підготовку, як і перед нанесенням лаку. Обробка проводиться – 1-2 рази на добу.

Призначати засіб для зовнішнього лікування повинен лікар, так як різні препарати проявляють активність проти різних груп збудників. Ось кілька найбільш часто призначуваних препаратів:

 • Мікозарал.Цей препарат ефективний у лікуванні оніхомікозу, викликаного дріжджовими грибками і дерматофитами. Він швидко знімає дискомфорт, викликаний захворюванням.
 • Фундізол. Препарат випускається у формі крему, містить інгредієнти, розм’якшуючі ніготь і надають антисептичну дію.
 • Тербінафін. Має широкий спектр активності, знищуючи дерматофіти, плісняві і дріжджові грибки. Однак мазь має ряд протипоказань, так як частина діючої речовини потрапляє в кровотік.

 • Клотримазол. До цього препарату чутливі дріжджі, а також більшість дерматофитов, крім того, засіб активно проти бактеріальної флори, тобто, допомагає лікувати приєднані інфекції.

Таблетки

На запущених стадіях необхідно, поряд із зовнішнім лікуванням, використовувати препарати, що приймаються всередину. Як правило, вони містять ті ж діючі речовини, що і засоби місцевої дії.

Прийом протигрибкових таблеток створює навантаження на печінку, тому їх не призначають тривалими курсами.Щоб досягти результату, використовують пульс-терапію. Препарати приймають короткими, періодично повторюваними курсами до повного одужання. Такий підхід дозволяє знизити навантаження на печінку і домогтися ефективного впливу на патогенну мікрофлору.

Отже, відповісти на питання, як вилікувати грибок нігтя великого пальця стопи, зможе тільки лікар-дерматолог після проведеного обстеження. Під час аналізу виявляють тип збудника, а також його чутливість до різних типів лікарських препаратів.Такий підхід дозволяє вибрати найбільш ефективний шлях лікування. Крім того, пацієнт не повинен забувати про необхідні заходи гігієни. Потрібно регулярно дезінфікувати взуття, а шкарпетки прати при високій температурі і прасувати з виворітного боку.

.