Ногти

Спори грибка нігтів скільки живуть: Скільки живуть спори грибка

Скільки живуть спори грибка

Автор admin На читання 6 хв. Переглядів 4.1k. Опубліковано

Слово «суперечки» грецького походження, sporos буквально означає посів, насіння. Це форма існування ряду біологічних організмів. Спори бактерій виходять з нормальних активних клітин при настанні несприятливих зовнішніх умов. Мікроб оточує себе надщільного жировою оболонкою, що дозволяє пережити хімічні атаки, мороз, спеку і навіть перебування у відкритому космосі.Спори грибів і рослин – явище трохи іншої природи. Вони виникають при розмноженні організму, як статевому, так і бесполом (брунькування). Спори грибів з’являються при обох видах репродукції. У рослин суперечки – це плід суто безстатевого розмноження. Але і у грибів, і у рослин, як і у бактерій, спори відрізняються підвищеною стійкістю до несприятливих факторів зовнішнього середовища. Це природно – покидаючи плодове тіло красеня-мухомора або міцелій примітивного грибка нігтів, суперечки більш не може сподіватися ні на кого, крім самої себе.А небезпеки її підстерігають неабиякі.

Поширення грибних спор

Відірвавшись від рідної грибниці в ласою нігтьової платівці або в теплому і вологому нігтьовому ложі, новонароджена мікроскопічна частка може потрапити куди завгодно:

 1. В кровотік або лімфатичну систему господаря. Тут можливий і щасливий результат – переселення в інші, ще не заражені ділянки організму, і сумне фіаско – зустріч з суворими імунокомпетентними клітинами, які надійдуть з чужинкою за законами воєнного часу.
 2. У предмети одягу або взуття. Прогноз теж не однозначний, особливо у випадку з шкарпетками, панчохами, колготками. Люди люблять їх прати в гарячій воді і з застосуванням їдких миючих засобів. Навіть спори цвілі, грибка надзвичайно наполегливої ​​і життєстійкого, в пральній машинці приходять у зневіру. Але якщо шкарпетки не змінюються тижнями, то у спор грибка нігтів є відмінна можливість переселитися на сусідні пальці. А оскільки чоловічі шкарпетки зазвичай не відрізняються на правий і лівий, то можна зробити і зовсім неймовірну кар’єру – переміститися на іншу ногу.Саме так, до речі, відбувається самозараження дерматофитами. Спочатку грибок оселяється на великому пальці – його приваблює масштаб «годівниці». Потроху освоюючи, патоген починає продукувати суперечки, які осідають на тканині носка. З неї мікроскопічні агенти можуть переселитися в взуття, а також перейти на інші пальці і на іншу ногу.
 3. На постільну білизну. У подружжя, які сплять разом, майже немає шансів уникнути грибкової інфекції, якщо заразився хтось один. При терті стоп про простирадло або підодіяльник спори грибка нігтів неминуче залишаються на тканині, а потім потрапляють на шкіру партнера.Але для гарантованого зараження необхідний досить тривалий і щільний контакт. Випадково проведена спільно ніч може закінчитися статевою інфекцією, але навряд чи стане причиною оніхомікозу. Хоча … в житті буває всяке.
 4. Предмети інтер’єру. Звичка ходити босоніж по квартирі неминуче призводить до поширення грибка в килимах, гумових килимках у ванній, поверхні диванів і крісел, якщо у господаря є звичка сидіти, підібгавши босі ноги. У сухий пилу килимів і підлогових покриттів суперечки можуть існувати роками.У вологому середовищі санвузлів вони будуть не тільки зберігати життєздатність, а й розвиватися, утворюючи колонії шкідників. Домашній грибок здатний поглинати не тільки нігті, але і будь-який органічний субстрат, як живий, так і мертвий. Грибки по природі сапрофіти, нігті в якості їжі їм миліше, ніж живі, що забезпечуються кров’ю, тканини. Але не гребують вони і живою плоттю, особливо цвілеві грибки, що представляють серйозну небезпеку через можливість розвитку потенційно смертельних вісцеральних інфекцій, що вражають легені, печінку, головний мозок.Ось чому при появі перших симптомів грибкової інфекції, а також при рецидиві старого захворювання необхідно відвідати кабінет лікаря дерматолога і здати зішкріб для визначення паразита, який оселився в нігтях. Точне знання противника дозволить доктору підібрати правильний препарат від грибка, який забезпечить знищення паразита в найкоротші терміни і з мінімальними збитками для організму пацієнта.

Питання, скільки живуть спори грибка нігтів, поставлений методично невірно, адже суперечки – це зародок, лише відрізок в тривалій життя гриба або колонії грибів, яка може розвинутися з однієї єдиної клітини.Спори найпростіших паразитичних грибів мають в більшості випадків одноклітинних природу, хоча іноді це більш складні структури з декількох клітин (від 2 до 128). Саме в суперечках передається генетична інформація, що формує агресивну природу таких грибів як Candida albicans, що викликають кандидоз нігтів.

На відміну від порівняно безневинних дерматофитов або відверто злоякісних цвілі, грибок Candida визнається умовно патогенних. Він живе в нашому тілі з дитинства, і на нього не реагує імунна система.Але в один, далеко не прекрасний, день відбувається генетичний збій, і перш за мирна кандида починає формувати агресивний псевдомицелий, активно висмоктує поживні речовини з живих клітин і руйнує тканини. Втім, біль грибок не викликає, і пацієнт довго не звертає уваги на зміни в нігтях кистей і стоп.

Одночасно різко прискорюється процес репродукції гриба, причому на світ з’являються і породжені статевими клітинами-зиготами суперечки, і конідії – в результаті безстатевого брунькування.Якщо не вжити заходів, то ці агресивні зародки дуже швидко перетворяться в дорослі клітини, які увіллються в загальний руйнівний процес.

Як позбутися від грибка і його суперечка

У живому організмі спори грибів живуть недовго – вони проходять стадію розвитку і перетворюються в дорослий патоген. Який термін відміряно суперечці гриба поза організмом господаря, залежить від зовнішніх умов і від санітарно-гігієнічних заходів, що вживаються для захисту від інфекцій. Потрібно лише пам’ятати, що, як лікарські препарати від грибка не здатні вбити його в нігтьових пластинках за день або тиждень, так і разова волога прибирання не знищить всю патогенну мікрофлору в приміщенні.Особливо це стосується вологих теплих місць – простору за радіаторами опалення, санвузлів, саун, бань, басейнів. Тут необхідна ретельна обробка поверхонь і затишних місць спеціальними хімікатами, що вбивають грибки і їхні суперечки. Фунгіцидної обробки слід також піддавати взуття, особливо взимку. У теплих чоботях і черевиках, які індивід не знімає на роботі, в машині або в громадському транспорті, ноги інтенсивно потіють, що створює ідеальні умови для проростання спор патогенних грибів.На ніч взуття слід обробляти зсередини спреєм-дезинфектантом, а потім ретельно сушити спеціальними електричними сушарками. Свого часу в Росії активно продавалися «ультрафіолетові протигрибкові сушарки». Ультрафіолет дійсно згубний для всіх видів грибів, однак продавати джерела УФ-світла для побутових потреб законодавчо заборонено – їх безконтрольне застосування може спровокувати ураження очей і навіть онкологічні захворювання шкіри. Як з’ясували захисники прав споживачів, горезвісні антигрибкові сушарки просто випромінюють синє світло в безпечному діапазоні спектра.Єдиний їхній ефект – в ліквідації вогкості, але спори грибка нігтів такі пристосування не знищують.

Читайте так же:

Мікозан від грибка нігтів

Тербінафін мазь від грибка нігтів

Грибок нігтів на ногах

Скільки живуть спори грибка нігтів

Скільки живе грибок у взутті

Спори грибка живуть тривалий період – близько року. Збудники мікозів стійкі до високих температур. Грибок відмінно живе і в сухому середовищі і при низьких температурах.При таких умовах він перестає рости в очікуванні більш сприятливих умов. При попаданні в сприятливе середовище починає розмножуватися. Підвищена вологість – ідеальне середовище для розмноження.

Популярні способи знезараження взуття

Для боротьби з мікозів існує безліч способів. Вибір дезінфікуючих засобів дуже великий. Використовують хімраствори, спеціальні протигрибкові засоби, народні способи, прилади і серветки.

Оцтова есенція (в тому числі яблучний оцет).

Для лікування мікозу і обробки взуття дуже широко використовується оцтова есенція. Оцтова кислота створює кисле середовище, в якій спори грибка перестають розмножуватися і гинуть. Однак такий спосіб не варто застосовувати при вагітності, зниженому імунітеті, при ураженні великих ділянок.

Крім оцтової есенції застосовують винний і яблучний оцет. Ватний тампон змочують в оцті і прикладати до уражених ділянок.

Обробку оцтовою есенцією роблять наступним чином: ватний кульку змочують в оцті, кладуть всередину.Взуття кладуть в пакет і залишають на добу. Потім ретельно провітрюють. Цей вид дезінфекції може пошкодити матеріал, тому перед обробкою слід перевірити опрацьований матеріал на маленькій ділянці на стійкість до оцтової кислоти.

Хлоргексидин.

Хімічний засіб. Слід звернути увагу, що для обробки підходить 1% розчин. Перевага даного засоби-відсутність різкого запаху. Обробку проводять наступним чином: ватний кульку змочують в засобі, кладуть всередину взуття і щільно зав’язують пакет.Залишають на ніч, потім провітрюють. Підходить для профілактики. Для лікування краще використовувати більш ефективні засоби.

Перекис водню.

Використовують 3% перекис водню. Для досягнення ефекту взуття обробляють протягом декількох місяців. Застосовується в комплексі з іншими препаратами. Наприклад, один раз хлоргексидином, в наступний раз перекисом водню.

Має сільновираженние протигрибковудію. Обробка проводиться з внутрішньої частини. Окремо обробляємо устілки і на добу поміщаємо в пакет, потім дістаємо і просушують.Важливо: Сильнотоксичні препарат. Перед застосуванням необхідно проконсультуватися з лікарем.

Розчин формаліну 15%.

Незважаючи на неприємний запах прекрасно справляється з бактерицидними проблемами. Є високотоксичним засобом. При дезінфекції обов’язково використовувати рукавички і маску. Обробка та сушка взуття проводиться на відкритому повітрі. Через високу токсичність при частому застосуванні формалін і формідрон можуть негативно впливають на дихальну і нервову систему.

Мірамістин.

Не має кольору, запаху. Безпечний при використанні. Використовується так само, як хлоргексидином.

Спеціальні засоби

Спеціальні протигрибкові засоби потрібного ефекту досягають в комплексній терапії. Мають антисептичним ефектом, видаляють патогенні організми, усувають неприємний запах. Плюс-безпечні для шкіри.

 • МІКОСТОП . Активним компонентом виступає ундеціліновая кислота. Забезпечує повне знищення грибка і попереджає повторне зараження.Взуття обробляють всередині і зовні. Потім поміщають в пакет і залишають на добу. Можна застосовувати для дезінфекції дитячих речей. Спрей розпорошується усередині, після цього добре просушити. Через три дні обробку повторити. При цьому поміщати взуття в пакет немає необхідності.
 • Горостен . Чинить протимікробну, антибактеріальну та противірусну дію на клітинні мембрани шкіри. Не має запаху і кольору.
 • Дезавід . Застосовується для обробки взуття з будь-якого матеріалу, не залишає слідів.Без запаху і шкідливих випарів. Можна використовувати для будь-яких матеріалів. Створює середовище в якій розвиток грибка стає неможливим. Гіпоалергенний.
 • Біцін . Готується самостійно зі спеціальної водної основи і ампули з концентратом. Суміш зберігається близько 2-х тижнів. Це єдиний препарат, який можна наносити на вологе взуття і після використання одразу взувати її. Може використовуватися для обробки ніг, прекрасно бореться з неприємним запахом
 • Лайна .Застосовується для профілактики. Продається в ветаптеках. Для обробки використовують у вигляді розчину 0,5% або 0,8%. Через темного кольору не підходить для взуття світлих тонів. Для обробки слід змочити тампон в розчині, двічі протерти з зовнішньої і внутрішньої сторони і залишити на 15-30 хвилин (час вибирається залежно від концентрації). Потім промити і просушити взуття. Володіє миючими і дезодорують властивістю, не руйнує тканини.
 • Аламінол . Препарат слід розводити до 1% або 5% розчину.Розчин наливають у взуття і відразу виливають назад. Потім ретельно миють під проточною водою і просушують.
 • Оптімакс проф . При обробці використовують розчин препарату. Приготований розчин зберігається не більше двох тижнів. Для обробки застосовують 2 або 3%. Взуття повністю поміщають в розчин і залишають на 30 хв. Володіє хорошим миючим, дезінфікуючим і дезодорує властивістю. Не ушкоджує оброблювані поверхні.

Ультрафіолетові сушарки

Слід звернути увагу на спеціальні ультрафіолетові сушарки (лампа від грибка для взуття).Під впливом ультрафіолету знищується грибок та інші шкідливі організми. Часто застосовують лампи «Тімсон» і «Ксенелайт». Дуже прості в застосуванні Необхідно вставити в кожен носок і включити. Почекати 6-8 годин. Добре сушать взуття і видаляють неприємний запах. При виборі важливо не купити підробку. Це досить просто перевірити, піднісши будь-яку купюру до світіння. Абсолютно безпечні. Відмінне рішення для алергіків і людей з підвищеною чутливістю до препаратів

Додаткові народні засоби

Якщо обробка проводиться в профілактичних цілях, можна обійтися народними рецептами.

Нашатирний спирт. Володіє різким запахом, тому дезінфекцію необхідно проводити в добре провітрюваному приміщенні. Взуття обробляють всередині ватою, змоченою в нашатирі, поміщають в пакет і через день добре провітрюють.

За таким же принципом можна обробляти дьогтем (підходить для темних поверхонь), марганцем, йодом, настоянкою прополісу, борною кислотою. Для лікування застосовують соду, вона має прекрасний антисептичну дію. Щодня розпарюють ноги в міцно завареному кави.Можна зробити мазь з яйця. Настоюють добу в оцті, знімають утворилася пінку, додають вершкове масло.

Інвентар для дезінфекції в домашніх умовах

Перш ніж приступити до обробки взуття, необхідно підготуватися. Для дезінфекції в домашніх умовах потрібно придбати необхідний інвентар.

 1. Рукавички для рук і маска для обличчя. Деякі засоби мають дуже різкий запах, можуть бути сильно токсичними. Щоб не отримати опіків слизових і шкіри потрібно використовувати рукавички і маску.
 2. Вибрати підходяще засіб: хімраствор або протигрибковий засіб. Від вибору ліків залежить спосіб дезінфекції. Важливо пам’ятати, що хімічні розчини сильно токсичні, можуть пошкодити оброблювану поверхню. Після використання потрібно ретельно вивітрити взуття.
 3. Протигрибкові засоби хорошого ефекту досягають в комплексній терапії. Легко наносяться на оброблювану поверхню, не токсичні.
 4. Ватні диски. Їх змочують в розчині і поміщають всередині взуття.
 5. Пакети. Важливо підбирати пакети за розміром, щоб чоботи, боти повністю в них містилися і пакет можна було щільно закрити.

Порядок обробки взуття

Слід підготувати взуття. Її потрібно ретельно вимити з милом і висушити. Замшеве взуття очистити щіткою від забруднень. Шнурки та устілки обробляються окремо.

Розчинами

Дезінфекція розчинами проводиться наступним чином Засіб наносяться з зовнішньої і з внутрішньої сторони на суху і чисту взуття.Ватний диск змочують в розчині і поміщають всередині. Особлива увага приділяється області пальців і стоп. Після обробки слід упакувати в пакет і залишити в теплому місці на добу. Після цього виймають і добре просушують і провітрюють Бажано перевірити вплив обраного розчину на матеріал, обробивши непомітний ділянку.

При дезінфекції можна також використовувати спреї.

Слід зазначити, що обробка спреями має велику перевагу перед розчинами. Мають високу ефективність.Прості у використанні, немає необхідності в строгому дозуванні, можна використовувати для обробки взуття, особистих речей, шкіри стоп.

При регулярному використанні забезпечують повну ліквідацію спор грибка. Ліквідує сприятливу мікрофлору для розмноження, запобігають його повторне розмноження яскраво виражені антисептики для шкіри. Для повної ліквідації суперечка рекомендується проводити обробку 3-5 днів. При лікуванні здатні проникати в усі шари ороговілої шкіри, надовго там зберігаючись, тим самим забезпечуючи швидкий процес одужання.Класифікуються в залежності від типу збудника інфекції і від матеріалу оброблюваної взуття. При лікуванні слід застосовувати в комплексній терапії.

Для профілактики спрей наносять на устілки і внутрішню поверхню взуття 1-2 рази в тиждень. При обробці від грибка потрібно добре вимити взуття, вийняти устілку ретельно обробити всю внутрішню поверхню. Скласти в поліетиленовий пакет і залишити на дві доби

При запущених стадіях рекомендується застосовувати в складі комплексної терапії.

Необхідність одночасного лікування ніг і стопи

Важливо пам’ятати, що при зараженні необхідно одночасно проводити лікування всіх інфікованих ділянок шкіри стоп і ніг. Інакше це може призвести до повторного зараження мікозом.

Профілактичні заходи

Щоб уникнути зараження мікозом слід дотримуватися ряду елементарних правил.

 • дотримуватися особистої гігієни. Полягає в регулярному миття ніг у теплій воді з застосуванням антибактеріального мила;
 • ноги тримати в сухості і прохолоді, оскільки підвищена вологість і тепло є ідеальним середовищем для розмноження;
 • не ходити босоніж в громадських місцях;
 • правильно підбирати взуття.Бажано вибирати з натуральних матеріалів, відмовитися від примірки на босу ногу в магазині;
 • проводити регулярну дезінфекцію всіх чобіт, сандаль, черевиків;
 • застосування спеціальних препаратів, які не дадуть грибку проникнути на шкірні покриви.

Всі ці заходи в комплексі дозволять знизити ризик зараження мікозом до мінімуму.

Знезараження взуття при вагітності

При вагітності обробку слід проводити з обережністю.Для дезінфекції ретельно підбирати препарат. Препарат повинен володіти вираженим антигрибковим дією, антимікробну. Ліки повинні досягати потрібного ефекту за короткий термін. Всі препарати повинні бути безпечні як для жінки, так і для плода.

Можна виділити спрей термікон і біфосін. Термікон-безбарвна рідина зі специфічним запахом. Не допускає поширення інфекції. Тривалість лікування близько місяця. Біфосін має перевагу-він не потрапляє в загальний кровотік людини.

Призначити конкретні ліки повинен лікар. Самостійно не рекомендується застосовувати будь-який засіб. Це може негативно позначитися на стані жінки або зробити негативний вплив на плід. При дезінфекції речовина потрібно підбирати з урахуванням конкретного виду грибка.

Чим обробляти взуття від грибка у дітей?

Також часто виникає питання-чим обробляти взуття у дітей? Для дезінфекції краще спреї – вони більш безпечні. Наприклад, спрей МІКОСТОП, Горостен не мають кольору і запаху, гіпоаллергени.Також можна застосовувати спеціальні серветки. Серветки просочені протигрибковим засобом. Основна функція в запобіганні розмноження бактерій.

Перед застосуванням будь-якого засобу необхідно проконсультуватися з лікарем. Слід пам’ятати, що при мікозі необхідно проводити одночасне лікування всіх членів сім’ї. Крім того, разом з взуттям проводиться обробка всіх особистих речей, в тому числі постільної білизни і рушників.

Поєдинок з мікозів (грибком)

– Олександре Олександровичу, яку небезпеку становлять для нас гриби?
– Клінічна медична практика налічує близько 100 видів грибів, здатних вражати організм людини.Мікологи (фахівці з грибів) виділяють серед них як умовно патогенні, так і патогенні гриби – збудники глибоких мікозів, які можуть не тільки зовні впливати на клінічну картину захворювання, але і вражати внутрішні органи: м’язи, суглоби, кістки, серце, легені, головний мозок аж до смертельних випадків. Але, на щастя для нас, ці гриби населяють не Європу; набагато частіше вони зустрічаються в Південній Америці і в Африці. У нас вони тільки «привізні», і глибокі мікози, викликані ними, – це епізодичні, поодинокі випадки.А в наших широтах, зокрема в Санкт-Петербурзі, частіше зустрічаються збудники поверхневих мікозів, які вражають наше волосся, нігті і шкіру.

– Чи можна заразитися цими грибками, наприклад від собак?
– Так, саме мікроспорум каніс – це зоофільний грибок, який призводить до зараження людини, але передається він частіше за все не від собак, а від кішок. У дворових тварин захворювання можуть протікати не тільки явно, але і приховано, тому поставити діагноз може тільки ветеринар.Буває і так, що ми самі заносимо грибок до себе додому на брюках або черевиках, і ластящіеся до нас домашні улюбленці через наш одяг і взуття можуть бути інфіковані. Виходить, що ми, прийшовши з вулиці, можемо заразити наше домашнє тварина, а воно – нас. Ось чому так важливі періодичні огляди ветеринара.

– А які грибки вражають шкіру і нігті?
– Грибкова інфекція у дорослих – це найчастіше епідермофітія (її викликають грибки-епідермофітуми) або трихофітія. Ці грибки вражають як гладку шкіру, так і нігтьові пластинки.Захворювання стоп починаються малосимптомний: невелике лущення, почервоніння. Навіть свербіння може не бути, і цей прихований етап нерідко розтягується на місяці, а то й роки. Такі пацієнти дуже часто інфікують предмети в громадських місцях, навіть не підозрюючи про те, що вони – носії грибка. На жаль, до таких належить кожен третій-четвертий дорослий чоловік. Оглядаючи пацієнтів, я у багатьох на стопах виявляю ознаки грибкової інфекції, яка їх ніяк не турбує.

– З якої ж причини грибок на стопах раптом починає проявляти активність?
– По-перше, це падіння імунітету у всіх його проявах.Наприклад, наслідки розгорнутої вірусної інфекції (грипу, ГРВІ з ускладненнями), або вікові зміни в імунітеті – не випадково грибок частіше зустрічається у літніх людей.
По-друге, є провокуючі фактори, які діють ззовні. Грибок часто розвивається у спортсменів або у тих, хто з якихось причин довго перебуває в гумовому взутті, у людей з підвищеною пітливістю стоп. Відкриті басейни, спортмайданчики, фітнес-клуби та інші місця, де є загальні душові – все це місця поширення грибкової інфекції, в них легше заразитися.

– А чи можна заразитися від предметів у себе вдома?
– Так, звичайно. Зараз дуже зросла частка «сімейних» мікозів – коли в родині є літня людина з тривалим грибковим захворюванням. Джерело зараження – це стопи, міжпальцевих складки, нігтьові пластинки. Така людина розносить спори грибів, інфікує ними ванну, килимок у ванній, м’які меблі, загальні тапки – в результаті і інші члени цієї родини осеменяются спорами грибів. В якийсь момент всі вони заражаються, і при появі певного провокуючого фактора може розвинутися гостра спалах микоза.Наприклад, це може статися у людини, який прийшов з вулиці, промочив ноги. При довгому знаходженні в мокрому взутті роговий шар розпушується, надаючи грибку хороші умови для розвитку, і захворювання легко переходить в гостру форму.

– Деякі наші читачі бояться, що грибок може вражати внутрішні органи. А у пресі я зустрічав навіть грибкову теорію раку.
– Грибкова теорія раку – це просто міф. А в наших внутрішніх органах європейському грибку робити нічого: його їжа – це кератин, що виробляється клітинами епідермісу шкіри.Там, в роговому шарі шкіри, грибок знаходить собі прожиток, там же і розмножується, залишаючи суперечки. Потихеньку він переходить на нігтьові валики, підлазить під ніготь, вражає і нігтьові пластинки. Цей процес часом затягується на роки.
А за консультацією люди з грибковою інфекцією на стопах найчастіше звертаються при появі грибка на інших частинах тіла. Там грибок проявляє себе різко – сверблячкою, неприємними
відчуттями.

– Чому так відбувається?
– Зазвичай приходять зі скаргами на якісь гострі прояви.Ураження гладкої шкіри з тонким роговим шаром, особливо в шкірних складках, де з грибами виділяється піт, супроводжуються дуже неприємними відчуттями, в той час як латентний (сплячий) грибок на стопах зазвичай не викликає ніякого дискомфорту. Тому, оглядаючи пацієнта в області тулуба, де з’явилися червоні плями, лущення, виділення рідини – мокнутия, біль, я завжди обов’язково дивлюся і стопи. Звичайно, в деяких випадках винні чужі рушники або мочалки, але найчастіше пацієнт сам, маючи латентну форму грибка на стопах, своїми руками переніс її на інші ділянки тіла.

– Чим ще, окрім неприємних відчуттів, небезпечний грибок?
– Один з проявів грибкової інфекції – тріщини на шкірі. Вони виникають там, де шкіра, через грибка втратила еластичність, найбільше піддається тертю, тиску, наприклад між пальцями ніг Ці тріщини, як і інші ураження шкірних покривів грибком, є хорошими вхідними воротами для вторинної бактеріальної інфекції. А вона, як правило, протікає більш гостро – виникає запальний процес з мокнути, появою гнійних кірок або гнійничкових висипань.Пацієнт думає, що у нього грибок між пальцями, а насправді там – стрептокок або стафілокок, тобто є бактеріальним ускладненням грибкової інфекції.
А ще грибки – потужні алергени, до того ж підвищують чутливість організму до інших алергенів. При грибкових інфекціях дуже часто загострюються атопічний дерматит і бронхіальна астма, при ураженнях нігтьових пластинок несприятливо протікає цукровий діабет.

– Чи можлива якась профілактика грибкових захворювань?
– Звичайно.Існують сучасні препарати, що попереджають розвиток мікозів. Але особливо важливі заходи особистої гігієни. Уникайте контакту зі свідомо інфікованими людьми та потенційними носіями інфекції. Не можна ні в кого позичати кошти особистої гігієни і предмети особистого користування і давати іншим свої речі. Рушники, мочалки, манікюрні ножиці, тапочки у кожного повинні бути свої.
Не ходіть босоніж в лазні чи сауні, особливо по дерев’яним покриттям. На вологих дерев’яних, гумових, повстяних покриттях грибки можуть жити багато десятиліть.Досліджували взуття людини, який помер 10 років тому, і вона виявилася інфікованою.
По можливості не носите гумове взуття – в ній ноги сильно потіють, а вони завжди повинні бути сухими. Щодня мийте ноги, протирайте міжпальцевих складки, намастіть спеціальними кремами. У сауні, басейні треба використовувати різні протигрибкові присипки – вони є в аптеках. І при будь-якій підозрі звертайтеся до фахівця – самолікування шкідливо.

– Навіщо це потрібно?
– Цим методом вдається безболісно залізти в усі глибокі кишені, почистити всі глибокі зони нігтя з грибковими нашаруваннями і мало не в той же день приступити до ефективного зовнішньому лікуванню.Справа в тому, що 80% мікозів – це не поверхневі, а піднігтьові форми. Гриб заривається під ніготь, який не дає проникати туди лікарських препаратів. Прибравши цей дах над головою нашого ворога, ми можемо вже легко його ліками знешкодити. Важливо й те, що з нігтьової пластинки ми видаляємо головний осередок збудника, який пронизує ніготь, як грибниця, і тим самим знімаємо алергічну або інфекційну навантаження. А ніготь потім відростає, тому що така процедура його не травмує.

– І все-таки, чи можна вилікувати мікоз?
– Сьогодні грибкові захворювання добре лікуються. Інше питання – про терміни. Якщо пацієнт не звертався за допомогою протягом багатьох років, або десятків років, якщо прийшов уже в похилому віці, коли багато препаратів через наявність супутніх патологій йому протипоказані, то мова піде про підтримай

Скільки живе грибок. Тривалість життя спор грибка

Тривалість життя спор грибка поза організмом людини практично не обмежена.

Вони знаходяться в стані стагнації до тих пір, поки не потраплять в підходящі для розвитку умови. Після поразки ділянок тіла людини або тварини вони можуть паразитувати роками, поки не буде застосовано відповідне лікування.

На те, скільки живе грибок, може вплинути тільки людина. Це стосується і його власних захворювань, і хвороб домашніх тварин, впоратися з якими вони самі не зможуть.

Як відбувається зараження

Потенційно заразитися грибком може кожен, так як вони мирно співіснують з людьми повсюдно: в організмі та навколишньому середовищу.Спори витають в повітрі, переносяться на взуття, верхнього одягу, предметах побуту.

Читайте також

Скільки живуть бактерії?

»

Існує думка, що найчастіше зараження відбувається в басейні, лазні. Це вірно лише частково. Дійсно, в цих місцях шкіра оголена, розпарені, заражені частинки легко злущуються і залишаються на шкірі здорової людини. Але також це може статися в будь-якому місці. Наприклад, при торканні дверної ручки. Ключовим моментом при зараженні є загальний стан організму.Якщо він ослаблений хронічними або гострими захворюваннями, тривалим прийомом лікарських препаратів, то не може протистояти натиску грибка і здається.

Можна виділити групи ризику. Це люди, у яких є:

 1. Плоскостопість.
 2. Часті травми від неакуратне манікюру і педикюру. Зверніть увагу: на те, скільки живе грибок, впливає і часте обрізання кутикули. Через ці ділянки грибку дуже легко проникнути всередину.
 3. Натоптиші – прекрасний ґрунт для життя грибка.
 4. гіпертеріоза – надмірне виділення поту, або, навпаки, сухість.
 5. Спеціальна формений взуття, яку щодня одягають, наприклад, на тренування або роботу.
 6. Хронічні захворювання, так як вони послаблюють імунітет.

Грибок прекрасно почуває себе на ділянках тіла, тому що харчується тканинами шкіри, нігтів. Відповідно, він поширюється по нігтях рук, ніг або будь-якої частини тіла. Вид він може приймати різний: пухирців, гнійників, кілець, тому діагностику може провести тільки лікар на основі аналізу.

Як вплинути на те, скільки живе грибок

Безумовно, людина зацікавлена ​​якомога швидше позбавити себе або домашніх тварин від грибка. Це можна зробити тільки за допомогою своєчасної діагностики та правильного лікування, яке призначить лікар. Швидко перемогти не вийде, особливо якщо поразка значне. Після початку лікування грибка на нігтях пройде не менше 6-8 місяців, поки відросте нова пластина. Приблизно стільки ж будуть відновлюватися інші ділянки тіла.

Примітно, що людям, які страждають деякими захворюваннями, протипоказані препарати від грибка. Їм залишається тільки підтримувати задовільний стан шкіри і не допускати поширення хвороби.

Оцініть статтю:

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1

Повідомити другу:

Скільки живе грибок нігтів у зовнішньому середовищі

Грибок нігтів і інкубаційний період

Поразка грибком нігтьової пластини (оніхомікоз) характеризується неприємними симптомами і естетичним дефектом.Інкубаційний період цієї інфекційної патології триває від 7-ми днів до 4-х місяців, після чого з’являються специфічні прояви захворювання. Важливо швидше звернути увагу на зміни, що відбуваються і почати лікування, оскільки грибок здатний знищити ніготь, після чого поширитися на сусідні тканини.

Шляхи зараження, фактори ризику, причини

Онихомикоз вражає більше 20% людей різного віку і статі щороку.

Грибок нігтів поширене захворювання, оскільки існує безліч способів їм заразитися як в громадських місцях, так і у власному будинку.Інфекція потрапляє в організм через мікропошкодження епідермісу, але це не завжди призводить до розвитку захворювання. Для активного розмноження грибка йому необхідні сприятливі умови. Основні фактори, що сприяють зараженню, вказані в таблиці.

 • лазні, сауни, басейни;
 • манікюрні кабінети;
 • спортивні центри;
 • косметичні салони;
 • фітнес-студії;
 • душі і ванні готелів, пляжі.
 • носіння чужої одягу або взуття;
 • ходіння босоніж в громадських місцях з підвищеною вологістю;
 • використання чужих предметів особистої гігієни;
 • відсутність контролю стану стоп.
 • надмірна пітливість;
 • надмірна вага;
 • спадковий фактор.
 • антибіотики;
 • гормональні препарати.
 • екземи, дерматити;
 • цукровий діабет;
 • порушення обміну речовин;
 • ендокринні захворювання;
 • аномалії судин;
 • травми нігтів;
 • авітаміноз, анемія;
 • бактеріальні шкірні інфекції;
 • порушення периферичного кровотоку.
 • використання синтетичних шкарпеток;
 • зловживання алкоголем;
 • носіння вузького, незручного, неякісного взуття;
 • куріння.

Причини, групи ризику

Причини, що сприяють швидкому розмноженню збудника в інкубаційний період:

 • велика життєздатність грибка;
 • лужна мікросередовище шкірних покривів рук і ніг;
 • тепла температура;
 • вологе середовище.

Працівники сільського господарства піддаються грибкові частіше за інших.

Певні категорії людей входять в підвищену групу ризику зараження грибковими інфекціями:

 • працівники сільського господарства;
 • люди з сильно низьким імунітетом;
 • спортсмени;
 • люди старшого віку;
 • ВІЛ-інфіковані;
 • люди, котрі піддаються постійному стресу і перевтоми.

Повернутися до списку

Скільки відбувається інкубація?

Інкубаційний період – проміжок часу від попадання грибкової інфекції в організм до появи перших симптомів.Це суто індивідуальний процес. Він може тривати від тижня до декількох місяців і залежить від різновиду інфекції, індивідуальних особливостей організму, а також зовнішніх факторів. На тривалість інкубаційного періоду і подальший розвиток захворювання в першу чергу впливають:

 • тип збудника;
 • образ життя, харчування;
 • дотримання правил особистої гігієни;
 • шкідливі звички;
 • схильність до захворювання;
 • емоційний стан;
 • імунна система людини;
 • фізична активність.

Інкубаційний період грибка на нігтях триває значно довше, ніж при розвитку аналогічного захворювання на стопах, і в середньому становить 2-4 тижні, а повне ураження нігтя відбувається через 5-9 місяців.

Перші ознаки грибка нігтів після закінчення інкубаційного періоду

Симптоми захворювання залежать від різних причин. В першу чергу на це впливає тип збудника і ступінь вираженості захворювання. Як правило, на початковій стадії розвитку патології на ураженій нігтьової пластини з’являються невеликі плями або смужки, які виникають по краях або в середині нігтя.При подальшому прогресуванні хвороби уражену ділянку стає значно більше, спостерігається потовщення і деформація нігтьової платини. Грибок поширюється на прилеглі тканини, спостерігається запальний процес.

Розвиток грибка нігтів на руках і на ногах провокує в основному дріжджові гриби різноманітних типів, але іноді зустрічаються і цвілеві. Найбільш часто захворювання викликають такі гриби:

Основні симптоми грибка нігтів проявляються у вигляді неприємних відчуттів і зміни нігтьової пластини:

 • свербіж, больові відчуття;
 • зміна кольору;
 • ламкість;
 • нагноєння;
 • лущення;
 • деформація;
 • потовщення;
 • поява плесневоподобних плям;
 • дистрофія;
 • кератоз;
 • відторгнення.

У занедбаній стадії спостерігається наступні ускладнення:

 • Поразка бактеріями прилеглих тканин і шкірних покривів.
 • Хронічні патології кровоносної системи.
 • Приєднання інших інфекцій.
 • Запалення слизових оболонок.

Повернутися до списку

Лікування і профілактика

При виявленні симптомів, схожих на прояв грибкової інфекції, слід негайно звернутися до лікаря.Подібним чином часто виявляються зовсім інші захворювання. Правильно їх диференціювати і призначити адекватне лікування зможе тільки досвідчений лікар. Самолікування може призвести до в кращому випадку запущені хвороби, в гіршому – виникненням ускладнень. Для боротьби з грибком в основному призначаються антисептичні, антибактеріальні і противомікозні кошти місцевого дії. Кращою профілактикою є дотримання правил особистої гігієни і відмова від шкідливих звичок.

Скільки триває інкубаційний період при грибку?

Грибкова інфекція нігтів – це типова заразна хвороба, яка має інкубаційний період, початковий етап і стадію активних проявів.Найголовніше в лікуванні мікозу стопи і нігтів – застати недугу на ранній стадії і відразу ж звернутися до лікаря, щоб терміново почати лікування. Для цього дуже важливо знати фактори ризику зараження і терміни інкубаційного періоду. Це дозволить відразу розпізнати перші симптоми і не сплутати грибкову інфекцію ніг з іншими захворюваннями.

Де можна заразитися грибком на ногах?

Час інкубаційного періоду хвороби – це найважливіша інформація, яку повинен знати і лікар, і пацієнт.При грибку на ногах це дозволить зрозуміти, коли відбулося зараження, щоб в майбутньому виключити ці фактори з життя хворого і запобігти грибковий рецидив.

Ногтевой грибок – дуже примхливий і вимогливий мікроорганізм. Щоб комфортно жити і розмножуватися, йому потрібна тепле і вологе середовище: залитий водою підлогу басейну, спітнілі ноги, промокла взуття. Якщо збудник виявляється на шкірі ніг при таких комфортних умовах, то через мікротріщини миттєво потрапляє всередину і починає свою руйнівну роботу.З цього моменту і починається відлік інкубаційного періоду при грибку нігтів.

Заразитися мікозом стопи і онихомикозом (нігтьової інфекцією) можна в наступних ситуаціях:

 • якщо ходити босоніж в загальній душовій басейну або тренажерного залу, сауни;
 • під час примірки взуття в магазині без шкарпеток;
 • якщо надіти в гостях чужі капці, заражені грибком;
 • на громадському пляжі;
 • будинки, якщо хтось із близьких уже хворий грибком ніг;
 • в педикюрном кабінеті, якщо інструменти для обробки нігтів погано простерилізовані.

Від чого залежить тривалість інкубаційного періоду?

Грибок нігтів на ногах – проблема дуже індивідуальна: у кожного конкретного пацієнта симптоми захворювання проявляються по-своєму. З інкубаційним періодом ситуація схожа: скільки триває прихований етап хвороби, передбачити складно. Залежить це від кількох факторів:

Якщо людина доглядає за нігтями і шкірою ніг, регулярно сушить взуття і дотримується всіх правил особистої гігієни, інкубаційний період триватиме довше.Якщо ж заразився спочатку входить в групу ризику по зараженню мікозом і онихомикозом, перші симптоми на ногах можуть з’явитися вже через 2-3 тижні.

 1. Загальний стан організму.

Міцний імунітет – це головний бар’єр на шляху грибків-паразитів. Ви займаєтеся спортом, правильно харчуєтеся, висипаєтеся і бережете свої нерви? Тоді грибок стопи, навіть опинившись на шкірі, далі не пройде. А якщо імунітет ослаблений, то перші ознаки грибка ніг почнуться вже через пару тижнів.

Терміни інкубаційного періоду при грибку на шкірі і нігтях багато в чому визначаються типом самого грибка-паразита. Так, звичайно швидше за все проявляється пліснявий грибок, хоча і тут симптоми захворювання дуже індивідуальні.

Найменше триває інкубаційний період при мікозі стопи: перші ознаки захворювання шкіри проявляються вже через 1-4 тижні. На нігтях інфекція розвивається довше: видимі симптоми виникають через 2-3 тижні після зараження. В окремих випадках збудник може вичікувати кілька місяців, перш ніж заявити про себе.

Як розпізнати грибок стопи?

Скільки триває прихований період грибкового захворювання стопи, однозначно сказати важко. У більшості людей час від проникнення збудника під шкіру до перших ознак – це 1-2 тижні. Але якщо імунітет ослаблений або людина вже в похилому віці, терміни можуть скоротитися до 3-5 днів.

Спочатку мікоз стопи виглядає досить безневинно, і людина не завжди може здогадатися, що це небезпечна інфекція. Первинні ознаки захворювання – це невелике свербіння, почервоніння шкіри, незначний набряк стопи, огрубіння шкіри на п’ятах.Тобто класичні симптоми, які виникають при втоми ніг або недостатньому догляді за стопами.

Через невеликий час інфекція ніг заявляє про себе більш голосно:

 • на ногах виникають червоні плями, які сверблять і поступово розростаються;
 • на шкірі (п’яти, зона між пальцями) з’являються тріщинки;
 • між пальцями на ногах підхоплюються бульбашки, які потім лопаються;
 • в області нігтів або в самих стопах відчувається дискомфорт і больові відчуття.

На більш пізніх стадіях інфекція з шкіри ніг вже переходить безпосередньо на нігті.

Перші прояви грибка нігтів

Вчасно розпізнати грибкову інфекцію нігтів на ногах набагато важче, ніж поразка стопи. У цього захворювання терміни інкубаційного періоду помітно довше. Скільки часу збудник буде освоюватися і завойовувати простір, залежить тільки від самого пацієнта: способу життя і імунітету.

Перші прояви нігтьового грибка зазвичай починаються через 2-4 тижні, але іноді людина до півроку може не підозрювати, що на його ногах оселився оніхомікоз. Крім того, навіть якщо прихований період захворювання вже закінчився і почався активний етап, розпізнати інфекцію часто досить важко. Адже симптоми оніхомікозу можуть бути дуже непомітними, і невідомо, скільки часу пройде, поки людина помітить, що з його нігтями щось не так.

Якщо ви належите до групи ризику зараження грибком ніг (займаєтеся спортом, любите сауну і лазню, влітку ходите на громадські пляжі), обов’язково запам’ятайте основні симптоми захворювання. На першому етапі грибкова інфекція виглядає так:

 • нігті змінюють колір з блідо-рожевого на каламутний і жовтуватий;
 • на нігтьової платівці з’являються світлі плями, які поступово розростаються;
 • на нігтях з’являються цятки, борозенки, нерівності;
 • ніготь повністю або частково відходить від нігтьового ложа;
 • нігтьова пластинка потовщується, кришиться або розшаровується;
 • на нігті може з’явитися чорне або темно-зелена пляма;
 • околоногтевой валик запалюється і болить.

Профілактика грибка нігтів

Профілактика грибкових захворювань на ногах повинна бути обов’язковою частиною життя кожної людини. Адже ризик заразитися однаково високий і для пенсіонера з ослабленим імунітетом, і для здорової людини, який не вилазить з тренажерного залу і басейну.

Основні заходи профілактики мікозу стоп і оніхомікозу – це:

 1. Завжди надягати особисті шльопанці в сауні, лазні, тренажерному залі та басейні, в тому числі в душових.
 2. У магазині завжди приміряти взуття на бавовняну шкарпетку.
 3. Щоразу після прогулянки ретельно висушувати взуття.
 4. Щодня прати шкарпетки, колготки та іншу «одяг для ніг».
 5. Регулярно обробляти взуття засобами проти грибкових захворювань. підійдуть як спеціальні спреї ( «МІКОСТОП»), так і аптечні антисептики (хлоргексидин).

Також регулярно оглядайте свої ноги: якщо ніготь виглядає незвично, став товщі або почав розшаровуватися, на ньому з’явилися якісь плями, відразу ж вирушайте до дерматолога.Підозрілі симптоми на шкірі теж повинні насторожити: тріщинки, лущення і бульбашки – явні сигнали микоза.

Пам’ятайте: від того, наскільки рано ви почнете лікування грибкової інфекції, залежить і те, скільки часу це лікування триватиме. А також ваші фінансові витрати на нього.

Грибок нігтів, чого ж він найбільше боїться?

Оніхомікоз – це поширене захворювання, яке діагностується дерматологами. Спори грибка – це вкрай живучі організми, які активно розмножуються при високій вологості.Оптимальне середовище проживання даної інфекції – ноги.

Справа в тому, що нижні кінцівки часто потіють у взутті, до того ж патологічного процесу сприяє температура тіла людини. Особливо часто грибковою інфекцією страждають люди, які відвідують сауни, басейни, спортзали – грибку потрібна тепла і волога середу, і саме тому їм можна заразитися в подібних місцях громадського користування.

Кисле середовище

Кисле середовище – це агресивне середовище для грибкової інфекції.Ідеальним середовищем для грибка є нейтральна кислотно-лужна, а в кислому середовищі їх розмноження неможливо, отже, інфекція гине. Народні цілителі, знаючи про це успішно лікують грибок засобами, в основі яких лежить борна кислота, саліцилова кислота або оцет. Аплікації з цими засобами знищують шкідливі суперечки і усувають ороговілі тканини.

Якщо грибок нігтів тільки з’явився, використовуючи кислоту можна домогтися зупинення розповсюдження інфекції по всій нігтьової пластини, а також не дозволити проникнути патогенної флори вглиб тканин.Однак, якщо більше половини нігтя вже захоплено грибком, тільки кислотою впоратися з ним не вийде, але все одно, обробка кислотою буде хорошим доповненням до медикаментозним засобам.

Грибок нігтів – інфекція, з якою складно боротися, тому що живучі мікроорганізми дуже швидко поширюються не тільки на інші ділянки тіла, але і можуть передаватися від людини до людини. Дуже важливо виліковувати недуга до кінця, оскільки, якщо на нігтях або під нігтями залишиться незначна частина інфекції, колонія грибів дуже скоро відродиться знову.

Антисептики та дезінфікуючі засоби

Антисептики – це група препаратів, яка знищує бактеріальну і грибкову мікрофлору на поверхні шкіри. Антисептики і дезинфікуючі засоби створюють несприятливі умови для життєдіяльності грибка.

Найдешевше засіб для боротьби з грибком – йод. Він має протизапальну, антисептичну і фунгіцидну ефектом.

Популярним антисептиком, який використовують для лікування грибкової інфекції є Хлоргексидин.Цей препарат використовується для лікування багатьох інфекцій, тому що володіє сильним знезаражувальним ефектом. Важливо пам’ятати, що для обробки нігтя можна використовувати мінімальну концентрацію розчину – 0,05%.

1% розчин хлоргексидину можна використовувати тільки для обробки внутрішньої поверхні взуття.

Комі того, дезінфекція взуття людини хворого грибком, може здійснюватися наступними засобами:

 • Мірамістин – бореться і грибком на клітинному рівні;
 • МІКОСТОП – знищує будь-яку інфекцію, яка може викликати оніхомікоз;
 • Деавід – знищує різні види грибкової інфекції, включаючи цвілеві гриби;
 • Біцін – знищує колонії грибків і суперечки;
 • перекис водню.

Існують також антисептичні вологі серветки, які в більшості випадків використовують з метою профілактики в разі, коли доводиться користуватися громадської взуттям, яку видають в лазнях і соляріях.

Ультрафіолетові прилади успішно борються не тільки з грибкової, але і з іншими видами інфекцій. Ліквідувати інфекцію всередині взуття і знищити все спори грибка можна приладами Тімсон або Ксенелайт.

Якої температури боїться грибок?

Грибок гине при високих температурах.Патогенна флора в умовах підвищених температур спочатку знижує свою активність, а потім гине.

Грибкова інфекція гине через 15 хвилин при температурі 75 ºС і вище.

Для того щоб повністю зруйнувати міцелій грибка необхідно обробити взуття та особисті речі хворого мильним розчином, нагрітим до 75 ºС. У цьому розчині речі потрібно тримати 15 хвилин.

При більш високій температурі, скажімо, при 90 ºС, обробка скорочується до 10 хвилин, а якщо речі прокип’ятити, вистачить 5 хвилин обробки.

Деякі фахівці радять використовувати для знищення грибкової інфекції гарячі (60 ° С) ножні ванни, однак, тримати ноги в такій гарячій воді протягом 15 хвилин зможе не кожен.

Крім того, вода буде остигати, тому необхідно буде постійно підливати окріп, щоб температура води не падала нижче 60 ºС. Що стосується низьких температур, то грибків вони не страшні, навіть після тривалого заморожування, розмноження і розвиток грибкової інфекції триватиме.

Особисті речі необхідно обробляти весь час, поки триває лікування, в іншому випадку ефективності від терапії не буде – суперечки з речей і взуття будуть викликати рецидиви.

Дотримання правил гігієни

Рекомендації для людей, які заражені грибковою інфекцією, і для тих, хто хоче уберегтися від неї:

 • носити потрібно тільки своє взуття;
 • в громадських місцях (пляжі, басейни, сауни) необхідно перебувати в гумовому взутті, яку після використання необхідно ретельно промивати і сушити;
 • педикюр рекомендується робити тільки в перевірених салонах або приноситься свої інструменти;
 • необхідно уникати носіння тісного взуття – це призводить до запітніння ніг;
 • після душу потрібно добре витирати ноги, особливо місця між пальцями і при необхідності використовувати антімікоідние кошти;
 • при наявності грибка, будинки потрібно носити закриті тапочки і двічі в день обробляти ноги мазями проти грибка;
 • прати речі хворого потрібно окремо, крім того, складати їх потрібно подалі, щоб інфекція не потрапила на одяг інших членів сім’ї;
 • після того як хворий прийме душ, ванну необхідно обробити дезінфікуючими засобами, при цьому обов’язково використовувати гумові рукавички;
 • рекомендується частіше провітрювати приміщення, і раз у два дні проводити вологе прибирання;
 • після остаточного одужання хворого – тапочки, мочалки і шкарпетки необхідно викинути або продезінфікувати хлоргексидину.

Такі запобіжні заходи будуть перешкоджати зараженню грибковою інфекцією, а при її наявності зупиняти її розмноження.

Народні засоби

Існує велика кількість народних засобів, які активно борються з грибковою інфекцією:

Засоби народної медицини в якості основного методу лікування ефективні тільки на початкових стадіях захворювання.

Медикаментозні засоби

Лікування грибкової інфекції має бути комплексним, навіть застарілий грибок можна вилікувати за допомогою антімікоідних засобів, кремів, лаку і лазера.

Список препаратів, які застосовуються для усунення грибкової інфекції:

Лікувальні лаки проти грибка – ефективний засіб, при їх використанні необхідно дотримуватися наступних правил:

 • пилкою видалити нігтьову пластину, яка омертвіла і відшарувалася;
 • знежирити ніготь, використовуючи спирт;
 • лопаткою взяти лак і покрити уражені ділянки;
 • залишити на 10 хвилин для висихання.

Лікування лаками проводиться тривало – до півроку, причому перерв бути не повинно.Найпопулярнішими є:

Мазі і креми містять в своєму складі тербинафин – речовина, яка активно усунуть патогенну грибкову флору. Одночасно з мазями рекомендується приймати системні протизапальні засоби, які будуть знижувати ризик ускладнення мікозів.

Чітко дотримуйтесь терміни застосування мазей, які встановлює фахівець.

Перед використанням мазей ноги рекомендується підготувати:

 • розпарити в розчині з мила і солі протягом 15 хвилин.На три літри води потрібно столова ложка солі і 50 гр господарського мила;
 • підрізати і підпиляти ороговілу частина нігтьової пластини;
 • наносити мазь.

Використання таблетованих форм антімікоідних препаратів має ряд протипоказань:

 • ниркові і печінкові патології;
 • вагітність і лактація;
 • алергічні реакції і підвищена чутливість до діючої речовини препарату.

При виникненні алергічних реакцій необхідно звернутися до лікаря, щоб той замінив використовуваний препарат.

Додаткова інформація

Деякі пацієнти позитивно відгукуються про використання таких агресивних засобів як Доместос або Білизна. Цими коштами потрібно користуватися дуже обережно, так як їх хімічний склад може викликати опік шкіри або спровокувати алергію. Щоб уникнути пошкодження шкіри, її рекомендується змащувати жирним кремом, а сам засіб (в буквальному сенсі крапля) наноситься строго на уражену нігтьову пластину.

Ще одним нетрадиційним засобом для лікування грибкової інфекції є кава.Потрібно зварити міцну каву і парити в ньому ноги. Такий засіб не тільки негативно впливає на грибок, а й знімає больові відчуття в ступнях. Обробка тричі на день соком мандарина або апельсина (свіжовичавленого) теж дає непогані результати.

Лікування грибка на нігтях – тривалий і складний, в запущених випадках рекомендується спочатку лікувати всі захворювання, які спровокував грибок, і тільки потім приступати до ліквідації основного вогнища інфекції.

Джерела: http://etogribok.ru/nogtej/drugoe/inkubatsionnyj-period-gribka.html, http://gribokoff.ru/gribok-nogtej/skolko-dlitsya-inkubacionnyj-period-pri-gribke.html, http : //ngribok.ru/o-gribke-nogtej/chego-boitsya.html

Скільки живуть спори грибка нігтів

Грибок нігтів на ногах

НАШІ ЧИТАЧІ РЕКОМЕНДУЮТЬ!

Для лікування грибка нігтів наші читачі успішно використовують Tinedol. Бачачи, таку популярність цього засобу ми вирішили запропонувати його і вашій увазі.
Детальніше тут …

Грибок на нігтях ніг (або оніхомікоз) – неприємне захворювання, але на жаль, досить поширене. Головним чином ця проблема стосується прекрасної половини людства, оскільки зовнішня сторона нігтя волею-неволею привертає увагу, особливо в літню пору.

Причини нігтьового грибка на ногах

Основні причини грибка нігтів на ногах відомі добре всім, але більшість впевнені, що ця неприємність їх мине. Правда, тільки до моменту зараження.Що трапляється набагато частіше, ніж ми думаємо. Існує кілька причин появи грибка нігтів на ногах. До основних з них слід відносити так звані спори грибків, які у великій кількості знаходяться в місцях з високим ризиком передачі інфекції: на пляжах, в басейнах, саунах і душах. Зараження може відбутися при спільному використанні рушників, тапочок або мочалок. Ще однією з причин появи онихомикоза є пошкодження нігтьового шару. У разі якщо пластина нещільно прилягає до шкіри, в її порожнину легко проникають мікроби і починають активно розмножуватися.Як правило, грибок спочатку поширюється на шкірі, після чого вражає і сам ніготь. Зараження грибком також може бути пов’язано з надмірною пітливістю ніг (навіть носіння неякісного взуття може тому сприяти), загальною слабкістю імунітету, недостатньою або навпаки, надмірної гігієною ніг.

Ознаки грибка нігтів на ногах

Очевидні ознаки проявляються практично відразу – захворювання можна нескладно запідозрити навіть на самих ранніх стадіях. Спочатку нігтьова поверхню послаблюється, з’являються дрібні тріщини.Потім пластина поступово огрубевает і потовщується. Колір змінюється, утворюються плями або смуги жовтуватого кольору, від нігтів виходить неприємний запах. Поверхня поступово руйнується і кришиться. Якщо вчасно не вжити заходів по боротьбі з грибком, він поступово добереться і до нігтів рук. Причому в першу чергу ураження торкнеться великих пальців, а потім інших. Грибок активно розвивається в організмі, поступово послаблюючи імунітет і тим самим збільшуючи ризик появи алергії і хронічних захворювань.На останніх стадіях хвороби грибок вражає внутрішні органи, і варто зауважити, що любителі гризти нігті потрапляють в зону ризик

.