Ногти

У грудничка врослий ніготь на нозі: ознаки, причини, лікування в домашніх умовах

Вросший ніготь у грудничка: причини і дії

Тваринам природні умови допомагають сточувати кігті, тому рідко хто із звірів страждає проблемою врослого нігтя. Людині теж доступні всілякі способи догляду за нігтями. Однак корисно знати, як правильно ними користуватися. Немовлята теж не є винятком в хвороби врослого нігтя. Тому батькам важливо правильно доглядати за малюком, вчасно визначати, коли у дитини виникають хворобливі відчуття через врослого нігтя.

Причини появи хвороби

Вросший ніготь – явище, коли кінчик нігтики врізається в шкіру пальця. Найчастіше дана проблема зустрічається на ногах. І не завжди в цьому винні батьки, хоча найчастіше саме неправильний батьківський догляд стає причиною врослого нігтики. Розглянемо основні причини цієї недуги.

 1. Надто тісний взуття і тугі шкарпетки.
 2. Неправильне підстригання нагідок немовляти;
 3. Обрізання нагідок невідповідним видом ножиць, травмування нігтьової пластини;
 4. Спадковість.Патологія врослого нігтя може передаватися у спадок;
 5. Захворювання нігтьової пластини, від яких порушується правильний ріст нігтики. Він починає рости горизонтально, що призводить до врізання кінчиків нігтів в нігтьової валик. Причини захворювання: різні інфекції, авітаміноз, порушення хімічного складу пластини.

Батьки або занадто довго не зрізають нігті дитині, через що його довгий ніготь може зачепитися за тканину або що-небудь інше, довга частина обламається, а кінчики нігтики почнуть врізатися в шкірку, якщо їх вчасно не обрізати.Також негативно позначається і надмірне підрізання нігтів до кореня. Ноготочек необхідно підстригати, щоб залишалася трохи білої частини на краю нігтя, і обов’язково необхідно підпилювати кінці нагідок, щоб вони стали негострими . Кінчики нігтьових, що не підпиляли, можуть привести новонародженого до пошкоджень самого себе і оточуючих.

Симптоми захворювання

Як правило, помітити вросла ноготочек на руці простіше, ніж на ногах дитини. Але є така поведінка новонароджених, яке змусить турботливу матусю оглянути дитя, щоб визначити, чому той вередує.Основними симптомами даної хвороби у немовляти є примхливість, спроба крихти стягнути з хворої ніжки шкарпетка, часто тримається руками за ніжку з пошкодженим нігтиком, навіть при несильному торканні до хворого пальчику малюк починає плакати. Всі перераховані симптоми – це привід оглянути крихту на наявність врослого нігтя.

Способи лікування врослого нігтя

Якщо утворився врослий ніготь у грудничка, то потрібно боротися, щоб вилікувати своє чадо. Існує кілька способів лікування даного захворювання.Однак все залежить від стадії розвитку хвороби. Існує 3 стадії розвитку захворювання:

 1. Біль, невелика набряклість нігтьового валика, дискомфорт при тиску;
 2. Явна почервоніння і припухлість нігтьового валика, виділення гною;
 3. Прогресування запалення, розкладання м’яких тканин.

На першій стадії хвороби батьки можуть самостійно допомогти новонародженій дитині . Це можливо здійснити за допомогою народних засобів, які будуть сприяти зміні вектора зростання нігтики на правильний:

 • розпарити хвору ногу (руку) малюка у воді температурою 40%.У воду для дезінфекції нігтьові можна додати трохи харчової соди або сіль;
 • після ванночок бажано прикласти до хворого пальця лист алое, можна примотати його бинтом на деякий час. Масло, мед бажано не використовувати для лікування, так як ці продукти є прекрасним середовищем для розвитку мікроорганізмів, що може тільки посилити захворювання;
 • масло чайного дерева прекрасно зніме роздратування на пальчику, продезинфікує місце врослого нігтя. Обробляти необхідно 3-4 рази в день, не замотуючи пальця.Нехай він буде відкритим, поки масло не вбереться;
 • якщо представляється можливим, то необхідно спробувати акуратно видалити осколок, дратівливий навколонігтьові тканини, не торкаючись до вільного краю нігтя. Відразу зрізати нігті разом з вростом не рекомендується, так як від цього новонародженому може стати ще гірше;
 • після парових ванночок новонародженому під куточок нігтики можна покласти стерильну ватку. Таким чином тиск на нігтьової валик зменшиться. Підкладку треба міняти щодня, обробляти шкіру навколо нігтики.Найкраще використовувати одновідсотковий розчин хлорофіліпту. На палець одягається фіксує пов’язка;
 • приблизно через 5-10 днів виправлення нігтя може закінчитися, а сам ноготочек здасться над м’якими тканинами. При цьому зрізати його треба строго горизонтально, щоб кінчики нігтики залишалися зовні.

Якщо ж у новонародженого спостерігаються друга або третя стадії захворювання, батькам необхідно звернутися до фахівця для того, щоб надати дитині правильну допомогу .

Профілактика захворювання

Для того, щоб новонародженому не довелося страждати від проблеми врослого нігтики, мамі і татові необхідно піклуватися про своєчасному і правильному зрізанні нігтьової пластини малюка. Кожному дбайливому батькові, перш ніж підстригати нігтьові малюкові, необхідно знати як правильно їх підстригти. Існують кілька порад про те, як підстригати нігтики новонародженому:

 • для початку необхідно придбати м’які дитячі ножиці із закругленими краями.Даний вид ножнічек попередить можливі пошкодження при процедурі состріганіе нігтів малюка;
 • в перші тижні нігтики у малюка настільки тонкі, що можуть самі обламатися без стороннього втручання. Після, коли нігтьова пластина трохи затвердіє, новонародженому потрібна буде допомога батьків;
 • підстригти ноготочки на ногах малюкові бажано одним рухом, під прямим кутом не закругляя кінчиків. На руках можна трохи округляти кінці нагідок;
 • підстригати нігтики необхідно в міру їх відростання.На руках – не рідше одного разу в 5-7 днів, на ногах – не рідше разу на 10 днів;

Для запобігання захворювання врослих нігтів батькам необхідно правильно і своєчасно підстригати нігтики своєму малюку . А в разі виникнення захворювання на більш пізніх стадіях – звернутися до фахівця.

Лікування врослого нігтя у новонародженого

Вросший ніготь на нозі за статистикою з’являється у кожного третього дорослого жителя планети, і з роками цифри не міняються.Причин для цієї патології досить, але в більшості випадків людина сама собі створює проблему. Зовсім інша справа – маленькі дітки і тим більше новонароджені, у яких з’являється ця проблема. Тут не спишеш на спосіб життя і догляд за нігтями – адже врослий ніготь у новонароджених з’являється буквально на 1 місяці життя.

Зміст статті

Причини і симптоми

На відміну від дорослих і дітей старшого віку вросла нігтьова пластина у немовляти може з’явитися не тільки на великому пальчику ноги, але і на будь-якому іншому.При цьому околоногтевой валик в місці вростання нігтя опухає і червоніє, тобто при вростання відразу проявляються ознаки запалення.

На відміну від дорослих, коли причиною вросла нігтьової пластини може стати незручне взуття або грибкові захворювання, у немовлят ці причини відпадають самі по собі. Це і зрозуміло, грибком заразитися дитина може, але лише дріжджовим (під час проходження родових шляхів). А причиною виникнення грибкових захворювань нігтя є інші, більш агресивні види грибка.Взуття також не може стати причиною, так як дитина зовсім маленький і ходити не може.

Але тоді які є причини для того, що врослий ніготь у немовляти з’являється після народження? Відповідь очевидна – це генетична схильність або патологія природженого характеру. Доведено, що ризик вростання нігтів навіть у дорослих різко зростає, якщо в роду у когось з родичів була така ж патологія. Але, крім цього, є й інші причини, які також не можна заперечувати.

Причини

 • Спадковість і генетичний фактор.
 • Вроджені аномалії будови нігтьової пластинки.
 • Тонкість нігтів у новонароджених і їх підвищена ламкість.
 • Вростання гострих уламків нігтів в м’які тканини нігтьового валика.
 • Неправильне обрізання нігтьової пластинки і несвоєчасний догляд.
 • Обрізання нігтів товстими ножицями і їх травмування.

У маленьких дітей симптоми вросла пластинки виявити буває деколи важко, так як дитина не може пояснити свій стан.Якщо мама зауважує занепокоєння малюка, плач без видимих ​​на те причин або інші симптоми, потрібно переконатися, що на тілі немає ознак запалення, адже така поведінка дитини може говорити про те, що вростання пластинки у дитини завдає йому біль.

До явних симптомів захворювання відносяться почервоніння, припухлість у місці нігтьового валика, а також гнійні виділення, яке може з’явитися внаслідок приєднання інфекції. У цих випадках медична допомога обов’язкове, так як самостійні спроби вирішити проблему можуть лише погіршити становище.

Головні принципи консервативної терапії

Методи лікування консервативними і хірургічними. Хірургічне лікування (повне або часткове видалення) в 60% випадків дає рецидиви, а вирваний таким чином ніготь у маленької дитини може більше не вирости або рости деформованим. Навіть операція за допомогою лазера викликає ті ж наслідки. Саме тому медики намагаються вдаватися до консервативних методів лікування.

Найголовніше, що потрібно врахувати при лікуванні – медикаментозні або інші способи лікування повинні бути спрямовані не тільки на усунення симптомів, але і на профілактичні заходи, щоб ця проблема більше не повторилася.Справа в тому, що основна причина вростання нігтів – це зміна напрямку його росту. Процес випрямлення зростання нігтя носить назву ортоніксія (з грец. Orthos – прямий, onix – ніготь).

У дитини нігтьові платівки не такі грубі, як у дорослого, і можуть легко змінити вектор зростання. З іншого боку, навіть цієї товщини нігтя вистачає на те, щоб з силою врізатися в тканини і доставляти занепокоєння.

Деякі батьки або навіть ортопеди намагаються обрізати гострий кінчик нігтя, який є першопричиною захворювання.Але це в корені невірно, тому що при такому обрізанні ситуація може легко повторитися. Як лікувати врослий ніготь у дитини, якщо його не можна обрізати, запитаєте ви?

Процедура лікування

 1. Спочатку треба прибрати симптоми запалення (якщо вони є) або попередити його. Для цього ніжок немовляти потрібно кожні 10-12 годин проводити теплі ванночки з гіпертонічним розчином або з додаванням будь-якого антисептика (фурацилін). Теплі ванночки не тільки знімають набряклість і запальний процес, але і розм’якшують м’які тканини, полегшуючи зростання нігтьової пластинки.При гнійничковому процесі можна накласти мазь з будь-яким антибіотиком (тетрациклінова, синтоміцинова) або бальзам Вишневського.
 2. Розм’якшений куточок нігтя злегка піднімають і під нього підкладають крихітний шматочок стерильної вати, можна з синтомициновой маззю. Потім зверху накладають м’яку фіксуючу пов’язку, щоб оберегти пальчик від нових болів при торканні.
 3. Через кілька днів або 1-2 тижні (все залежить від зростання нігтя) випрямлення може закінчитися, а сам нігтик здасться над м’якими тканинами.Потрібно зрізати його по строго горизонтальної лінії, щоб кінчик залишався зовні.

Лікування врослого нігтя у дитини на цьому можна вважати закінченим. Замість гіпертонічного розчину і мазей з антибіотиками можна використовувати народні засоби: готувати відвари або настоянки з травами, що володіють антисептичними властивостями (ромашка, шавлія, деревій, кора дуба), а для розм’якшення нігтя використовувати алое, вершкове масло, гліцерин.

Post Views:
7 114

Вросший ніготь у грудничка – Що робити, якщо у малюка з’явився дефект?

Зазвичай нігті вростають у дітей більш старшого віку і у дорослих людей.

Проте, у немовлят до 1 року теж може виникнути така проблема. Хоча в народі і прийнято називати її вросшим нігтем, насправді ж це некоректно. В даному випадку мова йде про панариции гнійної форми.

Характерна картина – кінчик нігтя врізається в ніжну шкіру пальця. Як правило, у немовлят вростає ніготь на пальці ноги. У більшості випадків з вини батьків. Розглянемо, чому у такого маленького дитинку може розвинутися хвороба:

 1. Недотримання гігієни.Нігті дитині стрижуть не надто чистими ножицями, що сприяє проникненню інфекції.

 2. Неправильний інструмент. Дитячі ножиці – це не маркетинговий хід, а необхідність.

 3. Травмування нігтики. Або неправильної обробкою, або через невідповідних ножиць. Якщо малюкові рідко або, навпаки, занадто часто стрижуть нігтики, це теж може призвести до деформації.

 4. Порушення росту нігтя. У деяких випадках у малюка може неправильно рости ніготь, наприклад горизонтально.

 5. Одяг. Ще одна причина – занадто тугі шкарпетки або тісне взуття.

Спадковий фактор, до речі, теж грає не останню роль у розвитку хвороби врослого нігтя у новонароджених.

Симптоми врослого нігтя у грудничка

У першу чергу зрозуміти, що малюка щось турбує, можна з його поведінки. Він починає вести себе неспокійно, плаче, вередує. В такому випадку мамі варто пильно оглянути дитину, оскільки така поведінка може бути пов’язано з дискомфортом.А якщо малюк намагається скинути з хворої ніжки шкарпетка або хапається за неї, це явна ознака вростання нігтики.

Що робити, якщо у грудничка вріс ніготь?

Хвороба врослого нігтя проходить 3 стадії, в залежності від яких проводиться відповідне лікування.

Стадія 1. Симптоми: нігтьової валик трохи запалюється, а при натисканні малюк відчуває біль.

Стадія 2. Ознаки: нігтьової валик сильно опухає і червоніє, з’являється гній.

Стадія 3.До перелічених вище симптомів додається ще один – м’які тканини починають розкладатися.

Допомогти малюкові батьки можуть тільки на першій стадії. Що можна зробити:

 1. Зробити ванночку. У воду (температура 40 градусів) додати дрібку солі і соди. Розпарити ручку або ніжку немовляти.

 2. Накласти компрес. Відразу після ванночки прикласти до хворого пальчику листочок алое і зафіксувати за допомогою пов’язки.

 3. Обробляти маслом чайного дерева.Хворий пальчик потрібно змащувати від 3-х до 4-х разів на день маслом.

Після кожної ванночки можна підкладати шматочок ватки під куточок нігтя. Зверху зафіксувати пов’язкою. Це дозволить виправити форму нігтя, зніме тиск на околоногтевой валик і усуне дискомфорт. Міняти ватку потрібно кожен день.

Ні в якому разі не можна зістригати малюкові врослий ніготь!

Якщо ж батьки бачать, що хвороба перейшла в другу або, тим більше, третю стадію, необхідно терміново звернутися до лікаря!

Лікарі медичного центру ЦРЧ нададуть вашому малюку кваліфіковану допомогу в цьому питанні, а також дадуть Вам рекомендації по грамотному догляду за нігтиками немовляти.

Полукаров Микола Вікторович – к.м.н. травматолог-ортопед, хірург медичного центру «ЦРЧ», ORCID ID: 0000-0002-5035-7265
Гугл +

Вросший ніготь у грудничка: причини і лікування

Зміст

 1. причиною виникнення врослого нігтя у дитини
 2. Лікування врослого нігтя
 3. Лікування врослого нігтя у дітей народними способами

Вросший ніготь – це досить поширене захворювання, яке приносить досить негативні відчуття і може з’явитися у всіх, незалежно від статі і віку.Найчастіше від цієї проблеми страждають діти та підлітки. Саме в підлітковому віці, багато молодих людей намагаються довести свій педикюр до ідеалу і обрізають нігті на ногах овалом, що і може призвести до врослого нігтя, також, не останньою причиною, є і незручна тісне взуття. Врослий ніготь у грудничка з’являється безумовно з вини батьків, або підбирається неправильна взуття, або неправильно обрізаються нігтики на ногах. Але також, буває і природженою порок нігтьової пластини, в цьому випадку батьки ні до чого.

причиною виникнення врослого нігтя у дитини

 1. Вроджена вада розвитку нігтьової пластини. Такі випадки в медичній практиці зустрічаються дуже рідко. Це означає, що дитині не пощастило зі спадковістю, і він став власником такої форми нігтів, які ростуть вниз, а не вперед, як необхідно, при цьому, краю нігтя входять в шкірний валик, викликаючи хворобливі відчуття і запалення. При такій дефекті нігтя, вростання його країв в шкіру, відбувається з двох сторін нігтя.
 2. Захворювання нігтів. Це ті захворювання, від яких зростання правильний ріст нігтів порушується. Основними винуватцями цього захворювання є порушення хімічного складу пластини, авітаміноз, інфекція і інше. Такі захворювання зустрічаються досить рідко, але також мають своє місце.
 3. Тісна і незручне взуття. Ця причина є вельми поширеною. В цьому випадку, найбільше страждає шкіра біля нігтя, на великому пальці з внутрішньої сторони стопи. Неправильно підібрана і некомфортна взуття приносить на багато більше шкоди малюкам, ніж дорослим людям.Оскільки нігтик дитини в кілька разів тонше, від цього він швидше і простіше деформується від тиску. І навіть в тому випадку якщо малюк ще не ходить, то взуття все рівно тисне його стопу і деформує нігтьову пластину.
 4. Неправильний догляд. Врослий ніготь у маленької людини може з’явитися також і від неправильного або несвоєчасного підстригання.

Лікування врослого нігтя

На сьогоднішній день розрізняють чотири основні методи боротьби з цією проблемою:

Важливий рада від редакції

Якщо хочете поліпшити стан свого волосся, особливу увагу варто приділити шампунів, які ви використовуєте.Жахлива цифра – в 96% шампунів популярних марок знаходяться компоненти, отруйні наш організм. Основні речовини, через які всі біди, на етикетках позначаються як sodium lauryl sulfate, sodium laureth sulfate, coco sulfate, PEG . Ці хімічні компоненти руйнують структуру локонів, волосся стає ламким, втрачають пружність і силу, колір тьмяніє. Але найстрашніше те, що ця гидота потрапляє в печінку, серце, легені, накопичується в органах і може викликати онкологічні захворювання.Ми радимо відмовитися від використання коштів, в яких знаходиться дана хімія. Нещодавно експерти нашої редакції провели аналіз безсульфатних шампунів, де перше місце зайняли кошти від компанії Mulsan Сosmetic. Єдиний виробник повністю натуральної косметики. Вся продукція виробляються під суворим контролем якості і систем сертифікації. Рекомендуємо відвідати офіційний інтернет-магазин mulsan.ru Якщо сумніваєтеся в натуральності вашої косметики, перевірте термін придатності, він не повинен перевищувати одного року зберігання.

 1. Хірургічне втручання.
 2. Лазерне видалення. Останнім часом цей спосіб став дуже популярним, багато, хто страждає цією проблемою використовують лазерну корекцію, оскільки цей метод є найбезпечнішим і самим нетравматічность. У цьому випадку, за допомогою лазера видаляється не весь ніготь, а лише вросла його частина, а паралельно з цим прибирається запалення.
 3. Консервативний метод. У більшості випадків цей метод є кращою страховкою від хірургічного втручання.Цей метод має на увазі під собою спеціальні пристосування, які поступово розгинають деформовану нігтьову пластину. Ці пристосування являють собою спеціальні пружинки, якісь пружні металеві (пластмасові) скоби або пластинки. Їх кріплять на хворобливий ніготь, цю процедуру може зробити і спеціаліст з манікюру та педикюру. Ці пружинки дуже маленького розміру, і вони практично невидимі, також не заважають при ходьбі, носіння взуття і навіть, при занятті спортом.
 4. Народне лікування.Немовлята досить погано переносять всі перераховані вище способи. Дитина не може сказати якщо у нього з’являться дискомфортні або хворобливі відчуття, тому багато батьків і лікарі рекомендують вдатися, в першу чергу до народного лікування, а вже якщо воно не допомагає, то скористатися іншими способами лікування врослого нігтя.

Лікування врослого нігтя у дітей народними способами

Народні засоби, в змозі допомогти лише у випадках помірно виражених симптомах на початкових стадіях захворювання.

 • Распарить пошкоджений ніготь в гарячій воді, в яку попередньо необхідно додати харчову соду, в пропорціях одну столову ложку на один літр води. Далі, ноги висушити за допомогою рушники і прикласти до врослого куточка нігтя невеликий шматочок вершкового масла, зверху накласти паперову серветку і поліетилен, і закріпити все бинтом. Через добу пов’язку зняти і ноги немов розпарити, в результаті, ніготь стане м’яким. Після, необхідно акуратно підняти вросла куточок нігтя і підкласти під нього шматочок вати або бинта, який попередньо був просякнутий у вершковому маслі, потім знову накласти паперову серветку, поліетилен і закріпити пов’язку за допомогою бинта.Цю процедуру необхідно повторювати до тих пір, поки пошкоджені ніготь на нозі НЕ відросте, найчастіше курс лікування не займає більше двох тижнів.
 • Ретельно пропарити ноги в гарячій воді і трохи обрізати зрослися частина. Далі необхідно взяти надфіль і знезаразити його за допомогою спирту. Після чого, необхідно пропиляти ніготь в центрі, але тільки не доходячи до кінця. Всього через один тиждень, врослий ніготь стане здоровим.
 • Лікування врослого нігтя у дітей за допомогою подорожника.Для цього, в першу чергу, необхідно пропарити ноги в міцному розчині марганцівки. Після, потрібно взяти один лист свіжого подорожника і розім’яти його до виділення соку, отриману кашку прикласти в врослого нігтя, зверху покласти цілий лист свіжого подорожника, закріпити отриману маску за допомогою бинта і надіти теплі шкарпетки. Міняти вийшла пов’язку необхідно раз в день. По закінченню одного тижня захворювання пройде.
 • У боротьбі з вросшим нігтем відмінно допоможе лист алое. Для приготування маски, необхідно один лист алое потовкти до стану кашки і додати туди кілька крапель чистої води.Невеликий шматочок ватки, необхідно змочити в отриманій суміші і прикласти її до ушкодженого нігтя, залишивши на всю ніч, зверху обмотавши поліетиленовою плівкою або надівши на ногу поліетиленовий пакет. Ближче до ранку ніготь стане дуже м’яким, що дозволить без особливих складнощів його обрізати і надати йому правильну форму.
 • У тому випадку, якщо з якихось причин під рукою немає свіжого алое, то можна використовувати і інше не менш ефективний засіб. Практично у всіх аптеках або на спеціалізованих ринках можна знайти гриб, який називається «чага», також, його ще називають і березовим грибом.Цим грибом необхідно обмотати пошкоджений ніготь і закріпити бинтом. Вранці, ніготь стане дуже м’яким і легко подасться видалення.
 • Для того щоб значно знизити больові відчуття у дитини, а також зменшити запалення і набряклість необхідно щодня застосовувати ванночки з теплою, трохи підсоленою водою. Завдяки їм ніготь размягчатся, а шкіра навколо нігтів пом’якшується і знімається запалення. Також, цього ж може сприяє і лікувальні аптечні засоби. Для профілактики, тим дітям, які схильні до цього захворювання, необхідно робити теплі ванночки інфікування, в які необхідно додати або марганцівку, або ж фурацилін.У тому випадку, якщо відбулося інфікування нігтьового валика, то можна використовувати мазі, які містять антибіотики.
 • Значно знизити біль, а також пом’якшити шкіру навколо пошкодженого нігтя можна за допомогою звичайної аптечної ромашки. Також, варто пам’ятати, що це засіб допоможе тільки в тому випадку, якщо врослий ніготь знаходиться на початковій стадії. Для приготування цього засобу необхідно шість столових сухої аптечної ромашки залити двома літрами гарячої води. Дати настоятися протягом години.По закінченню часу отриманий настій необхідно підігріти і налити в ємність, в яку занурити ніжки малюка до повного охолодження води, зазвичай на цей процес йде п’ятнадцяти хвилин.
 • Ванни з масла, також відмінно допомагають у боротьбі з вросшим нігтем у дітей. Для того щоб приготувати масляну ванночку необхідно мати при собі один літр води, двісті грам морської солі і сто мілілітрів касторової олії. Всю воду ретельно підігріти і розчинити в ній всю сіль, після, додати туди касторове масло.В отриману ванночку опустити ноги приблизно на тридцять хвилин. Слід пам’ятати, що необхідно періодично перемішувати ванночку ногами, щоб масло не піднімалося. Ця ванночку стане відмінним засобом, для того щоб підготувати ніготь в обрізання.
 • У боротьбі з вросшим нігтем відмінно допоможе м’якоть гарбуза. Для цього, необхідно вийняти з шматка гарбуза всю серцевину, разом з насінням і відокремити від неї м’якоть. М’якоть в чистому вигляді потрібно прикласти до ушкодженого пальця, і закріпити кашку за допомогою бинта.Робити цей компрес потрібно щодня, тримаючи компрес протягом двох годин. Варто пам’ятати, що цей метод підходить тільки в тому випадку, якщо немає нагноєння.
Як підстригти нігті новонародженому (проблема врослого нігтя у грудничка)

У перші місяці життя дитини велике значення має гігієнічний догляд. Турбота про шкіру, купання, миття голови – всі ці рутинні справи викликають у молодих батьків безліч питань. Особливо складним завданням здається їм стрижка нігтів.Боячись поранити крихітні пальчики, мами і тата відкладають цю процедуру або виконують її з величезним хвилюванням. Розберемося, коли стає можна стригти нігті новонародженим, а також як це робити правильно.

Стрижка нігтів дитини здається молодим батькам складним заняттям, але насправді це не так – потрібно лише знати алгоритм проведення процедури

Коли починати?

Коли можна стригти нігті новонародженому? Протягом двох тижнів після народження дитини його нігтьові пластини є дуже м’якими і крихкими.Обрізати їх в цей період не рекомендується через високий ризик пошкодження нігтьового ложа і хворобливості самого процесу для малюка.

За станом дитячих ручок потрібно стежити. Чому це важливо? Прозорі тонкі нігтики малопомітні, але їх краї можуть бути дуже гострими. Малюк здатний легко поранити свою ніжну шкіру, хаотично рухаючи ручками.

Вирішити проблему допоможуть варежкі- «антіцарапкі». Рукава деяких моделей сорочечок і комбінезонів доповнюються ними. Також вони продаються окремо.

Частота процедури

Періодичність, з якою слід стригти нігті немовляті, індивідуальна. Вона залежить від фізіологічних особливостей організму, які визначають швидкість росту пластин. Як правило, в середньому на руках вони відростають за 7 днів, але деяким дітям потрібно їх підстригати частіше – раз в 3-4 дня. Нігтики на ногах збільшуються відносно повільно. Їх слід підрізати раз в 3-4 тижні.

Не варто вичікувати певний термін. За дитиною потрібно уважно стежити.Як тільки пластини стають занадто довгими або гострими, їх потрібно підстригти.

Частота проведення процедури здебільшого залежить від інтенсивності росту нігтів дитини – вона може бути дуже різною

Інструменти

Які ножиці потрібні для стрижки нігтів новонародженому? Найкраще використовувати спеціальні ножиці з тупими (закругленими) кінчиками. Така конструкція не дозволяє поранити шкіру дитини при необережному русі.

Набори для дитячого манікюру крім ножиць містять кусачки і пилку з м’яким напиленням.Застосовувати їх краще після того як малюк поросте і його нігті стануть більш жорсткими. Не можна використовувати «дорослі» манікюрні прилади – ножиці, пилочки і щипці. Вони дуже гострі і можуть легко поранити дитину.

З іншого боку, перед процедурою манікюру слід підготувати ватні тампони, розчин для дезінфекції (спирт або перекис водню), вологі серветки. Всі пристосування для догляду за нігтями малюка повинні бути індивідуальними.

Для нігтів новонародженого краще використовувати спеціальні ножиці із закругленими краями

Час стрижки

Коли краще стригти нігті новонародженому? Бажано вибрати час, коли малюк спокійний і перебуває в гарному настрої.Одні діти менш активні і примхливі в ранкові години, інші краще відчувають себе ввечері після купання.

Можна спробувати провести процедуру, поки немовля спить. У період глибокого сну кулачки дитини розслаблюються. Звичайно, існує ризик розбудити сплячого малюка і після цього він якийсь час буде не спати, що призведе до порушення графіка.

Алгоритм процедури

Етапи стрижки нігтів у новонародженого:

 1. Вимити свої пальці милом і просушити їх.Підготувати всі інструменти і допоміжні матеріали. Продезінфікувати прилади. Протерти руки малюка вологою серветкою.
 2. Укласти дитину на живіт, щоб знизити його рухову активність. Якщо ця поза категорично не подобається йому, нехай лежить на спині.
 3. Міцно взяти долоню малюка і потягнути вниз подушечку пальця. Інший пензлем взяти ножиці і зрізати ніготь, залишивши 1 мм вільного краю. На руках куточки пластин закруглити, на ногах – різати по рівній лінії. Дотримання цього правила запобігає появі задирок, врослих нігтів і больових відчуттів.

Стрижку нігтів слід виконувати впевненими рухами без поспіху, щоб не поранити шкіру. Можна вдатися до допомоги другого з батьків, щоб він фіксував ручку або ніжку і відволікав малюка. При утворенні ранки до неї слід докласти бінтік або вату, змочені в спирті або перекису водню.

Нігті новонародженої дитини дуже ніжні і легко відшаровуються. Категорично заборонено їх здирати або обгризати, як радять деякі бабусі.Для того щоб розібратися у всіх тонкощах процедури правильної стрижки, варто подивитися відео на цю тему в глобальній мережі.

Вростання нігтя

Неправильна стрижка нігтів на ногах у дитини здатна привести до зміни напрямку росту пластини, наслідком якого є її вростання. Незважаючи на тонкість і м’якість, пластина може врізатися в шкіру, завдаючи біль малюкові.

Вросший ніготь у грудничка супроводжується такими симптомами, як:

 • припухлість і почервоніння шкіри нігтьового валика;
 • біль при дотику;
 • виділення гною (при додаванні бактеріальної інфекції).

Лікувати такий стан необхідно спільно з доктором. Не можна просто обрізати гострий кінчик нігтя і спробувати висмикнути його. Подібні дії можуть привести до погіршення ситуації.

Способи лікування

Методи лікування врослого нігтя діляться на хірургічні та консервативні. Оперативне втручання передбачає часткове або повне видалення нігтя. Воно може проводитися за допомогою скальпеля або лазера. Істотні мінуси хірургічного підходу – хворобливість, висока ймовірність рецидиву (в 60% випадків) і ризик деформування пластини, яка буде відростати.

Консервативне лікування полягає в випрямленні вектора зростання нігтя. Називається воно ортоніксіей. Суть методу полягає в накладенні на пластину спеціальної скоби, але для немовлят є й інші методи.

Етапи лікування

Якщо вріс ніготь, то спочатку необхідно зняти запалення або запобігти його розвиток. Хороший спосіб – теплі ванночки. Їх можна готувати з:

 • гіпертонічного розчину солі з додаванням фурациліну або іншого антисептика;
 • настоїв лікарських рослин з протизапальними властивостями – ромашки, шавлії, дубової кори, деревію.

Час процедури – 10-15 хвилин. Періодичність – кожні 10-12 годин. Теплі ванночки допомагають зняти запалення, набряк, а також розм’якшують тканини, завдяки чому полегшується зростання нігтьової пластини.

В разі нагноєння палець слід змащувати антибактеріальної маззю – синтомициновой, тетрациклиновой, бальзамом Вишневського (рекомендуємо прочитати: інструкція із застосування тетрациклінової мазі для дітей). Серед народних засобів для розм’якшення пластини рекомендується використовувати масло вершкове, сік алое, гліцерин.

Після того як вросла нігтьова пластина стане м’якою, її краєчок потрібно підняти і покласти під нього стерильний ватний джгутик, просочений синтомициновой маззю. Наверх нігтя слід накласти пов’язку, але не дуже щільно. Вона потрібна, щоб уберегти пальчик від больових відчуттів через випадкового дотику.

Через 7-10 днів, коли врослий ніготь відросте і вийде за край м’яких тканин пальця його потрібно підстригти чітко по прямій лінії. Кінчик при цьому повинен залишитися зовні.

Доктор Комаровський та інші лікарі звертають увагу, що після закінчення лікування врослого нігтя у немовляти важливо дотримуватися правил догляду, щоб ситуація не повторилася. Нігті на ногах слід стригти по горизонтальній лінії, що не закругляя кути.

Лікар-педіатр 2 категорії, алерголог-імунолог, закінчила БДМУ Федерального агентства з охорони здоров’я і соціального розвитку. Детальніше »

Поділіться з друьямі!

.