Ногти

Механічне пошкодження нігтя фото: Захворювання нігтів на руках і ногах: фото і опис

Механічні пошкодження нігтя: перша допомога | Красиві нігті

нігтьову пластину можна легко травмувати при самихразних обставин – наприклад, затиснути палець в двері або впустити на рукутяжелий предмет, але найголовніше, потрібно знати особливості надання первойпомощі і заходи, необхідні для прискореного і безболезненноговосстановленія пошкодженої області.

У разі виникнення

механіческоеповрежденіе нігтя

, діяти потрібно негайно – в першу чергу ктравмірованной області прикладається холод (цілком достатньо буде поместітьпалец під струмінь холодної води).При сильному

механіческомповрежденіі нігтя біля основи

, дії застосовуються такі ж, так каксначала необхідно прискорити процес розсмоктування гематоми – можна пріложітьхолодний компрес, загорнувши в тканину шматочки льоду.

Дану процедуру потрібно виконувати по кілька хвилин, в тому випадку, якщо хворобливі відчуття не проходять, тоді меропріятіяповторяются кожні 15 хвилин протягом двох годин. Якщо на руках є кільця, іхнеобходімо обов’язково зняти, так як в майбутньому зробити це будетпроблематічно.

На наступному етапі проводітсядезінфекція, так як необхідно запобігти попаданню в організм інфекції, інакше доведеться звертатися до лікаря. З цією метою можна взяти чистий ватнийтампон і змочити його в йоді, після чого ретельно обробляється не толькоповрежденная частина, але і вся поверхня нігтьової пластини. Також можна нанестійодную сітку на руку або ногу, в залежності від того, на якій частині тіла билповрежден ніготь.

Це допоможе запобігти появі набряку, якщо женачалось сильне відторгнення нігтьової пластини, її необхідно зафіксувати припомощи лейкопластиру, також можна накласти пов’язку, що давить.Якщо вовремяпредпрінять ці заходи, з’являється шанс запобігти повне відторгнення нігтьової пластини, і вона знову приросте до шкіри. Однак, в переважній більшості випадків, частина нігтя, яка відшарувалася, повністю обрізається.

Травма супроводжується сильними болезненниміощущеніямі, які провокуються гематомою. Якщо вчасно не удалітькровоізліяніе, тоді ніготь буде і далі продовжувати підніматися, отже, починається процес його повного відторгнення. В даному разінеобхідності обов’язково звернутися за допомогою до лікаря, так як самостоятельноелеченіе може погіршити ситуацію.

Якщо все зробити вчасно, до того, як свернетсякровь, її можна акуратно видалити через невеликий отвір, яке делаетхірург під час процедури. Часто буває так, що немає можливості звернутися по допомогу до лікаря, тоді все потрібно робити самостійно.

Щоб прискорити процес відновлення послеполученного удару, рекомендується регулярно застосовувати спеціальниепротівовоспалітельние мазі місцевої дії – наприклад, ідеально підійде «ФастумГель» і ін.У деяких випадках, доктор призначає определенниефізіотерапевтіческіе процедури, завдяки яким значно ускоряетсяпроцесс загоєння травмованої області.

Самостійно в домашніх умовах рекомендуетсяпріменять прості, але ефективні народні засоби. Найбільш дієвим іпопулярним є картопляний компрес, так як він допомагає зняти набряк, отже, прискорюється і відновлення. Такий компрес потрібно міняти кілька разів протягом дня. У тому випадку, коли проісходітотторженіе травмованої нігтьової пластини, пошкоджену область необходімопостоянно обробляти, щоб запобігти інфікуванню.

Не залежно від того, в яких обставин була отримана травма нігтьової пластини, необхідно негайно надати першу допомогу, завдяки чому значно прискорюється процес відновлення і загоєння травмованої області.

Ускладнення манікюру і педикюру | Клініка подології Меднейл

Краса на шкоду здоров’ю? Як не дивно, але похід в салон на такі безневинні естетичні процедури як манікюр і педикюр може привести до проблем зі здоров’ям і тривалого лікування у лікаря.Звичайно ж, неприємності виникають тільки у випадках, коли послуга виконується з порушеннями технологій: неякісно стерилізується інструмент, травмується ніготь і зона матриксу, виникає температурний або хімічний опік і т.д. Але наскільки рідкісні подібні ситуації? Судячи з того, що близько 20% наших пацієнтів приходять до нас після неякісного манікюру і педикюру, проблема має серйозний розмах.

Так звана “манікюрно-педикюрная хвороба” – це комплекс патологічних станів пов’язаних з:

1.Інфікуванням бактіріямі і грибком

2. Механической травматизацією

3. Впливом температур і хімічних агентів

Зупинимося на кожну причину детальніше.

Інфекції

1. Грибкова інфекція нігтів і шкіри. При неправильної стерилізації та дезінфекції інструментів можливо передача грибка від одного клієнта іншому.

2. Вірус папіломи людини (ВПЛ).Виникнення околоногтевих (робота нестерильними кусачками і фрезами) і підошовних (не змінюють шліфувальний ковпачок) бородавок. При вже наявних бородавках, при неправильній роботі з ними відбувається рознос на інші пальці і по стопі.

3. Вірус гепатиту В і С. Малоймовірні, але можливі. Якщо майстер неакуратно обробляє кутикулу, ранить клієнта і після неякісно дезінфікує і стерилізує інструменти.

Механічне пошкодження

1.Недотримання швидкісного режиму роботи фрезами, занадто сильний вплив на зону кутикули і матриксу, “глибокий манікюр”, висока абразивність фрези можуть призводити до відшарування нігтьових пластин з боку вільного краю (онихолизис) або з боку матриксу (оніхомадез).

2. перепиляти нігтьових пластин можуть призводити до деформації, потовщення нігтів, нігті набувають шорстку, нерівну, хвилеподібну поверхню, формують мікротравми, що призводить до виникнення вторинної інфекції, як грибкової, так і бактеріальної.

3. Занадто глибоке видалення кутикули веде до виникнення бактеріальної або кандидной паронихии (запалення тканин близько нігтя), і подальшого поразки нігтів.

4. Неправильна обробка вільного краю і бічних країв ногтяспособствуют виникнення клещевидного нігтя і вростання нігтьових пластин

Хімічне і фізичний вплив

1. Алергічні реакції на покриття, обезжириватель і ін. Виникнення алергічного контактного дерматиту, загострення хронічних шкірних захворювань (псоріаз, екзема).

2. Безпосередній вплив хімічних речовин на нігтьову пластину – зміна кольору (жовтизна після червоних лаків), зміна структури (втрата вологи веде до втрати еластичності і розшарування нігтя). Також хімічний вплив може призводити до появи грануляції кератину нігтьових пластин, відшарування нігтя від ложа (Онихолизис).

3. Фізичний вплив – опік в ультрафіолетовій лампі. Причини: занадто товстий шар бази, перепиляною нігті, неякісний гель-лак, застосування надто потужних УФ-ламп.Виявляється оніхолізіс, гіперкератозом нігтьового ложа, симптомом “піднігтьових скалок” – дрібних полосовіднимі піднігтьових крововиливів.

У клініці Med & Nail накопичений величезний досвід роботи з проблемами нігтів і шкіри стоп!

Ми повернемо вам радість легкої ходи і висока якість життя!

Пошкодження нігтьової пластини на руках

Деформація нігтів

Деформація нігтів – різні зміни поверхні і форми нігтьових пластин, викликані ендогенними або екзогенними причинами.Найбільш часто зустрічаються такі види деформації нігтів: поздовжні або поперечні борозенки, опуклі нігті у вигляді годинникових скелець, увігнуті ложкоподібні нігті, плоскі нігті, деформація по типу «наперстка» і ін. Для визначення причин, що викликали деформацію нігтів, необхідно звернення до дерматолога (мікологові , Подолог). При деформації нігтів може знадобитися проведення місцевої і системної терапії, корекції або резекції / видалення нігтьової пластини.

Деформація нігтів

У нормі нігтьові пластинки мають гладку, рівну, злегка опуклу форму; рівні краї, правильні контури; безбарвну (матову або злегка блискучу) поверхню, еластичну структуру.Крізь напівпрозору нігтьову пластинку просвічує нігтьове ложе, багате капілярами і тому має рожевий колір. Деформація нігтів – зміна стану нігтьової пластини, при якому нігті втрачають однорідність своєї структури, нормальну товщину і опуклість. У дерматології різні види деформації нігтів відносять до оніходістрофія. Зміна зовнішнього вигляду нігтів – це не просто нешкідливий косметичний недолік.) Є наслідком хронічних дерматозів і соматичних захворювань, які потребують негайного лікування.

Причини деформації нігтів

Вроджені деформації нігтів обумовлені вадами ектодерми, з якої, починаючи з кінця III місяці внутрішньоутробного розвитку, починає формуватися нігтьове ложе, нігтьові валики і нігтьова шкірка, а з VII-VIII місяці – нігтьові пластинки. У клінічній практиці частіше зустрічаються набуті деформації, що виникають внаслідок несприятливих ендо- та екзогенних впливів на матрицю нігтя і інші структури, в результаті чого порушується живлення і зростання нігтів.

Приблизно половина випадків деформацій нігтів викликана їх грибковим ураженням – онихомикозами (поверхневим білим, піднігтьове дистальним, піднігтьове проксимальним, тотальним дистрофічних). Поширеними причинами деформації нігтів є шкірні захворювання: псоріаз. екзема. червоний плоский лишай. Досить часто до зміни форми нігтьових пластин призводить їх механічне пошкодження: удари, защемлення, неправильна обробка кутикули при проведенні манікюру або педикюру. неправильне підрізання нігтів.При цьому деформацію нігтів може викликати не тільки травма самої нігтьової пластинки, але і нігтьового ложа або нігтьового валика. У осіб з психопатичними розладом особистості нерідко спостерігається звичка до штучного пошкодження нігтьових пластин (оніхотілломанія).

Зміна структури і форми нігтів може бути обумовлено взаємодією з різними хімікатами: миючими та миючими засобами, добривами, розчинниками, ацетоном та іншими агресивними речовинами. Деформації нігтів часто спостерігаються в осіб певних професій (наприклад, перукарів), а також жінок, часто вдаються до нарощування нігтів.декоративного покриття нігтів лаками сумнівної якості (особливо містять формальдегід). Крім цього, оніходістрофія може бути пов’язана із застосуванням деяких лікарських речовин (зокрема, антибіотиків), проведенням хіміотерапії і т. П.

Часто нігті змінюють свою структуру внаслідок дефіциту вітамінів і мікроелементів: у дітей раннього віку – при гіповітамінозі D; у дорослих – при нестачі вітаміну В1, дефіциті кальцію, залізодефіцитних анеміях. У деяких випадках деформація нігтів є наслідком білкового голодування, наприклад, у осіб, які прямують жорстких дієт.Велику групу причин, що викликають вторинну деформацію нігтів, становить хронічні захворювання внутрішніх органів (легень, серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту), ендокринні розлади, колагенози. загальні інфекції, онкологічні процеси.

Види і характеристика деформації нігтів

Різні деформації нігтів не є строго патогномонічними ознаками певного захворювання, проте на вигляд нігтьових пластин можна з високим ступенем вірогідності судити про наявність тієї чи іншої патології.

«Гиппократова нігті» або нігті у формі «годинних стекол» мають опуклу кулясту форму і зазвичай поєднуються з деформацією пальців у вигляді «барабанних паличок». Такі нігті найчастіше служать відображенням гіпертрофічною легеневої остеоартропатіі (бронхоектатичної хвороби. Емфіземи або туберкульозу легенів. Гнійного плевриту. Абсцесу легенів. Раку легенів). Також подібна деформація нігтів характерна для вроджених вад серця «синього типу», затяжного септичного ендокардиту.серцевої недостатності. аневризми аорти, біліарного цирозу печінки. Іноді «Гиппократова» нігті є спадковою або вродженою особливістю, не пов’язаної з будь-якими патологічними станами.

оніхогріфоза або деформація нігтів у вигляді «пташиного кігтя» характеризується викривленням і потовщенням нігтьових пластин. Нігті набувають форму рогу або спіралі; стають дуже щільними, змінюють колір на жовтий, брудно-сірий або чорний. Подібна деформація нігтів розвивається в похилому і старечому віці, в результаті носіння вузького взуття, опіків або обмороження пальців, онихомикозов, генералізованого кандидозу і т.д.

койлоніхія – ложкоподібний деформація вражає тільки нігтьові пластини пальців кистей. Поверхня нігтів стає увігнутою, проте їх товщина і структура не змінюється. Ложкоподібний деформація нігтів може бути обумовлена ​​механічною травматизацією, впливом кислот і лугів, спадковістю; рідше – захворюваннями (хворобою Аддісона. залізодефіцитною анемією. черевним тифом і ін.).

Платоніхія (плоскі нігті) частіше є вродженою аномалією, проте можливий розвиток деформації при впливі професійних факторів, псоріазі, цирозі печінки та ін.В цьому випадку зазвичай уражаються всі нігтьові пластинки.

Поперечні борозенки на нігтях (лінії Бо) можуть з’являтися після перенесеного грипу. жовтяниці, при хворобі Рейно. сирингомиелии. анорексії. Глибина борозенок залежить від тяжкості ураження матриксу нігтя і може досягати 1 мм. Колір заглиблень не відрізняється від кольору всієї нігтьової пластинки. При наявності безлічі борозенок і гребінців ніготь набуває хвилясту форму. Поздовжні борозенки на нігтях (ребристі, гофрований нігті) зазвичай свідчать про неправильне або незбалансованому харчуванні, дефіциті вітамінів, порушення всмоктування в кишечнику.

наперстковідним або точкова деформація нігтів характеризується наявністю безлічі точкових ямок на поверхні нігтьової пластини. Дрібні поглиблення мають діаметр від 0,3 до 1-1,5 мм і глибину до 1 мм; їх кількість може варіювати від 2-3 штук до декількох десятків. Така форма ониходистрофии типова для екземи, псоріазу, ревматизму. туберкульозу легенів. При різних видах деформацій нігтів часто зустрічаються лейконихия (білі плями на нігтях), ламкість, розшарування нігтів, вростання нігтьової пластини.

Діагностика і лікування деформації нігтів

При появі деформації нігтів необхідно звернутися до дерматолога або фахівця більш вузького профілю – Подолог або мікологові. Під час огляду нігтьових пластин під лампою-лупою лікар оцінює форму, колір, товщину, твердість, прозорість нігтів. Визначити причину ониходистрофии може допомогти мікроскопія нігтьових пластинок на гриби, спектральний аналіз на мікроелементи, аналіз змісту вітамінів в крові. Можливо, пацієнту з деформацією нігтів потрібно консультація інших фахівців – пульмонолога.кардіолога. хірурга та ін.

Лікування ониходистрофии має бути націлене на усунення першопричини, яка потягнула за собою деформацію нігтів. Так, при оніхомікозі проводиться курсове лікування грибкового захворювання, медикаментозна обробка нігтьових пластинок. при необхідності – видалення нігтя хірургічним. лазерним або радіохвильовим методом. У терапії оніходістрофія знаходять застосування судинні засоби (нікотинова кислота, пентоксифілін), фізіотерапія (УВЧ. Дарсонвалізація. Ампліпульстерапія).Корекція врослого і деформованих нігтів може проводитися за допомогою В / S-пластин. скоб. полускоб Goldstadt. Як косметичної заходи для приховування дефекту може використовуватися протезування нігтьових пластин.

відростання здорової нігтьової пластини сприяє повноцінне харчування, прийом вітамінно-мінеральних комплексів, домашніх догляд за нігтями (ванночки для рук і ніг з морською сіллю і ефірними маслами, зволожуючі креми для нігтьових пластин). Серед салонних процедур догляду за руками і ногами слід звернути увагу на парафінотерапія.масаж. європейський або апаратний манікюр і педикюр, покриття нігтів лікувальними лаками. Під час лікування деформації нігтів рекомендується відмовитися від нанесення декоративних лаків, полірування нігтів. нарощування нігтів.

Попередити деформацію нігтів дозволяє виключення травм росткової зони нігтя при манікюрі і педикюрі, відмова від носіння тісного взуття, захист рук при роботі з агресивними рідинами, використання якісних засобів для догляду за нігтями. Надзвичайно важливим є своєчасне виявлення і терапія фонових захворювань.

Деформація нігтів – лікування в Москві

Види деформацій нігтьової пластини. Діагностика та лікування хвороби.

нігтьові пластини є захистом м’яких тканин пальців, також вони можуть повідомити про всілякі порушення в роботі внутрішніх органів і систем.

Своєчасно звернувши увагу на зміну нігтя можна попередити багато захворювань і вчасно їх усунути.

Введення в деформацію нігтів на руках

забій нігтя (гематома) Анемія нігтів

нігтьові пластини людини є своєрідним індикатором його здоров’я, тому не можна забувати про їх відхід і гігієну.

Деформація нігтів говорить багато про що – захворюваннях внутрішніх органів, порушення в роботі основних систем організму.

Виділяють кілька основних причин деформації, крім захворювань: механічні травми; анемія;

хіміотерапія; надлишковий прийом антибіотиків;

бактеріальні інфекції та грибок нігтів; псоріаз; спадкова схильність.

Хіміотеррапія Кандидоз, після прийому антибіотиків

За формою деформації можна встановити і причини проблеми.

Види деформації нігтьової пластини

Деформація нігтя може виглядати по-різному і по її вигляду можна встановити причини виникнення.

Якщо на нігті з’явилися хвилеподібні борозни, то це може говорити про неправильне харчування, жорсткій дієті. Такі нігті можуть свідчити і про психологічні розлади, частих стресах. «Хвилі» на нігтях можуть бути і спадкової особливістю людини.

Якщо на нігті з’явилися маленькі ямки, то це говорить насамперед про нестачу кальцію в організмі.Варто переглянути раціон, додати здорову їжу, вживати більше свіжих овочів, фруктів, молочних продуктів.

Смуги, що йдуть поперек нігтя, кажуть про недостатнє харчування, сильно посиленої дієті. Такий зовнішній вигляд нігтя може свідчити про трофічних розладах.

Якщо в організмі людини недостатньо вітамінів і кальцію, нігті можуть кришитися і розшаровуватися. Анемія, розлади в роботі щитовидної залози приведуть до таких же результатів.

Нігті можуть деформуватися і внаслідок механічних травм і пошкоджень.

При травмі нігтьової пластини може порушитися нормальний ріст і формування нігтя, зменшується товщина, з’являється викривлення.

Частою причиною деформації нігтів на руках є грибок. Заразитися цим захворюванням можна де завгодно – в громадських місцях, пляжах, душі, манікюрному або косметологічному салоні.

Читайте також: Як зробити манікюр в домашніх умовах крок за кроком: манікюр на короткі нігті

Грибок передається і від зараженої людини до здорової, тому будьте уважні!

Алергія від хімікатів

Зміна структури нігтя може бути викликано і при тривалому і постійному впливі хімікатів і шкідливих речовин.

Піддані подібної деформації люди певних професій – перукарі, посудомийки, прибиральниці.

Дуже поширена алергія останнім часом на гель-лаки, так як цей вид манікюру став поширений останнім часом.

Деформація нігтя може бути і вродженою, але такі випадки бувають рідко. Подібна проблема пов’язана з вадами ектодерми, з якої при внутрішньоутробному розвитку починає формуватися нігтьове ложе і пластинки.

Патологія форми нігтя на руках

Та чи інша деформація нігтя не може на 100% говорити про наявність захворювання, але на неї варто звернути увагу і обов’язково звернутися до лікаря для проходження повного обстеження.

Зміна нігтьової пластини можуть говорити про наступні патологіях:

Гиппократова нігті – пластина має форму опуклого кулі.

Така деформація характеру для легеневої остеоартропатіі, туберкульозу, раку легенів, вади серця, ендокардиту, цирозу печінки.

У рідкісних випадках такі нігті можуть бути вродженою рисою людини і ніяким чином не пов’язані із захворюваннями.

Деформація у вигляді пташиного кігтя – нігтьові пластини товщають і викривляються.Нігті можуть прийняти форму спіралі, колір змінюється від жовтого до коричневого.

Така патологія може розвинутися після ударів і травм, опіків, обмороження.

Зустрічається в літньому віці і після генералізованого кандидозу.

койлоніхія – ніготь набуває ложкообразную форму, поверхню увігнута, структура і товщина залишається незмінною.

Така патологія виникає при тривалій дії кислот і лугів на нігтьову пластину, в результаті травм і пошкоджень.

койлоніхія може бути викликана анемією, брючним тифом, хворобою Аддісона.

Платоніхія – нігтьова пластина плоска.

Подібна патологія частіше є вродженою, але в рідкісних випадках може виникнути в результаті впливу професійних факторів (хімічних речовин).

Поперечні борозни – з’являються після перенесених захворювань – грипу, жовтяниці, анорексії.

Подібний «малюнок» на нігтях може говорити про неправильне і незбалансоване харчування, нестачі вітамінів і корисних речовин.

Читайте також: Що робити якщо зламався ніготь?

ямки на нігтях лейконихия

Точкова деформація – з’являється при екземі, псоріазі, туберкульозі легенів.

лейконихия – поява білих плям.

Може говорити про недостатнє харчування, а також про захворювання нирок.

Вітаміни та зміни нігтьової пластини

Деформація нігтів може статися і з банальної причини браку вітамінів.Правильну структуру нігтям гарантує наявність заліза в організмі в достатній кількості. Брак може спровокувати появу деформації.

Залізо в достатніх кількостях міститься в таких продуктах харчування:

Пам’ятайте про те, що харчування має бути збалансованим, залізо засвоюється краще з продуктами, які містять вітамін С і фтор.

Брак сірки в організмі теж може привести до проблеми з нігтями. Вживайте в їжу капусту, цибулю, часник, каші.При необхідності можна придбати в аптеці вітамінні комплекси, які допоможуть забезпечити організм необхідними вітамінами і мікроелементами.

Діагностика деформації ваших нігтів

При появі перших ознак деформації нігтів необхідно звернутися до фахівців і пройти обстеження. Спочатку слід встановити причини проблеми і усувати їх. Зверніться до дерматолога або професіоналу вузького профілю (Подолог, мікологові). Лікар візуально оцінює стан нігтів, при необхідності може бути призначена мікроскопія, спектральний аналіз.Не виключено, що пацієнтові буде необхідна консультація інших фахівців – хірурга, кардіолога або інших.

Лікування нігтів проходить в індивідуальному порядку, залежно від захворювання призначаються медикаменти або лікувальні процедури. Лікування нігтів не проходить швидко. Усуваються причини проблеми, потрібно дочекатися коли виросте нова і здорова пластина. Набагато простіше попередити деформацію, ніж після займатися складним і тривалим лікуванням.

Профілактика нігтів рук

Здорові і красиві нігті виглядають привабливо.Щоб нігтьова пластина росла рівною і здорової, необхідно ретельно переглянути раціон харчування. Віддавайте перевагу здоровій їжі, фруктам і свіжим овочам. Не варто захоплюватися дієтами і сильно жорстко обмежувати себе в харчуванні, такий підхід шкодить вашому здоров’ю і красі.

За нігтями потрібно доглядати правильно. Якщо є можливість, процедуру манікюру слід довіряти професіоналам. У салонах ви можете скористатися такими послугами, як парафінотерапія, масаж, апаратний манікюр.

Удома можна робити ванночки для нігтів з відварами трав, морською сіллю або іншими корисними компонентами. Приймайте мінерально-вітамінні комплекси, під час лікування нігтів слід відмовитися від декоративних лаків, нарощування і полірування нігтів.

Читайте також: Як правильно стригти нігті малюкові. Фото + Відео

Якщо ви працюєте на шкідливому виробництві, постійно контактуєте з шкідливими хімічними речовинами і препаратами, не забувайте користуватися захисними рукавичками.

Лікування в домашніх умовах

Самолікуванням займатися ні в якому разі не рекомендується! Пам’ятайте про те, що деформація нігтів може бути всього лише симптомом небезпечного захворювання, тому необхідно терміново звернутися до фахівця і пройти обстеження.

Якщо деформація нігтів пов’язана саме з естетичними проблемами, то в цьому випадку в домашніх умовах можна допомогти. Робіть ванночки для рук. в воду можна додати морську сіль, соду, ефірні масла, трави.Такі процедури покращують кровообіг, забезпечують хороший зростання нігтів. Можна використовувати спеціальні лікувальні лаки.

Під час лікування не варто захоплюватися декоративними лаками для нігтів, вони не приховують, а тільки підкреслюють недоліки. Також жінки повинні пам’ятати про те, що нарощування нігтів також призводить до деформації пластини і подальшим проблемам. Не варто захоплюватися і поліруванням нігтів, багато хто думає що подібна процедура допоможе швидше вирівняти деформований ніготь.Полірувати можна, але не частіше ніж один раз на місяць.

Поради професійних майстрів при деформації нігтів

Для допомоги в лікуванні і більш швидкого позбавлення від проблеми, професіонали дають кілька рекомендацій по догляду за нігтями:

 • робіть регулярні сольові і парафінові ванночки;
 • змащуйте нігті лимонним соком;
 • приймайте препарати з кальцієм;
 • не забувайте використовувати спеціальні креми і бальзами для рук;
 • з обережністю ставитеся до домашнього манікюру, уникайте занадто гострих інструментів, вони можуть пошкодити пластину.

Дотримуючись цих рекомендацій можна значно прискорити процес одужання і швидше позбутися від проблеми деформації нігтів, але лише в тому випадку, якщо це не пов’язано з патологією і захворюваннями.

Нігті – це відображення нашого здоров’я. Не варто займатися самолікуванням і робити які-небудь заходи до того, як не знайдено справжня причина проблеми. Не забувайте про те, що будь-який самолікування, навіть, здавалося б, абсолютно нешкідливе, може не тільки не принести бажаних позитивних результатів, а й завдасть шкоди вашим нігтям і здоров’ю організму в цілому.

Деформація нігтів на руках – види і способи лікування

Види деформації нігтів на руках

Деформація нігтів на руках може виглядати по-різному, і в основному проявляється в такий спосіб:

 • На нігтях можуть з’явитися поздовжні борозенки або гребінці, які розташовані рівними рядами і нагадують хвилю.
 • На нігтях може утворитися невелика увігнутість, а ніготь при цьому починає нагадувати ложку.
 • На нігтях з’являються валики по обидва боки, які трохи підняті, а середина нігтя потовщується і розширюється.Таким чином, нігті набувають неприродно великі розміри і форму.
 • На нігтях можуть з’явитися поперечні борозенки, які проходять од одного краю нігтя до іншого.
 • Нігті можуть розшаровуватися і кришитися, а також з’явитися вкраплення, смугастість і плями.

Причини виникнення деформації нігтів

Деформація нігтів на руках, як правило, з’являється на всіх нігтях, але частіше за все стає помітною спочатку на великому пальці руки, так як ніготь на цьому пальці більше за інших.При наявності деформації нігтів на руках причини зводяться до наступного:

 • Майже в половині всіх випадків деформації причиною є грибкові захворювання нігтів. Зараження грибком може статися легко в тих же косметичних салонах, при спілкуванні з людиною, зараженою грибком і так далі.
 • Іншою причиною деформації може стати травма нігтів при неправильному обрізанні кутикули. У цих випадках порушується процес живлення нігтів і їх зростання.
 • Якщо нігті травмовано ударами або защемлением, то незабаром вони також можуть деформуватися.При цьому травма може бути не самого нігтя, а нігтьового ложа.
 • Причиною деформації можуть стати хронічні захворювання легенів, серця, щитовидної залози, суглобів. У цих випадках важливо знайти причину і усунути її, так як будь-які терапевтичні заходи щодо виправлення форми нігтів будуть марними.
 • Захворювання шкіри, до яких відносяться екзема, псоріаз, червоний плоский лишай, також можуть стати причиною для деформації нігтів.
 • Взаємодія з хімікатами, кислотами, лугами та іншими шкідливими речовинами теж може викликати зміну форми нігтів і їх структури.

Що робити при деформації нігтів?

Звичайно, нікому не хочеться мати хвилясті або нерівні нігті, так як здавна по нігтях судили про самопочуття і стан здоров’я їхнього власника. Але лікування нігтів може затягнутися на місяці, так як в процесі терапії потрібно дочекатися, поки не виросте новий і здоровий ніготь. Тому потрібно запастися терпінням і виконувати всі процедури акуратно і вчасно.

Лікування деформації нігтя необхідно починати з виявлення причини, тоді терапія буде цілеспрямованою і ефективною.Для цього потрібно звернутися до фахівця, пройти повне обстеження і виявити причину. Так, наприклад, для лікування від грибка або інших бактерій потрібно спеціальні протигрибкові препарати або антибіотики.

Лікування хронічних захворювань теж потребує чимало часу, але здорові і красиві нігті того варті! І звичайно, потрібно обов’язково знати, як правильно доглядати за нігтями. Для цього необхідно звернутися за допомогою до професійних майстрам з манікюру і виконати цю процедуру кілька разів, поки нігті не стануть рости правильно.У домашніх умовах можна виконувати самим сухий або необрізний манікюр.

Щоб руки і нігті не страждали від впливу шкідливих хімічних сполук, під час роботи необхідно надягати спеціальні захисні рукавички, які можуть бути з бавовни або латексу.

Крім того, нігтям потрібні поживні речовини, які можуть посилити їх зростання. До таких речовин відносяться мінерали (кальцій, сірка, кремній, залізо), вітаміни (С, А, В, Е), жирні кислоти і білки.

У деяких випадках досить урізноманітнити харчування і свій раціон, щоб поповнити його необхідними і корисними компонентами.Для цього достатньо знати, які продукти харчування містять найбільше необхідних вітамінів та інших поживних речовин. Так, наприклад, джерелом заліза можуть служити такі продукти, як м’ясо, риба, кабачки, капуста, чорниця та інші фрукти.

Буває і так, що цього може бути недостатньо, і тоді в раціон необхідно додавати мінерально-вітамінні комплекси, а також омегу і амінокислоти. Спеціальні добавки до раціону необхідно застосовувати довгостроково, протягом декількох місяців, так як в середньому повністю новий ніготь виростає за 50-60 днів.

Що можна зробити для нігтів в домашніх умовах?

Деформація нігтів на руках добре усувається і в домашніх умовах, коли за нігтями не тільки правильно доглядають, але і роблять їм масаж, лікувальні ванни і інші місцеві процедури. Всі ці способи покращують кровообіг в кутикуле і забезпечують зростання нігтів. У ванночки можна додавати морську сіль, соду, ефірні масла. Хорошим засобом для зростання нігтів є народні рецепти відварів і настоянок з лікувальних трав.До них відносяться ромашка, шавлія, деревій, а також такі лікувальні продукти, як лимон, мед і оливкове масло.

Нігті можна покривати зверху спеціальними лікувальними лаками та іншими базовими засобами, що дозволить вберегти їх від травм і інших уражень. З лаків можна вибрати ті, у яких не дуже яскравий колір і текстура. Для цієї мети добре підійдуть матові лаки пастельних тонів. На час лікування яскраві лаки наносити не рекомендується, так як вони тільки виділяють дефекти, а не приховують їх.

Чого не треба робити при деформації нігтів?

 • Дуже часто жінки намагаються приховати деформовані нігті не тільки під товстим шаром лаку, але і йдуть на таку процедуру, як штучне нарощування нігтів. На жаль, ця процедура є абсолютно марною для здоров’я нігтів, так як не усуває причин виникнення і не робить ніякого лікувального дії. Хімічний опік засобами для нарощування нігтів здатний лише посилити проблему.
 • Намагатися самим правильно обрізати кутикулу і доглядати за нігтями.Для початку можна пройти кілька процедур в косметичному салоні, а потім отримати консультацію і нескладну інструкцію по догляду за нігтями у професіонала. Тільки після того, як ви переконалися, що все робите правильно, можна переходити на сухий або необрізний манікюр своїми руками.
 • Полірувати нігті, намагаючись приховати такими діями дефект і вирівняти нігті. Ця процедура може проводитися м’якими пилками не більше 1 разу на місяць. Поки не знайдено причина деформації, ця процедура абсолютно марна, а при частому виконанні ще й шкідлива для нігтів.

Таким чином, деформація нігтів є нічим іншим, як відображенням здоров’я нашого організму і ступеня догляду за ними. Правильний і дбайливий догляд, а також турбота про своє здоров’я допоможуть усунути з часом деформацію і повернути нігтям здоровий і красивий вид.

Джерела: http://www.krasotaimedicina.ru/diseases/zabolevanija_cosmetology/nail-deformation, http://nails-health.ru/deformatsiya-nogtej-na-rukah/, http://med-look.ru/ deformaciya-nogtej-na-rukax-vidy-i-sposoby.html

Травма нігтя – Клініка краси Олени Дятчин

Під травмою нігтя розуміється, як правило, будь-яке механічне вплив, що приводить до його травмування: здавлювання, удар, відрив. Механічні травми бувають гострими і хронічними.

Гостра травма виникає в результаті очевидного шкідливого впливу на ніготь. Вона зазвичай супроводжується пошкодженням кровоносних судин нігтьового ложа, під нігтьової пластиною може утворитися гематома.Якщо нігтьова пластина залишається на місці, кров скупчується під нею і здавлює навколишні тканини, що супроводжується інтенсивними пульсуючими больовими відчуттями. У разі часткового або повного відриву нігтьової пластини кровотеча неминуче, але пульсуючого болю в цьому випадку не буває.

Оскільки кінчики пальців є дуже чутливими, травми нігтів вкрай болючі, в деяких випадках можлива короткочасна втрата свідомості.

Наслідком гострої травми є часткове або повне відшарування нігтя від нігтьового ложа.У разі незначного пошкодження ложа нігтя нігтьова пластина з часом відростає заново. У разі сильного пошкодження ложа відшарування нігтьової пластини може зберігатися і після загоєння рани. Травма росткової зони може привести до подальшої деформації нігтя. У травмованого одного разу нігтя схильність до вростання збільшується.

Щоб уникнути таких наслідків травмування нігтя як його відшарування, деформація, вростання, необхідно після закінчення гострої фази і загоєння рани звернутися до фахівця, який буде спостерігати за відростанням нової нігтьової пластини і в разі необхідності своєчасно проводити заходи корекції (моделювання, тампонаду, установку скоб або пластин).

У випадку хронічної травми шкідливу дію на ніготь є не настільки очевидним. Травмуючий вплив не інтенсивно, але триває тривалий час, проте часто людина не надає йому великого значення. Хронічна травма може проявитися у вигляді подногтевой гематоми, яка викликає часткове відшарування нігтьової пластини від ложа, але не супроводжується болями. Можливо також часткове відшарування нігтя з боку вільного краю без гематоми. Відшарувався ділянку нігтя при цьому стає білясті.Ще одним проявом хронічної травми є поздовжні і поперечні тріщини нігтя. Хронічні травми нігтя мають кілька причин.

 1. Незручне взуття. Взуття може бути неправильно підібрана за розміром або Не Відповідати фактичному навантаженню. Не варто купувати взуття, якщо при примірці в магазині вона виявляється вам «впритул», і в ній немає трохи більше додаткового обсягу. Існує думка, що при носінні взуття розтягнеться і прийме форму ноги, але, як правило, цього не відбувається.Однак поки ви носите тісне взуття в надії, що вона «розтягнеться», нігті відчувають постійний тиск і травмуються.

Також не варто забувати про те, що стопа може мати різний обсяг в різний час дня, при тривалому знаходженні на ногах, при заняттях спортом або в жарку погоду вона трохи набрякає. При бігу або спуску з гірки стопа у взутті трохи зміщується вперед, і нігті відчувають додаткове навантаження. Таким чином, якщо у взутті немає додаткового простору для пальців, нігті схильні до травмування.

 1. Компресійні колготки або панчохи. Такі колготки застосовуються для запобігання застою крові в нижніх кінцівках. Вони дуже щільно облягають ноги і стопи і створюють тиск. Якщо ж колготки трохи закороткі і їх доводиться до того ж сильно натягувати, нігті знаходяться під загрозою.
 2. Патології стопи. Різні види плоскостопості, деформацій стопи і пальців можуть також призводити до здавлення нігтів сусідніми пальцями або у взутті.
 3. Невротичні розлади.Людина, що страждає невротичним розладом, здатний сам пошкодити собі нігті. Так само як звичка гризти нігті (на руках), колупати їх, шкребти або натискати одним нігтем на інший.
 4. Тривале використання стійких лаків або покриття для нігтів. Стійкі лаки та покриття міцно зчіплюються з поверхнею нігтів, тому для їх видалення використовують сильні розчинники, або видаляють їх шар механічним способом. При цьому нігті стоншуються.

Хронічне травмування нігтя тягне за собою дистрофії нігтьової пластини: відшарування від нігтьового ложа, поздовжні і поперечні тріщини, викривлення, вростання нігтя.

Якщо ви помітили, що ваші нігті травмуються за рахунок тих чи інших факторів, перш за все необхідно їх усунути. Також бажано звернутися до фахівця, який проведе кваліфіковану обробку нігтів і їх корекцію.

.