Ногти

Синьогнійна паличка фото на нігтях: Синдром зелених нігтів – що таке, причини появи, лікування

Основи лікування, діагностика і профілактика синьогнійної палички (інфекції). Фото

Основи лікування, діагностика і профілактика синьогнійної палички (інфекції). Фото

Своєчасна діагностика синьогнійної інфекції заснована на ідентифікації мікроорганізму та визначення чутливості до антибіотиків. Адекватне лікування представляє хворому шанс на повне одужання і запобігає прогресуванню захворювання.

З огляду на те, що специфічна профілактика синьогнійної інфекції широкого поширення не отримала, дезінфекція, стерилізація і дотримання правил особистої гігієни є найефективнішими способами, що попереджають поширення інфекції.

Лабораторна діагностика синьогнійної палички

Діагностика синьогнійної палички проводиться поетапно. У ряді випадків при ураженні шкірних покривів і нігтів можна встановити попередній діагноз за зовнішніми ознаками. Остаточний діагноз встановлюється тільки після лабораторного дослідження, що включає в себе виділення збудника (обов’язково до початку лікування), його ідентифікація (виявлення пігменту, визначення біохімічних та серологічних властивостей) і визначення чутливості до антибактеріальних препаратів.Загальноклінічні та інструментальні методи діагностики є додатковими.

Рис. 1. Синегнойная інфекція. Виразка рогівки.

Попередня діагностика синьогнійної інфекції

Попередній діагноз інфікування синьогнійної палички можна поставити на підставі специфічного фарбування ран, перев’язувального матеріалу і уражених нігтів в синьо-зелений колір. Характерним при ураженні є розвиток на шкірних покривах гангренозний ектіми (див. Фото). Захворювання розвивається при септицемії у осіб з імунодефіцитом.

Рис. 2. Гангренозная ектіма, пов’язана з бактеріємією Pseudomonas aeruginosa.2

Надзвичайно болюча виразка, з некрозом в центрі, оточена яскраво-червоним обідком (фото зліва). Через 2 тижні виразка збільшилася в розмірах, має фестончатие краю (фото праворуч).

Рис. 3. Фарбування пов’язки на рані (фото зліва) і нігтів (фото праворуч) в синьо-зелений колір ферментом піоціанін, який синтезується синьогнійної палички.

Матеріал для лабораторного дослідження

Матеріал, взятий безпосередньо з вогнища ураження, є основним при дослідженні хворих з підозрою на псевдомонадних інфекцію.У всіх інших випадках матеріалом можуть бути випорожнення, сеча, мокрота, гнійне виділення, слиз, ексудат, ліквор, трахеобронхіальні змиви, виділення з піхви або каналу шийки матки, жовч і кров. Матеріалом для дослідження можуть стати лікарські препарати, виготовлені в лікарнях, змиви з предметів догляду за хворими, медичної апаратури та санітарно-гігієнічного устаткування.

Бактеріологічний метод дослідження

Бактеріологічний метод дослідження є єдиним і найефективнішим при діагностиці синьогнійної інфекції.Його необхідно використовувати ще до початку лікування.

До живильних середовищ синьогнійної палички невибагливі. Ростуть на простих поживних середовищах. Колонії гладкі, напівпрозорі, фарбуються в різні кольори (частіше в синьо-зелений), мають специфічний запах карамелі, жасмину або винограду.

Рис. 4. Колонії синьогнійної палички: напівкруглі (фото зліва) і в формі маргаритки (фото праворуч).

Рис. 5. На фото синьогнійної палички під мікроскопом. Забарвлення по Граму.

При ідентифікації виділених культур враховують такі властивості збудників:

 • Зростання колоній при температурі 42 ° С.
 • пігментообразованія.
 • Освіта слизу.
 • Симптом райдужного лізису.
 • Освіта зони гемолізу.
 • (+) результат оксидазного тесту.
 1. пігментообразованія. На щільних середовищах вже через 24 години відзначається зростання колоній збудників. Вони слизові, напівпрозорі, з перламутровим відтінком.Від 70 до 80% клінічних ізолятів синтезують пігмент піоціанін , забарвлює живильне середовище в синьо-зелений колір, що є важливою діагностичною ознакою. Ряд штамів продукують пігмент піовердін (флюоресцеин) – пігмент жовто-зеленого кольору, піорубін забарвлює живильне середовище в червоний або бурий кольори, піомеланін (меланіновий пігмент) забарвлює живильне середовище в чорний, коричнево-червоний або коричнево-чорний кольори , L -оксіфеназін дає жовте забарвлення.
 2. Температура зростання. Зростання синьогнійної палички в аеробних умовах відбувається навіть при температурі 42 ° С, що використовується як диференційно-діагностична ознака.
 3. Феномен райдужного лізису. При зростанні збудників на щільних середовищах реєструється феномен райдужного лізису, який відбувається під впливом спонтанного бактеріофага, що є таксономическим ознакою.
 4. Гемоліз. При зростанні на 5% кров’яному агарі навколо колоній утворюється зона просвітлення (гемолізу), що пов’язано з руйнуванням еритроцитів.
 5. Освіта слизу. При зростанні на рідких поживних середовищах на поверхні утворюється сірувато-срібляста плівка. У міру старіння культур утворюється муть, яка поступово знижується зверху вниз.
 6. Оксидазний тест . Синьогнійної палички синтезують цитохромоксидазу. Оксидазний тест є провідним при ідентифікації збудників. При позитивному результаті тест-смужка забарвлюється в синьо-фіолетовий колір.

Рис. 6. Посів на синьогнійну паличку.Фарбування живильного середовища ферментом піоціанін в синьо-зелений колір.

Рис. 7. синьогнійної бактерії синтезують слиз (позаклітинний крахмалоподобное речовина).

Рис. 8. Зона просвітління навколо колоній збудників.

Рис. 9. Позитивний і негативний оксидазний тест.

Визначення чутливості Pseudomonas aeruginosa

Антибиотикотерапия синьогнійної інфекції проводиться тільки з урахуванням чутливості збудників до антибактеріальних препаратів.

Рис. 10. Визначення чутливості виділеного збудника до антибіотиків. Методика стандартних дисків. Чим більше зона просвітлення, то чутливіші бактерії до антибіотиків.

Серологічна ідентифікація і визначення сероварів

Серологічна ідентифікація і визначення сероварів збудників проводиться при наявності відповідних типів сироваток шляхом постановки реакції аглютинації з визначенням антигенів: моноспеціфіческіх Н-антигенів і групоспеціфічного О-антигену.Дані види досліджень на сьогоднішній день вимагають подальшого вдосконалення.

до змісту ↑

Лікування

Лікування синьогнійної інфекції включає в себе етіотропну терапію, застосування патогенетичних і симптоматичних засобів. Етіотропна терапія спрямована на боротьбу з інфекцією і включає в себе застосування таких груп лікарських засобів:

 • Антибіотики (з урахуванням чутливості збудників).
 • Плазма з крові хворих, імунізованих полівалентної корпускулярної синьогнійної вакциною (імунна гомологичная плазма, імуноглобулін).
 • Гетерологічний антисинегнойную імуноглобулін для місцевого лікування.
 • синьогнійної бактеріофаг для лікування опіків і гнійних інфекцій шкіри.

Рис. 11. На фото синьогнійна інфекція м’яких тканин стопи до і після лікування.

Антибіотики від синьогнійної палички

Через множинної резистентності (стійкості) синьогнійна інфекція важко піддається лікуванню. Причиною цього є передаючи у спадок плазмидами (молекули ДНК) резистентності до цілого ряду антибактеріальних препаратів (до 20).Механізми стійкості:

 • Блокада транспортування препарату всередину клітини (внутрішньоклітинної мішені).
 • Інактивація препарату (антибіотика) ферментами бактеріальної клітини – бета-лактамазами, апетілтрансферазамі і нуклеотидаза.
 • Активне виведення препаратів з клітки збудника.

Найбільш активні антибіотики проти синьогнійної палички:

 1. β-лактамні антибіотики (пеніциліни, карбапенеми, цефалоспорини і монобактами).У порядку убування:

карбапенемних антибіотики (Имипенем і Меропенем) мають найбільшу природну активність щодо Pseudomonas aeruginosa.

Цефалоспорини IV покоління (Цефепім) і III покоління (Цефтазидим, Цефоперазон).

монобактами (Азтреонам)

Пеніциліни антіпсевдомонадние : уредопеніцілліни (Піперацилін, Піперацилін / Тазобактам) і карбоксіпеніцілліни (Карбеніцилін, Тикарцилін, Тикарцилін / клавуланат).

 1. Аміноглікозиди (Амікацин).
 2. Фторхінолони (Ципрофлоксацин, Левофлоксацин). Чутливість до них швидко змінюється на стійкість.

При лікуванні синьогнійної інфекції β-лактамні антибіотики часто застосовуються в поєднанні з амікацином або Ципрофлоксацином. Найбільшу чутливість Pseudomonas aeruginosa реєструється щодо меропенему і Амікацину.

Практично не зустрічається стійкості бактерій до поліміксину.

Лікування синьогнійної інфекції досить складне, без адекватного мікробіологічного контролю малоефективне. Чутливість Pseudomonas aeruginosa прогнозується погано.

Рис. 12. Синегнойная інфекція зовнішнього слухового проходу.

Бактериофаг проти синьогнійної палички

Поряд із застосуванням антибіотиків при лікуванні синьогнійної інфекції використовується синьогнійної бактеріофаг. Імунологічний препарат має здатність руйнувати (розчиняти) бактеріальні клітини, сприяє синтезу імуноглобулінів, знімає виражені симптоми захворювання, сприяє одужанню.

Обов’язковою умовою застосування препарату є попереднє визначення чутливості збудника. Препарат застосовується при різних локалізаціях запального процесу у вигляді розчину місцево, ректально, вагінально і перорально.

 • Місцево бактеріофаг застосовується у вигляді пов’язок, зрошень, аплікацій та тампонів.
 • В плевральну, суглобову і черевну порожнини бактеріофаг вводиться через дренажну трубку.
 • В порожнину сечового міхура препарат вводиться через катетер, в ниркову миску – через нефростому або цистостому.
 • При остеомієліті препарат вводиться через дренаж або турунди.
 • При гінекологічних захворюваннях бактеріофаг вводиться в порожнину піхви і матки.
 • При захворюваннях ЛОР-органів розчин бактеріофага вводиться в порожнину середнього вуха і ніс. Препарат використовується у вигляді полоскання, закапування, промивання, введення змочених у розчині турунд.
 • Дітям у віці до 6-и місяців бактеріофаг вводиться через пряму кишку у вигляді високих клізм.

Курс лікування розчином синьогнійної бактеріофага становить 5 – 15 днів.У разі виникнення рецидивів захворювання рекомендується проведення повторних курсів. Бактеріофаг дозволено застосовувати разом з іншими препаратами, що використовуються при лікуванні синьогнійної інфекції.

Рис. 13. Бактеріофаг синьогнійної палички.

Хірургія синьогнійної інфекції

В ряді випадків при синьогнійної інфекції необхідне застосування хірургічних методів лікування:

 • Видалення некротизованих ділянок тканин.
 • Дренування при скупченні гною в порожнинах.
 • Лапаротомия з подальшою резекцією при некротичному ентероколіті.
 • Хірургічне лікування при обструкціях сечових шляхів.
 • Протезування клапанів серця при їх ураженні

до змісту ↑

Профілактика синьогнійної інфекції

Профілактика синьогнійної інфекції підрозділяється на специфічну і неспецифічну.

Специфічна профілактика

Специфічна профілактика синьогнійної інфекції передбачає застосування імунних антигенних препаратів, які виділяються з різних компонентів самої бактерії, а також за допомогою отриманих на їх основі гіперімунною плазми і імуноглобуліну.З профілактичною метою застосовуються такі препарати:

 • Піоіммуноген застосовується місцево при опіках.
 • Асоційована вакцина, до складу якої входять антигени синьогнійної палички, стафілококу та протея.
 • Полівалентна корпускулярна синьогнійна вакцина.
 • Пасивна специфічна імунізація проводиться гіперімунною плазмою.

Неспецифічна профілактика

З огляду на те, що специфічна профілактика сьогодні широкого поширення не отримала, дезінфекція, стерилізація і дотримання правил особистої гігієни є найефективнішими способами, що попереджають поширення інфекції.

 • У лікарняних умовах необхідно строго дотримуватися правил асептики і антисептики. Постійно проводити контроль за обсемененностью зовнішнього середовища.
 • Своєчасно і правильно обробляти рани і опікові поверхні.
 • Не допускати розвиток імунодефіцитних станів.
 • Дотримуватися правил особистої гігієни.
 • Зміцнювати здоров’я.
 • В басейнах і гарячих ваннах постійно контролювати концентрацію хлористих речовин (70,5 мг / л) і норму водневого показника води (7,2-7,8).

Рис. 14. На фото синьогнійна інфекція – псевдомонадних попрілість.

ПОСИЛАННЯ ПО ТЕМІ Статті розділу “Синегнойная інфекція” Найпопулярніше

СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?

Підпишіться на нашу розсилку!

Статті розділу “Синегнойная інфекція” Нові статті Популярні статті Схожі статті Про мікроби і хворобах © 2020 Наверх

Синегнойная паличка. Мікробіологія. Як передається. Чим небезпечна. Фото

Синегнойная паличка. Мікробіологія.Як передається. Чим небезпечна. Фото

Синегнойная паличка (Pseudomonas aeruginosa) викликає різноманітні гнійно-запальні процеси аж до генералізованих форм. Основна частина синьогнійної інфекції має внутрілікарняне походження. Вона виділяється у кожного третього госпіталізованого пацієнта. Особливі властивості бактерії і особливості її взаємодії з організмом людини створюють об’єктивні труднощі в боротьбі з інфекцією. Ситуацію ускладнює зростаюча загроза розвитку антибіотикорезистентності.

синьогнійної палички мають велику адаптіціонной здатністю. Вони здатні розмножуватися в умовах повної відсутності органічних речовин, розвиваються навіть в дистильованої воді, не втрачають життєздатність в цілому ряді дезінфікуючих розчинів. Бактерії часто інфікують післяопікові ранові поверхні, рвані рани, порізи і ін. Ніколи не вражають здорові тканини. Інфекція може розвинутися в сечовивідних шляхах при введеннях катетерів. Поразка очей виникає при травмах і оперативних втручаннях.Часто синьогнійна інфекція реєструється при запаленні середнього вуха. Вона вражає легені і серцеві клапани, мозкові оболонки і суглоби, шлунково-кишковий тракт і нігті. При проникненні бактерій в кров’яне русло розвивається бактеріальний сепсис.

Рис. 1. синьогнійної палички. Фото з електронного мікроскопа. Комп’ютерна забарвлення.

Як передається синьогнійна паличка. Епідеміологія захворювання

До роду Pseudomonas відноситься близько 140 підвидів бактерій.Мікроорганізми викликають розвиток небезпечної для життя і трудноизлечимой псевдомонадной інфекції. Для своєї життєдіяльності бактерії використовують майже всі природні органічні сполуки.

Хвороба фіксується цілий рік. Частіше хворіють маленькі діти та особи похилого віку, реєструється високий рівень поширення інфекції в стаціонарах лікувальних установ, в тому числі відділеннях для новонароджених.

Поширеність

синьогнійної палички широко поширені в природі.Вони мешкають в грунті, рослинах і воді, в організмах тварин, комах, людини і птахів.

Рідке середовище

Бактерії воліють місця з підвищеною вологістю – кондиціонери, раковини, респіратори, зволожувачі, влагосборнік. Вони виявляються в 90% пробах стічних вод, колонізують поверхню кахельної обробки басейнів, забиваються в шви, утворюючи захисну біоплівку, на яку погано впливають дезінфікуючі розчини. У воді при температурі 37 ° С бактерії зберігають життєздатність протягом року, виживають в розчинах антисептиків, що застосовуються в медичних установах, в рідини, призначеної для зберігання контактних лінз.

Медичні установи

синьогнійної палички широко поширені в стаціонарних медичних установах. Вони є головними збудниками внутрішньолікарняної інфекції. Інфікованим стають до 30% стаціонарних хворих. Інфекція передається з їжею і водою, через раковини, санвузли, ручки кранів, руки медичного персоналу, загальні рушники, постільна білизна, лікарські розчини і мазі, а також через медичну апаратуру та інструменти.

Людина

Синегнойная паличка є умовно-патогенних мікроорганізмів.Вона входить до складу нормальної мікрофлори людини. Її можна виявити на шкірних покривах вушних раковин (2%), пахвових западин і в паху, на слизових оболонках носа (3%), глотки (7%) і шлунково-кишкового тракту (до 24%). Стримує розвиток інфекції міцна імунна система.

Рис. 2. Синегнойная інфекція. Поразка нігтя (фото зліва), зовнішнього та середнього вуха.

Джерело, механізм і фактори передачі інфекції

Резервуаром і джерелом синьогнійної інфекції є людина (хворий або носій) і тварини.Не виключається, що джерелом Pseudomonas aeruginosa може бути навколишнє середовище.

Механізм передачі інфекції контактний, повітряно-краплинний і харчовий. Найбільш небезпечними є особи з пошкодженими шкірними покривами (відкриті гнійні рани різного походження) і хворі на пневмонію.

До факторів передачі синьогнійної інфекції в домашніх умовах відносяться інфіковані предмети побуту, крему, розчини, рушники для обличчя і геніталій, помазки для гоління і ін.

До факторів передачі синьогнійної інфекції в медичних установах відносяться інструменти, медична апаратура, прилади, дезінфікуючі розчини, лікувальні мазі, очні краплі, предмети догляду за хворими, руки медичного та обслуговуючого персоналу.

Рис. 3. Поразка рогової оболонки ока при синьогнійної інфекції. Виразка рогівки.

Групи ризику

До групи ризику по псевдомонадной інфекції входять особи з ослабленим імунітетом – хворі на хронічні інфекційні захворювання, муковісцидоз, новонароджені, маленькі діти і люди похилого віку,

Високий ризик розвитку синьогнійної інфекції у хворих з відкритими гнійними ранами (опіки, порізи, рвані рани).

До групи ризику входять хворі з постійними катетерами, що знаходяться на ШВЛ та ін.

Рис. 4. синьогнійної панофтальмит.

до змісту ↑

Мікробіологія синьогнійної палички

Синегнойная паличка відноситься до сімейства Pseudomonadaceae, роду Pseudomonas, до якого відносяться численні види (понад 20) збудників, три з яких патогенні для людини:

 • Вид Pseudomonas aeruginosa викликають різноманітні гнійно-запальні процеси.
 • Вид Pseudomonas mallei – збудники сапу.
 • Вид Pseudomonas pseudomallei викликають мелиоидоз.

Бактерії цього роду – грамнегативні палички, строгі аероби, спор не утворюють, не вимогливі до живильних середовищ.

Pseudomonas aeruginosa відкрита в 1862 році А. Люкке. Дослідник зазначив характерне фарбування перев’язувального матеріалу в синьо-зелений колір. У 1872 році П. Жессар виділив чисту культуру збудника і вивчив його властивості. У 1897 році була зареєстрована перша спалах внутрішньолікарняної (госпітальної) інфекції, причиною якої виявилися синьогнійної палички.У 1899 році С. Н. Серковскій вказав на виникнення бактеріального захворювання у виснажених хворих і дітей – осіб з ослабленим імунітетом. Сьогодні синьогнійна паличка є одним з основних збудників локальних та системних гнійно-запальних процесів, особливо в умовах стаціонарів.

Рис. 5. Pseudomonas aeruginosa (синьогнійна паличка).

Будова синьогнійної палички

Бактерії паличкоподібні, прямі або злегка зігнуті, кінці закруглені, мають 1 або 2 полярних джгутика і пили (мікроворсинки), 1 – 5 мкм в довжину і 0,5 – 1,0 мкм в ширину, в нативних препаратах рухливі, спор не утворюють, оболонка капсулоподібної.

Рис. 6. Грам-негативні бактерії Pseudomonas aeruginosa в мазках чистих культур під мікроскопом розташовуються поодинці, попарно або у вигляді коротких ланцюжків. Розташовуючись в цитоплазмі фагоцитів можуть деформуватися.

Біологічні властивості збудника

Освіта слизу

Бактерії синтезують внеклеточное крахмалоподобное речовина – слиз. Більш вірулентні штами синтезують підвищений її кількість. Слиз покриває мікробні клітини тонким шаром.Вона надає колоніям і бульйонні культурам в’язкість. На рідких середовищах слиз утворює сірувато-сріблясту плівку. При старінні культури рідке середовище мутніє, муть поступово опускається зверху вниз, далі на дно випадає слизовий осад. Бактеріальна слиз розцінюється як фактор патогенності.

Запах

синьогнійної палички синтезують хімічна речовина тріметіламін, що додає культурам бактерій запах карамелі, жасмину або винограду.

Освіта пігменту

синьогнійної палички синтезують пігменти синьо-зеленого, червоного, чорно-коричневого і жовтого кольорів.

 1. Більшість штамів продукують водорозчинний феназідовий пігмент піоціанін , забарвлює виділення з ран, перев’язувальний матеріал і живильне середовище в синьо-зелений колір. Велика кількість пігменту продукують більше вірулентні штами. Пігментообразованія є важливою діагностичною ознакою. Воно реєструється у 70 – 80% клінічних ізолятів. Піоціанін розчиняється в хлороформі.

Рис. 7. Фарбування живильного середовища ферментом піоціанін в синьо-зелений колір.

 1. Багато штамів продукують пігмент піовердін (флюоресцеин) – пігмент жовто-зеленого кольору, який флюоросцірует в променях УФО з довжиною хвилі 254 нм.

Рис. 8. Пігмент жовто-зеленого кольору піовердін (фото зліва), флюоросцірует в променях УФО (фото праворуч).

 1. У кислому середовищі бактерії продукують пігмент піорубін , який забарвлює живильне середовище в червоний або бурий кольори.

Рис. 9. Пігмент піорубін забарвлює живильне середовище в червоний або бурий колір.

 1. Деякі штами бактерій продукують піомеланін (меланіновий пігмент), який забарвлює живильне середовище в чорний, коричнево-червоний або коричнево-чорний кольори.

Рис. 10. Пігмент піомеланін забарвлює живильне середовище в чорний, коричнево-червоний або коричнево-чорний кольори.

 1. Пігмент L -оксіфеназін дає жовте забарвлення.

Рис. 11. Пігмент L-оксіфеназін забарвлює живильне середовище в жовтий колір.

Хімічні властивості бактерій

Синегнойная паличка проявляє стійкість до цілого ряду хімічних сполук і зовнішніх впливів:

 • Утилізує феноли, нітрофурановие з’єднання (зростає в фурациліну), карболової кислоти.
 • Вапно і хлорамін на неї не діють.
 • УФО на бактерії проявляє згубну дію тільки при впливі протягом 3-х годин і більше.

синьогнійної палички мають високу протеолітичної активністю.

 • Завдяки наявності каталази бактерії сприяють розкладанню пероксиду водню на молекулярний кисень і спирти,
 • Синтезують цитохромоксидазу, що грає велику роль в процесах синтезу АТФ, регулює активність всієї дихальної ланцюга, грає ключову роль у виробництві енергії клітиною. Оксидазний тест є провідним при ідентифікації умовно-патогенних і патогенних бактерій.
 • Бактерії згортають сироватку крові, гідролізують казеїн.
 • Розщеплюють білки і деякі амінокислоти (валін і аланін), протистоять руйнуванню еластазу.
 • Утилізують гемоглобін (на поживних середовищах утворюють зону гемолізу).
 • Мають низьку сахаролитической активністю (окислюють тільки глюкозу), що використовується з метою ідентифікації бактерій. Утилізація глюкози і L-аланіну відбувається з накопиченням кислих продуктів. При цьому тест-смужка не змінює забарвлення через нейтральну рН середовища (діагностичний тест).

З огляду на те, що протеолітична активність Pseudomonas aeruginosa превалює над сахаролитической, живильне середовище для бактерій готують з високою концентрацією вуглеводів (до 2%) і низьким вмістом пептона (не більше 0,1%).

 • Продукують аргініндігідролазу і нитратредуктаза. Чи не виробляють лізіндекарбоксілазу.
 • Синтезують тріметіламін. Хімічна речовина надає культурам Pseudomonas aeruginosa запах жасмину, карамелі або винограду.
 • Синтезують ацетат, сукцинат і піруват.
 • Не утворюють індол.
 • Слабо продукують сірководень.

Відмінною здатністю синьогнійної палички є обмежена потреба в поживних речовинах.Вона зберігає життєздатність в умовах майже повної відсутності джерел живлення.

Фізичні властивості бактерій

Резистентність Pseudomonas aeruginosa

 • Тривале перебування в навколишньому середовищі та здатність протистояти захисному підвищення температури тіла хворого пояснюється здатністю мікроорганізму зберігати життєздатність при температурі довкілля від 4 до 42 0 С. Оптимальною вважається температура від 20 0 С до 42 0 С.
 • Синегнойная паличка гине при кип’ятінні. При температурі 60 0 З гине протягом 15 хвилин.
 • Ековари Pseudomonas aeruginosa, широко поширені в хірургічних відділеннях, набувають високу стійкість до антибактеріальних препаратів і таким антисептикам, як фурацилін і риванол.
 • Бактерії стійкі до УФО, 2 тижні зберігаються в пилу, 8 тижнів в шматочках опікових кірочок.

Чутливість Pseudomonas aeruginosa

 • Бактерії чутливі до дії щавлевої, 10% борної і мурашиної кислот, перманганату калію, 5% розчину хлораміну, 2% розчину карболової кислоти (фенолу).Для дезінфекції обладнання в медичних установах застосовують 6% розчин перекису водню і миючий засіб. Для зупинки носових кровотеч і обробки ран застосовують 3% розчин перекису водню.
 • синьогнійної палички чутливі до бактеріофагів.

Рис. 12. Рясний зростання синьогнійної паличок виявлення при температурі +20 град C – +40 град C. (див. Пробірки з утворенням пігменту синьо-зеленого кольору).

до змісту ↑

Культуральні властивості бактерій

синьогнійної бактерії є строгими аеробами (живуть і розвиваються тільки при наявності атмосферного кисню).До живильних середовищ невибагливі. Зберігають життєздатність при повній відсутності джерел живлення. Відзначається хороший зростання мікроорганізмів на нейтральних середовищах. У факторах зростання не потребують. Оптимальною для росту є температура 37 0 С, але ростуть і при температурі 42 0 С. Час культивування становить 24 години. При зростанні на кров’яному агарі навколо колоній утворюється зона просвітлення (гемолізу).

Рис. 13. На 5% кров’яному агарі навколо колоній синьогнійної палички видно зона просвітлення – гемоліз.

Зростання бактерій на рідких середовищах

При зростанні на рідких поживних середовищах на поверхні утворюється сірувато-срібляста плівка. У міру старіння культур утворюється муть, яка поступово знижується зверху вниз.

Рис. 14. У пробірці зліва чітко видно синьо-зелений пігмент піоціанін і сірувато-срібляста плівка. У пробірці праворуч зазначається флюоресценція пігменту, а також чітко видно муть, що опускається зверху вниз.

Зростання бактерій на щільних середовищах

Форма колоній

синьогнійної палички при зростанні на щільних середовищах формують невеликі колонії 2 – 5 мм в діаметрі різних типів: S-тип (опуклі колонії), R-тип (плоскі колонії неправильної форми , складчастої поверхнею і хвилястими краями, що нагадують квітка маргаритка).Колонії гладкі, напівпрозорі, фарбуються в різні кольори (частіше в синьо-зелений), мають специфічний запах карамелі, жасмину або винограду.

Рис. 15. Колонії синьогнійної паличок форми «маргаритки».

Рис. 16. Колонії Pseudomonas aeruginosa гладкі, напівпрозорі, соковиті, слизові.

Феномен райдужного лізису

Феномен райдужного лізису характерний для багатьох штамів Pseudomonas aeruginosa. Він полягає в тому, що на поверхні колоній бактерій з’являється переливається всіма кольорами веселки в відбитому світлі плівка.Даний феномен обумовлений спонтанним впливом бактеріофагів і характерний тільки для синьогнійної паличок.

Рис. 17. Чистий культура синьогнійної паличок на скошених середовищах.

Фарбування колоній і запах

Фарбування колоній і поява специфічного запаху відбувається вже до кінця першої доби зростання.

Живильні середовища

селективного середовищем є живильний агар, що містить цетілперідініум-хлорид (ЦПХ-агар).

На мясопептонном агарі утворюються великі (3 – 5 мм в діаметрі), округлої форми або плоскі, слизові колонії, часто з феноменом райдужного лізису, міцно спаяні з живильним середовищем.

На кров’яному агарі навколо колоній утворюється зона просвітлення (гемолізу).

На середовищі Плоскірєва (агар Плоскірєва) через 24 години виростають колонії інтенсивного жовтого кольору, через 48 годин колонії набувають коричневого забарвлення, вони в’язкі, важко знімаються петлею.

Рис. 18. На фото селективна середовище для культивування бактерій – поживний агар, що містить цетілперідініум-хлорид (ЦПХ-агар).

до змісту ↑

Фактори патогенності Pseudomonas aeruginosa

Синегнойная паличка виділяє ендотоксини, які надають патогенну дію на організм хворого, а також ендотоксини, що виділяються при загибелі і розпаду мікроорганізмів.Вірулентність бактерій забезпечується білками зовнішньої мембрани клітинної стінки і пілямі. До факторів інвазії відносяться протеази і нейрамідазі.

Екзотоксини бактерій

Екзотоксини це продукти життєдіяльності мікроорганізму, що мають широкий біологічний спектр активності. Основне значення у синьогнійної палички мають такі з них:

 1. Екзотоксин А

Екзотоксин А являє собою білок. Його молекулярна маса 66 – 72 тис.Д.

Є найтоксичнішою з усіх продуктів життєдіяльності синьогнійна палички. Його виділяють 80 – 90% штамів Pseudomonas aeruginosa. Токсин А пригнічує иммуногенез, володіє інвазивними властивостями, під його впливом розвивається параліч внутрішньоклітинного синтезу білків. Його дія проявляється загальнийтоксичними ефектом. У хворих розвиваються некрози, набряки, метаболічний ацидоз, що ускладнюється розвитком дихальної недостатності і колапсом.

Токсин термолабилен (втрачає свої властивості при підвищеній температурі), розщеплюється під впливом власних ферментів, панкреатичної еластази і пронази (протеолітичний фермент бактерій стрептоміцетов).На екзотоксин А в організмі інфікованої людини виробляються антитіла.

 1. Екзотоксин S

Екзотоксин S виділяють до 90% штамів збудників. В організмі людини викликає глибокі пошкодження легеневої тканини. Термостабілен (під впливом підвищеної температури не руйнується). Антитілами до екзотоксину А чи не нейтралізується (високоспеціфічен).

 1. Цитотоксин

Цитотоксин (кислий білок) формує глибокі структурні і функціональні зміни в поліморфноядерних нейтрофілах, що приводить до їх загибелі та розвитку нейтропенії.

 1. гемолізин

Синегнойная паличка в результаті своєї життєдіяльності утворює термостабільний (фосфоліпаза) і термолабільних (фосфоліпаза С) гемолізіни. Обидві субстанції (мембранотоксини) викликають солюбилизацию (колоїдне розчинення) і гідроліз фосфоліпідів з утворенням фосфорілхолін. Під впливом гемолизинов руйнуються еритроцити, відбуваються некротичні пошкодження легеневої і печінкової тканин.

 1. Протеолітичні ферменти

У результаті своєї життєдіяльності Pseudomonas aeruginosa виділяє цілий ряд протеолітичних ферментів – активних сполук, що розщеплюють білки.75% всієї протеолітичної активності обумовлюється ферментом протеазой II (еластаза). Фермент розщеплює казеїн, еластин, фібрин, гемоглобін, імуноглобуліни, комплемент і інші білки. Протеаза III (лужна протеаза) гідролізує багато білків (в тому числі 7-ІФН). Фермент коллагеназа розщеплює колаген сполучних тканин. Вона вважається основним фактором вірулентності при синьогнійної ураженні зовнішньої оболонки ока (рогівки). Протеолітичні ферменти розплавляють уражені тканини, відповідають за загальну і місцеву реакції при захворюванні, сприяють глибокому проникненню бактерій, їх харчування, мають виражену (від 5 g і вище) антілізоцімной активністю.

Ендотоксини бактерій

Ендотоксини вивільняються при розпаді бактеріальної клітини. Серед ендотоксинів Pseudomonas aeruginosa виділяють:

 1. ентеротоксіческімі фактор

Даний ендотоксин має білкову природу, термолабилен, чутливий до дії трипсину. Дорослі здорові люди до ендотоксину нечутливі. У новонароджених викликає ентерит з утворенням гнійних нальотів і навіть виразок. Реєструються випадки розвитку перитоніту.

 1. Фактор проникності

Даний ендотоксин термолабилен, чутливий до дії трипсину. Відповідає за адгезію бактерій на клітинах тканин організму хворого з подальшим їх пошкодженням. Фактор проникності виробляється синьогнійної палички з високим ступенем вірулентності.

 1. нейрамідазі

нейрамідазі порушує процеси обміну речовин в організмі хворого, що містять нейрамінової кислоти. Це стосується в першу чергу сполучнотканинних елементів.Фермент підсилює в 2 – 3 рази дію інших токсинів, що виробляються бактеріями.

 1. Лейкоцідін

Даний фермент виділяється при самораствореніе бактерій (аутолизе) під впливом власних ферментів. Лізує лейкоцити.

Інші токсичні субстанції

 1. Адгезія

Прикріплення до клітин уражених тканин бактеріями реалізується через рецептори, що включають N-ацетілнейраміновой кислоти. Сприяє закріпленню фимбрии (пили або мікроворсинки).Синьогнійної палички мають здатність прикріплятися до поверхні катетерів і ендотрахеальних трубок, які тривалий час на них сохраняються і періодично проявляти свою інфекційну здатність. Згодом колонії бактерій об’єднуються в одну суцільну біоплівку, зверху покритий полімером полисахаридной природи – гликокаликсом. Адгезія зростає при порушеннях мукоциліарного транспорту у хворого, що часто реєструється при цілому ряді патологій.

Від фагоцитозу і дезінфектантів бактеріальні клітини захищає слиз капсулоподібної оболонки і секретуються цитотоксини.

Рис. 19. Пили та джгутики – фактори патогенності бактерій.

 1. Кооперативна чутливість

Pseudomonas aeruginosa притаманний «Quorum sensing» – синдром кооперативної чутливості. При зміни чисельності бактерій відбувається модифікація їх основних фізіологічних функцій – синтез екзотоксинів і освіту біоплівки. Тобто синьогнійної палички здатні приймати спільні рішення з метою пристосування до факторів зовнішнього середовища. Спільноти бактерій, таким чином, виробляють стійкість до високих доз антибіотиком.Біоплівка, що покриває колонії мікроорганізмів, ускладнює проникнення протимікробних засобів в зони ураження, що в значній мірі ускладнює лікування інфекційного захворювання.

Не дивлячись на те, що Pseudomonas aeruginosa має значний числом факторів вірулентності, інфекція рідко спостерігається у осіб з міцною імунною системою і неушкодженими анатомічними бар’єрами.

Рис. 20. Біоплівка, що покриває бактерії – один з факторів патогенності мікроорганізмів.

до змісту ↑

Антигени бактерій

Розрізняють соматический (О-Аг) і жгутиковий (Н-Аг) антигени.

 • Роль О-антигенів виконує клітинна стінка бактерій. Антиген є ендотоксин липополисахарид. Типо- і группоспеціфічен. Серологічне типування проводять саме з цього антигену. Бактерії по О-антигенів розділені на серовар. Доведено наявність близько 20 серогрупи.
 • жгутиковой антиген. Є протективного антигеном. Використовується для приготування вакцин.
 • Антигени пілей.

Рис. 21. Рана, інфікована синьогнійної палички, до і після лікування.

до змісту ↑

Імунітет

В процесі захворювання в сироватці крові хворих утворюються типоспецифічні антибактеріальні і антитоксичні антитіла, роль яких в захисті від повторних захворювань мало вивчена.

ПОСИЛАННЯ ПО ТЕМІ Статті розділу “Синегнойная інфекція” Найпопулярніше

СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?

Підпишіться на нашу розсилку!

Статті розділу “Синегнойная інфекція” Нові статті Популярні статті Схожі статті Про мікроби і хворобах © 2020 Наверх

Синегнойная паличка на нігтях фото

Багато психологів говорять про те, що чоловіки більше звертають увагу не на красивих, а на доглянутих жінок.Немиті, злиплі волосся-бурульки і погана якість шкіри здатні спотворити кого завгодно. А грибок або зеленувата цвіль на нігтях розполохає навіть найсміливіших шанувальників.

Причини інфікування грибком

Швидко привести себе в порядок здатна навіть сама зайнята жінка. Величезна кількість острівців nail-барів розташувалося в торгових центрах. Зробити гарний манікюр можна під час обідньої перерви, насолоджуючись чашкою ароматної кави.

Численні переваги нейл-барів стають не такими очевидними, якщо задуматися про недоліки.На жаль, в умовах торгового центру більшість манікюрниці не можуть повноцінно стежити навіть за своєю гігієною. А робочих інструментів приділяється ще менше уваги.

Якісно знезаразити ножиці і кусачки здатний тільки автоклав або ультрафіолетовий стерилізатор. Більшість працівниць нейл-барів обмежуються ваткою, змоченою в спирті. Надійно захистити від вірусів і бактерій така обробка не здатна. Тому деякі клієнтки, крім модного манікюру, забирають на нігтях віруси і стафілококи, а також спори грибків.

Розвиток онихомикоза під нарощеними нігтями вдається помітити не відразу. За цей час суперечки вражають всю пластину. Можуть зачіпати шкіру і переходити на сусідні пальці. Ніготь тьмяніє, набуває брудно-жовтий колір, ламається і відходить від ложа.

неестетично зовнішній вигляд – далеко не єдина проблема онихомикоза. Чи не вилікуване повністю грибкове ураження є вхідними воротами для інших інфекцій, наприклад, бешихи. У рідкісних випадках цвіль на нігтях може стати причиною глибокого мікозу.Пророслі спори грибка потрапляють в кров і вражають внутрішні органи.

Зелені нігті і синьогнійна паличка

Неправильно зроблений манікюр часто стає причиною розвитку цвілі нігтів на руках. Причиною патології стає зовсім не грибок, а синьогнійна паличка (псевдомон). До основних симптомів захворювання відноситься:

 • Ніготь поступово змінює колір на зелений. Досвідчені майстри знають, що на відтінок впливає кислотність середовища.Пігмент може бути помаранчевим і червоним. А останнім часом з’явилася інформація про те, що нові види синьогнійної палички здатні фарбувати ніготь в чорний колір.
 • Пластина потовщується, починає по краях кришитися.
 • Палець може опухнути і хворіти.

Багато майстрів манікюру вважають, що цвіль на нігтях викликана грибком. Відбувається це через те, що з вигляду інфекція нагадує той же синьо-зелений наліт, який можна виявити на старому хлібі. Пліснява, на відміну від псевдомон, не є для організму людини патогенними.

Помилка в діагностиці може дорого обійтися. Поки пацієнт буде витрачати гроші на дорогі протигрибкові засоби, хвороба продовжить прогресувати. Наслідки розвитку синьогнійної палички є небезпечними для організму.

Причини розвитку

Стимулювати розвиток інфекції здатна непрофесійно проведена процедура нарощування нігтів. Цвіль найкомфортніше почувається у вологому і теплому середовищі. Розвиватися вона зможе за умови, що імунітет людини ослаблений.

Синегнойная паличка в достатку зустрічається в навколишньому середовищі, наприклад, у воді, на меблях і навіть на шкірі людини. Сприятливі умови для розвитку псевдомон створюються під час нарощування або корекції нігтів, якщо процедура висушування і стерилізації не було дотримано, а також з-за травм.

До кінця шляху передачі псевдомон вивчені були. Найчастіше це відбувається в манікюрних салонах через інструменти та побутовим шляхом.

Самостійно займатися корекцією небезпечно.Такі дії найчастіше призводять до розвитку цвілі на нігтях. Коли жінка за допомогою клею або лаку намагається закріпити відшарувався гель, між покриттям і нігтем утворюється повітряна подушка. Там і опечатується псевдомон. У вологому і теплому середовищі вона починає посилено розвиватися. А живильним елементом для неї стає кератин нігтя.

Можливі ускладнення

Новоутворена на нігтях цвіль після нарощування здатна протягом двох тижнів вразити всю пластину.Палець поступово червоніє, опухає і стає болючим. Існує ризик переходу інфекції на м’які тканини і інфікування всього організму.

На щастя, такі запущені випадки є винятком. Найчастіше жінка звертається за допомогою відразу, як тільки помічає зелена пляма на нігті. На початковому етапі позбутися від синьогнійної палички нескладно.

Лікування цвілі

Спосіб лікування цвілі нігтя залежить від стадії захворювання. Найлегше знищити синьогнійну паличку, коли вона знаходиться на поверхні пластини.Зробити це можна в салоні, під час звичайного манікюру або процедури корекції:

 1. Майстер повинен обпиляти уражену ділянку.
 2. Видаляти пляма повністю необхідності немає. Швидше за все, зеленувата тінь залишиться, – це наслідок проникнення пігменту в більш глибокий шар пластини. Ніякої небезпеки для здоров’я вона не несе.
 3. Вражений ніготь обробляють антисептиком. Додатково рекомендується зробити 15-хвилинну ванночку з оцтом. Корисно обробити пластину натуральним лимонним соком.Деякі косметичні фірми випускають препарати, спрямовані на знищення псевдомон.
 4. Зазвичай подібної обробки цілком достатньо для повного очищення нігтьової пластини від синьогнійної палички. Процедуру можна закінчувати і накладати нове гелеве або акрилове покриття. Пляма, яке залишилося, поступово відросте з нігтем.

В більш запущених ситуаціях інфекція поширюється на всю товщу пластини і зачіпає валики. В цьому випадку в салоні необхідно зняти штучний матеріал, потім звернутися до лікаря.Про те, як лікувати цвіль на нігті в більш складній ситуації, доктор знає краще майстра з манікюру.

Швидко позбутися від синьогнійної палички можна. Для цього необхідно повністю видалити нігтьову пластину в умовах стаціонару. На такий крок наважуються лише деякі, тому лікарі рекомендують наступні варіанти лікування:

 • Місцеве застосування антибіотиків у вигляді розчинів. Наприклад, “Бацитрацин” чотири рази на день змащують уражені нігті.
 • Пероральний прийом антибіотиків ( “Ципрофлоксацин”).

В середньому лікування триває близько трьох тижнів. У запущених випадках може затягнутися до декількох місяців.

Рецепти народної медицини

Бувають ситуації, коли можливості звернутися за допомогою до лікаря або кваліфікованих фахівців манікюру немає. У такому випадку допоможуть рецепти народної медицини. Перед тим як їх застосувати, необхідно зняти штучне покриття. Потім використовувати такі засоби:

 • Розчинити столову ложку оцту в склянці води.Вимочувати нігті у ванні вранці і ввечері протягом 10 хвилин.
 • Масло чайного дерева три рази в день втирати в уражені пластини.
 • Робити компреси. Для цього підійде будь-яка настоянка на спирту.

Профілактика

Цвіль на нігтях ніколи не з’явиться, якщо дотримуватися всіх заходів профілактики. Перш за все, необхідно відповідально підходити до вибору манікюрного салону. Уточнити у майстри, чи використовує він ультрафіолетовий стерилізатор або автоклав.Просити, щоб інструменти знезаражують в присутності клієнта.

псевдомон активно зростає у вологому середовищі. Тому нарощені нігті рекомендується тримати сухими. Під час миття посуду або інших домашніх справ надягати гумові рукавички.

відшарувався акрил або гель ні в якому разі не приклеювати самостійно. Зафарбовувати пошкоджене місце лаком також не рекомендується. Необхідно якомога швидше записатися на корекцію або самостійно зняти нарощені матеріал.

Важливо дотримуватися перераховані заходи безпеки. Це допоможе зберегти здоров’я і красу нігтів.

Синегнойная інфекція є гострим бактеріальним захворюванням, причиною якого є бактерії роду Pseudomonas – синьогнійної палички (Pseudomonas aeruginosa). Мікроорганізми викликають розвиток небезпечного для життя і важко виліковних захворювання. Для людини цей вид бактерій є умовно патогенною флорою. Вони зустрічаються у здорових людей в зонах підвищеного потовиділення, у 5 – 25% здорових осіб виділяються з кишечника, в 2% випадків їх виявляють в області слухового проходу і вушних раковин, в 3% випадків – в порожнині носа, в 7% випадків – в глотці.

Синегнойная інфекція розвивається, в основному, у осіб з ослабленим імунітетом і людей похилого віку. Бактерії інфікують післяопікові ранові поверхні, порізи, рвані рани, ділянки пиодермий та ін. Здорові тканини ніколи не інфікуються. В умовах стаціонару бактерії виділяють у 30% хворих. Pseudomonas aeruginosa є одним з основних збудників госпітальної інфекції. Найбільш схильні до інфікування особи, що знаходяться на штучній вентиляції легенів, піддані інтубації і катетеризації.

Розповсюджують інфекцію хворі люди і носії контактним, харчовим і повітряно-крапельним шляхами. У домашніх умовах синьогнійна інфекція поширюється через предмети побуту, розчини, креми, помазки і рушники, в лікарняних умовах – через медичні інструменти, апаратуру, дезрозчини, лікувальні краплі і мазі, предмети догляду за хворими, руки персоналу.

Синегнойная паличка вражає очі, ЛОР-органів, легкі, сечостатеву систему, серцеві клапани, мозкові оболонки, кістки і суглоби, нігті і шлунково-кишковий тракт.При проникненні бактерій в кров’яне русло розвивається бактеріальний сепсис.

Pseudomonas aeruginosa має низку пристосувань, що забезпечують адгезію (злипання) з клітинами епітелію. Головну роль в патогенезі синьогнійної інфекції відіграють токсини збудника. Бактерії мають ряд захисних механізмів від негативного впливу факторів зовнішнього середовища.

Синегнойная інфекція важко піддається терапії через розвиток множинної стійкості до цілого ряду антибактеріальних препаратів.

Рис. 1. Синегнойная інфекція. Псевдомонадних попрілість.

Етапи зараження

Розвиток синьогнійної інфекції відбувається поетапно:

 • На першому етапі розвитку інфекції бактерії прикріплюються до епітеліальних клітин і розмножуються (колонізація).
 • На другому етапі синьогнійної палички проникають в глибину інфікованого ділянки. Первинний осередок запалення стримується імунітетом.
 • На третьому етапі інфекція проникає в кров і поширюється по всьому організму (бактеріємія), далі осідає в різних органах (септицемія).

Інвазія (проникнення) і виділення токсинів – основні механізми патогенного впливу бактерій.

Рис. 2. Синегнойная інфекція. Виразка рогівки.

Внутрішньолікарняна інфекція

Синегнойная інфекція розвивається в осіб зі зниженим імунітетом, здорові тканини не пошкоджує. Але при зниженні захисних функцій організм хворого, особливо тих, хто перебуває лікарняних умовах, піддається атаці бактерій. Це відбувається в осіб з хронічними захворюваннями, після травм і операцій, інфекціях і інтоксикації.На частку синьогнійної паличок доводиться до 20% всіх внутрішньолікарняних (нозокомінальні, госпітальних) інфекцій (друге місце після кишкової палички).

 • Pseudomonas aeruginosa є основним збудником внутрішньогоспітальних пневмоній.
 • Викликає до 30% уражень сечостатевої системи хворих з урологічної патологією. Часто зустрічається в урологічних стаціонарах у хворих з циститами і пієлонефриту.
 • Є причиною гнійних хірургічних інфекцій у 20 – 25% хворих.
 • Синегнойная інфекція часто зустрічається у хворих з ушкодженнями шкірних покривів – опіках, ранах, порізах, при дерматитах і піодерміях, абсцесах і флегмонах.

До факторів інфікування відносяться недостатньо проведена стерилізація катетерів (сечових і судинних), голок, які застосовуються для поперекової пункції, застосування різних розчинів, крапель і мазей, що застосовуються в медицині, застосування апаратів для ШВЛ і накладення трахеостом.

Останнім часом лікарі педіатри стурбовані збільшенням випадків внутрішньолікарняних (нозокомінальні) інфекцій у дітей раннього віку.Синьогнійної інфекції схильні недоношені і ослаблені діти. Спалахи синьогнійної інфекції все частіше реєструються у відділеннях для новонароджених. Бактерії вражають шлунково-кишковий тракт, шкірні покриви, ЛОР-органів, дихальну систему, очі і пупкову ранку. Фактором передачі інфекції є руки медичного персоналу.

Рис. 3. Синегнойная паличка на нігтях (онихия псевдомонадних).

Синегнойная інфекція шкірних покривів, кісток і суглобів: симптоми і лікування

На шкірних покривах і м’яких тканинах синьогнійна паличка викликає локальне запалення в місцях пошкодження від опіків, ран, порізів, післяопераційних швах, зонах пиодермий дерматитів, трофічних виразках.При пораненнях відзначаються випадки розвитку синьогнійної інфекції в кістковій тканині (синьогнійної остеомієліт і артрит). При неналежному догляді за важкими хворими в результаті тривалого знерухомлення утворюються пролежні, які служать воротами для бактерій.

Симптоми. Поразки, викликані синьогнійної палички, надають пов ‘характерну зеленувате забарвлення, важко піддаються лікуванню, нерідко ускладнюються розвитком абсцесів і сепсису.

Після прийому ванн з гарячою і слабо хлорованою водою може розвинутися псевдомонадних фолікуліт.Захворювання протікає легко. Часто закінчується самовилікування.

У місцях підвищеного потовиділення і вологості нерідко розвивається псевдомонадних попрілість.

Як діагностичного матеріалу використовуються біоптати і аспірати уражених тканин, а так же мазки-відбитки виділень.

Лікування антибіотиками місцеве і системне. Показано застосування синьогнійної бактеріофага. При лікуванні використовуються компреси, марлеві пов’язки і примочки на шкірні покриви з лікарськими препаратами.Омертвілі ділянки шкіри видаляються хірургічним шляхом.

Рис. 4. Синегнойная інфекція м’яких тканин стопи до і після лікування.

Синегнойная паличка на нігтях: симптоми і лікування

синьогнійної ураження нігтів (онихия псевдомонадних) або синдром зелених нігтів є досить рідкісним захворюванням. Поразка зачіпає як нігті на руках, так і нігті на ногах.

синьогнійної палички мешкають у воді, ґрунті, в місцях з підвищеною вологістю (мочалки, розчини, в тому числі для лінз, крему, в джакузі та ін.). Факторами ризику розвитку синьогнійної інфекції нігтів є тривалий вплив вологи, робота з землею, травми нігтів при манікюр, носіння накладних нігтів, носіння вузького взуття, грибкове ураження, контакт з хворими з синьогнійної інфекцією. Найчастіше синьогнійна паличка на нігтях зустрічається у осіб, що мають тривалий контакт з вологою (водою) – робіт

Синегнойная паличка під нігтем – СпросіДоктора

Синегнойная паличка під нігтем

№ 673
дерматолог
03.02.2012

Доброго дня! Після відвідин басейну під нігтьової пластиною на нозі з’явилася зелена пляма.Майстер по педикюру сказала що це Pseudomonas. Призначила робити оцтові ванночки щодня і добре висушувати ніготь. Вдома я вивчила інформацію в інтернеті і прийшла в жах. Рекомендують лікування мало не до стаціонару. Скажіть, будь ласка, це дійсно так небезпечно? Або мова йде про разие форми інфекції? Ось фото: http://i008.radikal.ru/1202/2d/1f568209ceab.jpg

Оля,
Москва

підписатися на відповіді
2 ВІДПОВІДІ

синьогнійна паличка
ніготь

УТОЧНЮЮЧЕ ПИТАННЯ
05.02.2012

,

УТОЧНЮЮЧЕ ПИТАННЯ
05.02.2012

Оля, Москва

Андрій Вікторович, спасибі! Я відразу записалася до дерматолога, але вільна запис була тільки на 18 лютого, це ще дуже не скоро. А про синьогнійної палички в інтернеті моторошна інформація. Я боюся перезаразіть все на світі … Написано що Pseudomonas може потрапити і в кішенік і взагалі куди-завгодно. Хвилююся.

УТОЧНЮЮЧЕ ПИТАННЯ
05.02.2012

Оля, Москва

Андрій Вікторович, спасибі, буду чекати прийому! Я до платного і записалася, до дерматолога який по нігтях спеціалізується

УТОЧНЮЮЧЕ ПИТАННЯ
20.02.2012

Оля, Москва

Дякуємо за турботу! 🙂
Дерматолог сказав що можливі 3 варіанти:
мікоз, що не мікоз і травма.

Псевдомон виключив, тому що при ній повинно бути боляче. А у мене нічого не боліло.

Завтра йду здавати аналізи, де мені повинні відрізати шматочок нігтя і сказати чи є грибок.

А доктор виписав 2 типу лікування на випадок якщо це грибок і якщо немає.

УТОЧНЮЮЧЕ ПИТАННЯ
22.02.2012

Оля, Москва

Ви напевно неправильно мене зрозуміли. Чи не про всяк випадок, а 2 типу лікування. Одне протигрибковий, якщо грибок виявлять, а друге якщо грибок не виявлять.

До речі грибок не виявлено, сьогодні ходила в лабораторію 🙂

Відповідно буду слідувати другого типу лікування:
Фукорцин, Травокорт, Актовегін, Аевіт, Цінктерол, Ксантінола никотинат

Схожі питання:

Дата Питання Статус
19.04.2013

Пляма коричневе

Впала 30.03, 2013 на праву ногу і вдарила мезинец, зробили рентген виявився забій пройшов тиждень або ПОЛТАРЄВ на мезинца з верху Окола нігтя з’явилося коричневе плямочка, і мезинец все ще болить пройшло три тижні а цятка не проходить і мезинец болить коли одягаєш вузьку взуття, що це?

0 ВІДПОВІДЕЙ
03.01.2014

Як вилікувати нарив?

У 5-річну дитину, з’явилися задирки, він їх відірвав у дитячому садку, тепер пальчики біля нігтів гниють і нариваються, ніж допомогти, лікарні поруч в свята не працюють, живемо в селі.

1 ВІДПОВІДЬ
08.06.2014

Сказ без укусу

Гладив кошеня вуличного, він був ніби покусаний. Скажіть якщо ран на руках не було ні подряпин ні укусів! Під нігтями не міг залишитися вірус, коли я його гладив? Міг я його занести через очі? Або коли він лизнув мені руку

1 ВІДПОВІДЬ
07.04.2015

Грибок нігтя у дитини

Привіт дитині 2. 7год 4 місяці тому виявлений грибок нагтей на ніжках. Лікували МІКОСТОП для зняття нігтів і “екзодеріл” краплі (за приписом лікаря) через 3 місяці дитина почала скаржитися на свербіж пальців ніжок, припиняємо це лікування. Роблять зішкріб з нігтьової пластини приписують содові ванночки ввечері і капати йодом на кожну нігтьову пластину, а вранці мазь “мікосептін”.Пройшов місяць а нігтики стали ще гірше (прям повздуваться а деформувалися) і почала лущитися шкіра на Пальче …

0 ВІДПОВІДЕЙ
06.05.2015

Нарив на пальці біля нігтя.Чим лікувати?

Добрий день! Днів десять тому без видимих ​​причин почав опухати палець біля нігтя. З’явився підшкірний гній, палець свербить весь час. Подумав що це панарицій. З рекомендованих засобів вибрав випадковим чином льовомеколь. Спочатку начебто стало трохи краще, але ось уже десять днів а видимого поліпшення немає. Температури немає. Самопочуття нормальне. Виглядає це так https: // mega. Co. Nz / #! I5cgzQxR! DU1gT88vCrHDvKNCOh2X_Eixl839X4YdSqZhBtaAnwE

1 ВІДПОВІДЬ

.