Ногти

Нігті на ногах деформовані: види, причини, способи лікування і профілактики

Деформація нігтів на ногах: причини, діагностика, лікування, профілактика

Красиві і доглянуті ноги неможливо уявити без здорових нігтів. Зміна форми і кольору цієї рогової пластинки є не тільки косметичним дефектом. Деформація нігтів на ногах може бути симптомом небезпечної патології, яка вимагає серйозного лікування. Ретельно стежити за педикюром слід не тільки влітку, коли його можна продемонструвати оточуючим. Щоб тіло залишалося здоровим і красивим, за ним постійно необхідно доглядати.

Деформація нігтьової пластини

Основною функцією нігтів є захист кінчиків пальців і їх нервових закінчень від механічних пошкоджень. Пластинки складаються з шарів кератину, між якими жир і вода. Їх твердість залежить від вмісту сірки в організмі. Тому щільність нігтів у всіх людей різна.

Кожна пластинка складається з таких частин:

 1. Корінь. Його не видно, так як він знаходиться під шкірою.
 2. Тіло. Основна частина пластинки.
 3. Краєчок. Відростила частина, яка відходить від шкіри.

Швидкість росту нігтів залежить від пори року, статі, спадковості, фізичної активності, харчування і віку людини. В середньому, на руках платівки повністю оновлюються за півроку. Нігті на ногах ростуть повільніше. Щоб вони змінилися, може знадобитися і цілий рік.

Деформація нігтів на ногах і руках може свідчити про неполадки в організмі. Здорова платівка має рожевий колір, однорідну і гладку поверхню.Різні ущільнення, зміну відтінку або утворення плям може говорити про проблеми з нирками, серцем або вказувати на ендокринні порушення.

Особливо неприємно, коли відбувається деформація нігтів на ногах. Зазвичай її помічають не відразу. Ніготь встигає змінити форму до такої міри, що це заважає при ходьбі, викликаючи сильний біль. У запущених випадках може знадобитися повне або часткове видалення пластини. Повернути ногам гарний і здоровий вигляд допоможе протезування нігтя.

Плями, борозни і гребінці

Невеликі борозенки на пластині, поперечні смуги, впадинки і гребінці можуть довго залишатися непоміченими. Таким змінам рідко надається велике значення, так як відбувається незначна деформація нігтів на ногах. Причини, які можуть спровокувати погіршення зовнішнього вигляду пластини:

 1. Удари або травми. Механічний вплив такого роду провокує появу білих плям. Лікування в цьому випадку не потрібно. Плями поступово зійдуть самі собою.
 2. Псоріаз і вікові зміни можуть сприяти ущільнення нігтьової пластини.
 3. Вертикальні тріщини. Виникають в результаті грубого зрізання кутикули. А також через дефіцит в організмі заліза і цинку.
 4. Підстава нігтя змінює колір на блакитний при діабеті, вегетосудинної дистонії та інших проблемах з кровообігом.
 5. Поперечні смуги. З’являються в результаті незбалансованого харчування та захоплення голодними дієтами. А також через тривалого прийому антибіотиків.
 6. Западинки і увігнутість пластини. Такі зміни вказують на серйозний дефіцит кальцію.
 7. Гребінці або борозни, що нагадують хвилю, з’являються у людей, які тривалий час харчуються неправильно або страждають психічними розладами.
 8. Точкові дрібні ямки можуть бути симптомом псоріазу, туберкульозу або екземи.
 9. Відділення верхнього шару пластини або розшарування. Такі зміни характерні для анемії, порушень в роботі щитовидної залози, дефіциті кальцію та вітаміну В1.

оніхокріптоз

Більшість жінок любить носити модельне взуття. Вони керуються не практичністю і зручністю, а красою. Тому жінки в два рази частіше страждають від деформації нігтя на великому пальці ноги. Відбувається зміна форми пластини. Один або відразу обидва її краю вростають в м’які тканини. Медики цю патологію називають оніхокріптоз.

Крім незручного взуття захворювання може спровокувати плоскостопість, травма, неправильно зроблений педикюр і ожиріння.До групи ризику входять вагітні. Гострі краї нігтя буквально протикають шкіру і вростають в м’які тканини. Все це сприяє розвитку нагноєння.

Патологія має чотири стадії:

 1. Перша. Місце, в яке вростає край нігтя, опухає і червоніє. Біль з’являється тільки при натисканні.
 2. Друга. Врослий край розриває м’яку тканину валика. Усередині нього розвивається нагноєння. У цьому випадку може знадобитися хірургічне втручання.
 3. Третя.Розвивається пульсуючий біль у пальці. Утворюється рана, краї якої безперервно травмуються нігтьової пластиною. Інфекція переходить на сусідні тканини.
 4. Четверта. Загоєння рани не відбувається, через що спостерігається грануляція тканин. Над нігтем формується м’ясистий наріст. За своїм зовнішнім виглядом він нагадує пухлина.

Охінокріптоз самостійно не проходить. Хворому потрібно лікування. Зволікання загрожує тим, що інфекція потрапить в лімфовузли. Крім того, можливий розвиток остеомієліту, некроз шкірних покривів і м’яких тканин.У запущеному випадку це може закінчитися ампутацією ураженої області.

Вартові скла

У деяких людей можна помітити потовщення кінцевих фаланг і деформацію пальців. На нігтях ніг і рук пластинки змінюють свою форму і стають схожими на скла годин. М’які тканини на кінчиках пальців розростаються. Це відбувається внаслідок порушення кровообігу і гіпоксії. Організм намагається компенсувати цей стан, збільшуючи площу судин, а це провокує розростання сполучної тканини.

Деформацію нігтьових пластин викликають такі захворювання:

 1. Туберкульоз.
 2. Пухлини легенів.
 3. БРОНХОЕКТАЗИ І бронхоектатичнахвороба.
 4. Професійні ураження легень.
 5. Цироз печінки.
 6. Хронічна обструктивна хвороба легень.
 7. Хвороба Крона.
 8. Вроджені вади серця.
 9. Виразковий коліт.
 10. Ентерит.
 11. Муковісцидоз.
 12. ВІЛ-інфекція.

Оскільки деформація нігтів відбувається під впливом певних захворювань, змінити їх форму без лікування основної патології не вийде. Пацієнту необхідно звернутися до лікаря, який виявить причину і призначить лікування. Після того як патологія буде переможена, нігтьові пластини і пальці поступово візьмуть первісний вигляд і нормальну форму.

оніхогріфоза

оніхогріфоза – це патологія, внаслідок якої відбувається істотна деформація нігтів на ногах.Фото пацієнтів з цим захворюванням демонструють, що форма пластини змінюється настільки, що стає схожа на пташиний кіготь. Патологія найчастіше зустрічається в літньому віці, але молоді люди і навіть діти від неї не застраховані.

Зміна форми нігтя можуть спровокувати такі причини:

 1. Носіння тісного взуття.
 2. Непрофесійно виконаний педикюр.
 3. Травма нігтя.
 4. Варикоз.
 5. Обмороження.
 6. Псоріаз нігтьових пластин.
 7. Неврит.
 8. Васкулит.
 9. Ендокринні порушення.
 10. Спадковість.

У більшості випадків відбувається деформація великого нігтя на нозі. Він стає істотно товщі, його колір змінюється на жовто-коричневий і навіть чорний. Нігтьова пластина поступово піднімається над поверхнею і починає утворювати характерний для патології загин. Таку деформовану пластину підрізати самостійно неймовірно складно. Таке порушення заподіює незручність і біль при носінні взуття і навіть при ходьбі босоніж.

Онихомикоз

Інфікування грибкової мікрофлорою може стати причиною деформації нігтів на ногах. Лікування проводиться за допомогою антимикотических препаратів. Перед тим як призначити лікарський засіб, лікар повинен підтвердити діагноз за допомогою мікроскопічного дослідження зіскрібка ураженого нігтя.

Клінічна картина залежить від причини, яка спровокувала розвиток мікозу. На самому початку захворювання у нігтів змінює прозорість і колір. Поступово пластина починає товщати і міняти форму.Потім вона розшаровується і кришиться.

Розвиток захворювання може спровокувати:

 1. Травма.
 2. Збої в роботі імунної системи.
 3. Тривалий прийом антибіотиків або гормональних препаратів.
 4. Гіпергідроз.
 5. Недотримання правил гігієни.
 6. Варикоз.
 7. Плоскостопість.
 8. Захворювання крові.
 9. Ендокринні порушення.

На здорові нігтьові пластини збудник потрапляє з інфікованих предметів.Наприклад, під час педикюру або після примірки чужій взуття. Якщо організм здоровий і його імунна система працює добре, швидше за все закріпитися на тілі грибку не вдасться. Але якщо людина страждає від перерахованих вище патологій, мікоз починає розмножуватися. Поступово він захоплює всю нігтьову пластину, формуючи в ній ходи, канали і тунелі.

Діагностика

Звертатися за консультацією до дерматолога необхідно відразу, як тільки буде помічена деформація нігтів на ногах.Доктор проведе огляд, під час якого він оцінить форму, товщину, прозорість, колір і твердість пластини. При необхідності він перенаправляє пацієнта до Подолог або мікологові.

Якщо поставити діагноз на основі візуального огляду неможливо, будуть призначені додаткові дослідження. Наприклад: аналіз крові, зішкріб з ураженого нігтя, рентгенографія стопи. Після цього доктор підбере схему терапії.

Лікування

Спосіб лікування деформації нігтів ніг залежить від причини, яка її викликала.Якщо пластина поміняла свою форму внаслідок розвитку внутрішньої патології, проводиться лікування основного захворювання. Після одужання пацієнта його ніготь поступово відновить свою форму.

В тих випадках, коли деформація не пов’язана з внутрішніми патологіями, лікування проводиться наступним чином:

 1. оніхокріптоз. Під місцевою анестезією хірург видаляє частина нігтя. При наявності гнійного вмісту пластина віддаляється повністю. Останнім часом все частіше застосовується лазерна корекція і лікування радіохвилями.При нагноєнні лікар призначає аплікації маззю Вишневського. А також прийом антибіотиків.
 2. оніхогріфоза. Лікування спрямоване на розм’якшення деформованої пластини. У запущених випадках потрібно хірургічне видалення нігтя і вишкрібання його кореневої частини.
 3. Оніхомікоз. При необхідності лікар проводить видалення нігтьових пластин, уражених грибком. А також призначає лікарські засоби для місцевої і системної терапії. Нерідко призначаються такі препарати, як “Флуконазол”, “Екзодерил”, “Ітраконазол”.

Рецепти народної медицини

В деяких випадках лікування деформації нігтів ніг можна проводити в домашніх умовах, використовуючи народні рецепти. Робити це можна тільки після консультації з лікарем, щоб не пропустити розвиток небезпечної патології. Для лікування використовуються такі рецепти:

 1. Вросший ніготь. Готують содову ванночку і занурюють в неї на 20 хвилин ноги. Потім до ураженого місця прикладають вершкове масло і розрізаний на дві частини лист алое.Зверху накладається пов’язка. Через добу процедуру повторюють. Тривалість лікування становить дві – три тижні.
 2. Пташиний кіготь. Якщо хвороба виявлена ​​на ранній стадії, допоможе суміш масла лаванди і чайного гриба. Її необхідно щодня втирати в ніготь після розпарюючи ніг у ванні з марганцівкою. На більш пізніх стадіях хвороби допоможе компрес з чайного гриба. Його очищають від плівки і прикладають до нігтя на 12 годин. Тривалість лікування становить чотири тижні.
 3. Грибок.Приготувати содову ванночку і розпарити ноги. Після цього втерти в нігті натуральний сік часнику. Коли він повністю вбереться і пластина висохне, змастити її спиртовим розчином йоду. Курс лікування може зайняти два – три місяці.

Профілактика

Уважне ставлення до власного здоров’я дозволяє знизити ризик розвитку деформації нігтів на ногах. Для цього необхідно дотримуватися кількох нескладних правил:

 1. Дотримуватися гігієни ніг.
 2. Носити тільки комфортне взуття і правильно підбирати розмір.
 3. Завжди надягати чисті шкарпетки. Якщо ноги сильно потіють, протирати їх тальком або використовувати спеціальний дезодорант.
 4. Харчуватися збалансовано. При необхідності приймати вітамінно-мінеральні комплекси. Схуднути в разі потреби.
 5. Регулярно доглядати за нігтями, правильно їх обрізати. Завжди використовувати індивідуальний набір інструментів.
Деформація нігтів – причини, діагностика та лікування

Деформація нігтів – різні зміни поверхні і форми нігтьових пластин, викликані ендогенними або екзогенними причинами.Найбільш часто зустрічаються такі види деформації нігтів: поздовжні або поперечні борозенки, опуклі нігті у вигляді годинникових скелець, увігнуті ложкоподібні нігті, плоскі нігті, деформація по типу «наперстка» і ін. Для визначення причин, що викликали деформацію нігтів, необхідно звернення до дерматолога (мікологові , Подолог). При деформації нігтів може знадобитися проведення місцевої і системної терапії, корекції або резекції / видалення нігтьової пластини.

Загальні відомості

В нормі нігтьові пластинки мають гладку, рівну, злегка опуклу форму; рівні краї, правильні контури; безбарвну (матову або злегка блискучу) поверхню, еластичну структуру.Крізь напівпрозору нігтьову пластинку просвічує нігтьове ложе, багате капілярами і тому має рожевий колір. Деформація нігтів – зміна стану нігтьової пластини, при якому нігті втрачають однорідність своєї структури, нормальну товщину і опуклість. У дерматології різні види деформації нігтів відносять до оніходістрофія. Зміна зовнішнього вигляду нігтів – це не просто нешкідливий косметичний недолік. Досить часто деформації нігтів (викривлення поверхні, втрата прозорості, дисхромия і ін.) Є наслідком хронічних дерматозів і соматичних захворювань, які потребують негайного лікування.

Деформація нігтів

Причини деформації нігтів

Вроджені деформації нігтів обумовлені вадами ектодерми, з якої, починаючи з кінця III місяці внутрішньоутробного розвитку, починає формуватися нігтьове ложе, нігтьові валики і нігтьова шкірка, а з VII-VIII місяці – нігтьові пластинки. У клінічній практиці частіше зустрічаються набуті деформації, що виникають внаслідок несприятливих ендо- та екзогенних впливів на матрицю нігтя і інші структури, в результаті чого порушується живлення і зростання нігтів.

Приблизно половина випадків деформацій нігтів викликана їх грибковим ураженням – онихомикозами (поверхневим білим, піднігтьове дистальним, піднігтьове проксимальним, тотальним дистрофічних). Поширеними причинами деформації нігтів є шкірні захворювання: псоріаз, екзема, червоний плоский лишай. Досить часто до зміни форми нігтьових пластин призводить їх механічне пошкодження: удари, защемлення, неправильна обробка кутикули при проведенні манікюру або педикюру, неправильне підрізання нігтів.При цьому деформацію нігтів може викликати не тільки травма самої нігтьової пластинки, але і нігтьового ложа або нігтьового валика. У осіб з психопатичними розладом особистості нерідко спостерігається звичка до штучного пошкодження нігтьових пластин (оніхотілломанія).

Зміна структури і форми нігтів може бути обумовлено взаємодією з різними хімікатами: миючими та миючими засобами, добривами, розчинниками, ацетоном та іншими агресивними речовинами. Деформації нігтів часто спостерігаються в осіб певних професій (наприклад, перукарів), а також жінок, часто вдаються до нарощування нігтів, декоративного покриття нігтів лаками сумнівної якості (особливо містять формальдегід).Крім цього, оніходістрофія може бути пов’язана із застосуванням деяких лікарських речовин (зокрема, антибіотиків), проведенням хіміотерапії і т. П.

Часто нігті змінюють свою структуру внаслідок дефіциту вітамінів і мікроелементів: у дітей раннього віку – при гіповітамінозі D; у дорослих – при нестачі вітаміну В1, дефіциті кальцію, залізодефіцитних анеміях. У деяких випадках деформація нігтів є наслідком білкового голодування, наприклад, у осіб, які прямують жорстких дієт.Велику групу причин, що викликають вторинну деформацію нігтів, становить хронічні захворювання внутрішніх органів (легень, серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту), ендокринні розлади, колагенози, загальні інфекції, онкологічні процеси.

Види і характеристика деформації нігтів

Різні деформації нігтів не є строго патогномонічними ознаками певного захворювання, проте на вигляд нігтьових пластин можна з високим ступенем вірогідності судити про наявність тієї чи іншої патології.

«Гиппократова нігті» або нігті у формі «годинних стекол» мають опуклу кулясту форму і зазвичай поєднуються з деформацією пальців у вигляді «барабанних паличок». Такі нігті найчастіше служать відображенням гіпертрофічною легеневої остеоартропатіі (бронхоектатичної хвороби, емфіземи або туберкульозу легенів, гнійного плевриту, абсцесу легенів, раку легенів). Також подібна деформація нігтів характерна для вроджених вад серця «синього типу», затяжного септичного ендокардиту, серцевої недостатності, аневризми аорти, біліарного цирозу печінки.Іноді «Гиппократова» нігті є спадковою або вродженою особливістю, не пов’язаної з будь-якими патологічними станами.

оніхогріфоза або деформація нігтів у вигляді «пташиного кігтя» характеризується викривленням і потовщенням нігтьових пластин. Нігті набувають форму рогу або спіралі; стають дуже щільними, змінюють колір на жовтий, брудно-сірий або чорний. Подібна деформація нігтів розвивається в похилому і старечому віці, в результаті носіння вузького взуття, опіків або обмороження пальців, онихомикозов, генералізованого кандидозу і т.д.

койлоніхія – ложкоподібний деформація вражає тільки нігтьові пластини пальців кистей. Поверхня нігтів стає увігнутою, проте їх товщина і структура не змінюється. Ложкоподібний деформація нігтів може бути обумовлена ​​механічною травматизацією, впливом кислот і лугів, спадковістю; рідше – захворюваннями (хворобою Аддісона, залізодефіцитною анемією, черевним тифом і ін.).

Платоніхія (плоскі нігті) частіше є вродженою аномалією, проте можливий розвиток деформації при впливі професійних факторів, псоріазі, цирозі печінки та ін.В цьому випадку зазвичай уражаються всі нігтьові пластинки.

Поперечні борозенки на нігтях (лінії Бо) можуть з’являтися після перенесеного грипу, жовтяниці, при хворобі Рейно, сирингомиелии, анорексії. Глибина борозенок залежить від тяжкості ураження матриксу нігтя і може досягати 1 мм. Колір заглиблень не відрізняється від кольору всієї нігтьової пластинки. При наявності безлічі борозенок і гребінців ніготь набуває хвилясту форму. Поздовжні борозенки на нігтях (ребристі, гофрований нігті) зазвичай свідчать про неправильне або незбалансованому харчуванні, дефіциті вітамінів, порушення всмоктування в кишечнику.

наперстковідним або точкова деформація нігтів характеризується наявністю безлічі точкових ямок на поверхні нігтьової пластини. Дрібні поглиблення мають діаметр від 0,3 до 1-1,5 мм і глибину до 1 мм; їх кількість може варіювати від 2-3 штук до декількох десятків. Така форма ониходистрофии типова для екземи, псоріазу, ревматизму, туберкульозу легенів. При різних видах деформацій нігтів часто зустрічаються лейконихия (білі плями на нігтях), ламкість, розшарування нігтів, вростання нігтьової пластини.

Діагностика і лікування деформації нігтів

При появі деформації нігтів необхідно звернутися до дерматолога або фахівця більш вузького профілю – Подолог або мікологові. Під час огляду нігтьових пластин під лампою-лупою лікар оцінює форму, колір, товщину, твердість, прозорість нігтів. Визначити причину ониходистрофии може допомогти мікроскопія нігтьових пластинок на гриби, спектральний аналіз на мікроелементи, аналіз змісту вітамінів в крові. Можливо, пацієнту з деформацією нігтів потрібно консультація інших фахівців – пульмонолога, кардіолога, хірурга та ін.

Лікування ониходистрофии має бути націлене на усунення першопричини, яка потягнула за собою деформацію нігтів. Так, при оніхомікозі проводиться курсове лікування грибкового захворювання, медикаментозна обробка нігтьових пластинок, при необхідності – видалення нігтя хірургічним, лазерним або радіохвильовим методом. У терапії оніходістрофія знаходять застосування судинні засоби (нікотинова кислота, пентоксифілін), фізіотерапія (УВЧ, дарсонвалізація, ампліпульстерапія). Корекція врослого і деформованих нігтів може проводитися за допомогою В / S-пластин, скоб, полускоб Goldstadt.Як косметичної заходи для приховування дефекту може використовуватися протезування нігтьових пластин.

відростання здорової нігтьової пластини сприяє повноцінне харчування, прийом вітамінно-мінеральних комплексів, домашніх догляд за нігтями (ванночки для рук і ніг з морською сіллю і ефірними маслами, зволожуючі креми для нігтьових пластин). Серед салонних процедур догляду за руками і ногами слід звернути увагу на парафінотерапія, масаж, європейський або апаратний манікюр і педикюр, покриття нігтів лікувальними лаками.Під час лікування деформації нігтів рекомендується відмовитися від нанесення декоративних лаків, полірування нігтів, нарощування нігтів.

Попередити деформацію нігтів дозволяє виключення травм росткової зони нігтя при манікюрі і педикюрі, відмова від носіння тісного взуття, захист рук при роботі з агресивними рідинами, використання якісних засобів для догляду за нігтями. Надзвичайно важливим є своєчасне виявлення і терапія фонових захворювань.

Деформація нігтів: коли варто бити тривогу?

Станом нігтів можна багато чого сказати не тільки про наявних у людини подологіческіх захворюваннях, а й про здоров’я організму в цілому.Деформація нігтів в більшості випадків є приводом для звернення до лікаря.

Зміни нігтя, які є нормою

Поверхность здорової нігтьової пластини має рожевий немає (за рахунок близько розташованих до неї капілярів), виглядає гладкою, блискучою і рівною. Такі параметри як довжина, форма і товщина нігтьової пластини визначаються генетичними і расовими факторами, однак серйозних відхилень від інших критеріїв бути не повинно.

Здорові нігті не можуть змінювати форму без причини.

З віком може змінюватися довжина нігтьової пластини. Наприклад, якщо ви довгий час нарощуєте нігті або робите манікюр з гель-лаком, через 1-2 роки пластина стане довшим, оскільки її край «приростає» до тканин пальця. Те ж саме станеться, якщо ви не будете чистити нігті жорстким предметами, використовуючи лише щітку. Так ви перестанете від’єднувати ніготь від нігтьового ложа, і вкорочувати його. У більшості випадків подібна трансформація зовнішнього вигляду нігтя виглядає красиво і є безсумнівним плюсом.

З віком нігті можуть трохи потовщуватись, але в будь-якому випадку це виглядає естетично і не викликає питань. Деформація нігтів на ногах або руках не може відбуватися сама по собі.

Якщо ніготь змінює форму без видимих ​​причин, це не може бути нормою. Якщо не було конкретної травми або сильного удару в даній зоні, це завжди говорить про якісь порушення в організмі, або є симптомом захворювання нігтів.

Особливо небезпечно, якщо відбувається деформація нігтів у дитини: це сигнал для негайного звернення до лікаря!

Причини деформації нігтів

Грибок нігтя

Мабуть, це одна з найбільш частих причин, через яку ніготь змінює форму.Деформація нігтьової пластини через грибка відбувається не відразу: іноді лише тільки через кілька років після початку захворювання. При оніхомікозі ніготь змінює колір, потім потовщується, стає пористим і пухким. Виправити стан нігтьової пластини неможливо: уражений грибком ділянка необхідно зачищати, а після лікування хвороби буде зростати здоровий ніготь.

Недолік білка

Така патологія може розвинутися при жорсткій дієті, або боргом відмову від білкових продуктів (наприклад, при фрукторіанства).Нерідко з цією проблемою стикаються і вегетаріанці, якщо довгі роки харчуються незбалансовано і недоотримують протеїн з рослинних продуктів.

койлоніхія

При цьому захворюванні ніготь не змінює кольору, товщини і зберігає гладку поверхню, проте по центру пластини з’являється широка улоговинка.

Прийнято вважати, що койлоніхія є генетичним захворюванням, яке може проявити себе в будь-якому віці під впливом несприятливих факторів (інфекції, вплив хімічних препаратів, несприятливі кліматичні умови).

Вросший ніготь

Одна з найчастіших причин вростання нігтя – носіння тісного взуття. Нігтьова пластина починає викривлятися дуже повільно, а коли виникають біль і нагноєння, самостійно зробити що-небудь вже пізно. На ранніх стадіях лікування хороший результат надає тампонада врослого нігтя, в запущених випадках – установка скоб або часткове або повне висічення нігтьової пластини.

Нігті Гіппократа

Дана патологія не виникає сама по собі і є наслідком важких хронічних недуг (захворювання серця, печінки і т.д.).

Нігті Гіппократа

Гиппократова нігті мають опуклу округлу форму, що нагадує лупу. Як правило, паралельно з цим збільшуються кінчики пальців, а нігтьова пластина потовщується і змінює колір.

Лінії Бо

Поперечні білясті борозенки на нігтях є одним з варіантів ониходистрофии і виникають внаслідок травм нігтьової пластини або перенесених захворювань (важка форма грипу, жовтяниця, сирингомієлія, анорексія, хвороба Рено, рак).З цих причин порушується живлення матриці нігтя. Як правило, при усуненні головних чинників, через які виникла деформація нігтів, лінії Бо проходять самі по собі, коли ніготь відростає.

Борозенки на нігтях можуть бути і від апаратного педикюру.

Не варто плутати лінії Бо з борозенками, які з’являються після неправильно виконаного апаратного манікюру. Якщо ваш майстер занадто інтенсивно шліфує зону близько кутикули, пошкодження нігтьової пластини неминуче.

Деформація нігтів на ногах: причини, лікування, як виправити

Деформація нігтів на ногах – хворобливий процес, що вражає нігтьову пластину, в результаті чого змінюється структура нігтя.Зміна форми нігтя може відбуватися і через механічних пошкоджень. Проблема може торкатися як один палець, так і кілька. При виникненні перших ознак проблеми слід негайно приступити до лікувальних заходів.
деформация ногтей на ногах Деформація нігтів на ногах може бути викликана дерматологічними захворюваннями

Чим відрізняється хворий ніготь від здорового

нігтьові пластини найчастіше деформуються на ногах, а на верхніх кінцівках негативний процес виникає вкрай рідко.Дана особливість пов’язана з підвищеними навантаженнями на ноги. В першу чергу з’являються сліди патології на великому пальці, поступово проблема поширюється і на інші.

До деформації в більшості випадків призводять несерйозні причини, на запущених стадіях проблема трансформується в істотний косметичний недолік.

До супутніх симптомів відноситься потовщення, викривлення або зміна кольору нігтя.

Крім самого нігтя, змінюється нігтьове ложе.У нормальному стані воно має велику кількість капілярів, що робить рогову зону нігтя рожевої. Дерматологічні захворювання порушують кровообіг, через що пластина змінюється в кольорі.

Причини

Існують різні причини деформації нігтів. У 30% випадків проблема полягає в захворюваннях внутрішніх органів, тому поразка пластини виступає в якості характерного симптому.

При появі ознак патологічного процесу доктор призначає ряд діагностичних заходів, результати яких визначають хід подальшої терапії.

До поширених причин, що викликають зміну структури нігтя, належать такі хвороби і патологічні процеси:

 • грибок;
 • механічні пошкодження;
 • хвороби внутрішніх органів;
 • неправильне харчування;
 • оніхотілломанія;
 • псоріаз;
 • генетичні збої.

Природжений тип деформації виникає через аномалії ектодерми, формування якої відбувається ще при внутрішньоутробному розвитку.На тримісячному терміні вагітності утворюється нігтьове ложе, шкіра і валики, а на останніх місяцях – нігтьові.

Якщо в цей період організм плоду і матері відчував тератогенну дію, тобто висока ймовірність пошкодження нігтьової матриці.

Лікування

Перші симптоми ураження нігтьової пластини виявляються непомітними для багатьох пацієнтів, хоча більшість людей їх просто ігнорує. Для проведення діагностики та комплексної терапії слід звернутися в медичний заклад.Доктор огляне ноги, призначить мікроскопію, спектральне дослідження, а також відправить на аналіз крові.

Лікування при деформації нігтьової пластини призначає лікар-подолог на основі результатів інструментальних та лабораторних досліджень.

Терапія безпосередньо залежить від фактора, який викликав негативний процес. Наприклад, грибок усувається спеціальними мазями, лаками і кремами, але при рясному ураженні знадобляться сильнодіючі медикаменти для перорального застосування.

До радикальних методів відноситься часткове або повне видалення пластини. Воно реалізується наступними методами:

 • хімічним;
 • хірургічним;
 • лазерним.

Врослі нігті усуваються пластинами і скобами. Курс лікування визначається індивідуально, на його тривалість впливають різні чинники. Дану проблему можна запускати, оскільки вона призводить до негативних наслідків і ускладнень.

Дивіться далі: чому нігті на руках жовті

Ніготь на нозі став товщі і деформувався

Що робити, якщо нігті на ногах стали товстими і твердими

Довгий час нігті на ногах можуть не викликати ніяких нарікань.І це здорово поки в якийсь момент ви не помітите, зміни. Вони стали товстими, твердіше, ніж раніше, поміняли свою структуру, колір, і навіть скривилися.

Замаскувати цю проблему практично не можна. Крім того, потовщені нігті викликають хворобливі відчуття і приносять своєму власникові дискомфорт.

Що робити, якщо нігті на ногах стали товстими і твердими і з якої причини виникає дана проблема?

Чому нігті на ногах стають товстими?

Дана проблема пояснюється наступними причинами:

 • найпопулярніша – це зараження нігтів грибком;
 • наявністю псоріазу, екземи і т.п .;
 • вікова особливість. Наприклад, у літніх людей порушується кровопостачання ложа нігтя. Це призводить до його потовщення, незалежно від того, наскільки хорошим був догляд;
 • дуже незручна або вузька взуття. Зміни з цієї причини можуть торкнутися не тільки дорослих людей, але і дітей;
 • наслідки тривалого контакту з водою, а також з хімічними речовинами, травм;
 • наявність хронічних захворювань, які пов’язані з обміном речовин – наприклад, діабет і анемія;
 • плоскостопість (в тому числі тому, що через нього дуже складно підібрати відповідне взуття).

Як позбутися

Щоб повністю позбавитися від дефекту, необхідно з’ясувати, чому нігті на ногах стали твердими і товстими, і усунути спочатку саму причину.

Якщо це сталося через ураження нігтьової пластини грибком, значить, перш за все виліковують його.

Якщо причина в плоскостопості, тоді вам потрібно відвідати ортопеда і з його допомогою підібрати спеціальне взуття, завдяки якій нігті перестануть травмуватися при ходьбі і т.д.

Які б причини не сприяли потовщення нігтів, відвідати лікаря все ж рекомендується в будь-якому випадку.Станом нігтів він зуміє визначити наявність або відсутність симптомів якогось більш серйозного захворювання.

Як розм’якшити нігті на ногах?

Самостійно ви можете скористатися ваннами, домашніми компресами та іншими народними засобами. Важливо тільки підбирати той чи інший рецепт залежно від причини виникнення дефекту.

Для всіх ванночок діє ряд загальних правил:

 • температура води повинна бути в межах 36-38 градусів;
 • тривалість однієї процедури – 15-20 хвилин;
 • після закінчення процедури нігті слід добре обсушити, використовуючи для цього одноразові серветки.Це попередить подальше поширення інфекції;
 • коли ноги висохнуть, їх потрібно змастити кремом. Але найкраще використовувати спеціальний засіб, призначений для відновлення нігтів.

Ні в якому разі не застосовуйте для розм’якшення нігтьової пластини сольові ванночки, тому як вони, навпаки, покликані зміцнювати її.

Рецепти ванночок

Тепер перейдемо до рецептів ванночок. Можливо, підійде одна з таких:

 1. Видавіть дві столові ложки лимонного соку на 5 літрів води і все перемішайте.Врахуйте, що лимонний сік викликає паління, тому використовувати таку ванночку можна лише у випадках таких захворювань, при яких не пошкоджена шкіра на ступні і навколо пальців.
 2. Якщо проблеми з нігтями – наслідок травми, тоді розведіть сік чистотілу в воді: на два літри води вам знадобиться столова ложка соку. Даний засіб дуже ефективно. Але після нього нігті ненадовго можуть змінити колір в оранжево-жовтий колір. Не переживайте, незабаром нормальний колір знову повернеться. Його також забороняється застосовувати у випадках ураження нігтів грибком.Справа в тому, що сік проникне вглиб ураженого нігтя і це, ймовірно, обернеться внутрішніми опіками.
 3. Якщо вам потрібно не тільки розм’якшує нігті засіб, але при цьому ще й дезінфікуючий, тоді підійде ванночка з милом, але не зі звичайним, а з Дегтярний. Його рекомендують застосовувати саме при інфекційних ураженнях нігтьової пластини. Знайти це мило можна в будь-якій аптеці. Його потрібно натерти на тертці (обов’язково на великій). Вам знадобиться приблизно чверть від бруска, яку слід розвести в невеликій кількості води.Для більшого ефекту можете навіть змастити нігті даними розчином, перш ніж опустіть їх в воду. Відразу як змажете, укутайте нігті хвилин на 10, а потім приступайте до ванні. Під час процедури не забувайте підливати гарячу воду, щоб не застудитися.

Компреси

Крім ванночок, допускається використовувати компреси. І хоча вони теж ефективні для розм’якшення нігтів, у компресів є мінус. Процедура триває досить довго, від 8 до 12 годин.

З іншого боку, якщо ви будете робити компреси перед сном, то вже вранці виявите, що ваші нігті стали м’якшими.

Отже, виберіть той рецепт, який вам до душі:

 1. Подрібніть свіжий лист алое в кашку, а потім нанесіть її на товсті нігті на ногах. Далі замотайте їх поліетиленом і зверху надіньте чисті шкарпетки.
 2. Стиглу і свіжу гарбуз потрібно нарізати на невеликі пластини (їх товщина повинна бути приблизно півсантиметра). Постарайтеся максимально щільно прив’язати їх до нігтьовим пластин. Можливо, гарбуз практично повністю висохне – це нормально, тому що вона добре віддає вологу.
 3. Змішайте по столовій ложці рослинного масла, кукурудзяного і картопляного крохмалю. Нанесіть товстим шаром отриману кашку на нігті. Їх не потрібно нічим укутувати, просто захистіть їх, щоб не стерти засіб випадково. Забинтуйте пальці до ранку, а вранці ретельно змийте компрес з нігтів теплою водою. Після цього нанесіть на них пом’якшувальний крем для рук.
 4. Зваріть одну картоплину, розімніть її і дайте їй охолонути. Після отримане пюре змішується з медом (досить чайної ложки).Все наноситься на нігтьову пластину, а зверху надягають щільні шкарпетки.

Як підстригти товсті нігті на ногах

Стригти такі нігті найрозумніше тільки після того, як ви розм’якшили їх – підійде будь-який з вищеописаних методів.

Що ж стосується обрізання, для цієї мети краще використовувати щипціугострозубці, так як впоратися з товстими і твердими нігтями звичайним манікюрним ножиць часто не під силу.

Іноді навіть з щипцями буває складно, тому існує ще один, хоч і дещо дивний, варіант – ножиці для розрізання курки.Вони продаються як окремо, так і в наборах кухонних ножів, і з їх допомогою вдається легко підстригти товсті нігті. Купуйте їх спеціально для себе, щоб не бентежити інших домочадців.

Після закінчення процедури обрізання рекомендується обробити нігтьову пластину пилкою і нанести на неї масляний вітамінний склад, куди входять вітамін A, D і E.

Поки ви не позбудетеся від проблем з нігтями, відмовтеся від лаків і гелів для нігтів, так як ці кошти перешкоджають вільному проникненню повітря в ніготь і хвороба лише посилюється.

Заходи профілактики

Найідеальнішим для профілактики потовщених нігтів вважається професійний педикюр, проте хтось не в змозі дозволити собі подібні витрати на регулярній основі, інші ж – через відсутність в тому місці, де вони живуть, хороших майстрів.

Якщо і у вас виникають проблеми з педикюром, тоді:

 • щоденної мийте ноги в літній час і через день взимку;
 • після миття завжди обробляйте всі нігті пом’якшувальною кремом, соняшниковою або оливковою олією, масляним вітамінним розчином;
 • періодично робіть для своїх нігтів полуничні, бананові і маски з інших ягід;
 • один або два рази на 7 днів робіть ванночки з відварами з трав;
 • запідозривши у себе грибок, відразу ж купите і скористайтеся лікувальної маззю.

потовщені і кришиться ніготь на великому пальці ноги: причини

Косметичні проблеми включають і стану, при яких спостерігається зміна нігтьових пластин. Дуже часто до фахівців звертаються з ситуацією, коли вони товщають і кришаться. З чим це пов’язано і як усунути дефект, належить розібрати докладніше.

Причини та механізми

Зміна структури нігтьової пластини – наслідок ураження кератину і проміжної речовини.Найчастіше це відбувається при зараженні грибком або оніхомікозі. Викликається хвороба найчастіше патогенами з роду трихофітон, рідше – пліснявими видами. Зараження відбувається при відвідуванні басейну, лазні, душових загального користування, на пляжі, при носінні чужої взуття. А факторами, що призводять до розвитку інфекції, стають:

 • Підвищена пітливість (гіпергідроз).
 • Неправильно підібране взуття.
 • Плоскостопість.
 • Гипо- і авітамінози.
 • Нейро і ангіопатії нижніх кінцівок.

Збудник шляхом виділення специфічних ферментів руйнує зв’язку між білковими молекулами (розчиняє кератин), що призводить до потовщення і розшарування нігтя. Кількість води в пластині зменшується, тому вона починає кришитися, втрачає природний блиск і прозорість. У зміні кольору нігтьової пластини на ногах грає роль і накопичення продуктів життєдіяльності грибка.

Потовщення нігтів на ногах найчастіше виникає через грибкової інфекції – онихомикоза.

Симптоми

Перші ознаки онихомикоза виникають у вільного краю нігтя – там стають помітними жовті плями і смуги. Незабаром змінюється забарвлення і збільшується товщина всієї пластини, вона втрачає прозорість, починає кришитися. Під нею скупчуються рогові маси, що свідчить про піднігтьового гіперкератозу. В основному уражається ніготь на великому пальці і мізинці, але процес може набувати і поширений характер з залученням навіть верхніх кінцівок.

Крім описаної форми з потовщенням пластини, буває і атрофическая різновид онихомикоза. В цьому випадку ніготь руйнується, а його ложе покривається роговими масами. Пластина може истончаться і відторгатися, що говорить про Онихолизис.

Грибкова інфекція супроводжується не тільки поразкою нігтів, тому оніхомікоз часто поєднується з шкірними змінами:

Крім того, в міжпальцевих проміжках можна помітити тріщини. Процес набуває тривалий перебіг, загострюючись в літню пору року.

Додаткова діагностика

Підставою для постановки діагнозу грибкової інфекції служить виявлення грибка при мікроскопії та культуральному дослідженні. Для цього на аналіз беруть частину ураженої нігтьової пластини. При частих мікозах існує необхідність в біохімічних аналізах, иммунограмме. А для виявлення сприяючих факторів можуть знадобитися УЗД судин нижніх кінцівок, консультація невролога і ендокринолога (виняток ангио- і нейропатій).

Причину потовщення і крошения нігтів на ногах встановлюють на підставі комплексного обстеження.

Лікування

При грибковому утолщении нігтя на великому пальці ноги лікування проводять з урахуванням поширеності процесу. Коли вражені один або кілька нігтів з краю або боків, можна обмежитися локальної терапією. Лікувати інфекцію пропонують за допомогою протигрибкових засобів, якими користуються до відростання здорових нігтів:

 • Кетоконазол, клотримазол, тербінафін (крем або розчин).
 • аморолфін і циклопірокс (лак).
 • мікроспорії (крем).

В поєднанні з протимікробними засобами необхідно використовувати кератолітікі, що дозволяють розчинити уражену пластину (наприклад, Уреапласт). Прибрати її можна і механічним шляхом. Розм’якшують ніготь за допомогою бензойно-саліцилової кислоти з димексидом, ножних ванночок з содово-мильним розчином. Якщо ж діагностована поширена грибкова інфекція, то не обійтися і без системних фунгіцидних препаратів.

Народні методи

Коли потовщується і кришиться ніготь, найкраще користуватися традиційними методами, що дають гарантований результат.Деякі, однак же, вдаються до лікування народними засобами. З рецептів, виправдали себе за тривалий період використання, можна відзначити:

 • Содовий розчин.
 • Відвар молочаю або чистотілу.
 • Настоянка прополісу.
 • Березовий дьоготь.

Лікувальні суміші використовуються у вигляді ванн, аплікацій або компресів. Але подібну тактику не варто розглядати як альтернативу, а лише в руслі доповнення до основної терапії.

Лікування оніхомікозу проводиться лише лікарем.Спеціаліст запропонує оптимальну схему, яка підійде конкретному пацієнту.

Профілактика

Окремого розгляду потребують питання профілактики. Рекомендації щодо попередження онихомикоза нескладні, вони складаються із заходів по виключенню або мінімізації впливу факторів:

 • Дотримуватися особисту гігієну.
 • Носити лише своє взуття.
 • Вести здоровий спосіб життя.
 • Вчасно лікувати захворювання нижніх кінцівок.

Потовщення і подрібнення нігтя вважається поширеним дефектом. Однак має він не стільки косметичний, скільки медичне походження, адже найчастіше виявляється у пацієнтів з онихомикозом – грибковим ураженням. Тому і корекція патології повинна бути відповідною.

Деформація нігтів: коли варто бити тривогу?

Станом нігтів можна багато чого сказати не тільки про наявних у людини подологіческіх захворюваннях, а й про здоров’я організму в цілому.Деформація нігтів в більшості випадків є приводом для звернення до лікаря.

Зміни нігтя, які є нормою

Поверхность здорової нігтьової пластини має рожевий немає (за рахунок близько розташованих до неї капілярів), виглядає гладкою, блискучою і рівною. Такі параметри як довжина, форма і товщина нігтьової пластини визначаються генетичними і расовими факторами, однак серйозних відхилень від інших критеріїв бути не повинно.

З віком може змінюватися довжина нігтьової пластини.Наприклад, якщо ви довгий час нарощуєте нігті або робите манікюр з гель-лаком, через 1-2 роки пластина стане довшим, оскільки її край «приростає» до тканин пальця. Те ж саме станеться, якщо ви не будете чистити нігті жорстким предметами, використовуючи лише щітку. Так ви перестанете від’єднувати ніготь від нігтьового ложа, і вкорочувати його. У більшості випадків подібна трансформація зовнішнього вигляду нігтя виглядає красиво і є безсумнівним плюсом.

З віком нігті можуть трохи потовщуватись, але в будь-якому випадку це виглядає естетично і не викликає питань.Деформація нігтів на ногах або руках не може відбуватися сама по собі.

Якщо ніготь змінює форму без видимих ​​причин, це не може бути нормою. Якщо не було конкретної травми або сильного удару в даній зоні, це завжди говорить про якісь порушення в організмі, або є симптомом захворювання нігтів.

Особливо небезпечно, якщо відбувається деформація нігтів у дитини: це сигнал для негайного звернення до лікаря!

Причини деформації нігтів

Грибок нігтя

Мабуть, це одна з найбільш частих причин, через яку ніготь змінює форму.Деформація нігтьової пластини через грибка відбувається не відразу: іноді лише тільки через кілька років після початку захворювання. При оніхомікозі ніготь змінює колір, потім потовщується, стає пористим і пухким. Виправити стан нігтьової пластини неможливо: уражений грибком ділянка необхідно зачищати, а після лікування хвороби буде зростати здоровий ніготь.

Недолік білка

Така патологія може розвинутися при жорсткій дієті, або боргом відмову від білкових продуктів (наприклад, при фрукторіанства).Нерідко з цією проблемою стикаються і вегетаріанці, якщо довгі роки харчуються незбалансовано і недоотримують протеїн з рослинних продуктів.

койлоніхія

При цьому захворюванні ніготь не змінює кольору, товщини і зберігає гладку поверхню, проте по центру пластини з’являється широка улоговинка.

Прийнято вважати, що койлоніхія є генетичним захворюванням, яке може проявити себе в будь-якому віці під впливом несприятливих факторів (інфекції, вплив хімічних препаратів, несприятливі кліматичні умови).

Вросший ніготь

Одна з найчастіших причин вростання нігтя – носіння тісного взуття. Нігтьова пластина починає викривлятися дуже повільно, а коли виникають біль і нагноєння, самостійно зробити що-небудь вже пізно. На ранніх стадіях лікування хороший результат надає тампонада врослого нігтя, в запущених випадках – установка скоб або часткове або повне висічення нігтьової пластини.

Нігті Гіппократа

Дана патологія не виникає сама по собі і є наслідком важких хронічних недуг (захворювання серця, печінки і т.д.).

Гиппократова нігті мають опуклу округлу форму, що нагадує лупу. Як правило, паралельно з цим збільшуються кінчики пальців, а нігтьова пластина потовщується і змінює колір.

Лінії Бо

Поперечні білясті борозенки на нігтях є одним з варіантів ониходистрофии і виникають внаслідок травм нігтьової пластини або перенесених захворювань (важка форма грипу, жовтяниця, сирингомієлія, анорексія, хвороба Рено, рак). З цих причин порушується живлення матриці нігтя.Як правило, при усуненні головних чинників, через які виникла деформація нігтів, лінії Бо проходять самі по собі, коли ніготь відростає.

Не варто плутати лінії Бо з борозенками, які з’являються після неправильно виконаного апаратного манікюру. Якщо ваш майстер занадто інтенсивно шліфує зону близько кутикули, пошкодження нігтьової пластини неминуче.

Потовщення нігтьових пластин на ногах

Потовщення нігтьових пластин на ногах може бути викликано різними факторами.Це і генетичні особливості, і неправильний догляд, і різні захворювання.

Відновлення потовщених нігтів або їх лікування в залежності від причин будуть різними, то ж саме можна сказати і про заходи профілактики потовщення нігтів на ногах.

Симптоми потовщень на ногах

Багато роками живуть зі збільшеною товщиною нігтів на ногах і навіть не підозрюють, про те, що це порушення норми. Здорові нігті на ногах повинні бути не сильно товщі, ніж на руці.Функціональний розмір рогового шару пластини рідко перевищує 2 мм , а мінімальна товщина починається від 0,5 мм . Нігтьова пластина на ногах при состріганіе не може вимагати більше зусиль або будь-якого особливо міцного інструменту. Сам ніготь повинен бути прозорим, злегка рожевим, але не повністю матово-білим або жовтим.

Потовщення нігтя часто супроводжується зміною кольору

Потовщення рогового шару по будь-якої причини часто викликає зміна кольору – потемніння або пожовтіння нігтя, і тільки пізніше відбувається збільшення розмірів пластини.Трансформація може приймати різні форми: нігті збільшуються тільки збоку або різко набирають вертикальну товщину, як при оніхогріфоза.

Рівномірне збільшення рогового шару по всій поверхні може бути невеликим, 3-4 мм, або ж мати значний розмір – 1 см і більше. Потовщення нігтя у літніх людей не варто відносити до вікових змін – це може бути захворювання, не пов’язане з прожитими роками.

Регулярна самодиагностика корисна для здоров’я, але остаточний вердикт має винести медик.Грибковими захворюваннями нігтів займається лікар-мікології, а в інших випадках не завадить консультація дерматолога.

Кількість захворювань, здатних викликати потовщення нігтьових пластин, обчислюється десятками назв. Одні з них інфекційні, інші соматичні, а деякі вроджені. Якісь захворювання можна вилікувати або купірувати, але є ряд причин товстих нігтів, які чинять спротив сталого зміни.

Можливі причини збільшення товщини нігтя

Потовщення нігтя може свідчити про оніхомікозі

Причин, що викликають потовщення рогової пластини на ногах, може бути досить багато, але однією з найбільш частих є грибкове ураження .

Різні мікози просто відрізнити від інших видів потовщень: грибкове захворювання – це поступовий процес, рідко який втягує одночасно всі пальці ніг. Якщо на ногах пошкодилися 1-2 нігтя, а інші залишилися здоровими, то, найімовірніше, це грибкове ураження.

Також збільшення роговий пластини здатна викликати вузька взуття : вона тисне на ніготь, змушуючи його нарощувати товщину для запобігання травм. Різні травми – теж одна з причин наросту рогового шару, хоча є й інші винуватці збільшення товщини.

Найбільш частими причинами є:

Вузька взуття призводить до потовщення нігтьової пластини

 • грибкова інфекція
 • Природжений гиперкератоз
 • Фізичні або хімічні травми
 • Дефіцит вітамінів або мікроелементів
 • Псоріаз, екзема, подагра та інші захворювання

Деякі хвороби ніяк не пов’язані з роговим шаром, але можуть викликати потовщення нігтів – це шкірні та судинні порушення в роботі організму , і вони також потребують лікування.

Вік пацієнта не має принципового значення для потовщення нігтів на ногах. У дітей його зазвичай викликають ті ж причини, що і у літніх людей і просто дорослих обох статей. Але найчастіше потовщення нігтів у дітей і літніх людей виникає через різні мікозів.

Медикаментозне і народне лікування потовщених нігтів

В залежності від причини можна вибрати вид лікування : грибок вимагає регулярного і тривалого застосування медичних препаратів, а псоріаз може взагалі ніяк не зреагувати на терапію.У цих двох захворювань є принципово важлива відмінність: грибок самостійно пошкоджує роговий шар, а при псоріазі зміни нігтя – вже другорядне явище.

Лікування потовщення нігтя залежить від причини недуги

Для лікування різних видів грибка може знадобитися поєднання класичної та народної медицини. Це тривалий процес, і під час нього можуть застосовуватися такі засоби:

 • пероральні медикаменти
 • протигрибкові креми та мазі
 • ванночки для ніг з сіллю і відварами
 • обробка нігтів йодом, оцтом або лимоном
 • нанесення лікарського противогрибкового лаку

Всі ці кошти можуть застосовуватися спільно, але необхідно суворо дотримуватися рекомендацій лікаря.Мікози рогового шару іноді важко піддаються лікуванню, і народна медицина може бути неефективною.

Безсистемне лікування грибка може привести до серйозних пошкоджень нігтів. Обробка рогового шару повинна бути регулярної і тривати до повної зміни нігтя.

Судинні і шкірні захворювання, що викликають потовщення нігтів, не вимагають гострої необхідності лікувати самі пластини. У цьому випадку головне завдання – це боротьба з першопричиною , тобто з основним захворюванням.Це ж стосується і вроджених аномалій росту рогового шару, для невиліковних випадків залишається тільки боротьба з симптомами і уповільнення змін.

Прийом вітамінів – важливий етап лікування потовщення нігтів

Зміна товщини нігтя через травму лікується досить просто – необхідно виключити можливість вторинного ушкодження – не носити незручне взуття, запобігати падіння на пальці тягарів тощо.

Необхідно просто дочекатися зміни пластини, намагаючись додатково зволожувати і пом’якшувати нігті, використовуючи ножні ванни, крему і масла.

Порушення росту нігтів через дефіцит вітамінів і мінералів потребують застосування рослинних ванн для ніг, компресів із соку лимона, обов’язкове використання масел і кремів, а також ліквідацію нестачі потрібних мікроелементів .

Шляхи запобігання деформації нігтьової пластини

При вроджених невиліковних порушеннях в нігтьових пластинах залишається симптоматичне лікування, але інші причини: грибок, травматизм і недолік мінералів і вітамінів – можна запобігти без особливих труднощів.

Щоденні гігієнічні процедури допоможуть запобігти потовщення нігтів

З метою профілактики потовщення рогового шару необхідно уважно вибирати взуття , щоб виключити тертя і надмірний тиск на нігтьову пластину.

Щоденна ретельна гігієна і періодичні ванночки в домашніх умовах з морською сіллю, йодом, лимоном або рослинними настоями знизять ризик появи мікозу і розвитку збільшеного зростання рогового шару.

Правильне харчування і сезонний прийом вітамінно-мінеральних комплексів допоможуть знизити ймовірність деформації нігтів.

Потовщення нігтів на ногах викликають надто різні причини: одні вимагають термінового лікування, інші тільки постійних косметичних процедур. У деяких випадках достатньо профілактики і дбайливого ставлення до власного здоров’я. При появі потовщень потрібно отримати консультацію лікаря і дотримуватися його рекомендацій і в більшості випадків це допоможе швидко повернути доглянутий вигляд рогового шару.

.