Маникюр

Після манікюру панарицій: Панариций після манікюру | Центр Здорової Шкіри, Уфа

Панариций після манікюру | Центр Здорової Шкіри, Уфа

панарицій – це гостре запальне захворювання тканин пальця руки (або ноги). Часто розвивається на крайніх фалангах пальців кисті в результаті попадання інфекції через дрібні ранки, порізи, подряпини, уколи або є наслідком манікюру. Мікротравми відкривають ворота для хвороботворних мікробів, які, потрапляючи всередину, викликають запалення. Інфікування може бути викликано стафілококової, стрептококової або ентерококковой, а також змішаної патогенною мікрофлорою.

Запальний процес може поширюватися на дерму, підшкірну клітковину, а також на суглоби, кістки і сухожилля пальців. Виділяють серозную (отечную) і гнійну форми панарицію.

Найбільш вразливими виявляються люди з цукровим діабетом або страждають іншими захворюваннями залоз внутрішньої секреції, а також особи з порушенням кровообігу в дрібних судинах пальців.

Симптоми панариция

Появі панариция обов’язково передує мікротравма.У цьому місці з’являється набряк і почервоніння. В районі запалення відчувається пульсуючий смикаючий біль. Панариций може супроводжується ознобом, підвищенням температури тіла і загальним нездужанням.

Види панариция

Розрізняють поверхневі форми панарицію, при яких запалення зачіпає лише верхні шари дерми і глибокі, при яких уражаються сухожилля, суглоби і кісткова тканина.

Поверхневі види панарицію

Шкіряний виникає на пальці з тильного боку.Гній накопичується під верхнім шаром шкіри, утворюючи міхур з мутним вмістом. Шкіра в місці запалення червоніє. Виникає біль, печіння. Якщо міхур збільшується в розмірах, це свідчить про те, що хвороба прогресує і переходить на більш глибокі тканини.

околоногтевую панарицій (пароніхія) виникає при запаленні околоногтевого валика. Часто цей вид панарицію є результатом неправильного манікюру. Запалюється шкіра нігтьового валика у краю нігтя в результаті дрібних пошкоджень шкіри (задирки, дрібні тріщини або порізи).

Глибокі види панарицію

 • Підшкірний панарицій розвивається під подушечкою пальця. Шкіра пальця на подушечці щільна. Коли утворюється гній не може прорватися назовні, запалення переходить вглиб. При цьому виді панарицію відчуваються постійні стріляють болю, при легкому натисканні виникає різкий біль. Якщо не почати лікування вчасно, запалення може захопити суглоби, сухожилля або кістки.
 • піднігтьове панарицій характеризується запаленням тканин під нігтьової пластиною.Причиною такого панариция може бути потрапляння занози або укол під ніготь.
 • Сухожильний панарицій – найважчий вид панарицію, може призводити до тривалого порушення рухливості кисті. Палець опухає, рухливість обмежена. При спробі розігнути палець виникає сильний біль.
 • Суглобовий панарицій виникає, якщо інфекція проникає в порожнину суглоба. Це може статися при пораненні або стати наслідком довгого нагноєння в м’яких тканинах над суглобом. Для цього виду панариция властиво веретеноподібне розширення в області суглоба, обмеження рухливості суглоба, болючість при натисканні або русі.
 • Кістково-суглобової панарицій виникає при прогресуванні суглобового панарицію. При цьому захворюванні гнійний процес крім суглобів захоплює кісткову тканину.
  Кістковий панарицій вражає кісткову тканину пальця. Виникає після попадання інфекції (наприклад, при відкритих інфікованих переломах) або є наслідком поширення запалення на кістку з прилеглих тканин.

Панариций, особливо глибокий, обов’язково потребує лікування. У занедбаному стані запалення поширюється на всі тканини пальця, кисть і навіть передпліччя, розвивається пандактіліт.Трапляється, що єдиним способом зупинити поширення нагноєння є ампутація.

Профілактика панариция

Для профілактики панариция при кожному, навіть незначному пошкодженні пальця потрібно обробити ранку антисептиком (йодом, перекисом водню, спиртовим розчином і т. П.).

Важливе засіб профілактики панариция – чистота рук. Однак не слід забувати, що на пересушеній миючими засобами шкірі з’являються дрібні тріщини, через які можуть проникнути хвороботворні мікроорганізми.Тому не слід допускати зайвого пересихання шкіри.

При збиранні або роботі в городі потрібно користуватися рукавичками. Якщо немає можливості або бажання користуватися рукавичками – потрібно змащувати руки захисним кремом перед роботою і зволожуючим – після.

Необхідно бути уважним, коли доводиться мати справу з ріжучими інструментами і брудом: наприклад, при чищенні картоплі. Овочі завжди краще спочатку відмити від землі, а потім чистити. Уважним потрібно бути і при оброблення риби (уколи рибними кісточками – часта причина панаріциев).

Краще не користуватися чужими приладами для манікюру. При манікюрі потрібно намагатися якомога менше травмувати шкіру навколо нігтьового ложа. Кутикулу краще зрушувати, а не обрізати ножицями. Акуратно прибирати задирки – вони часто стають причиною околоногтевого панариция.

Лікування панариция

У перші 2 дні після виникнення панарицію, до розвитку нагноєння, лікарі прописують консервативне лікування із застосуванням антисептиків, напівспиртових пов’язок, в деяких випадках – антибіотиків.Не слід використовувати зігріваючі компреси. Якщо при вживаному лікуванні поліпшення не настає, а навпаки, з’являється нагноєння – показано оперативне втручання.

ЦЕНТР ЗДОРОВОГО ШКІРИ в Уфі
центр лазерної та естетичної медицини
🏥 Уфа, вул. Революційна, 70
☎ + 7 (347) 294-15-94; ☎ +7 (987) -254-15-94 WhatsApp

Є протипоказання, необхідна консультація з фахівцем.

околоногтевую панарицій: причина виникнення і способи лікування

околоногтевую панарицій – неприємне захворювання, що виявляється запальним процесом тканин пальців навколо нігтя.З’являється воно при травмуванні шкіри і нігтів і попаданні інфекції в ранки. На початкових стадіях хворобу можна вивести самостійно, проте краще звернутися до лікаря, щоб уникнути розвитку ускладнень і виникнення рецидивів.

Що таке околоногтевой панарицій

Панариций є гострий запальний процес , який супроводжується утворенням гнійника в місці запалення. Околоногтевой панарицій отримує розвиток, якщо пошкоджується шкіра пальця навколо нігтів руках або ногах – це можуть бути садна, задирки, занесення інфекції при виконанні манікюру.

Крім околоногтевого існують схожі види панарицію :

Паранохія

 • піднігтьове – запальний процес утворюється під нігтьової пластиною, в цьому місці накопичується гній.
 • Пароніхія – запалення охоплює нігтьової валик . Даний вид відрізняється від околоногтевого панариция тим, що розвивається саме на валиках, а не навколо нігтя.

Причини і симптоми панариция

околоногтевую панарицій виникає в результаті травмування шкіри пальця , за умови потрапляння після травми інфекції .Це відбувається при недбалому виконанні манікюру непродезинфікованих інструментами, в результаті попадання інфекції в місцях подряпин, скалок, задирок. Збільшують імовірність виникнення запального процесу цукровий діабет, слабка імунна захист організму, а також недотримання гігієнічних правил.

Симптоми панариция

Почервоніння шкіри навколо нігтя – симптом панариция

 • Інтенсивний больовий синдром . Біль різка і сильна, визначається «стріляє» характером, також може бути ниючий.
 • Набряклість уражених ділянок шкіри і нігтя.
 • Почервоніння шкірного покриву .
 • Головні болі .
 • Озноб .
 • Загальна слабкість .
 • Підвищення температури .
 • Запалення лімфовузлів .

При виявленні перших наривів і супутніх симптомів слід звернутися до лікаря. Без своєчасного лікування симптоми посилюються, можуть отримати розвиток лімфаденіт, флегмона, зараження крові.

Лікування панариция і можливі ускладнення

Лікування

Лікування околоногтевого панариция на початкових стадіях хвороби можна проводити будинки , але після обов’язкової консультації лікаря . У більшості випадків з запальним процесом справляється терапія консервативним способом з використанням різних медикаментів.

Хірургічне втручання при лікуванні панарицію

Які препарати призначають з метою медикаментозної терапії :

 • Антибактеріальні засоби – знищують патогенні бактерії, які дали початок інфекції і запалення, знімають больовий синдром і покращують загальне самопочуття.
 • Іхтіолова мазь 10% – вона глибоко проникає в тканини, надаючи ефективний протизапальний вплив, а також знищує мікроорганізми. Наносять у вигляді аплікацій, змінюють через кожні 8-10 годин.
 • Нестероїдні протизапальні засоби – пригнічують запалення, зменшують больові відчуття, знімають набряк.
 • Сольовий розчин – в сольовому розчині роблять ванночки, розчиняючи 1 столову ложку солі в 200 мл окропу.Процедуру проводять протягом півгодини два – три рази на день. Засіб пом’якшує запальний процес, вбиває мікробів, покращує загальне самопочуття.

Для лікування околоногтевого та інших видів панарицію ні в якому разі не можна використовувати мазь Вишневського. Вона порушує відтік гною з ранки, що загрожує подальшими ускладненнями і рецидивами захворювання.

Ускладнення околоногтевого панариция

Ускладнення панариция

 • Пандактиліт – запальний процес, який захоплює всі тканини пальця.
 • Флегмона кістки – гостре гнійне запалення, переходить на кістку при затяжному панариції, особливо піднігтьове.
 • Сепсис – зараження крові.
 • Лімфаденіт – запальний процес лімфатичних вузлів.
 • Тромбофлебіт – запальних процес вен і утворення в них тромбів.

Запущені стадії патології, коли в ранках утворюється гній, можна вилікувати тільки шляхом хірургічного втручання .

Не намагайтеся самостійно проводити розтин нариву! Зробити це може тільки лікар-хірург в умовах стаціонару.

Шкіряний покрив і ніготь розкривають безпосередньо над місцем скупчення гнійного ексудату, нігтьове ложе вискрібають, гній повністю видаляють . Після здійснення операції уражене місце змащують антибактеріальної маззю або антисептичним засобом, для цього застосовують Бетадіновую мазь , гентаміціновая мазь , а також Левомеколь .

Яким чином проходить дана операція, дивіться у відеоролику:

Особливості лікування панарицію у дітей

околоногтевую панарицій у дитини

У дітей лікування панарицію проводять амбулаторно , за умови легкого перебігу захворювання. Основні призначення лікаря – теплові фізіопроцедури, магнітотерапія. Больовий синдром усувають протизапальними медикаментами ( Ібупрофен, Парацетамол ), за допомогою антисептичних засобів обробляють шкіру і ніготь ( Йодинол, Діамантова зелень ).Антибіотики призначають при необхідності.

Якщо стан дитини погіршується, йому показана госпіталізація . В цьому випадку гнійник розкривають, видаляють ексудат, ранку обробляють антисептиком. Антибактеріальні засоби виписують в обов’язковому порядку.

Лікування народними засобами

Лікування околоногтевого панариция народними засобами можна застосовувати тільки на ранніх стадіях захворювання, але навіть в цьому випадку обов’язкова попередня консультація з лікарем.

Компреси

Компрес з запеченого цибулі – один з методів лікування панарицію

 • Компреси з листя алое . Листя алое очищають від шкірки, а м’якоть прикладають до уражених ділянок на пальці. Компрес закріплюють за допомогою марлі, час дії лікарського засобу – 5-6 годин . Компрес зменшує запалення.
 • Компреси з цибулею . Очищений овоч запікають у духовці . Коли він стане м’яким, його розрізають на половинки і прикладають до місця запалення. Накладають пов’язку на 4-5 годин . Лук прискорює дозрівання гнійника, провокує вихід ексудату назовні.
 • Парафін розтоплюють на пару , потім занурюють в нього палець . Коли плівка з парафіну на пальці охолоне, її знімають. Далі уражену ділянку шкіри і нігтя обробляють йодом. Такий компрес можна робити, якщо в ранці є гній .

Мазі домашнього приготування

 • З дьогтем і медом .У рівних частинах беруть дьоготь і мед, стільки ж вершкового масла, соснової живиці і м’якоті алое. Інгредієнти топлять на водяній бані і змішують до однорідності. Мазь остуджують, а потім наносять на марлю, роблять пов’язку на кілька годин .
 • З календулою на вершковому маслі . Сухі квітки рослини подрібнюють, змішують з вершковим маслом в пропорції 1 до 5. Суміш накладають на марлю і прикладають у вигляді пов’язки на всю ніч .

Поради по лікуванню панариция в домашніх умовах представлені в цьому відео:

Заходи профілактики

Щоб уникнути виникнення панарицію необхідно запобігати виникненню ранок і тріщин , для цього потрібно виконувати всі садові, ремонтні роботи в рукавичках .

Не менш важливо правильно робити манікюр, всі інструменти обов’язково повинні оброблятися спиртом, також дезинфектором змащують кутикулу. Дотримання правил гігієни також дозволить уникнути появи запального процесу.

Запальний процес на тканинах близько нігтів повинен негайно підлягати адекватного лікування. Панариций легко вилікувати, якщо захворювання не було запущено.

піднігтьове панарицій: як лікувати

панарицій називають запалення тканин пальців рук (рідше ніг), викликане потраплянням інфекції в місця пошкодження шкірного покриву.Подногтевой панарицій характеризується запаленням і нагноєнням під нігтьової пластиною, при цьому палець сильно болить, і для лікування необхідно в обов’язковому порядку звернутися до хірурга.

Статті по темі

Що таке подногтевой панарицій

панарицій мають не тільки піднігтьове форму. При проникненні інфекції (як правило, золотистого стафілокока або стрептокока) через тріщини на шкірі, невеликі рани, садна або задирки може розвинутися шкірний, підшкірний, околоногтевой (пароніхія), нігтьової, кістковий, кістково-суглобової, або сухожильний панарицій – в залежності від місця , де запалення локалізуються.Гостре запалення нігтьового ложа, яке супроводжується хворобливими відчуттями і піднігтьове нагноєнням, називають піднігтьове панарицием.

Симптоми

піднігтьове форма перебігу захворювання супроводжується гострими болями, скупченням гною під нігтьової фалангою. Запущений панарицій загрожує розвитком пандактиліту – гнійного запалення всіх тканин пальця. Тому до лікаря слід звернутися при появі одного з наступних симптомів:

 • почервоніння шкіри навколо нігтя або самого подногтевого валика;
 • виражений набряк;
 • нагноєння під нігтьової пластиною;
 • гострі пульсуючі болі в спокійному положенні, при згинанні і розгинанні пальця;
 • відшарування нігтьової пластини;
 • підвищення температури тіла;
 • погіршення загального стану пацієнта – слабкість, стомлюваність, збільшення лімфатичних вузлів.

Причини розвитку

Запалення під нігтем на руці починається через попадання інфекції в колоті піднігтьові рани – скалки, уколи голками, манікюрними інструментами. На тлі ослабленого імунітету і відсутності необхідного лікування, панарицій подногтевой форми може виникнути внаслідок ускладнення інших форм хвороби – викликати його можуть підшкірний або околоногтевой панарицій. Іншими причинами розвитку захворювання є:

 • нагноєння піднігтьових гематом в результаті травми;
 • недотримання гігієнічних норм і правил;
 • переохолодження, перегрів і інші регулярні негативні зовнішні впливи на шкіру рук;
 • порушення механізму кровообігу і обмінних процесів в тканинах пальців.

Механізм розвитку

Панариций подногтевой форми протікає гостро. При попаданні збудника в ранку інфекція поширюється і починається запалення під нігтем. Гній накопичується, відшаровує нігтьову пластину, палець болить і набрякає. При відсутності лікування на пізніх стадіях запалення погіршується загальний стан хворого – може піднятися температура, запалюються лімфатичні вузли. Гнійний процес може поширитися на кістки, суглоби і сухожилля.

Ускладнення

Панариций подногтевой форми потребує оперативного лікування і супутньої лікарської і підтримуючої місцевої терапії.Відсутність необхідних лікувальних заходів може призвести до розвитку таких форм ускладнень:

 • паронихия – гнійне запалення клітковини шкіри нігтьового валика;
 • поширення гною в глибокі тканини викликає інші форми захворювання – підшкірний, кістковий, суглобовий панарицій;
 • пандактіліт – гнійне запалення всіх тканин пальців, яке при відсутності лікування може поширитися на інші пальці і далі, на зап’ясті, долоню кисть і передпліччя;
 • перехід з гострої стадії захворювання в хронічну.

Панариций при вагітності

Під час вагітності імунітет жінки ослаблений, тому панарицій нігтя може розвинутися через незначного пошкодження або розрізу тканини околоногтевой поверхні. Будьте обережні під час манікюру і педикюру, своєчасно дезинфікуйте випадково отримані пошкодження на пальцях рук і ніг. У разі появи вогнищ запалення під нігтем негайно звертайтеся до лікаря, щоб не допустити розвитку ускладнень.

Лікування панариция

Лікування панариция подногтевой форми на ранніх стадіях обмежується консервативними методами, за допомогою антибактеріальних ванночок, фізіотерапевтичних процедур, пов’язок з антибіотиками у формі мазей. Якщо вилікувати панарицій цими засобами не виходить, необхідно хірургічне лікування, причому повне видалення нігтя, як правило, не потрібно, необхідна лише його часткова резекція в місцях скупчення гною.

У запущених випадках, при поширенні запалення на інші фаланги пальця, хворого можуть госпіталізувати для проведення оперативного втручання під місцевим наркозом.У післяопераційний період, для уникнення рецидиву захворювання, проводиться терапія антибіотиками і перев’язки із засобами загоєння поверхні рани, обробка її хлоргексидином або іншими дезінфікуючими розчинами.

Консервативне лікування

Лікування панариция подногтевой форми проводиться в домашніх умовах, полягає в носінні пов’язок з антибактеріальними мазями. Перед бинтуванням (перев’язку слід робити кожні 5-6 годин) проводять заспокійливі дезінфікуючі ванночки.Важливо забезпечити хворого пальця спокій і нерухомість, для цього його приводять в зручне фізіологічне положення перед накладенням фіксуючої пов’язки.

Антибактеріальні мазі

Використання антибактеріальних мазей при лікуванні панаріциев рекомендується при будь-яких їх формах. Мазі накладають на хворий ніготь товстим шаром і бинтують поверхню. Пов’язку змінюють кожні 6-7 годин. Зустрічаються випадки, коли завдяки застосуванню місцевих знезаражувальних мазей вдається уникнути оперативного втручання.Для зняття запалення використовують:

 1. іхтіоловую мазь. Вона знеболює, надає антисептичну і ранозагоювальну дію, покращує мікроциркуляцію крові. Практично не має протипоказань (крім індивідуальної нестерпності), тривалість курсу може складати 10-20 днів, пов’язку з маззю міняють раз в 6-8 годин.
 2. диоксидиновая мазь. Антибактеріальне, бактерицидну засіб, бореться зі збудником гнійної інфекції. Не може застосовуватися при вагітності, нирковій недостатності і в віці до 18 років.Максимальна добова доза становить 2,5 г препарату. Пов’язку міняють раз на 7-10 годин.
 3. Левомеколь. Мазь має протизапальну і ранозагоювальну дію, чудово знімає набряк. Протипоказана при індивідуальних алергічних реакціях на компоненти препарату. Нанесення мазі здійснюють два рази на добу, тобто кожні 10-12 годин, при цьому хворий палець бинтується фіксуючою пов’язкою.

Розтин панариция

Хірургічний метод лікування панарицію подногтевой форми полягає в висічення нігтьової пластини з метою видалення стороннього тіла (при його наявності) і очищення вогнища запалення.Проводиться із застосуванням місцевого наркозу, в післяопераційний період потрібно носіння пов’язки з лікарським знезаражувальним засобом, спокій і нерухомість для пошкодженого пальця. Відновлення шкірного покриву і повне одужання настає протягом 7-15 днів.

Народні методи

Лікування панариция подногтевой форми може проводитися в домашніх умовах із застосуванням засобів народної медицини тільки на ранніх стадіях розвитку захворювання. Для зняття запалення і болю застосовують дезінфікуючі ванночки і пов’язки.Лікарі рекомендують поєднувати ці заходи з традиційним консервативним лікуванням. Існують наступні способи домашнього лікування захворювання:

 1. Дезінфікуючі ванночки з марганцівкою, содою, екстрактом календули або евкаліпта. Розчин повинен бути теплим, не нижче 40-42 ° С, на 200 мл води використовуйте 20-30 мг або 10-15 мл дезинфікуючого засобу. Тривалість процедури повинна складати 15-20 хвилин, проводять її кожні 5-6 годин, 2-3 рази на день.
 2. Горілчаний компрес.Хворий палець бинтують з накладенням самочинного в горілці або спирті ватного тампона. Міняти пов’язку слід кожні 5-6 годин. Зігрівати запалений ніготь не можна, тому при бинтуванні не використовують целофан або компресним папером.
 3. Пов’язка з цибулею. Цибулину відварюють, розрізають і прикладають до запаленого пальцю, бинтують на 3-4 години. Можна використовувати сиру цибулю або його сік, в якості дезинфікуючого антибактеріального засобу. Пов’язку з дрібно посічений овочем накладають на 2-3 години.
 4. Компрес з алое. Сік листя цієї рослини традиційно застосовують для лікування гнійних запалень. Свіжий лист розрізається уздовж, накладається на пошкоджений ніготь зрізом вниз, прибинтовують до пальця. Міняють таку пов’язку кожні 4 години.

Фото панариция

Відео

Лікування подногтевого панариция
Дивитися відео

Увага! Інформація, представлена ​​в статті, носить ознайомчий характер.Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Знайшли в тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!

Розповісти друзям:

Лікування подногтевого панариция – докладний опис

28.02.2020

Проблеми з нігтями у дівчат виникають досить рідко, так як зараз багато ретельно
стежать за станом свого манікюру, помічаючи кожну тріщину і відшарування. Однак завжди є
ризик механічного пошкодження пальців, що призводить до проблем під нігтем ложем або на
шкірі.

піднігтьове панарицій – один з найпоширеніших дефектів, які з’являються на ногах або
руках при необережному поводженні з ними.Однак враховуйте, що усувати їх потрібно відразу
після появи, щоб запобігти виникненню ускладнень.

Причини появи

Незалежно від форми панарицію, з’являється він при механічному пошкодженні нігтьової
пластини, в тому числі і подногтевой. Будь-яка травма може привести до пошкодження
чутливої ​​шкіри, через що виникає надрив і нагноєння.

піднігтьове поразка має вірусну природу, тому самостійно його усунути
досить складно.А прогресують віруси швидко, через що лікування потрібно починати відразу
після появи першої симптоматики – набряку пальця, больових відчуттів, почервоніння,
надривів, нагноєння.

Панариций зазвичай з’являється через основної причини – ушкодження цілісності епідермісу
гострими предметами і занесення в відкриту рану інфекції. Травма може мати кілька
видів:

 • Заноза;
 • Сильний удар пальця;
 • Поріз;
 • Гематома;
 • Опік.

Однак враховуйте, що далеко не завжди травмування чутливої ​​поверхні призводить до
виникнення піднігтьове дефекту. Цьому сприяють чинники, пов’язані зі станом
здоров’я дівчини та грамотністю обробки ураженої зони.

Виникненню подногтевой хвороби може супроводжувати:

 1. Погіршення імунної системи (наприклад, після перенесення інфекційної хвороби або
  прийому сильних антибіотиків).
 2. Авітаміноз – нестача вітамінів і мікроелементів в крові.
 3. Цукровий діабет.
 4. Порушення кровообігу.
 5. Дерматологічні захворювання.
 6. Грибкова інфекція.

Також часто з’являється панарицій при недотриманні особистої гігієни. Залежить це від частоти
миття рук, зміни шкарпеток / рукавичок, а також грамотності виконання обробки манікюру або
педикюру. Навіть якщо дівчина відвідує салон, є ризик використання нестерильних
інструментів і неакуратної роботи ними.

При появі пошкодження, дівчина практично відразу відчуває дискомфорт, який при
відсутності лікування переростає в гострий біль.Також на пальцях з’являється набряклість, почервоніння. Нігтик може поступово ставати білим, що говорить про наявність гною під
нігтьовим ложе.

Панариций досить швидко сприяє появі запальних процесів, які
впливають на весь стан шкіри рук, а потім поступово проходить в структуру епідермісу.

Якщо не лікувати його, є ризик зараження кісткових тканин, через що панарицій набуває
хронічну форму, яку повністю усунути складно.

Як вилікувати

При виявленні перших ознак симптоматики подногтевого пошкодження, треба відразу
обробляти рану і звертатися до лікаря. Якщо упустити можливість лікування ранньої форми
поширення вірусу, усунути запущену форму його прогресування стає набагато
складніше.

Проконсультуватися можна з одним з лікарів:

 1. Хірург.
 2. Дерматолог.
 3. Патолог.
 4. мікології (якщо з’явився панарицій через грибка).

На сеансі доктор оглядає пальці дівчини і призначає аналізи, за результатами яких
з’ясуються тип патогенної мікрофлори і ступінь руйнування епідермісу під нігтиком.

Схема лікування призначається комплексна, так як використання тільки одного способу
відновлення збільшує тривалість реабілітації, сприяючи більш сильному
пошкодження шкіри.

При лікуванні можна використовувати лікарські препарати (таблетки або мазі), народні
рецепти (ванночки, компреси, примочки) або хірургічне втручання.Останній варіант
використовується, якщо дівчина занадто пізно звернулася з проблемою в її запущеної
подногтевой формі. Тоді класичні способи лікування не приносять результату.

Медикаменти

Щоб усунути вірусну інфекцію з поверхні епідермісу і вивести гнійні виділення,
дівчині призначаються сильні антибіотики, які мають протизапальний ефект і
усувають патогенну мікрофлору, перешкоджаючи прогресуванню подногтевой хвороби.

Є кілька поширених препаратів, які прописуються лікарями:

 • Азитроміцин;
 • Сумалек;
 • Зіромін.

Використовувати всі препарати рекомендується 1 або 2 рази на день, що залежить від ступеня
поширення інфекції під час або після їди.

Щоб усунути панарицій, треба дотримуватися курс лікування, який дорівнює 3-5 дням. За цей період
діючі речовини повністю знімають запалення і нейтралізують патогенну мікрофлору,
руйнує чутливу піднігтьове шкіру.

Також рекомендується використовувати зовнішні препарати – мазі. Незважаючи на те, що панарицій
знаходиться під нігтьової пластиною, нанесення лікувальних складів допоможе запобігти його
поширення.До того ж, розподіляти засіб рекомендується по нігтику, тому воно
поступово вбирається в його структуру і знімає запалення.

Найчастіше прописуються мазі:

 • синтомициновую;
 • Тетрациклінова;
 • Іхтіолова;
 • Левосин.

Використовувати препарати потрібно 2-3 рази в день як компрес. Для цього невелику
кількість розчину наноситься на складену в декілька разів марлю і прикладається до пальця,
фіксуючи лейкопластирем.

Народні рецепти

Щоб підвищити місцевий імунітет і прискорити усунення захворювання, рекомендується
додатково доглядати за руками. У щоденний догляд входить проведення розпарюють
ванночок, накладення компресів / примочок і обробка нагідок корисними речовинами.

Є кілька рецептів, які часто прописуються лікарями:

 • Содова ванна. Одним літром води залийте три столові ложки соди і дві столові
  ложки морської солі.Розчин ретельно перемішується і може використовуватися двома
  способами: як розпарюють ванночки або примочки. Ванночка приймається 20
  хвилин, а для примочки слід промочити ватний диск в рідині і накласти на ніготь
  до висихання;
 • Мідний купорос. Одну щіпку компонента потрібно розчинити в двох столових ложках
  теплої кип’яченої води. Використовуйте розчин в якості ванночки – палець занурюється в
  нього на 20 хвилин, а потім насухо витирається одноразовим паперовим рушником,
  змивати його не потрібно;
 • Яєчний білок.Для цього слід відокремити білок від жовтка і поступово додавати в нього
  медичний спирт, поки не почнуть утворюватися білі згустки. Після цього рідина
  треба процідити, просочити їй марлю і накласти як компрес на зону манікюру
  на годину.

Додатково можна використовувати і допоміжні компоненти: ефірна олія, лимонний
сік, йод, марганцівка і інші. Головне – дотримуватися періодичність виконання рецептів, так
як великі перерви знижують ефективність їх використання.

Хірургічне втручання

Якщо лікування не допомагає, лікар призначає хірургічну операцію, яка допомагає усунути
гнійні виділення і відновити стан чутливої ​​шкіри.

При роботі з подногтевой областю, попередньо потрібно частково або повністю видалити
нігтьове ложе, для цього використовують один з прописаних способів: механічний,
радіохвильової, лазерний, хімічний.

Після цього хірург проводить операцію по усуненню запалення:

 1. Шкіра обробляється антисептичним засобом.
 2. Виконується місцева анестезія у вигляді крему або уколу.
 3. Через 10 хвилин лікар робить надріз і витягує гній.
 4. У панарицій вводиться антибіотик.
 5. Накладається медична пов’язка на місце обробки подногтевого дефекту.

Процедура займає стандартно близько тридцяти хвилин, проте після неї дівчині потрібно
дотримуватися грамотний догляд за оперованою областю, періодично змінюючи медичні
пов’язки до загоєння епідермісу.

Панариций практично не має ризиків рецидиву після операції, якщо дівчина повністю
дотримується прописані рекомендації і обмеження.

Заходи профілактики

Щоб повністю усунути панарицій, на період відновлення лікар прописує пацієнту
рекомендації та правила по догляду за подногтевой областю. Однак дотримуватися їх потрібно і після
реабілітації тканин, щоб запобігти виникненню рецидиву.

Профілактика полягає в дбайливому ставленні до рук і ніг:

 • Акуратно виконуйте манікюр.При зверненні до майстра, приділяйте увагу тому, що
  всі інструменти попередньо стерилізуються, а фахівець акуратно працює з ними,
  не допускаючи травми тканин;
 • При відвідуванні громадської душовою, сауни або аквапарку, обов’язково використовується
  індивідуальну взуття, щоб запобігти інфікуванню шкіри;
 • При роботі з металевими і дерев’яними деталями, а особливо при їх розпилюванні,
  використовуйте щільні захисні рукавички, які допоможуть запобігти занесення занози в шкіру;
 • При пошкодженні кисті або пальчиків, відразу обробіть їх антисептичним засобом
  або перекисом водню, щоб запобігти ризику занесення інфекції в пошкоджену
  зону;
 • Задирки самостійно віддирати не можна, використовуйте для цього манікюрні кусачки;
 • Приділяйте увагу якості особистої гігієни;
 • Взуття потрібно носити тільки високої якості – пальці в ній не повинні упиратися один в
  друга, в бічні стінки, при ходьбі ви повинні відчувати себе впевнено, комфортно.

Також враховуйте, що грибкову інфекцію потрібно лікувати на ранніх стадіях розвитку, тому що
запущену форму поширення інфекції усунути повністю складно, що пов’язано з її
переходом в хронічну форму.

При появі перших ознак симптоматики, схожою на панарицій, потрібно відразу звернутися
до лікаря, щоб перешкоджати подальшому поширенню дефекту по здоровій шкірі.

Висновки

Якщо у вас з’явився панарицій, потрібно відразу почати його лікування, так як відновити
чутливу тканину, особливо в подногтевой області, з кожним днем ​​буде складніше.При
грамотному дотриманні схеми лікування, ви знизите ризик виникнення ускладнень, забезпечивши
позитивний підсумок через 2-3 тижні.

Нові майстри в розділі “Нігті”

Олена

Апаратний манікюр, гель лак, зміцнення нігтів, дизайн.

Наталія

Майстер манікюру і педикюру

Анастасія

Нігті, СПА педикюр

Анастасія

Нігті, депіляція (цукор, віск)

Катерина

Майстер нігтьової сервісу

Світлана

Майстер з манікюру і нарощування вій

Анна

Нігті, манікюр, педикюр, гель-лак, наращивание ногтей, коррекция ногтей, гель, акрил, полігель

Ольга

Манікюр педикюр.

Катерина

Нарощування нігтів, гель лак, педикюр

Кіра

манікюр

Вартість послуг в розділі “Нігті”

Апаратний манікюр

Майстер: Олена

манікюр

Майстер: Дарина

манікюр

Майстер: Єсенія

види околоногтевой і інші, діагностика і лікування, класифікація, і що це таке і як позбутися від хвороби на пальцях ніг і рук в домашніх умовах?

Панариций: види околоногтевой і інші, діагностика і лікування, класифікація, і що це таке і як позбутися від хвороби на пальцях ніг і рук в домашніх умовах?

×

«Ідеальний манікюр» – спільнота, присвячене догляду за руками, дизайну нігтів і нейл-арту.У нас ти знайдеш навчальні матеріали зі створення чудового манікюру для кожного випадку. Поради, цікаві статті та фотографії робіт кращих майстрів з манікюру – підпишись!

Однокласники:

Я вже підписаний на співтовариство «Ідеальний Манікюр»

×

Вступай в співтовариство «Ідеальний Манікюр»!

«Ідеальний манікюр» – спільнота, присвячене догляду за руками, дизайну нігтів і нейл-арту.У нас ти знайдеш навчальні матеріали зі створення чудового манікюру для кожного випадку. Поради, цікаві статті та фотографії робіт кращих майстрів з манікюру – підпишись!

ВКонтакте:
Facebook:
Однокласники:

Я вже підписаний на співтовариство «Ідеальний Манікюр»

Ми використовуємо cookie-файли для найкращого представлення нашого сайту.Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з політикою конфіденційності.

Політика конфіденційності

.