Ногти

Що можуть сказати нігті про здоров’я людини: Що можуть сказати нігті про наше здоров’я

Що можуть сказати нігті про наше здоров’я

Наш організм має чимало своєрідних індикаторів, які свідчать про стан нашого здоров’я, тільки ось далеко не всі сигнали ми можемо розуміти.

Одним з таких індикаторів є наші нігті, і цей пост розповість про те, які сигнали вони нам подають і що вони позначають.

Вицвітання і блякла

На думку дерматолога медичного центру Нью-Йорка Джулії Цзи, знебарвлення або блідість нігтів, якої раніше не спостерігалося, може вказувати на проблеми з нігтьової пластиною.

«Якщо з’являються такі плями, це може служити первинними ознаками розвитку меланоми нігтьової пластини», – пояснює лікар.

1

Жовтуватий відтінок

«Якщо нігті придбали жовтуватий відтінок, це може вказувати на наявність псоріазу», – зазначає лікар. Також, на думку ряду фахівців, жовтий колір нігтів говорить про намічені проблеми з печінкою.

2

Блакитнуватий відтінок

Не менш тривожний і цей сигнал – поява блакитного відтінку (ціаноз).За словами доктора Андреа Вайля з Гарвардської медичної школи, це може вказувати на низький рівень гемоглобіну, проблеми з кровообігом і дихальною системою.

3

Білі плями

Вони можуть то з’являтися, то зникати. Багато хто віддає перевагу не надавати цьому значення. А даремно. Дрібні білі плями різної форми говорять про брак в організмі цинку або кальцію.

При цьому якщо на нігтях стали з’являтися горизонтальні білі смужки, це вказує на захворювання нирок, застерігає Джулія Цзи.У цього стану є окрему назву – лейконихия.

4

Поперечні «канавки»

За словами лікаря, наявність невеликих заглиблень на поверхні нігтя може говорити про те, що людина постійно відчуває сильний стрес. Друга причина – порушення обміну речовин. І, нарешті, третя – травма нігтя.

5

Поздовжні лінії

Найчастіше тонкі поздовжні лінії на нігтях зустрічаються у літніх людей, обумовлено це явище віковими змінами в організмі.Однак іноді смужки можуть виникнути і у молодих. У цьому випадку поява поздовжніх ліній може вказувати на те, що людина вживає недостатньо рідини.

6

Ламкі і розшаровуються

Причин тому кілька. Серед найбільш поширених медики відзначають брак вітамінів A, E, D, а також заліза і цинку. До того ж ламкі і розшаровуються нігті можуть вказувати на проблеми в ендокринної та серцево-судинної системи і, зокрема, бути першим провісником діабету.

7

published on
cemicvet.ru according to the materials
vmir.su

Мій світ

Facebook

Вконтакте

Twitter

Однокласники

Що можуть сказати нігті про наше здоров’я

Наш організм має чимало своєрідних індикаторів, які свідчать про стан нашого здоров’я, тільки ось далеко не всі сигнали ми можемо розуміти.Одним з таких індикаторів є наші нігті, і цей пост розповість про те, які сигнали вони нам подають і що вони позначають.

Вицвітання і блякла
На думку дерматолога медичного центру Нью-Йорка Джулії Цзи, знебарвлення або блідість нігтів, якої раніше не спостерігалося, може вказувати на проблеми з нігтьової пластиною.
«Якщо з’являються такі плями, це може служити первинними ознаками розвитку меланоми нігтьової пластини», – пояснює лікар.

Жовтуватий відтінок
«Якщо нігті придбали жовтуватий відтінок, це може вказувати на наявність псоріазу», – зазначає лікар.Також, на думку ряду фахівців, жовтий колір нігтів говорить про намічені проблеми з печінкою.

Блакитнуватий відтінок
Не менш тривожний і цей сигнал – поява блакитного відтінку (ціаноз). За словами доктора Андреа Вайля з Гарвардської медичної школи, це може вказувати на низький рівень гемоглобіну, проблеми з кровообігом і дихальною системою.

Білі плями
Вони можуть то з’являтися, то зникати. Багато хто віддає перевагу не надавати цьому значення.А даремно. Дрібні білі плями різної форми говорять про брак в організмі цинку або кальцію.
При цьому якщо на нігтях стали з’являтися горизонтальні білі смужки, це вказує на захворювання нирок, застерігає Джулія Цзи. У цього стану є окрему назву – лейконихия.

Поперечні «канавки»
За словами лікаря, наявність невеликих заглиблень на поверхні нігтя може говорити про те, що людина постійно відчуває сильний стрес. Друга причина – порушення обміну речовин.І, нарешті, третя – травма нігтя.

Поздовжні лінії
Найчастіше тонкі поздовжні лінії на нігтях зустрічаються у літніх людей, обумовлено це явище віковими змінами в організмі. Однак іноді смужки можуть виникнути і у молодих. У цьому випадку поява поздовжніх ліній може вказувати на те, що людина вживає недостатньо рідини.

Ламкі і розшаровуються
Причин тому кілька. Серед найбільш поширених медики відзначають брак вітамінів A, E, D, а також заліза і цинку.До того ж ламкі і розшаровуються нігті можуть вказувати на проблеми в ендокринної та серцево-судинної системи і, зокрема, бути першим провісником діабету.

Нігті і здоров’я – Здоров’я – Домашній

Давньокитайські цілителі були впевнені, що за станом нігтів можна скласти практично точну картину здоров’я людини. Нігті пов’язані «енергетичними каналами» з усіма системами організму (наприклад, великий палець пов’язаний з мозком, ендокринної та серцево-судинної системами, середній – з кишечником і імунною системою і так далі).Відповідно зі зміни форми, кольору або рельєфу нігтьових пластин можна діагностувати різні порушення.

Читаємо по нігтях

Сучасні лікарі багато в чому згодні з древніми цілителями: наші нігті нерідко стають своєрідною «медичною картою», яка може багато чого розповісти і про перенесені раніше хвороби, і про хронічні захворювання, і про тільки назрівають проблеми зі здоров’ям. Адже до появи на нігтях плям, борозенок, витончення, розшарування і іншим змінам може призводити не тільки неправильний догляд за руками.Звичайно, до подібної діагностиці можна ставитися скептично, однак не дарма ж існує оніхологія – офіційно визнана наука про діагностику стану нігтів!

Здорові нігті …

… це нігті гладкі, міцні, що не шаруються, з легким природним блиском, рожеві, з правильними обрисами і рівними краями. Якщо ж на нігтях з’являються тріщини, плями і інші «дефекти» (особливо ті самі, на одному і тому ж місці) – варто бути уважнішими до свого здоров’я.

Якщо нігтьові пластини стали ширшими, гладкими і опуклими – це може сигналізувати про проблеми з серцево-судинною системою;

при анемії і загострилася виразковій хворобі шлунка нігті зазвичай бліднуть, синюватий відтінок нігтьових пластин може говорити про сильному перевтомі, а також порушення кровообігу і підвищену загрозу тромбоутворення, жовтувата лунка – вказувати на проблеми з печінкою;

білуваті або коричневі поперечні смужки на нігтях можуть з’являтися в наслідок порушення роботи нирок, білі плями – при порушеннях обміну речовин або тривалому гіповітамінозі;

розшаровуватися нігтьова пластина може при захворюваннях ендокринної системи;

поздовжні борозенки на нігтях можуть свідчити про запальний процес в організмі, а поперечні – бути не тільки наслідком неправильно зробленого манікюру та травм нігтьового ложа, але і з’явитися в результаті дефіциту кальцію і цинку, порушень в роботі шлунка, кишечника, печінки;

нерівними, горбкуватими нігті нерідко стають при грибковому ураженні (оніхомікозі), а також цукровому діабеті та інших порушеннях обміну речовин.

Спектральний аналіз нігтів розповість про здоров’я

На Заході лікарі давно вважають за краще визначати мінеральний баланс організму не по аналізу крові, а на основі хімічного аналізу волосся і нігтів (спектрального аналізу). Він вважається більш точним, так як може показати картину за кілька місяців або навіть років (якщо мова йде про волосся), в той час як аналіз крові покаже лише положення на даний момент. Крім того, останній дає інформацію лише про основні мікроелементи, а аналіз волосся або нігтів дозволяє оцінити рівень чотирьох десятків елементів, як життєво необхідних (це, наприклад, кальцій, магній, цинк та ін.), Так і шкідливих – солей важких металів та інших небезпечних мінеральних речовин, які можуть накопичуватися в організмі і поступово отруювати його (найпростіший приклад – ртуть і свинець).

Лариса Лукина

лікар-дерматолог, трихолог, дерматокосметолог, заступник головного лікаря клініки естетичної косметології “Реформа”

Нестача вітамінів негативно позначається на зовнішньому вигляді і здоров’я нігтів. Наприклад, при нестачі вітаміну А вони стають сухими і ламкими, а по краях з’являються потовщення.Дефіцит вітаміну С нерідко виявляється точковими поглибленнями і ущільненнями нігтьових пластин, ті слабкі і загинаються. При нестачі вітаміну Е нігті стають дуже крихкими, часто з’являються задирки. Якщо на нігтях утворюються смужки, нігті стають ніби рифленими і повільно ростуть – це може бути ознакою браку вітамінів групи В.

Вітаміни та мікроелементи: що потрібно для нігтів

Якщо нігті набувають сірувато-жовтий колір, не блищать, на нігтьових пластинках з’являються поздовжні і поперечні смуги, то це цілком може бути наслідком нестачі вітаміну РР.При нестачі кремнію нігті втрачають еластичність. Коли нігті сухі і ламкі, а краю нігтьової пластини потовщені, то це може говорити про брак йоду, магнію, кальцію. Також при нестачі кальцію нігті повільніше ростуть. При нестачі заліза нігтьові пластини стоншуються, починають розшаровуватися …

У Західній Європі і США багато лікарів радять робити спектральний аналіз один-два рази на рік – щоб вчасно виявити дисбаланс і скорегувати його. Але майте на увазі: напередодні кілька днів не можна фарбувати нігті, користуватися кремами для рук, рідиною для зняття лаку і ін.косметичними засобами, в іншому випадку аналіз буде не інформативним. І, звичайно, не варто напередодні отстрігать нігті «під нуль»: у лікаря просто не вийде «взяти матеріал».

Що нігті можуть розповісти вам про здоров’я

« Нігті часто відображають наше загальний стан здоров’я. Зміни в нігті, такі як знебарвлення або потовщення, можуть сигналізувати про проблеми зі здоров’ям, включаючи хвороби печінки і нирок, стан серця і легенів, анемію і діабет »~ Американська академія дерматології.

Багато з нас дивляться, обрізають і кусають або жують нігті (будь ласка, зупиніться!), Не замислюючись. Здоров’я нігтів – як і здоров’я шкіри – життєво важливо.

Давайте зробимо крок назад і запитаймо себе: що таке нігті?

Вікіпедія дає відмінне визначення:

« Гвоздь є рогообразние конверт, що покриває кінчики пальців і пальців ніг у більшості приматів і декількох інших ссавців … Нігті і нігті на ногах зроблені з жорсткого захисного білка, званого альфа-кератином ».

Кератин є одним і тим же білковим продуктом у вашій шкірі та волоссі.

Тепер, коли у нас є урок міні-фізіології, давайте обговоримо шість речей, які цвяхи можуть виявити про ваше здоров’я.

Ось те, що ваші нігті говорять про ваше здоров’я:

1. Сухі, тріснуті або ламкі нігті

Сухі, тріснуті або ламкі нігті вказують на те, що ваші руки часто занурюються в воду. Якщо ви – посудомийна машина, водолаз, рибалка або плавець, ви, ймовірно, випробували цей симптом.

Також варто згадати, що сухі нігті можуть виявити дефіцит вітаміну А, В або С. Тендітні нігті можуть виникати в результаті частого використання коштів для видалення лаку або хімічного впливу (наприклад, з побутових миючих засобів).

2. Паралельні переходи

Паралельні гребені нігтів, відомі як лінії Бо, показують аномалію зростання нігтів. Лінії Бо можуть бути ознакою діабету, псоріазу або дефіциту цинку. Вони також можуть бути результатом травми нігтів або високою температурою, яка іноді супроводжує важку хворобу.

3. Пухкий згин нігтів

Якщо шкіра, навколишнє кутикулу нігтів, є пухкою і червоною, це називається запаленням нігтів. Інфекція може викликати запалення нігтів, а також порушення сполучної тканини, таке як вовчак.

4. «Клубний»

Клуббірованіе відбувається, коли кінчики пальців стають пихатими, а ваші нігті кривими вниз. Зазвичай нігті з’являються майже болісно білим, що часто є показником ознаки низького вмісту кисню в крові.Клуббірованіе асоціювалося з серцевими захворюваннями, запальними захворюваннями кишечника, захворюваннями нирок і хворобами легень.

5. пожовтіння

пожовтіння нігтів найчастіше викликано грибковою інфекцією. У міру того, як інфекція погіршується, ніготь може забиратися, можуть збиратися і валитися. Рідко жовті нігті можуть вказувати на більш важкий стан, таке як діабет, захворювання легень, псоріаз або хвороба щитовидної залози.

6. Синюваті нігті

Нігті – а іноді і кінчики пальців – які здаються синіми, можуть бути серйозною ознакою; а саме, що організму не вистачає кисню.Синюваті нігті можуть вказувати на проблему з легкими, наприклад, емфізему або проблему типу серця.

Догляд за нігтями

Наступні сім рекомендацій для збереження здорових нігтів:

– Тримайте нігті чистими і сухими. Це запобігає накопиченню бактерій під поверхнею нігтя.

– Правильно відрізати свої нігті – прямо поперек і злегка закруглений в центрі. Правильна різання допоможе зберегти нігті здоровим і запобігти врослі нігті.

– Змочіть ноги в теплій солоній воді протягом 5-10 хвилин.Це полегшить правильну обробку нігтів.

– Взуття має відповідати належним чином – не надто цупкий чи вільна. Це допомагає проконсультуватися з експертом у визначенні правильної підгонки, такий як ортопед.

– Чи не кусайте нігті, так як це може переносити інфекційні бактерії між пальцями і ротом. Укуси нігтів можуть також пошкодити шкіру навколо пальців, дозволяючи інфекцій проникати.

– Нанести зволожуючий крем, особливо після видалення лаку або будь-якого іншого продукту, що містить хімікати.

Якщо у вас виникають повторювані проблеми з нігтями, бажано звернутися за порадою до фахівця-медика. Дерматологи спеціалізуються на діагностиці та лікуванні шкіри, нігтів і волосся.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter .

Що кажуть нігті про наше здоров’я! Точний метод діагностики внутрішніх захворювань | АйДаМи

Здоровий ніготь рівний і гладкий рожевого кольору з матовим відтінком з лункою в формі невеликого півмісяця.Лунки в дитинстві є на кожному пальці і це свідчить про здоров’я. А зараз, подивіться на свої лунки – у багатьох вони стали набагато вже або зникли зовсім, залишилися видно тільки лунки на великих пальцях. Багато народних цілителів вважають, що білі напівкруглі лунки біля основи нігтів відображають стан здоров’я всього організму.

Внутрішні захворювання відображаються на стані нігтів.

Колір нігтів:

 • У здорової людини нігті рожевого кольору.
 • При захворюваннях печінки – жовтуватий відтінок,
 • При захворюваннях серця – блакитний або фіолетовий відтінок.
 • При захворюваннях ЦНС на нігтях з’являються білі цятки.
 • При порушеннях функцій мозку – жовті.
 • Тонкі, блискучі, немов покриті безбарвним лаком, нігті говорять про такий важкому захворюванні печінки, як гепатит.

Наявність або відсутність лунок:

 • Коли зникають лунки з мізинчик – це говорить про захворювання серця і тонкого кишечника.
 • Лунка на безіменному пальці характеризує стан ендокринної системи – це говорить про те, що у людини порушений обмін речовин і ймовірні проблеми з лімфатичною системою.
 • Відсутність лунки на середньому пальці – на проблеми з венами, капілярами і артеріальним тиском, тобто вказує на роботу судинної і кровоносної системи.
 • Відсутність лунки на вказівному пальці може говорити про запальних або гінекологічних захворюваннях, порушеннях в роботі печінки і підшлункової залози.
 • На великому пальці лунка завжди є, східні лікарі кажуть, що лунка на цьому пальці відсутня тільки у психічно хворих людей. Великий розмір півмісяця – тахікардія.

Форма нігтя:

  • Нормальний ніготь – ви здорові.
  • Короткий, плоский ніготь – органічні захворювання серця.
  • Великий опуклий ніготь – туберкульоз легенів.
  • Опуклий ніготь з великим півмісяцем – вроджена форма туберкульозу.
  • Плоский викривлений ніготь – бронхіальна астма.
  • Трубковідний високий ніготь – провісник можливої ​​онкології.
  • булавовидними нігтьова фаланга – вроджені форми психічних порушень, жорстокість, агресивність.
  • Увігнутий ніготь – спадкові форми алкоголізму.
  • Сплющене-роздроблений ніготь – глистова інвазія.
  • Ламкі жолобки на нігті – відкладення вапна.
  • Шлакові (сольові) шари на нігті – гострі захворювання шлунково-кишкового тракту.
  • Подовжений ніготь – цукровий діабет.
 • Ніготь безіменного пальця у вигляді півкола – патологія нирок.
 • Мигдалеподібні прожилки (хвилі) на нігті – ревматизм.
 • обгризають ніготь – неврози, гастрити, статеві дисфункції у жінок.
 • Смужки і вкраплення на нігті – захворювання селезінки і тонкої кишки.
 • Смужки без вкраплень – захворювання кишечника.
 • Трикутний ніготь – захворювання хребта і спинного мозку.
 • Дірчастий ніготь – патологія селезінки.
 • Плоский ніготь з піднесенням на вказівному пальці – проблеми з селезінкою.
 • Зміна форми нігтя вказівного пальця – хвороби голови.
 • Зміна форми нігтя середнього пальця – шлунково-кишкові захворювання.
 • Зміна форми нігтя безіменного пальця – захворювання нирок і легень.
 • Зміна форми нігтя мізинця – захворювання статевих органів.

Потрібно пам’ятати, що не можна лише по одному цьому методу діагностики робити висновки. Необхідно зіставити як мінімум три-чотири методи і тільки потім приймати остаточне рішення.

І ще: коли людина справляється з хворобою, його нігті стають рівними і гладкими, контур ореолу набуває форми невеликого півмісяця, а колір нігтів здорової людини – матовий блідо-рожевий.

Джерело

Зберегти

.