Ногти

Оніхомікоз нігтів фото: Оніхомікоз нігтів, ознаки, причини, фото, лікування

Оніхомікоз нігтів фото початкова – Про грибку нігтів

Всі про початкову стадію грибка нігтів на ногах

НАШІ ЧИТАЧІ РЕКОМЕНДУЮТЬ!

Для лікування грибка нігтів наші читачі успішно використовують Tinedol. Бачачи, таку популярність цього засобу ми вирішили запропонувати його і вашій увазі.
Детальніше тут …

Як починається грибок нігтів на ногах? Грибкова інфекція в початковій стадії практично непомітна, в той час як грибки вже паразитують і активно розмножуються в тканинах нігтя.Грибок на нігтях – поширене і заразне захворювання, в медицині воно має назву оніхомікоз.

Коли лікування не починається вчасно, то грибки можуть охопити всю пластину нігтя і перекинутися на інші ділянки тіла. При цьому в групі ризику по зараженню грибком виявляються навколишні люди, дорослі і діти.

Що таке грибок нігтів на ногах

Захворювання «оніхомікоз» викликають грибки роду дерматофітів, частіше відносяться до сімейства Tricophyton.Тіло грибка – міцелій складається з тонких розгалужених ниток – грифів.

Грибниця має високу швидкість розвитку, вона вражає шкірний покрив, нігті і волосся, при цьому відбувається розкладання кератину, основного будівельного речовини цих тканин людини. Спори грибка заразні, патологія знижує якість життя і приносить людині дискомфорт, хвороба обов’язково потрібно лікувати.

Класифікація оніхомікозу

Онихомикоз класифікують відповідно до типу збудника, за характером клінічного перебігу і по типу локалізації.

За типом збудника:

 • цвілевих. Цей тип грибка є приєднаної грибковою інфекцією, яка розвивається на вже ураженому нігті і може торкнутися шкірний покрив людини. Цвілеві грибки призводять до потовщення і деформації нігтя, її псування і відшарування. Без лікування зміни можуть стати повністю незворотними.
 • Дерматофіти. Ці грибки вважаються найбільш частими і поширеними збудниками оніхомікозу нігтів. Вони зазвичай сконцентровані на поверхні, рідко ін
фото, способи лікування, причини появи та профілактика захворювання.

Онихомикоз – одне з найпоширеніших грибкових захворювань нігтів. Їм страждає близько 15% населення. Збудниками хвороби можуть бути грибки дерматофіти, дріжджові і цвілеві гриби, а також інші види грибків (всього близько 50 грибків), також може бути наслідком мікроспорії і фавуса. Оніхомікоз починає проявлятися з вільного або бокового краю нігтя у вигляді округлих цяток жовтуватого або сірувато-білого кольору, які з часом зливаються разом.Сам ніготь при цьому стає товстим і пухким, що робить нігтьову пластину дуже крихкою. такий процес може захопити весь ніготь, якщо вчасно не звернутися за лікуванням.

Види онихомикоза нігтів.

Розрізняють 4 види онихомикоза:

 1. Дистальний латеральний є найбільш часто зустрічається видом даної хвороби нігтів і являє собою поразку нігтя у вільного краю. При цьому ніготь може змінювати свій колір від зеленого до коричневого.
 2. Білий поверхневий навпаки, одна з рідкісних форм даної хвороби. Тут грибок вражає бічні сторони нігтя, утворюючи невеликі білі острівці (звідки і назва).
 3. Проксимальний піднігтьового також дуже рідкісний. З’являються плями в області лунки і нігтьового ложа, може виникнути відшарування нігтьової пластини. Супроводжується ураженням заднього валика.
 4. Тотальний дистрофічний являє собою поразка всього нігтя. Кришиться нігтьова пластина і нормальний ніготь може вже не вирости.

До поширених причин виникнення онихомикоза можна віднести наступні:

 • механічні травми нігтів
 • постійне зіткнення з хімічно шкідливими речовинами
 • носіння синтетичної, тісного або вузької незручного взуття
 • порушення кровообігу або обміну речовин, слабка імунна система

Оніхомікоз нігтів лікування.

Як і з будь-яким грибковим захворюванням, перш за все слід звернутися до фахівців для правильної та своєчасної діагностики і подальшого призначення лікування захворювання.

Лікування оніхомікозу зазвичай дуже тривалий і складний. Як правило, призначають прийом гризеофульвіну протягом півроку і видаляють нігті проводиться подальша терапія. Видалення нігтів – досить неприємний процес і виконується різними способами: методом Андріасян, методом Аравійського, застосуванням кератолитических пластирів або хірургічно.

Профілактика оніхомікозу зводиться насамперед до дотримання правил особистої гігієни по догляду за шкірою ніг і рук, усунення мозолів і сухості шкіри стоп, боротьба з пітливістю, використання тільки свого взуття, а при відвідуванні лазні, сауни – спеціальних гумових сланців.

Фото приклади захворювання оніхомікоз:

Тематична смішинка :

“Чи не кусай нігті, які ростиш!”

Якщо ця сторінка була вам корисна, порадьте її своїм знайомим:

Схожі статті:

Коментарі для сайту Cackl e

Оніхомікоз нігтів: фото, лікування, симптоми, причини

Оніхомікоз – це інфекційне захворювання нігтів, викликане патогенними грибками.За статистикою воно зустрічається у кожного десятого людини на Землі. Близько третини всіх патологій нігтів доводиться на грибкові ураження. Більше 30% випадків припадає на пацієнтів старше 65 років. Оніхомікоз нігтів ніг буває в 3-5 разів частіше, ніж на руках.

Причини онихомикоза нігтів

Захворювання починається з зараження нігтьових пластинок, яке часто трапляється в громадських місцях – басейнах, саунах і лазнях. Луска зі спорами збудника падають на підлогу, лавки, доріжки і килимки.Волога і тепла середовище дозволяє грибам виживати і розмножуватися, особливо на нефарбованих дерев’яних предметах. Носіння тісного взуття підвищує ймовірність інфікування.

Якщо хворіє один з членів сім’ї, то великий ризик передачі захворювання через рушник, килимок або грати у ванній. Нігті на руках інфікуються переважно при розчісуванні уражених ділянок шкіри. Ризик виникнення захворювання підвищується при багаторазових травмах нігтів, зниження кровообігу в кінцівках і при важких супутніх патологіях (діабет, СНІД, системні захворювання крові).

Симптоми і види онихомикоза

Форми онихомикоза на ногах

Існує три форми захворювання – атрофічний (оніхолітіческій), нормотрофіческій і гіпертрофічний оніхомікоз. Характерними симптомами є:

 • виникнення в товщі нігтьової пластини плям білого або жовтуватого кольору;
 • запальний процес в навколонігтьової валика;
 • атрофія нігтя з відділенням від ложа;
 • дистрофічні процеси в нігтьової платівці.

При атрофічному оніхомікозі нігтьова пластина стає сірувато-бурою, атрофується і відділяється від ложа. На оголеному ділянці утворюються пухкі нашарування. Для гіпертрофічною форми характерний підшкірний гіперкератоз, що викликає біль під час ходьби, зміна форми і руйнування нігтів. Нігтьові пластини стає тьмяним і потовщеними. При нормотрофіческом оніхомікозі ніготь не потовщується і зберігає блиск. На нігтьової платівці з’являються смуги і плями, які змінюють її колір.

Стаття в тему: оніхогріфоза – це захворювання нігтів, що характеризується потовщенням і зміною їх форми

Лікування грибка нігтів

Онихомикоз починають лікувати відразу після постановки діагнозу, так як інфекція розвивається стрімко. Терапія місцевими протигрибковими препаратами ефективна тільки на початкових стадіях. При розвитку захворювання необхідно застосування системних засобів.
Найбільш популярні препарати для лікування:

 • Гризеофульвін – системний антимикотик, що володіє ефективністю в 40% випадків.
 • Кетоконазол – виліковує близько половини випадків, курс лікування не менше 8-10 місяців. Хірургічне видалення уражених нігтів прискорює одужання.
 • Итраконазол – виліковує більше 80% пацієнтів навіть без висічення хворих нігтів, курс 7-10 днів.
 • Тербінафін – дозволяє вилікувати навіть запущений оніхомікоз, ефективний в 80-90% випадків, курс 2-3 місяці.
 • Флуконазол – ефективний в більш ніж 90% випадків.При оніхомікозі рук курс лікування 6 місяців, при ураженні стоп – 8-12 місяців.

Щоб системне лікування оніхомікозу було безпечним і ефективним, слід дотримуватися кількох правил:

 • Терапію можна починати тільки після підтвердження діагнозу і консультації з лікарем, так як протигрибкові засоби мають ряд серйозних побічних ефектів. Неприпустимий самостійний підбір дозування.
 • Під час лікування системними антимікотиками слід обмежити прийом інших ліків, крім життєво важливих.
 • Уражені ділянки нігтя слід видалити, попередньо розм’якшивши їх кератолитическими пластирами.
 • Для профілактики розладу травного тракту в період лікування з раціону виключаються продукти, здатні викликати здуття – чорний хліб, молочні продукти, капуста, бобові.
 • Потрібно підібрати зручне взуття, яка не буде здавлювати стопу.

Лікування оніхомікозу нігтів в домашніх умовах

Народна медицина пропонує кілька рецептів засобів, які допоможуть прискорити одужання, проте використовувати їх потрібно тільки в комплексі з основним лікуванням.

 • Уражені нігті 2 рази на добу обробляти 5% розчином йоду. В процесі нанесення повинно спостерігатися легке печіння. При сильному болі обробку потрібно припинити.
 • Для полегшення відділення інфікованих нігтів і посилення регенерації використовують 20% настоянку прополісу, яку наносять на осередки ураження 2-3 рази на добу.
 • Взяти невеликий шматок чайного гриба і примотати його до нігтів вимитого і распаренной ноги. Залишити на ніч, вранці прибрати, промити водою і зняти розм’якшити ділянки нігтя.Уражені місця обробити антисептиком. Курс лікування 2-3 тижні.
 • Натерти на тертці головку часнику і робити компреси, на 10-15 хвилин прикладаючи кашку до інфікованим нігтям.

Профілактика і прогноз онихомикоза нігтів

Для запобігання захворювання слід дотримуватися особистої гігієни, не використовувати чужий одяг, взуття та рушники. У лазнях, басейнах і саунах ходити тільки в тапочках, уникаючи контакту з місцями потенційного скупчення збудника (дерев’яні піддони та килимки).Потрібно носити зручне взуття, уникати пошкоджень нігтів і боротися з підвищеною пітливістю ніг.

Прогноз сприятливий, в залежності від тяжкості захворювання для повного одужання потрібно від декількох тижнів до року. Ефект від терапії посилюється при видаленні пошкоджених нігтів. Можливо повторне зараження при недотриманні правил особистої гігієни.

Фото

Онихомикоз на руках

Потовщення нігтя при оніхомікозі

фото, симптоми і лікування оніхомікозу – НаПоправку

Огляд

Грибок нігтів (мікоз нігтів, оніхомікоз) вражає тверду речовину (кератин), з якого складається ніготь.

Грибком пошкоджується як частина, так і весь ніготь цілком, включаючи нігтьову пластину, ложе і корінь нігтя. Інфекція розвивається повільно, змушуючи ніготь міняти колір, потовщуватись і викривлятися. Супутніми ознаками може бути ураження шкіри на пальцях, її лущення, свербіж та почервоніння. Згодом нігті настільки деформуються, що заважають, наприклад, носити звичну взуття.

Найчастіше грибок вражає нігті на ногах. Медичне назва – оніхомікоз. В основному він зустрічається у людей старшого віку і рідко у дітей.У більшості випадків мікоз нігтів розвивається під дією грибка дерматофіти, який також вражає шкіру. Іноді захворювання викликається іншими типами грибків.

У легких випадках лікування нігтів може не турбуватися. Для визначення точної причини інфекції і виключення інших можливих захворювань дерматологом проводитися аналіз обстриженого нігтя. Грибок нігтів можна вилікувати, але іноді це займає кілька місяців. Протигрибкові ліки бувають у формі таблеток і лаку для нігтів.У разі запущеного грибка нігтів вдаються до хірургічного видалення нігтя. Також існує метод лікування лазером.

Ознаки та симптоми грибка нігтів

Найбільш поширений симптом онихомикоза – зміна кольору нігтя і його деформація. Ніготь може стати білим, чорним, жовтим або зеленим. Як правило, спочатку грибок нігтів не викликає особливого занепокоєння і в більшості випадків не має ускладнень. Якщо ж інфекцію не лікувати, може з’явитися біль в ураженому нігті.Грибок нігтів на ногах ускладнює ходьбу і носіння взуття, якщо вражені нігті рук – буває складно писати.

У міру розвитку оніхомікозу з’являються і інші симптоми, наприклад, ніготь може ставати крихким, пухким або повністю відшаровуватися від нігтьового ложа. Без лікування грибкова інфекція може поширюватися на шкіру пальців і міжпальцевих проміжків. На нігтьовому ложі можуть з’явитися білі або жовті плями, шкіра навколо нігтя може лущитися. Всі ці зміни можна розглянути на фото грибка нігтів.

Причини грибка нігтів

Найчастішою причиною ураження нігтів на ногах є шкірна грибкова інфекція, наприклад, грибок стопи. Зазвичай грибок стопи розвивається на шкірі між пальців ніг, через що вона червоніє, лущиться і свербить. Грибки швидко ростуть і розмножуються в теплій вологому середовищі, тому тривале носіння кросівок або пітливість ніг підвищує ймовірність розвитку інфекції. Приблизно у третини людей з грибком стопи відбувається руйнування нігтів.

Причиною грибка нігтів на руках може бути інфекції, викликана дріжджовим грибком кандидою, який також винен у розвитку таких захворювань, як вагінальна молочниця або кандидозний стоматит. Імовірність розвитку грибка нігтів вище, якщо на роботі людині доводиться часто мити руки або довгий час тримати руки у воді. Під дією вологи шкіра біля основи нігтя відшаровується, що спрощує грибків доступ до нігтя. Ризик розвитку кандидозного ураження нігтя вище за певних захворюваннях, а саме:

До інших чинників, які можуть підвищити ризик виникнення грибка нігтів, відносять такі:

 • носіння накладних нігтів;
 • пошкодження нігтя;
 • постійне обкушування нігтів;
 • проживання в теплому вологому кліматі;
 • куріння.

З віком ймовірність розвитку грибка нігтів зростає. Іноді грибок з’являється без явної причини.

Лікування грибка нігтів

У легких випадках лікування може не турбуватися. Однак без лікування інфекція може поширитися на інші нігті і шкіру пальців ніг і рук. Для якнайшвидшого позбавлення від мікозу нігтів важливо дотримуватися простих правил: відмовитися від взуття, в якій потіють ноги, підстригати нігті і ретельно стежити за гігієною стоп.

Під час використання лікарських препаратів у підстави нігтьового ложа почне рости новий здоровий ніготь, що вказує на те, що лікування допомагає. Старий уражений ніготь поступово відростає, і його можна буде зістригати протягом декількох місяців. Якщо після 2-3 тижнів лікування новий ніготь не починає рости, слід звернутися до лікаря. Припиняти використання призначених препаратів без консультації з лікарем не можна, так як це може призвести до повернення інфекції.

Поради по догляду за стопами при грибку нігтів на ногах

Нижче представлені поради про те, як стримувати інфекцію під час і після лікування.

 • тримати стопи в сухості і прохолоді, шкарпетки і взуття повинні дозволяти ногам «дихати»;
 • носити чисті бавовняні шкарпетки і намагатися якомога рідше ходити в кросівках;
 • починати лікування грибка стоп при перших ознаках поразки, щоб не дати інфекції поширитися на нігті;
 • правильно підстригати нігті;
 • видаляти уражені ділянки нігтів окремими ножицями, щоб уникнути поширення інфекції;
 • носити взуття відповідного розміру на невисокому каблуці і з широким носком;
 • надягати чисті шльопанці в громадській душовою;
 • при скруті ходьби через потовщених нігтів на ногах звернутися за консультацією до дерматолога;
 • бажано позбутися старого взуття, яка може бути заражена спорами грибка.

Лікарські засоби від грибка нігтів

При прийомі протигрибкового препарату у вигляді таблеток ліки досягає нігтя через кров. Найчастіше при грибку нігтя призначають тербінафін і ітраконазол – дуже ефективні препарати. Однак для остаточного позбавлення від інфекції потрібно кілька місяців терапії. Якщо курс лікування не завершений, інфекція може повернутися.

Перевага таблеток в тому, що вони одночасно допоможуть усунути будь-які супутні грибкові інфекції, наприклад, грибок стопи.Можливі побічні ефекти протигрибкових таблеток:

 • головний біль;
 • свербіж;
 • втрата смакових відчуттів;
 • нудота;
 • пронос.

Місцеві засоби від грибка нігтів

Замість таблеток можна використовувати протигрибковий лак для нігтів. Він не такий ефективний, як таблетки, так як ліки наноситься на уражений ніготь і йому потрібно дістатися до місця інфекції через нього.Найчастіше охопити весь вогнище ураження не вдається. Лікування нігтя на руці може зайняти близько півроку, на нозі – до року.

Видалити уражені нігтьові пластини можна за допомогою пасти, що містить 40% сечовини. Така паста продається в аптеках без рецепта. Увечері пасту акуратно накладають на уражені нігті, які потім вкриваються пов’язкою на всю ніч. Вранці паста змивається, а ввечері ніготь підпилюється згідно інструкції і процедура повторюється. Приблизно за два тижні хворі грибком нігті розчиняються.

Це безболісна процедура, що дозволяє видалити уражену нігтьову пластину і позбутися від грибка. Вона дозволяє уникнути прийому ліків протягом декількох місяців і болючою операції. Після того як нігтьова пластина розчиниться, двічі в тиждень на нігті потрібно наносити протигрибковий лак, щоб новий ніготь не був заражений.

Хірургічна операція і лікування лазером при оніхомікозі

У випадках запущеного грибка нігтів або сильного болю може рекомендуватися хірургічне видалення нігтя, якщо інші методи лікування не допомогли.Після операції з часом на місці вилученого нігтя виросте новий, але на це може піти рік або довше.

Інший метод лікування запущеного грибка нігтя – лікування лазером. Лазер випромінює потужну світлову енергію, яка вбиває грибок. Результати досліджень показали, що цей метод лікування безпечний і ефективний, в деяких дослідженнях ефективність досягала 90% після 3 місяців. Однак даних про довгострокову ефективності цього методу мало, так як в більшості досліджень за людьми спостерігали лише протягом 3 місяців.Для досягнення стійкого результату потрібно проходити лікування раз в 3 місяці протягом максимум одного року. Ця процедура може бути дорогим.

Про необхідність лікування і виборі ліків слід проконсультуватися з дерматологом. Після позбавлення від інфекції ніготь може не повернутися до колишнього вигляду. У цих випадках шматочки нігтя беруть на аналіз, щоб визначити, чи не збереглася інфекція в товщі нігтя незважаючи на лікування.

.