Ногти

Нігті після коксаки: Що робити, коли після Коксакі злазять нігті?

Чому після коксаки злазять нігті? Злазять нігті після вірусу Коксакі Наслідки вірусу Коксакі у дитини злазять нігті

Віруси Коксакі – різновид збудників ентеровірусних інфекцій, якими хворіють як доросле так і дитяче населення. Має кілька десятків симптомів, які значно відрізняються один від одного і можуть бути ізольованими або комбінованими, підпадає під ту чи іншу форму розвитку захворювання.

Останнім часом все частіше на слуху у людей новини про цю інфекції.Спалахи вірусного захворювання періодично наганяють паніку на населення в різних куточках планети.

Вперше офіційно вірус був виявлений, описаний і названий на 50-х роках 20 століття. Однак це не означає, що до цього не було випадків зараження. Наприклад, в Іспанії часів кінця 19 століття було зафіксовано спалах міалгії, а в першій половині 20 століття в Америці і Франції активізувався серозний менінгіт. Обидва ці події можуть бути віднесені до активності саме вірусу Коксакі.

У 1948 році американські вчені Гілберт Даллдорф і Грейс Сіклс, в процесі пошуків ліків від поліомієліту, виявили сліди раніше невідомого вірусу в калі хворих на поліомієліт.Виділення нового штаму вірусних мікроорганізмів сталося в місті Коксакі, що і зумовило їх назва.


Останній досить серйозний випадок епідемії було зафіксовано в 2007 році в Східному Китаї: тоді загинуло 22 дитини, більше 800 чоловік були заражені і більше 200 – госпіталізовано. До цього найбільш резонансні спалаху вірусу Коксакі траплялися в 2002 році в Греції (3 людей загинуло, 46 вирушили в стаціонар для лікування), і ще раніше, в 1997 році в Малайзії, коли померло 30 дітей.

Грунтовної струсом для жителів Росії і України став відпускний сезон “літо-2017”, коли сім’я туристів з України привезла додому, крім сувенірів і засмаги, симптоми вірусу Коксакі, причому він убив і дітей, і дорослих. Завдяки соціальним мережам, ситуація набула неабиякого резонансу. У засобах масової інформації цей випадок називали “турецької інфекцією” або “турецьким вірусом”, хоча справедливо буде зазначити, що Коксакі зустрічається і в інших курортних державах. Ситуація сприяла розвитку паніки навколо можливого поширення захворювання.А паніку, як відомо, найкраще розвіює конкретна і актуальна інформація. Що ж являє собою вірус Коксакі, як передається і чи дійсно представляє серйозну небезпеку для людини?

Способи передачі та шляхи розвитку інфекції

Віруси Коксакі – представники кількох видів РНК-містять ентеровірусів, які добре розмножуються в шлунково-кишковому тракті.

Інфекція найбільш поширена в широтах з помірним кліматом – в такій місцевості сезоном найвищої захворюваності є літо і осінь.

Основний спосіб зараження – повітряно-крапельний, також поширений фекально-оральний шлях передачі вірусів, тобто через предмети побуту, посуд, питво і їжу, брудні руки, немиті овочі або фрукти. Нерідкі випадки зараження через купання в водоймах. Можливо інфікування плода в утробі матері.

Вивчення інфекційних збудників триває і донині, так як їх різновидів або штамів поки виділено понад 30, і є ймовірність, що це ще не межа.

Вчені поділяють всі відомі на сьогодні типи вірусів Коксакі, в залежності від антигенних властивостей серогрупп, які містяться в цих штамах, на 2 групи:

 1. Група А: інфікує шкірні покриви і слизові тканини, викликає геморагічний кон’юнктивіт, асептичнийменінгіт, захворювання верхніх дихальних шляхів, ентеровірусний везикулярний стоматит з екзантемою, а також так звані герпангіни.
 2. Група В: вражає внутрішні органи – серце, печінку, підшлункову залозу, оболонку легенів, стає причиною перикардиту, міокардиту, гепатитів, не пов’язаних з гепатотропними вірусами.

Обидва різновиди відрізняються стійкістю в навколишньому середовищі, однак гинуть від ультрафіолетового опромінення і дезінфікуючих розчинів на кшталт хлораміну і хлорного вапна. Також руйнівну дію на збудників надає кип’ятіння. і низькі температури на клітини вірусу не впливають і в замороженому стані можуть виживати протягом декількох років.

Симптоматика і прояви ураження інфекцією

З моменту зараження може проходити від 2 до 10 днів. Зрозуміти, як починається хвороба, спровокована вірусом Коксакі, можна по загальних симптомів всіх форм, які може приймати вірус – це висип по тілу, особливо на кінцівках, діарея і лихоманка. Швидше за все проявляється висока температура (до 40 градусів), отсутс

злазити нігті після коксаки

Чому після коксаки злазять нігті?

Вірус Коксакі широко поширений по всьому світу, має 30 різновидів.Це форма ентеровірусної інфекції, яку ще називають синдромом «руки-ноги-рот» через локалізації висипу, бостонская або ентеровірусна екзантема. Через неспецифічної симптоматики діагноз ставиться рідко.

Клінічна картина схожа з такими хворобами, як вітряна віспа, герпесная ангіна, алергічний дерматит, везикулярний стоматит. Може протікати безсимптомно, у вигляді триденної лихоманки, типового прояви, серозного менінгіту або важкого інфекційного процесу з ураженням життєво важливих органів.

Про перенесеної інфекції Коксакі можна судити за станом шкіри, нігтів. У більшості хворих відшаровується шкіра, злазять нігті при Коксакі. Відбувається це через 2-8 тижнів після перенесення ентеровірусної екзантеми.

Чи є вірус Коксакі заразним

Вірус Коксакі відрізняється високою контагіозністю (легко передається від хворого здоровому). Вважається, що 95% населення рано чи пізно заражаються їм (частіше в дитячому віці). При попаданні в організм кріпиться на клітинах слизової епітелію, розмножується в шлунково-кишковому тракті, накопичується в лімфатичних вузлах, після чого проникає в кров і розноситься по всьому організму.

Захворювання супроводжується бульбашкової висипом на руках, ногах, в роті. Після того як бульбашки лопаються, злазить шкіра, вражає вірус Коксакі і нігті.

Обумовлюється це тим, що нігті є похідними епідермісу, тому хвороби, які викликають ураження шкірних покривів можуть вражати і нігтьові пластини.

Чому при Коксакі злазять нігті? Якщо висип поруч з нігтями була багатою, то на них можуть з’явитися смуги, вони починають розшаровуватися, кришитися і відділятися.

Де можна заразитися вірусом Коксакі

Дана група ентеровірусів стійка до зовнішнього середовища – зберігає життєдіяльність протягом декількох діб. У водопровідній воді і фекаліях живе 780 днів.

Заразитися можна в будь-якому місці, де знаходився заражений Коксакі людина.

Найбільш схильні до захворювання діти від 4 місяців до 10 років через несформованих гігієнічних звичок.

Дорослі також можуть захворіти, але переноситься патологія набагато простіше і без наслідків.

Вірус Коксакі нігті злазять що робити. Чому після коксаки злазять нігті? Вірус Коксакі: симптоми

Що це таке? Вірус Коксакі – це група з 30 активних ентеровірусів, які розмножуються в шлунково-кишковому тракті дитини. Епідемії, викликані вірусом, поширюється у вигляді кишкових захворювань серед дітей молодшого віку. Вперше захворювання було діагностовано в маленькому містечку США Коксакі, і завдяки високому рівню заразність швидко облетіла всю земну кулю.

Ці віруси вважаються «дитячими», оскільки хворіють переважно діти від 3 до 10 років
. Спалах вірусу Коксакі характеризується ураженням значної кількості осіб, які перебувають в близькому контакті, з хвилеподібним перебігом клінічної симптоматики тривалістю до 21 діб. У статті розглянемо: що це за вірус, причини і симптоми захворювання, яке лікування ефективно при вірусі Коксакі, а також основні методи профілактики у дітей.

Що таке вірус Коксакі?

Вірус Коксакі – це вірусна інфекція, що відноситься до сімейства герпетичних вірусів, що живуть і розмножуються в травному тракті людини.Коксакі часто проявляється синдромом «руки-ноги-рот». Синдром отримав свою назву через типових висипань, які покривають ці частини тіла. Його симптоми нагадують відому всім, стоматит, кишковий грип, іноді захворювання помилково діагностують як гострий поліомієліт.

заразний на 98%
– якщо мова йде про тісному контакті з хворим або його речами.

Основний категорією ризику по розвитку захворювання, спровокованого вірусом Коксакі або розвитку вірусуносітельства є діти від 3 до 10 років, в той час як у новонароджених дітей, а також грудних дітей, що знаходяться на природному вигодовуванні в організмі формуються стійкі імунні захисні механізми, що перешкоджають розвитку захворювання .

У підлітків і дорослої категорії населення вірус Коксакі після потрапляння в організм не провокує розвиток активної клінічної симптоматики і носить латентний перебіг з подальшим формуванням імунітету.

Шляхи передачі та основні причини захворювання

Коксакі – хвороба брудних рук. 97% заражень відбувається харчовим шляхом – через руки, посуд, немиті фрукти, водопровідну воду. Саме тому вірусом хворіють в основному діти молодшого віку, у яких ще не вироблені стійкі гігієнічні навички (мити руки, не пити сиру неочищену воду).Сама сприйнятлива до захворювання категорія – діти дошкільного і молодшого шкільного віку.

Людина може заразитися від іншої хворої людини, а нерідко – від вірусоносія. Часто люди підхоплюють інфекцію в готелях Туреччини, Кіпру або в інших місцях відпочинку.

У перші кілька діб захворювання вірус Коксакі максимально концентрується в носоглоткового слизу, в той час як активне його розмноження відбувається в просвіті кишечника людини, що створює умови для передачі вірусу фекально-оральним шляхом.Безпосереднє зараження макроорганізму відбувається в момент вживання в їжу інфікованих продуктів харчування і води.

Час між впровадженням вірусу і його активізацією називають інкубаційним періодом. Для вірусу Коксакі він становить від 2 до 10 днів. Після ін

Коксакі Вірус !!!! (Нога-рука-рот) Будьте уважні!

перехворіли ми цим страшним вірусом зовсім недавно. Історія від тому, як все таки його і нарешті його виявили лікарі.

Коли у доньки з’явилася температура 38.3 без будь-яких симптомів застуди, на 2ий день я звернулася до лікаря, на що мені сказали, що це реакція на привик (які ми робили півмісяця назад). Після цього у доньки з’явилися заїди, прищики на попі і пару прищиків на п’ятах. Ніс ходили вони дуже довго, в той час як раз проходили комісію у рік. І лікарі знаходили свої відповіді: алергія або мозолі, нестача вітаміну В, пітниця. Так ми і ходили нема про що не відаючи, поки це не сталося у мене. на перший день трохи обсипало долоню і з’явився прищик на мові.На другий мене обсипало все долоні, все ступні, а рот так взагалі, як ніби пожував хтось, весь в ранах. Загалом ходити боляче, кермо крутити боляче, ні їсти, ні пити, ні говорити. Поїхали разом до дерматолога. І тільки подивившись на нас обох, на схожі симптоми поставили цей діагноз. Виявляється і заїди і «мозольку» і «пітниця» – це все один вірус. Дочка перехворіла відносно легко … я важче … потім крутило мишщ, ломило кості, паморочилося в голові … зараз в підсумку з травленням біда. У дочки, на жаль через те, що було все запущено, почали відшаровуватися нігті на руках і ногах … і замість них ростуть кривенькие.Слава Богу, встигли попередити тих, з ким був контакт (одного встигли заразити), так як була рання стадія, вилікувалися вони швидко.

Часом цей вірус має наслідки, аж до менінгіту, перикардиту … і чим раніше почати приймати відповідні препарати, тим легше і безболісніше для вас це пройде.

Создать, линеечку, беременность, для, планирующих, детские, бэби.ру

злазити нігті у дитини після вірусу. Коксакі вірус у дітей і дорослих, симптоми і лікування

Нігті є продовженням шкіри, її ороговілої частиною, мають спільне з нею походження, тому захворювання, що вражає епідерміс, зачіпає і нігтьову пластину.Вірус Коксакі викликає екзантему – висипання у вигляді червоних папул на долонях, в області рота і на стопах. Шкіра починає лущитися і злазити, а разом з нею злазять і нігті. Після Коксакі нігті пошкоджуються частково або повністю. Спробуємо з’ясувати, що робити в цій ситуації.

Вірус відноситься до сімейства ентеровірусів. В навколишньому середовищу досить стійкий, чутливий до ультрафіолетових променів і дезінфікуючих засобів. Протягом 20 хвилин гине при кип’ятінні. Для вірусу характерний клінічний синдром: «рука – рот – нога».Ця поразка ротової порожнини (енантема) і висип на кінцівках (висип).

Період, за який вірус встигає накопичитися в організмі, становить в середньому 7 днів. Спочатку вірус накопичується в слизовій стінці носоглотки, далі опускається на мигдалини і лімфовузли, потім поширюється на всю лімфоїдну тканину.

Зараження відбувається повітряно – крапельним шляхом (при розмові, чханні, кашлі) і контактно – побутовим (при вживанні погано вимитих або немитих фруктів і овочів, користуванні загальним посудом), при недотриманні особистої гігієни (миття рук).

Симптоматика прояви

Перші симптоми захворювання починають проявлятися вже на 10 день з моменту потрапляння вірусу в організм. До основних з них відносяться:

 • утворення бульбашок невеликого розміру і хворобливих виразок на внутрішній стороні щік і на мові;
 • поява виразок і папул на мигдалинах;
 • на долонях, підошвах стопи, між фалангами пальців формуються бульбашки з рідиною всередині;
 • характерного свербіння немає;
 • температура може досягати 40 градусів, тримається до 4 днів, потім відбувається її зниження;
 • часті рідкі випорожнення без домішок крові, слизу, гною, іноді просто водянистий;
 • блювота, загальна інтоксикація організму.

Причини та характер ураження нігтя

Після того, як везикули на долонях і стопах лопаються, шкіра в цій області стає сухою і починає облазити. Процес перекидається на фаланги пальців, потім і на самі нігті. Вони починають розшаровуватися, нігтьова пластина руйнується і відпадає або цілком, або розламуючись на шматочки. Процес цей безболісний, в місцях, де злазить ніготь, немає нагноєння і кровоточивості. Нігті починають сходити, попередньо від’єднавши від кутикули.У міру опущення, можна помітити новий, але ще неороговевшій шар нігтьової пластини. У дорослої людини вона оновлюється протягом 6 місяців, у дітей раніше – приблизно через 3 місяці.

Як діагностувати хворобу

Для того, щоб правильно диференціювати захворювання, необхідно звернутися для очного огляду до дерматолога і уточнити характер висипань, здати аналіз крові на ІФА – визначення антитіл в організмі людини до вірусу Коксакі, віддати шматочки уражених нігтів на ПЛР-діагностику.Метод дозволяє накопичити ДНК збудника захворювання і діагностувати його.

Лікування нігтя при Коксакі

Коли нігтьова пластина починає деформуватися і відшаровуватися, виникають клінічні симптоми, які людина відчуває суб’єктивно. До них відносяться:

 • біль в фалангах пальців руки або ноги;
 • відчуття наявності стороннього тіла під нігтем;
 • зміна кольору нігтьової пластини – від блідо-рожевого до білястого або сірого;
 • якщо натиснути на ніготь, то болить не тільки він, а й весь палець в цілому;
 • можуть спостерігатися набряклість і припухлість в області кутикули.

При відходження нігтя надзвичайно важливо не допустити інфікування оголені ділянки і зняти больовий синдром. Для цього необхідно:

 • Прикладати холодні компреси до ушкодженого нігтя.
 • Перебинтовувати стерильним бинтом, змінюючи його через певний проміжок часу.
 • Робити ванночки з ромашки або слабкий розчин перманганату калію.

Можна також застосовувати косметичні процедури:

 • Теплі ванночки із застосуванням оливкової олії.Воно огортає оголену область нігтя, створюючи як би невидиму захисну плівку.
 • Морська сіль, розведена в теплій воді, сприяє мінералізації нігтьової пластини, зростання здорового нігтя. Процедура прийняття ванночки повинна тривати не менше 20 хвилин.
 • Якщо нігтьова пластина дуже сильно розшаровується, ванночки з морською сіллю необхідно проводити 2 – 3 рази на місяць, збільшивши концентрацію розчину: 1,5 – 2 ст. ложки солі на 1 л теплої води.
 • Необхідно акуратно втирати в нігтьову пластину масло вітаміну А і Е.Ця процедура пом’якшує, відшарувалися частинки склеюються між собою і перешкоджають трагічної травматизації.
 • Мазь Вишневського. Мазь має виражену протизапальну дію, сприяє відновленню нігтьової пластини.

Для того, щоб новий ніготь ріс зд

.