Ногти

Краплі від грибка нігтів: Краплі від грибка нігтів (на ногах і руках) – 9 кращих препаратів

ТОП 10 крапель від грибка нігтів на ногах

Краплі від грибка – це медикаменти, представлені в рідкій формі. У них немає твердих домішок. Медикаменти різні по концентрації і об’єму.

Краплі від грибка нігтів ніг володіють позитивними і негативними властивостями.

Позитивні якості.

Вони:

 • ефективні. Рідина швидко проникає в пошкоджений ніготь, досягає вогнища захворювання, робить негативний вплив на грибкові клітини;
 • випускаються в рідкій формі, тому пацієнту під час їх нанесення не потрібно втирати склад у пошкоджену нігтьову пластину;
 • легко наносяться, проникають в усі куточки і тріщинки;
 • повністю всмоктується через 1-2 хвилини.

Є у цих ліків і кілька мінусів.

Краплі саме від грибка нігтів на ногах:

 • володіють значним списком протипоказань;
 • допомагають позбутися лише від початкової стадії микоза;
 • не допомагають позбутися від сильного ураження нігтьової пластини або ускладнень, що виникли через раннього використання коштів для зовнішнього застосування. В даному випадку лікар повинен призначити не тільки краплі, але і системний антимикотик.

Список крапель від грибка, що допомагають позбутися від грибка

У аптеках зустрічаються різні ліки у формі крапель, які допомагають позбутися від цієї недуги.

Це:

 1. «Клотримазол». Це популярне, ефективний засіб від грибка. До складу його входить Clotrimazole, який активно накопичується в уражених клітинах, руйнує клітинну мембрану грибкової клітини. Так порушується обмін речовин між клітинами, їх зростання і розвиток, розмноження припиняється. Але пам’ятайте, що симптоми йдуть через 1-2 тижні.

Даний засіб можна використовувати не всім громадянам.

Його використовувати заборонено:

 • вагітним і годуючим;
 • громадянам, які страждають від алергії на речовини, що входять до складу даного медикаменту.

За інструкцією ліки можна використовувати 3 рази на день. Але лікарі рекомендують його використовувати до початку росту нової нігтьової пластини.

 1. «Ціклопірокс». До складу даного препарату входить активна речовина «Ціклопірокс». Воно зупиняє активність розповсюдження грибкової інфекції, дріжджових бактерій, цвілі. Засіб допомагає швидко позбутися від бактеріальної інфекції. Воно має протимікробну, антисептичну впливом. Ефект від його застосування помітний через 1 місяць.Але лікарі рекомендують його використовувати від 3 до 6 місяців.
 2. «Біфоназол». Його активною речовиною вважається речовина «Біфоназол» або «Біфусін». Воно швидко знімає симптоми недуги, знищує клітини Candida. Використовувати препарат доведеться курсом. Курс триває 4 місяці. Використовують його 2 рази на день. Пацієнтів даний препарат приваблює своєю низькою вартістю.
 3. «Мікодеріл». Це дешевий аналог «Екзодерилу». У його склад входить «нафтифін». Він легко проникає в нігтьову пластину, впливає безпосередньо на вогнище захворювання.Ліки допомагають позбутися від дріжджових, цвілевих грибків і грибків Candida. Медики рекомендують використовувати засіб 6 місяців. Пам’ятайте: після відростання нового нігтя препарат потрібно використовувати, тому що грибкові клітини можуть перебувати в глибині нігтя.
 4. «Екзодерил». Це один з найпопулярніших лікарських препаратів. У його склад входить «нафтифін». Дані краплі допомагають позбутися від грибків Candida, дерматофітів. А ще ліки знижує ризик повторного появи недуги, має протизапальну дію.

Призначаються краплі не всім громадянам.

Їх заборонено використовувати:

 • при відкритих ранах, подряпинах, порізах, мікротравмах;
 • вагітним і жінкам, що годують;
 • дітям;
 • особам, які страждають від алергії на речовини, що входять до їх складу.

Препарат наносять на нігтьову пластину щодня по 1 разу. Курс становить 6 місяців.

 1. «Лоцерил». У його склад входить «аморолфін». Препарат робить негативний вплив на стерини, змінює склад грибкової клітини, знищує її.Ліки допомагають позбутися від грибків Candida, онихомикоза ніг. Але засіб ефективно в тому випадку, якщо грибком уражено лише 2/3 нігтьової пластини. Препарат застосовують курсом. Курс триває 6 місяців, а при оніхомікозі ніг його застосовують 1 рік.
 2. «Тербінафін». Його активна речовина «Тербінафіну гідрохлорид». Препарат надає фунгістатичну, фунгіцидну дію на всі види грибкових клітин. За 6 місяців ліки допомагають позбутися від легкої форми грибка. У поєднанні з комбінованими антибіотиками засіб допомагає позбутися від важких форм недуги.
 3. «Нізорал». В даний препарат входить «Кетоконазол». Препарат допомагає позбутися від мікозу, викликаного дріжджоподібними, пліснявими грибками. Ліки швидко проникає в нігтьову пластину, порушує обмін речовин в мембрані клітини, знижує активність розповсюдження і розмноження патогенних клітин. Пам’ятайте: засіб ефективний при грибку шкіри, але від оніхомікозу воно позбутися не допоможе. Ліки не проникає в кров, тому його можна використовувати вагітним, жінкам, що годують, особам з хворобами нирок і печінки.
 4. «Фукорцин». Це дешевий лікарський препарат. Він допомагає зупинити розвиток грибкової інфекції на ранній стадії. Поєднувати з іншими препаратами дані краплі не можна. До складу засобу входить борна кислота, ацетон. Ліки наносять на нігтьову пластину 3 рази в день.

Використовувати його можна не всім. Наприклад, при індивідуальній непереносимості речовин, що входять до його складу, алергії – засіб використовувати заборонено. Вагітним жінкам також його краще не використовувати.Наносити на слизову оболонку його заборонено. Це може привести до появи опіків. Наносити краплі від грибка нігтів потрібно не менше 6 місяців, але все залежить від стадії розвитку недуги.

 1. «Кандид». До складу даного засобу входить «Клотримазол». Дана речовина робить негативний вплив на обмін речовин в клітинах мембран, руйнує клітинну оболонку. Наносити засіб потрібно 3 рази в день. Курс триває 1 місяць. Після зростання нового нігтя засіб ще наносять на ніготь 2 тижні.

Але використовувати медикамент всім не можна.

Воно заборонено особам з:

 • підвищеною чутливістю;
 • дерматозом шкіри. Його викликає туберкульоз, віспа, герпес;
 • індивідуальною непереносимістю речовин, що входять до його складу.
 1. «Микоспор». Даний препарат має фунгіцидну та фунгістатичну дію. У його склад входить «Біфоназол», який допомагає позбутися від практично всіх видів грибка. Даний засіб не має протипоказань, викликає поява побічних ефектів, але застосовувати його часто можна.Наносять його 1 раз в день. Курс триває 1 місяць

Підсумуємо: чим раніше людина зверне увагу на свої нігті, тим краще. Так більше шансів назавжди позбутися від цієї недуги. Правильно підібрані краплі саме від грибка нігтів на ногах, використовувані на ранніх стадіях розвитку недуги, приведуть до того, що пацієнт назавжди забуде про нього.

Краплі від грибка нігтів на ногах

У навколишньому середовищу живе безліч організмів, які можуть викликати у людини захворювання.Різні одноклітинні грибки в їх числі. Вони можуть впроваджуватися в шкіру і нігті, стаючи причиною мікозів.

Грибок нігтів – досить складне захворювання. Для позбавлення від нього необхідно тривале лікування, на яке потрібні значні кошти. Це потрібно, щоб знищити не тільки грибок, а й його суперечки, які дуже стійкі до впливу.
антимикотической препарати розрізняються по:
• Чинному речовини,
• Лікарської формі,
• Методу використання.
Для лікування оніхомікозів застосовуються різні зовнішні засоби. До самим застосовуваним з них можна віднести краплі.

Причина популярності крапель

Це рідини, що не мають твердих домішок. Розчин антимикотика може бути різною концентрації і об’єму.
Такий тип лікарських засобів відрізняється більшою ефективністю, так як рідина володіє найбільшою проникаючою здатністю. Її не потрібно втирати. Вона легко наноситься, потрапляє в усі нерівності і тріщини нігтя і майже повністю всмоктується.

Недоліки

Всі краплі мають свої протипоказання.
Лікування тільки краплями може допомогти, тільки якщо мікоз знаходиться на початковій стадії. При сильному ураженні або розвитку ускладнень зовнішнє лікування не буде ефективним без призначення системних антимікотиками.

Список найбільш відомих препаратів

У аптеках великий вибір засобів, серед них є як оригінальні ліки, так і аналоги – кошти з таким же активним компонентом, але відмінні за допоміжних речовин.На це також необхідно звертати увагу при виборі.

Екзодерил

Краплі, що містять антимикотик нафтифін. Це синтетична речовина з групи сполук під назвою Алліламіни.
Воно уповільнює розмноження патогенних грибків, вбиває їх, а також вражає хвороботворні бактерії. Він не дає паразитам синтезувати елементи їх клітинної стінки, в результаті чого вони спочатку перестають ділитися, а пізніше гинуть.
Ефективність залежить від виду грибка.Екзодерил допомагає при ураженні:
• Дерматофітів,
• дріжджового
• цвілеві грибки.
Краплі покривають не тільки ніготь, а й шкіру навколо, запобігаючи поширенню міцелію, і активно працює протягом кількох годин.
При цьому організм в цілому не страждає, так як в кров всмоктується не більш як 6% антимикотика.
Краплі наносять тільки на чисті ноги. Для поліпшення результату лікування рекомендується перед використанням розчину розпарити ніготь теплою водою або трав’яним відваром (ромашка, череда).
Також можна використовувати розчин харчової солі або соди.
Після цього поверхню висушують, видаляють легко отшелушивающиеся частинки рогового речовини і тільки потім капають Екзодерил.
Лікар скаже, як часто це робити: один або два рази на добу. Курс прийому – до півроку.
Протипоказаний він тільки при алергії, а вагітним і годуючим жінкам потрібно лікарський контроль під час терапії.

Мікозан

Також дуже відомий засіб.Хоча Мікозан і не містить синтетичних фунгіцидних речовин, він часто застосовується при оніхомікозі.
Він складається з екстракту жита і комплексу органічних розчинників.
Такий склад має неспецифічним дією на стінку клітин всіх видів грибків. Він руйнує зв’язку між жировими молекулами їх клітинних стінок, що призводить до загибелі збудника. Завдяки цьому підвищується ефективність інших фунгіцидів, які застосовуються одночасно з краплями, і зменшується тривалість лікування.
Перед процедурою необхідно вимити ноги, змити лак і сліди мазей, якщо вони використовувалися.
Також якщо на поверхні нігтя є великі відшарувалися лусочки, їх потрібно видалити дерев’яною паличкою. Ножиці металеві можуть пошкодити основну частину нігтя, тому їх використовувати не варто.
Розчин використовують 2 рази – вранці і під вечір протягом 5 тижнів. Його наносять на ніготь і дають висохнути.
Показання до застосування:
• Оніхомікози,
• Дерматомікози на стопах,
• Профілактика грибка – 7-денний курс.
Також можна продовжити наносити Мікозан після того, як грибок пішов, для зміцнення нігтя.
Протипоказання:
• Жінкам під час виношування і годування дитини грудьми,
• Дитині немає 4 років.
• Алергія – проявляється у вигляді відчуття корости або печіння, а також почервоніння шкіри навколо хворого нігтя.

Йодинол

Краплі на основі йоду. Це недорогий і доступний розчин, який, тим не менш, дозволяє позбутися від грибка досить швидко.
Йод – це активний окислювач. Взаємодіючи з клітинами грибів, він викликає денатурацію білка, що призводить до загибелі клітини. Одночасно він попереджає початок бактеріальної інфекції, так як здатний знищувати і мікробів.
Краплі призначені для виготовлення компресу.
Береться ватний диск або маленький марлевий згорток, змочується розчином і накладається на ніготь.
Компрес фіксується пластиром і тримається 8-10 годин. Для зручності краще робити його на ніч.
Курс передбачає 5 днів лікування.
Для поліпшення результатів лікування перед компресом можна зробити теплу ванночку з йодом (кілька крапель на 1 літр теплої води). Після ванни шкіру і нігті потрібно повністю висушити.
Протипоказання:
• Захворювання щитовидної залози (тиреотоксикоз та інші),
• Дерматит Дюринга (рідкісне шкірне захворювання),
• Вагітність і годування.
• При алергії з’являється сильне роздратування на шкірі.

Тербінафін

Краплі, що містять активний фунгіцид з аналогічною назвою.Це зовнішній засіб можна використовувати для лікування грибкових уражень на багатьох ділянках тіла: нігтях, шкірі, в тому числі волосистої частини голови, слизових.
Він здатний вражати клітини і спори різних типів грибка:
• диморфний види,
• Дрoжжевие,
• Цвілеподібні,
• Дерматoфіти.
У препарату є аналоги: Ламізил і Мікотербін.
Перед використанням ліки також необхідна підготовка: миття і висушування кінцівки.
Розчин потрібно використовувати кожні 12 годин.Необхідно, щоб він не потрапляв на шкіру пальців, особливо якщо на ній є тріщини або садна – це викличе печіння і подразнення шкіри. Також не можна вдихати пари кошти.
Під час лікування, щоб не інфікуватися повторно від речей, необхідно обробити взуття, білизна і сантехніку. Також бажано вимити підлогу з розчином антисептика і не ходити по них босоніж.

Біфоназол

Дуже потужний протигрибковий засіб, що є похідним імідазолу.При його застосуванні швидко гинуть такі різновиди грибка:
• Дерматофіти,
• Дріжджоподібні грибки,
• Цвілеподібні,
• Кандиди,
• Себорейні грибки.
Аналогом кошти є краплі Микоспор.
Перед використанням Біфоназолу ступню бажано промити теплою водою з господарським милом.
Способи застосування розчину:
1. У вигляді крапель – при оніхомікозі стоп капають на нігтьову пластинку і розмазують по поверхні через кожні 12 годин. При ураженні рук – мажуть нігті кожні 24 години.
2. У вигляді компресу – вата або марля змочується ліками і фіксується на нігті на 1 добу. Після зняття з поверхні прибирають відійшли лусочки і знову роблять примочку. Це дозволить вилікувати інфекцію за 7-14 днів.
Обробки необхідно продовжувати протягом 4 тижнів, навіть якщо видимі сліди хвороби зникли, інакше грибок може незабаром повернутися.
Протипоказання:
• Перший триместр вагітності,
• Вік менше 3 років,
• Алергія.
Якщо з’явився свербіж або інші симптоми місцевого запалення – препарат не підходить, і потрібно шукати інший.

Клотримазол

Діюча речовина також є з’єднанням імідазолу, завдяки чому здатне знищувати майже всі групи патогенних грибків.
Розчин 1% концентрації використовують при грибку на нігтях, шкірі і слизових (піхви, ротової порожнини).
Для лікування оніхомікозу потрібно використовувати краплі 2-3 рази протягом дня. Кратність прийому визначає лікар залежно від виду грибка і глибини його проникнення.
Наноситься тільки на чистий ніготь без мазі і лаку.
При регулярному використанні симптоми інфекції підуть через 14 днів, але необхідно продовжувати лікування ще протягом 3 тижнів.
Протипоказання:
• Перші 3 місяці виношування дитини.
• Алергія з набряком шкіри, появою сильного свербіння, висипу, в деяких випадках – пухирів.
годують мамам лікуватися можна, але необхідно стежити за самопочуттям дитини.
Також враховується, що Клотримазол знижує ефективність антибіотиків, якщо їх приймати в цей же час.

Краплі від грибка нігтів на ногах, руках

Захворювання нігтів – оніхомікоз доставляє багато неприємностей людині.Нігті, які були піддані впливу грибка, виглядають неестетично. Пластина свербить і свербить, інфекція поступово проникає вглиб тканин, отруюючи організм.

антимікозні краплі – просте і швидкодіючий засіб лікування на ногах, дешеве в ціновому еквіваленті в порівнянні з дорогими лаками, кремами, спреями, пігулками. Крім того, хороші краплі від грибка нігтів майже не викликають алергічних реакцій, швидко впливають на збудника, усуваючи наслідки його життєдіяльності на ногах, виробляючи загоює ефект при утворенні тріщин та інших пошкоджень нігтів.Використовуються і для лікування, і для профілактики рецидиву грибка.

Переваги вживання крапель

Можна виділити кілька плюсів від використання цього лікувального засобу:

 • Відносна дешевизна.
 • Швидке місцеву дію на паразитичний грибок.
 • Рівномірне покриття поверхні нігтів на ногах.
 • Хороше, швидке проникнення кошти всередину тканин.
 • Профілактика подальшого розвитку інфікування в нігтях.

Протигрибкові препарати розрізняються за способом свого використання і за методом впливу на грибок, усувають інфекцію, підвищують імунітет, надають загоює ефект, попереджають рецидиви виникнення грибка.

Інші рідини надають місцеве вплив строго проти наявних захворювань. Їх дія точне, спрямоване на лікування конкретного збудника. Краплі від грибка нігтів – засіб місцевої дії, позбавляє від паразитарного грибка, діє безпосередньо на нігтьову пластину.Речовини не проникають в потік крові, практично не викликають небажаних наслідків у роботі організму.

Кращі лаки, крему, спреї від грибка містять великий комплекс інших речовин, що впливають на пластину і інші органи і тканини, ніж уповільнюють безпосереднє дію збудника грибка. Завдяки такому багатству додаткових компонентів вони можуть сприяти алергічних реакцій. Їх склад більш універсальний, присутнє активна речовина безпосередньо діє проти збудника, не має в складі нічого зайвого.

Коли слід починати лікування

Здорова пластина має рожевий або персиковий відтінок кольору, її поверхня гладка, рівна, рівномірна, без шорсткостей, видимих ​​пошкоджень. Хвора має жовтуватий колір, її поверхня поцяткована тріщинами і нерівностями, вона втрачає блиск, стає каламутною і матовою, шарується, кришиться, значить, з’явилися всі ознаки інфікування нігтів на руках або ногах.

При появі ознак інфікування необхідно відразу ж звернутися до лікаря для постановки діагнозу.Спеціаліст підкаже ефективні способи лікування грибка, підбере необхідні ліки. Не всі краплі однаково корисні. Не потрібно купувати рекламовані дешеві китайські препарати проти грибка, щоб не завдати шкоди своєму організму. В аптеках продаються хороші, зарекомендували себе дієвим лікувальним ефектом недорогі капели.

Від яких захворювань нігтів допомагають краплі

Ліки впливають на різні ураження нігтів:

 • Висівкоподібний лишай.
 • Дерматомікози.
 • Кандидози.
 • Оніхомікози.

Найпопулярніші краплі від оніхомікозу

Для лікування застосовується ціла лінійка лікарських крапель. Вони відрізняються ступенем виробленого ефекту, ціновою категорією.

Найбільш популярні краплі від грибка нігтів:

 • Суперчістотел. Незважаючи на назву, ця рідина не містить соку чистотілу в чистому вигляді. Застосовуються для уповільнення розвитку грибкових спор.Обережно наносяться на нігтьову пластину, уникаючи попадання засобу на шкіру, щоб не викликати її опіку. Вони досить недорогі, їх можна купити в будь-якій аптеці. Крім названих, використовуються і інші краплі.
 • Ламізил – найбільш популярне розрекламоване засіб. Містить в своєму складі активна речовина, що надає згубну дію на сам збудник, його суперечки, клітинну структуру. Розчини містять в своєму складі синтетичні протигрибкові речовини, нафтифін, похідні аллиламинов, екзодеріл.Препарат припадає глибоко всередину нігтьової пластини, знищуючи грибок і вирівнюючи поверхню нігтя. Лікування ламізілом дуже дієво. Побічні ефекти зустрічаються рідко.
 • Екзодерил. Має місцевий вплив проти грибкової інфекції – дерматофіти, плісняві і дріжджові. Він має протимікробну, протизапальний ефект, добре лікує ороговілі ділянки нігтя, уражені мікозів. У його складі нафтифін гідрохлорид – діючий елемент, пропіленгліколь, очищена вода і етанол.Екзодерил не завдають на ранки, що міститься в ньому етанол дратує відкриті ділянки шкіри, її слизові оболонки. Діюча речовина швидко проникає в шари шкіри. У кров надходить незначна частина речовини. Засіб результативно проти бактерицидних проявів, мікроспорії. Застосовується протягом двох тижнів з моменту виникнення захворювання. Побічні явища зустрічаються рідко. Протипоказання до використання – особлива чутливість до компонентів, вагітність, годування груддю.
 • Лоцерил (аморолфін).Препарат від грибкової інфекції зовнішнього застосування. Розчин відомий своїми антибактеріальними і протигрибковим дією. Компоненти діють руйнівно на мембрану грибка, порушують біосинтез стеролів. Активний компонент сополимер метилметакрилат – усуває наслідки впливу збудників грибкових уражень нігтів: дріжджових, дерматофітів, пліснявих і диморфних грибів. Лоцерил проникає вглиб їх поверхні протягом 24 годин, концентрація зберігається в тканинах протягом тижня після першого нанесення.
 • Кандид. Назва говорить про його дії на кандидоз. Ці краплі використовують при ураженнях нігтьової пластини, лишаї, кандидозной паронихии, дерматомікози. Ця рідина використовується для зовнішнього застосування. Кандид вживається для лікування різних проявів мікозу: усуває грибок стопи, прибирає свербіж, лущення, розшарування, нейтралізує сильні неприємні запахи. Активна речовина клотримазол – впливає, руйнуючи оболонку і нейтралізуючи дію інфекції всередині організму, рідко викликає алергічні реакції.
 • Клотримазол. Розчин наносять на нігтьову пластину 3 рази на добу, продовжують прийом до повного одужання. Видимі поліпшення наступають на 5 день від початку прийому ліків. Ефекту домагаються, завдаючи засіб після лікувальної ванночки. Розпарена пластина краще абсорбує розчин. Для лікування застосовують препарати надійних фірм, не використовуючи ненадійні китайські аналоги.

Правильна підготовка

Ліки містять інструкцію із застосування, яку слід дотримуватися.

Курс відрізняється тривалістю, наявністю побічних явищ, дозуванням. Якщо дотримуватися те, що приписує інструкція, то виконуються наперед багато небажані моменти. Для появи істотних поліпшень від впливу крапель поверхню нігтів на ногах або руках спеціально готують до використання:

 1. Вимивають з антибактеріальним або дігтярним милом.
 2. Обрізують уражену частину нігтя, обробляють індивідуальної пилкою поверхню.
 3. Використовують сольові ванночки для розпарювання поверхні нігтя, щоб поліпшити проникнення грибка всередину нігтя.
 4. Ванночки для ніг з додаванням соку чистотілу (розпарювання і дезінфекція).
Краплі від грибка нігтів на ногах: недорогі і ефективні

Зміна форми і кольору нігтя, розшарування, сухість та лущення – так дає про себе знати грибок. Потрапляючи на стопу, він швидко освоюється і прекрасно себе почуває, розмножуючись під нігтьової пластиною, і харчуючись кератином, з якого вона складається. Поступово грибковий міцелій розростається і остаточно руйнує ніготь.Тоді виправити ситуацію тільки зовнішніми засобами вже буде не можна – потрібно комплексне медикаментозне лікування, із застосуванням таблеток, а часом і крапельниць (якщо лікар-мікології знайде в нігті цвіль).

Але поки до цього не дійшло і грибок встиг «завоювати» тільки краєчок нігтьової пластини, торкнувшись не більше 2/3 поверхні, можна нанести удар на випередження і вбити його за допомогою курсу протигрибкових крапель.

Як вибрати ефективний засіб від грибка на ногах?

Перш ніж починати лікуватися і купувати краплі від грибка нігтів, потрібно розібратися, з яким саме паразитом доводиться мати справу. Найчастіше непрохані гості – представники одного з трьох класів грибів:

 • дерматофіти – в боротьбі з ними ефективні препарати на основі азолу і аліламін;
 • кандида – гинуть після взаємодії з поліеновие антимикотиками, до числа яких відносяться препарати нистатиновой групи;
 • цвіль – сильний ворог, який боїться тільки антімікотітов з класу ехінокандінов.

Розпізнати гриби можна за зовнішніми характеристиками:

 • Дерматофіти починають «з’їдати» ніготь з вільного краю, поступово просуваючись до лунки.Пластина жовтіє, стає жорсткою, хвилястою, починається гіперкератоз – збільшення товщини нігтя.
 • Кандида поводиться інакше. Вона насамперед вражає ніготь біля основи, він починає псуватися біля лунки, а потім вже грибок розростається до країв. Пластина може як жовтіти, так і біліти, але рости вона вже не буде – гриб руйнує клітини, що відповідають за ріст нігтя.
 • Цвіль змушує пластину потемніти, покритися темними плямами і смугами. До того ж, вона рідко обмежується одним лише нігтем.Швидко зруйнувавши його, цвіль приступає до м’яких тканин.

Саме так гриби повинні вести себе за сценарієм з медичних підручників, але на практиці відрізнити дерматофіт від кандиди по одним тільки зовнішніми ознаками далеко не завжди під силу навіть досвідченому дерматолога. Латентна фаза розвитку грибкової інфекції може затягуватися на довгі роки і класифікувати грибок на самому початку дуже складно.

Саме тому вирішувати, яке діюча речовина використовувати в лікуванні і, отже, які краплі купувати, може тільки лікар і виключно після того, як одержить висновок лабораторії.Тому не дивуйтеся, якщо на прийомі у дерматолога, вам зроблять зішкріб нігтя. Отримані суперечки в лабораторії виростять і тоді стане ясно, який гриб оселився на нозі.

ТОП-7 крапель від грибка нігтів

  1. Тербінафін

Основна діюча речовина – тербінафін гідрохлорид, який справляється з усіма типами грибків на нігтях. Це означає, що якою б гриб ні оселився на стопі – дріжджовий, пліснявий або дерматофіт – Тербінафін його рано чи пізно здолає (середня тривалість курсу лікування – 6 місяців, капати потрібно двічі на день).Аналоги – Ламізил Уно, Бінафін, Мікотербін.

  2. Лоцерил

Діюча речовина – аморолфін. Впливає на синтез стеринів, з яких складаються клітини гриба. Втручаючись в цей процес, аморолфін поступово змінює структуру і руйнує його. Найбільш ефективно справляється з представниками роду Кандида.

  3. Екзодерил

За відгуками дерматологів і їх пацієнтів, саме Екзодерил вважається самим хорошим засобом в боротьбі з онихомикозом. В основному краплі складаються з похідного речовини від аліламін – нафтифина.Особливо згубно воно впливає на клітини дерматофитов, але ж саме ці гриби в 8 випадках з 10 гніздяться всередині нігтьової пластини.

  4. Мікодеріл

Це більш дешевий вітчизняний аналог Екзодерилу. В основі все ту саму діючу речовину – нафтифін. Ось тільки вартість цих крапель в більшості аптек приблизно на 20-25% нижче. Для порівняння: за флакон Екзодерилу, об’ємом 20 мл, доведеться заплатити від 1040 до 1200 р., А за такий же обсяг Мікодеріла – близько 850 р.

  5.Біфоназол

Він же біфусін. Добре справляється з дріжджовими грибами (кандида), пітливістю і попрілістю стоп. Може застосовуватися і для лікування дерматофітії – захворювання, викликаного грибами-дерматофітами. Наноситься 1-2 рази на добу, але не тільки на ніготь, а й на шкіру. Мінімальна тривалість курсу лікування – 3-4 місяці. Хоча дерматологи радять ще деякий час наносити краплі на пластину, навіть після повного одужання. З усіх коштів від грибка Біфоназол – найдешевше (близько 100 р.).

  6. Ціклопірокс

Ефективний по відношенню до всіх відомих збудників оніхомікозу, в тому числі дріжджових грибів і цвілі. Крім цього, краплі мають виражену антисептичну дію, що особливо важливо, якщо до грибка приєдналася ще й бактеріальна інфекція. Поліпшення стану пластини можна буде помітити вже через 2-4 тижні.

  7. Клотримазол

Накопичуючись в роговий тканини, Клотримазол порушує вироблення всередині клітин грибів ергостерину, а це основа їх мембран.Через це клітинні структури мікроорганізмів не можуть відновлюватися і розмножуватися, тому з часом гинуть. Порушення в метаболізмі грибів відбуваються поступово, а це значить, що лікувальний ефект від Клотримазолу почне проявлятися тільки через 10-15 днів після першого застосування.

Мазь Номідол +

Інноваційний засіб для боротьби з грибком, до складу входять тільки натуральні інгредієнти, що повністю виключає побічні ефекти. Активні речовини препарату мають властивість накопичуватися в організмі, що підвищує імунітет і знижує ризики повторного зараження.Даний засіб повністю безпечно і дозволяє в короткі терміни позбутися від грибка. Купити засіб зі знижкою можна на Офіційному сайті >>>

Думка лікарів про препарат Читати >>>

Інші мазі в більшості включають в свій склад синтезовані кислоти, які разом з грибком можуть пошкодити здорові тканини і викликати отруєння і болю.

Як діє ліки проти грибка нігтів на ногах в краплях

Залежно від типу активного речовини, яке входить до складу препарату, краплі проти грибка нігтів на ногах діють в одному з двох напрямків:

 1. Руйнувати структуру клітин, з яких складається гриб – фунгіцидну вплив.
 2. Гальмувати процес ділення клітин, тобто не давати їм розмножуватися – фунгістатичну дію.

Ліки фунгіцидної дії працюють проти дорослих форм грибка, але вони безсилі від грибкових спор. У той час як краплі з фунгістатичну дію знищують саме молоді форми. Очевидно, що винищити грибний міцелій, який коренастий і укорінився в нігтьової пластини, можна тільки тим препаратом, який буде мати одночасно і фунгіцидний, і фунгістатичний ефект.На щастя, більшість сучасних крапель діють в обох цих напрямках. І тим не менше розбиратися в фармакологічні властивості ліків і робити призначення повинен лікар.

У крапель є ще одна сильна сторона – вони не тільки знищують грибкові організми, але і перешкоджають поширенню патогенних процесів на сусідні тканини. Тому, як тільки ви запідозрили грибок нігтів, негайно вживайте заходів і починайте лікування краплями. Інакше міцелій проникне в бічні шкірні валики, пошириться по всій стопі і тоді зупинити його зможе тільки тривале системне лікування таблетками і мазями.

Крім усього іншого, протигрибкові краплі:

 • знімають запальні процеси;
 • надають протимікробну дію;
 • сприяють швидкому відновленню уражених тканин.

Як правильно застосовувати краплі для нігтів від грибка?

Єдина складність, пов’язана із застосуванням крапель, в тому, що хворому, як правило, важко закапати їх безпосередньо в область поразки. Справа в тому, що в переважній більшості випадків грибок тулиться під нігтьової пластиною і дістатися туди, використовуючи зовнішні кошти – мазі, креми, лаки, краплі – непросто. Тому, щоб діюча речовина потрапила прямо в ціль і лікування було дійсно ефективним, пацієнт повинен дотримуватися деяких рекомендацій.

 1. Як випливає розпарити стопи в спеціальній ванні. Відмінним рішенням буде використання антисептика – йоду, марганцівки, соди, господарського мила. Можна експериментувати з відварами і настоянками лікувальних трав. Ефективні при грибку молочай, календула, ромашка, а також ефірні масла і морська сіль.
 2. Якщо ніготь вже почав відшаровуватися від нігтьового ложа, вільний край потрібно обрізати, а поверхня пластини відшліфувати пилкою.
 3. Якщо грибком уражена велика частина нігтя, то є сенс його і зовсім видалити. Для цього використовуються спеціальні розчини (наприклад, Ногтіміцін), які поступово розм’якшують пластину і через кілька застосувань її можна буде безболісно зняти.

Показання і протипоказання

Лікувати оніхомікоз краплями доцільно тільки на ранній стадії захворювання. Для неї характерні такі симптоми:

 • пожовтіння нігтьової пластини на одному з країв або біля основи;
 • потовщення нігтя, його стає складно обрізати і підпилювати;
 • поверхню повністю втрачає блиск і здоровий рожевий відтінок;
 • ніготь стає хвилеподібним, на ньому з’являються поздовжні смуги;
 • вражений край пластини розшаровується і відділяється від нігтьового ложа.

Клінічна картина може не змінюватися кілька років і весь цей час захворювання буде в латентній фазі – здорова імунна система не дасть міцелію поширитися вглиб. Але навіть незначне зниження імунітету здатне дати захворюванню новий поштовх і тоді ніготь почне псуватися дуже швидко.

Як тільки грибний міцелій захопить 2/3 площі нігтьової пластини, вилікувати оніхомікоз краплями вже буде не можна. Повністю позбавитися від агресивного паразита можна буде тільки після тривалого курсу комплексної терапії.Але варто враховувати, що більшість протигрибкових таблеток протипоказані під час вагітності та лактації, а також для лікування дітей до 12 років. Їх ніколи не призначають при хронічних хворобах нирок і ендокринної системи.

Щодо мазей, кремів і крапель також є обмеження, але менш суворі, адже при застосуванні зовнішнього антимікотичного кошти в кровотік потрапляє не більше 6% діючої речовини.

НАШІ ЧИТАЧІ РЕКОМЕНДУЮТЬ!
Для швидкого і ефективного позбавлення від грибка наші читачі рекомендують крем “ НОМІДОЛ + “.Засіб усуває грибок за один курс, швидко і без болю, складається тільки з натуральних компонентів. НОМІДОЛ + абсолютно безпечний . Не має побічних ефектів.

Думка лікарів …

Якими краплями можна лікувати грибок нігтів у дітей і вагітних?

Вагітність Лактація Діти
Тербінафін За винятком першого триместру Тільки за призначенням лікаря Дозволено
Лоцерил Протипоказано Протипоказано Протипоказано
Екзодерил Протипоказано Протипоказано Дозування строго обмежена
Біфоназол За винятком першого триместру Протипоказано Немовлята протипоказано.Дітям, старше 1 року, тільки за призначенням лікаря.
Ціклопірокс Дозування строго обмежена
Клотримазол Протипоказано Протипоказано Дозволено
Мікодеріл Протипоказано Протипоказано Дозування строго обмежена

Профілактика грибка нігтів на ногах

За статистикою, 35% хворих заражаються грибком не виходячи з дому.У зоні ризику – сім’ї, в яких живуть люди похилого віку. Вони найбільш схильні до мікозних захворювань через природні вікових змін, що відбуваються в їх організмі. Зниження імунітету, атрофічні хвороби і утруднений кровотік провокують спалахи інфекцій на нігтях.

Щоб уберегти інших членів сім’ї, їм не слід ходити по будинку босоніж і надягати чужі тапки. У хворих повинно бути окреме ножне рушник, а у ванній їм краще стояти на власному гумовому килимку. До речі, принести грибок в будинок може і домашня тварина – собаки хворіють мікозом так само часто, як і господарі.

В числі інших найбільш ймовірних місць інфікування – громадські лазні, басейни, аквапарки і спортзали. Уберегтися від грибка в умовах підвищеної вологості і великого скупчення людей практично неможливо. Краще рішення – нанести удар на випередження і почати користуватися протигрибковими засобами ще до зараження.

Наприклад, регулярно покривати нігті на руках і ногах спеціальним протигрибковим лаком. У числі лідерів продажів – Батрафен, Мікозан, Лоцерін, хоча в цілях профілактики краще використовувати Деміктен.Він швидко сохне, не має протипоказань і побічних ефектів. Поверх нього можна запросто наносити звичайний лак для манікюру.

І пам’ятайте: грибок рідко чіпляється до людей з сильним імунітетом. Приділяйте увагу здоровому способу життя, повноцінно харчуйтеся, вчасно заповнюйте дефіцит вітамінів і висипайтеся – тоді у грибка не буде шансів!

Читайте так же

.