Ногти

Що таке пульс терапія при грибку нігтів: що таке, переваги і недоліки

що таке, переваги і недоліки

грибкове ураження нігтів доставляє людині не тільки косметичний дискомфорт, але і може привести до повного знищення нігтьової пластини. Тут головне вчасно розпізнати і почати терапію захворювання. Методів лікування досить багато. Одним із сучасних способів є пульс-терапія при грибку нігтів.

Ногтевой грибок – що це?

Грибок можна виділити в особливу групу захворювань із загальної картини інфекційних уражень.Найбільш поширений оніхомікоз – ногтевое поразку грибкового характеру.

Увага! За статистичними даними схильні до грибкових захворювань більше 30% всього населення планети. З них половина припадає на мікози нігтьового грибка.

Збудники оніхомікозу – дерматофіти, дріжджоподібні та плісняві гриби. Часто у пацієнтів виявляється відразу кілька збудників. Справитися з ними досить складно, так як терапія повинна включати комплексне лікування, воно триває довгий час.

Обов’язково слід обробляти взуття спеціальними антисептичними засобами. Часом впоратися з грибком без застосування пероральних антимикотиков неможливо.

Чому з’являється грибок

Причин для появи грибка може бути кілька:

 1. Зараження при контакті з людьми і тваринами, які вже схильні до захворювання.
 2. Грибок переходить і при зіткненні з чужими предметами загального користування. Це можуть бути гребінця, постільна білизна, взуття, килимки у ванній кімнаті.
 3. Заразитися можна і в громадських місцях. Ця небезпека чекає людей, що займаються спортом, приймають душ в загальній кабіні, які відвідують басейн або сауну.
 4. Привести до грибкового ураження може рясне потовиділення, порушення обмінних процесів, діабет, СНІД, надмірна вага, погіршення роботи імунної системи в результаті тривалого застосування антибіотиків.
 5. Зловживання солодким, їжею з високим вмістом калорій призводить до порушення роботи ендокринної системою.Це сприяє до того, що грибків стає легше потрапити в організм, і ризик зараження збільшується.

Правильно діагностувати грибок нігтів, призначити лікування може лікар-мікології. Але іноді додатково призначається консультація дерматолога.

Симптоматика захворювання

Запідозрити грибкове ураження нігтів можна за такими ознаками:

 • на початковій стадії шкіра навколо нігтя стає сухою, шорсткою, з’являються тріщини.У зоні ураження можуть з’явитися плями червоного кольору.
 • якщо довгий час ходити у взутті, починається розвиток попрілостей, в області ураженого нігтя відчувається дискомфорт, іноді і больові відчуття;
 • через деякий час нігтьова пластина стає тьмяною, набуває жовтого кольору. На пальцях і стопах з’являються шкірні нарости;
 • одним з головних симптомів грибка є неприємний запах.

Важливо! Якщо запустити захворювання, це може привести до повного руйнування нігтьової пластини, грибок перейде на інші частини тіла, з’являться нагноєння, шкірне інфікування, біль і дискомфорт під час ходьби.

Сучасні засоби і методи лікування грибка

Не слід займатися самолікуванням грибка, це може привести до запущеній формі хвороби. Це пов’язано з тим, що збудників мікозів багато, і препарат, який підходить для одного виду, не потрібний у боротьбі з іншим. Перше, що потрібно зробити, якщо є підозра на наявність грибка нігтів – звернутися до лікаря. Він проведе комплексне обстеження, за результатами якого призначить індивідуальне лікування.

Методів боротьби з грибковими ураженнями багато.Ось кілька ефективних способів.

Місцева терапія

По-іншому її називають швидкої. Призначають її в ситуаціях, коли захворювання знаходиться на ранній стадії розвитку. Тут використовуються препарати для зовнішнього застосування: мазі, спреї, лікувальні лаки, пластирі, що знімають уражений ніготь.

Під час лікування обов’язково потрібно проводити щоденну дезінфекцію взуття і, бажано, постільної білизни. Шкарпетки і білизну слід кип’ятити і прасувати гарячою праскою. Дана терапія дає можливість підібрати препарат в будь-якій ціновій категорії.

Лікування може мати різну тривалість залежно від обраних засобів. Але перші результати можна помітити вже через кілька тижнів.

Комплексне лікування

Є найефективнішим. Тут використовуються препарати для зовнішнього і внутрішнього застосування. Таблетки для прийому всередину спрямовані на знищення інфекції в крові, препарати для місцевого застосування борються зі збудниками.

Така терапія справляється навіть з запущеними мікозами нігтів.Після лікування важливо дотримуватися профілактичні заходи, щоб виключити повторне зараження.

Системна терапія

Включає в себе пероральні засоби. Лікування призначається в разі, коли звичайні мазі проти грибка не роблять належного ефекту або грибок вже потрапив в зону росту нігтя. Використовувати препарати слід протягом того часу, поки новий ніготь не відросте повністю.

Тут же можна виділити і пульс-терапію – нетривалий прийом препаратів з підвищеною дозуванням, який супроводжується тривалим відпочинком.

Що таке пульс-терапія та її особливості

Пульс-терапія полягає у використанні лікарських препаратів протягом короткого часу, а потім робиться тривала перерва. Зазвичай курс проходить за наступною схемою: 7 днів прийому ліків – 21 день перерви. Дозування препаратів при цьому збільшується в 2-2,5 рази. Визначає її лікар.

Зазвичай під час терапії використовуються такі препарати, як: Ітраконазол, Тербинафин і Флуконазол.

Ефект від лікування полягає в тому, що основні компоненти засобів накопичуються як в самому нігті, так і в прилеглих до нього тканинах.Під час перерви вони продовжують свою активну дію і лікувальну терапію.

Часто грибок – наслідок прийому антибіотиків. В такому випадку пульс-терапія – відмінне рішення, так як імунна система і так постраждала від вживання сильнодіючих препаратів, а додаткове навантаження у вигляді тривалого лікування грибка призведе до погіршення стану пацієнта.

Лікування підходить і для хворих на хронічні захворювання, які постійно приймають лікарські препарати, внаслідок чого організм може бути ослаблений.

Переваги і недоліки

Пульс-терапія – це, перш за все, прийом ліків, причому у великих дозах. А значить, лікування може мати як позитивні, так і негативні сторони.

Плюси

Серед переваг терапії можна виділити:

 1. Короткочасний прийом препаратів, який легше і безболісніше переноситься організмом.
 2. тривалої перерви в лікуванні знижує кількість токсинів, даючи організму можливість відпочити від ліків і набратися сил для нового курсу.
 3. Активні речовини препаратів продовжують діяти і під час відпочинку.
 4. При ослабленому імунітеті терапія дозволяє підтримати організм і не погіршити роботу системи.
 5. Немає необхідності приймати синтетичні препарати протягом довгого часу.

Мінуси

До мінусів пульс-терапії можна віднести тільки один факт: дана методика лікування досить дорога. Вона заснована на застосуванні імпортних лікарських засобів, які коштують дорого і не кожен може дозволити собі їх придбати.

Вітчизняні препарати не завжди мають високу якість і належним ефектом. Але останнім часом російські фармацевтичні компанії стали налагоджувати виробництво якісних дженериків на основі західних розробок.

Увага! Рішення про заміну імпортних ліків на вітчизняні препарати може приймати тільки лікар.

Таблиця застосування препарату

Лікування при пульс-терапії може мати два варіанти: тиждень через три, прийом ліків 1 раз в тиждень.Схема лікування протигрибковими препаратами для нігтів залежить від того, де він застосовується, на руках або ногах.

Приблизний лікувальний курс розписаний в таблиці:

Назва препарату Тривалість прийому Дозування, мг Тривалість курсу
Орунгал

Итраконазол

7 днів 400 На руках – 60 днів

На ногах – 120 днів

Ламізил

Тербінафін

7 днів 500 На руках – 60 днів

На ногах – 120 днів

Дифлюкан

Флуконазол

7 днів 150 На руках – 120 днів

На ногах – від 9 місяців до року

У особливо запущених випадках крім пульс-терапії можуть застосовуватися і додаткові методи лікування, наприклад, використання лазера.

Відео-відгук: Реальна історія лікування від грибка нігтів

Пульс терапія оніхомікоз – Про грибку нігтів

Застосування різних форм Орунгалу при грибку

НАШІ ЧИТАЧІ РЕКОМЕНДУЮТЬ!

Для лікування грибка нігтів наші читачі успішно використовують Tinedol. Бачачи, таку популярність цього засобу ми вирішили запропонувати його і вашій увазі.
Детальніше тут …

Грибком уражаються будь-які ділянки людського тіла – шкіра, нігті, вуха, статеві органи, ротоглотки, волосиста поверхню голови.

Лікують мікози та оніхомікози по-різному, застосовуючи народні засоби і медикаменти з аптеки. Одним із затребуваних ліків в дерматологічній практиці є Орунгал – від грибка нігтів, судячи з відгуків пацієнтів, він допомагає позбутися швидко, ефективно і назавжди.

Orungal: склад і форма випуску

Лікувальна дія Орунгалу пояснюється його складом. Активним компонентом антимикотика є ітраконазол. Речовина пригнічує вироблення ергостерину – важливого будівельного матеріалу для тіла міцелію.

З ергостерину складаються міжклітинні мембрани збудників інфекції. Ослаблена структура сприяє наповненню клітин міцелію солями і воднем. Це неприйнятно для життєдіяльності паразита, і він гине на будь-якій стадії росту.

Orungal ефективний щодо найбільш поширених грибкових штамів:

 1. Дерматофіти.
 2. Дріжджові.
 3. Цвілеподібні.
 4. Кандидозні.

Крім ітраконазолу Орунгал містить сахарозу, гіпромелоза, желатин, барвники, пропіленгліколь, сахарин натрію, сорбітол і інші інгредієнти.Склад залежить від форми випуску фунгістатік.

Це капсули в желатинової оболонці з вмістом 100 мг активної речовини, мазь і розчин для зовнішньої обробки ураженої поверхні. Капсули рекомендується ковтати цілими без розжовування, щоб їх вміст не зашкодило слизову тканину шлунка.

Розчин для перорального прийому Орунгал має жовтий колір і приємний вишневий аромат. Розлитий він в скляні флакони об’ємом 150 мл, оснащені мірними чашечками місткістю 10 мл.Флакони і чашечки упаковані в картонні коробки.

Як лікувати нігтьової грибок препаратом

Тривалість і кратність застосування і дозування Орунгалу залежать від конкретної різновиди грибкової хвороби і тяжкості її перебігу. При грибку нігтів капсули приймають трьома семиденний курсами, роблячи між ними 3-тижневі перерви. В день випивають 2 капсули препарату.

Пульс-терапія від грибків – Жіноче здоров’я

Позбутися від грибкової інфекції нігтів дозволяє нова методика,
яку почали застосовувати медики столиці.

Про переваги методу пульс-терапії розповідає завідувач
шкірно-венерологічним диспансером № 18 м Москви Федір Костянтинович
Новик.

– До недавнього часу “золотим стандартом” в лікуванні грибкових інфекцій нігтів вважався ламізил. Безперечно, це цілком надійне і високоефективне засіб, який не тільки вбиває грибок, а й зберігається в нігті після курсу лікування ще 9-12 місяців. А це при строгому дотриманні певних правил гігієни виключає можливість рецидиву хвороби.
І все ж є одне “але”: препарат громіздкий в прийомі. Курс лікування триває безперервно 90 днів, і багато хто просто не витримують такої потужної медикаментозної атаки.
Цю проблему допоміг вирішити препарат, який прийшов на зміну – орунгал. Він не менш ефективний, ніж попередній, але має одну незаперечну перевагу: це ліки можна застосовувати методом пульс-терапії, який гідно оцінили і більшість дерматологів, і особливо їх пацієнти.
– У чому ж полягає цей метод?
– Суть пульс-терапії проста: ліки приймається з перервами.Головна перевага в порівнянні з іншими методами в тому, що вона дає людині можливість якось “відпочити” від ліки. І саме це робить пульс-терапію більш безпечним способом лікування, ніж щоденний прийом препарату протягом декількох місяців поспіль.
Є ще один плюс. Відомо, що грибкові інфекції вражають в основному жінок у віці або тих, у кого ослаблена імунна система. Як правило, такі люди потребують постійного прийому інших ліків.
Вони стурбовані своєю основною хворобою, і до грибка, який потрібно лікувати три місяці безперервно, у них просто не доходять руки.Та й немає часом такої можливості, тому що при багатьох хворобах приймати ліки в поєднанні з антигрибковими препаратами протипоказано.
Пульс-терапія вивільняє “вікна”, а це досить тривалий час, достатній для того, щоб приділити увагу іншим хворобам. Багато наших пацієнтів переконалися, що саме такий графік прийому ліків найбільш ефективний і безпечний.
– Як швидко можна позбутися від грибка таким способом?
– Пульс-терапія передбачає прийом таблеток два рази в день протягом семи днів.Потім робиться тритижневу перерву.
Загальний курс лікування – 3 рази по 7 днів.
– Скажіть, де і як найчастіше “підхоплюють” грибок?
– Ознаки грибкової інфекції можуть з’явитися через якийсь час після відвідування так званих місць громадського користування. Це можуть бути басейни, лазні, душові, сауни.
Крім того, грибок можна “підхопити” і вдома, якщо в родині хтось уже хворий. Багато хто просто не звертають уваги на нігті і шкіру на стопах і навіть не підозрюють, що в них оселився грибок.Чи не підозрюють, втім, лише до пори до часу. А коли хвороба виявлена, зараженими виявляються і інші домочадці.
Інфекція передається через предмети домашнього вжитку – килимки у ванній, мочалки, манікюрні приладдя, одяг, взуття.
Небезпека в тому, що грибкова інфекція живуча і легко передається від однієї людини до іншої. Достатньо лише простого потрапляння грибка на пошкоджений ніготь або шкіру.
– Чи залежить ймовірність зараження від віку?
– Хворіють в будь-якому віці, в тому числі і діти.Більш того, за останні десять років захворюваність серед дітей і підлітків зросла.
Але, звичайно, більш схильні до інфекції люди похилого віку, організм яких гірше пручається будь-яких інфекцій, в тому числі і грибкових.
Найбільше розвитку інфекції допомагає пошкодження шкіри і нігтів стоп. Носіння тісного взуття, в якій постійно тепло і волого, стопа “не дихає”, а її шкіра і нігті постійно піддаються тертю і мікротравм, – все це створює ідеальні умови для розвитку грибкової інфекції.
Якщо ж людина молода і практично на сто відсотків здоровий, та ще й “чистюля” в хорошому сенсі цього слова, то сумнозвісний грибок перед його організмом може виявитися безсилим. Такі випадки бувають.
– Наскільки я знаю, серед дерматологів немає єдиної думки з приводу того, що ж таке грибок: косметичний дефект, з яким в принципі можна змиритися, або хвороба, яка вимагає обов’язкового лікування?
– Все ж більшість лікарів визнають, що це захворювання, нехай і не дуже серйозне, але дуже неприємне і потребує уваги.

Вадим гребінці

Пульс терапія при грибку нігтів препарати

Дезінфекція ванній, взуття, одягу від грибка

Багато років намагаєтеся вилікувати ГРИБОК?

Глава Інституту: «Ви будете вражені, наскільки просто можна вилікувати грибок приймаючи кожен день …

Читати далі »

Як тільки ви зайнялися лікуванням грибкової інфекції, продезінфікуйте все, чого торкався грибок. Продезінфікуйте все: стіни, підлоги, душові, ванні та лазневі кімнати, не забувайте про речі хворого грибком, такі як взуття, білизна, особисті предмети догляду за шкірою, нігтями.

Ви можете провести дезінфекцію у себе вдома без проблем.

Дезінфекція ванною і душовою при грибку

У ванній (душовою) обов’язково обробіть сумішшю з прального порошку і хлорного вапна, хлораміну в рівних співвідношеннях – підлоги, ванну. Суміш потрібно розвести до сметаноподібної консистенції і нанести на 30 хвилин.

Не буде зайвим використовувати 5-ти відсотковий розчин хлораміну (хлорного вапна), в аптеках можна знайти хлорамін і запитати як розбавити для отримання 5% розчину.Це приблизно 0,5 Кг хлораміну розбавити в 10 літрів кип’яченої води.

Дезінфекція взуття при грибку нігтів

Кращим засобом для дезінфекції взуття від грибка буде розчин формаліну (25 відсотків) або оцтової кислоти (40 відсотків). Вам потрібно дуже добре протерти устілки і бічні частини взуття тампоном, опущеним в даний розчин. Після цього сам тампон покладіть в носок взуття, ну а взуття покладіть в целофановий пакет на добу, добре зав’яжіть його.

Щоб позбутися від запаху оцтової кислоти або формаліну, провітріть взуття або ж, як варіант, обробіть нашатирним спиртом.Процес може зайняти у вас 12-24 години.

Дезінфекція одягу від грибка

Що стосується білизни, панчіх, носок, колготок і іншого одягу, то їх можна продезінфікувати, прокип’ятивши в 2-процентному мильно-содовому розчині і спробувавши гарячою праскою.

Необхідно обробити і ножиці після грибка

Щоб вбити всю інфекцію на ножицях або інших манікюрних виробах (щипці, наприклад), їх опускають в спирт, а потім обпалюють над полум’ям пальника.

Ось так і необхідно дезінфікувати всі, чого торкався грибок, що б знову не заразитися самому і іншим.

Антибіотики від грибка нігтів

Різноманітність способів лікування грибка нігтів в сучасній медицині на сьогоднішній день просто зашкалює. Щорічно з’являються нові бренди, які рясніють в рекламних роликах на телебаченні і банерах в інтернеті.

Але якщо проконсультуватися у мікології, він твердо відповість вам, що

Пульс терапія що таке – Про грибку нігтів

Пульс-терапія при лікуванні грибка нігтів

НАШІ ЧИТАЧІ РЕКОМЕНДУЮТЬ!

Для лікування грибка нігтів наші читачі успішно використовують Tinedol.Бачачи, таку популярність цього засобу ми вирішили запропонувати його і вашій увазі.
Детальніше тут …

Зараження грибком нігтьової пластини в медицині і називають онихомикозом, при лікуванні якого застосовують пульс-терапію. Такий спосіб боротьби із захворюванням відносять до безпечних методів, які надають найменше навантаження на організм і внутрішні органи. При оніхомікозі змінюється колір нігтьової пластини, ніготь тьмяніє, відбувається деформація нігтів. Лікування патології займає час, супроводжується застосуванням фармпрепаратів, антисептичної обробкою взуття хворого, іншими методами.

Пульс-терапія

У медицині для лікування грибкового захворювання вдаються до пульс-терапії. Лікування мікозів нігтів вимагає часу і терпіння. Фармацевти пропонують ряд синтетичних засобів, які позбавить від грибкової інфекції. При цьому не варто забувати, що застосування таких медикаментів тривалий період призводить до побічних ефектів: вони перевантажують роботу печінки і інших органів.

Пульс-терапія грунтується на лікуванні грибка нігтів короткими курсами, коли поступово підвищується дозування препаратів.Це один з безпечних методів в лікуванні грибкових інфекцій. Методика не дає хворому приймати велику дозу медпрепаратів кожен день тривалий проміжок часу. За рахунок коротких перепочинків людський організм відпочиває, що дозволяє приймати інші препарати, не завдаючи шкоди печінці та іншим органам.

Повернутися до списку

Переваги пульс-терапії при оніхомікозі

Переваг цього методу безліч. Організм не отримує відразу забійну силу протигрибкових препаратів.В період перерви прийому ліків організм набирається сил, зміцнюється імунна система хворого. Лікувальні речовини накопичуються в нігтьової пластини, розтягуючи лікувальну дію. Перевага пульс-терапії в тому, що її застосовують в парі з іншими захворюваннями. Прийом антибіотиків, гормонів або цитостатиків, при інших захворюваннях, призводить до ослаблення імунітету і появи грибкової інфекції.

Пульс – терапія порятунок для хворих страждають хронічними захворюваннями, а також пацієнтів, що приймають антибіотики.

Повернутися до списку

Недоліки методу

Лікар підбере найбільш ефективний і відповідний за ціною препарат для пацієнта.

Медики вважають, що в застосуванні пульс-терапії практично немає недоліків. До недоліків відносять тільки високу вартість курсу і самих препаратів. Для терапії мікозу нігтів призначають найкращі ліки, у яких немає хороших, дешевих, аналогів. Але на ринку фармакології поступово з’являються і інші препарати, що зробить пульс-терапію доступною.У будь-якому випадку діагноз і підбір рецепта здійснює лікуючий лікар, який може підібрати недорогі препарати.

Повернутися до списку

Схема курсу лікування

Схема лікування розписана на короткий термін прийому ліків і довга перерва. В основному лікарі призначають курсової прийом, в якому йде тиждень прийому препаратів і три тижні відпочинку. Щотижня прийому фармпрепарата дозу збільшують в 2-2,5 разів. Незважаючи на збільшення дозування препаратів, організм краще переносить застосування лікарських

.